Szukaj

Kategorie

Materac dla kilkulatka

Materac dla kilkulatka.

W wieku trzech lat przychodzi moment, że łóżeczko niemowlęce staję się dla małego dziecka nieodpowiednie. Musimy wtedy kupić „dorosły” materac, a wyboru dokonać spośród setek produktów dostępnych w sklepach.

Materac dla dziecka

Choć każde dziecko rośnie właściwie w innym tempie, to w wieku trzech lat wymiana łóżeczka na dorosły materac jest właściwie w każdym przypadku konieczna. Problem z wyborem mają szczególnie rodzice pierwszego dziecka. Nie mają jeszcze odpowiedniego doświadczenia oraz wiedzy, czym kierować się przy wyborze. Na rynku znajdziemy materace lateksowe, gryczane, sprężynowe czy piankowe. I każdy z nich ma swoje wady oraz zalety. Trudno jest zatem autorytarnie zadecydować, jaki będzie najlepszy dla naszego dziecka.Z pewnością materiał, z którego wykonany jest materac, nie powinien uczulać. Najlepiej, żeby był też jak najbardziej higieniczny. Pod tym względem nieco przegrywają materace lateksowe, które mogą powodować uczulenie. Z kolei materace gryczane łatwo gromadzą pleśń. Materace sprężynowe z kolei oceniane są często jako niedostosowane do potrzeb rozwijającego się kręgosłupa i układu stawowo-kostnego u malutkich dzieci. Być może dlatego wielu ekspertów i rodziców uważa, że najkorzystniejszym wyborem jest materac piankowy. Jednak i on ma swoje wady. Tego typu materace są bowiem najdroższym wyborem i dla wielu rodziców mogą być po prostu nieosiągalne. Jednak jeśli jesteśmy w stanie wyasygnować odpowiednią sumę pieniędzy, to pianka zapewni dziecku najlepsze podparcie dla młodego, nierozwiniętego jeszcze w pełni kręgosłupa. Pozwoli mu maksymalnie się zregenerować, niezależnie od tego, w jakiej pozycji zasypia dziecko. Materac wykonany z pianki uznawany jest za raczej twardy, Nie jest to jednak twardość, która powoduje dyskomfort i nie pozwala ułożyć się dziecku czy nie dostosowuje się do samego ułożenia ciała.

Higiena

To na co szczególnie warto zwrócić uwagę, wybierając materac dla trzylatka, to możliwość zachowania higieny oraz pranie materaca. Musimy bowiem mieć świadomość, że okres odejścia od pieluch jest dla wielu dzieci trudny i nie powinno być dla nas zaskoczeniem, jeśli dziecko odda mocz w trakcie snu. Zamiast zatem rozkładać ceraty pod prześcieradłem czy podstawiać pojemniki, skoncentrujmy się na wyborze materaca, który na przykład jest wyposażony w wodoodporną warstwę zwierzchnią.Materac nasz też nie powinien być wykonany z materiałów, które są potencjalnie groźne dla dziecka. Nie może zawierać toksycznych klejów czy rozpuszczalników. Wszystko to będziemy bowiem wchłaniane przez ciało malucha i tym samym nie zadbamy o jego bezpieczeństwo i zdrowie. Ostatecznie materac powinien też pasować do łóżeczka które mamy. Warto też przy okazji zastanowić się jak duży materac kupimy. Tutaj należy iść na kompromis między ekonomicznym rachunkiem a wygodą samego dziecka. Jeśli materac będzie dokładnie dopasowany do wzrostu dziecka, to najpewniej za rok będziemy zmuszeni go wymienić. Maluchy w tym wieku rosną bowiem bardzo szybko. Kiedy będzie jednak zbyt duży, to dziecko nie będzie się czuł w łóżku bezpiecznie i komfortowo. 

Data publikacji: 2019-06-18, ostatnia zmiana: 2019-06-14selene.plArtykuł powstał we współpracy z selene.pl.


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Łóżko piętrowe 2-osobowe IGNAŚ 80x160
1 049,00 zł
Tyble
(woj. łódzkie)
 Skrzynka ozdobna 28 x 34.7 cm
51,41 zł
Zduńska Wola
(woj. łódzkie)
 Łóżko piętrowe 3-osobowe BLANKA 90x200 10 DNI !!!
1 399,00 zł
Tyble
(woj. łódzkie)
 Łóżko piętrowe 2-osobowe niskie SENSO 80x180 10 DNI !!!
969,00 zł
Tyble
(woj. łódzkie)
 łóżko dziecięce drewniane moli 180x80 sosna + materac
560,00 zł
Świdnica
(woj. dolnośląskie)
 Skrzynka ozdobna 20 x 29.5 cm
39,99 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
 Łóżko parterowe 1-osobowe TERRY 90x200
799,00 zł
Tyble
(woj. łódzkie)
 Łóżko piętrowe 3-osobowe BLANKA  80x160
1 219,00 zł
Tyble
(woj. łódzkie)
 łózka na antresoli - łózka piętrowe - darstol
3 500,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 łóżko dziecięce drewniane moli 180x80 olcha + materac
560,00 zł
Namysłów
(woj. opolskie)
 Łóżko piętrowe DAKOTA 90x200
1 100,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Łóżko parterowe 1-osobowe TERRY 80X180 biały 10 DNI !!!
649,00 zł
Tyble
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Urządzamy pokój dla dziecka
Pokój dziecięcy, czyli przestrzeń do zabawy, nauki i odpoczynku Własny pokój to wyjątkowe miejsce dla każdego dziecka. Należy zadbać o urządzenie go w taki sposób, aby znalazło się w nim miejsce na to, co stale towarzyszy młodemu człowiekowi, czyli zabawę, relaks i zdobywanie wiedzy. Na jakie aspekty warto zwrócić uwagę podczas aranżowania wnętrza pokoju naszej pociechy?

Data publikacji: 2019-06-15

Zabawki z certyfikatami
Kupując zabawki dla dziecka coraz częściej czytamy etykiety, opisy i zalecenia. W przypadku tego typu produktów zależy nam szczególnie, aby zabawka była prawidłowo dopasowana do wieku dziecka, by była bezpieczna dla malucha i aby sprawiła mu największą radość. Bezpieczne zabawki to takie, które zostały w ten sposób ocenione i wprowadzone do obrotu, otrzymały certyfikaty i normy właściwe dla naszego kraju i Unii Europejskiej.

Data publikacji: 2019-05-30

Rozmiary ubranek dziecięcych - jak wybrać odpowiedni?
Małe dzieci bardzo szybko wyrastają ze swoich ubrań, szczególnie w pierwszych latach swojego życia. Zanim jednak zdecydujemy zapełnić szafę nowymi ubraniami, warto wcześniej przyjrzeć się, jaki rozmiar będzie najbardziej trafionym wyborem.

Data publikacji: 2018-09-29

Ćwiczenia w czasie ciąży
Większość kobiet, kiedy zachodzi w ciążę, martwi się, że straci swoją sylwetkę, nabierając zbyt wiele kilogramów. Wszystko jednak zależy od stylu życia przyszłej matki, ponieważ można przeciwdziałać niepotrzebnemu tyciu. Właśnie z tego powodu wielu dietetyków i nie tylko tworzy przeróżne ćwiczenia dla kobiet w ciąży...

Data publikacji: 2018-09-28