Rolety okienne - dlaczego warto je kupić

Rolety okienne - dlaczego warto je kupić

Rolety okienne to bardzo modne w ostatnich latach rozwiązanie, dzielnie konkurujące o palmę pierwszeństwa z zasłonami. Poznaj trzy argumenty przemawiające za wyborem rolet.

Rolety okienne – oszczędność miejsca

Jeśli z jakiegoś powodu nie mamy w domu miejsca na zasłony, nie musimy się skazywać na życie „na widoku”. Co to jest „miejsce na zasłony”? To fragment wolnej ściany po bokach okna i pod nim. Zasłony, szczególnie te w salonie, powinny być długie, wtedy będą naprawdę okazałe. Krótsze zasłony, sięgające do parapetu, można powiesić w sypialni lub kuchni, ale umówmy się – efekt nie będzie tak samo spektakularny.

Rolety okienne zasłaniają tylko okno lub tylko wnękę okienną. Nie potrzebują dodatkowego miejsca. Zwijają się do góry i w dzień są praktycznie niewidoczne. To doskonały wybór do małych pomieszczeń, a także do dużych, ale urządzonych tak, że na zasłony nie ma miejsca.

Warto rozważyć powieszenie rolet w pokoju dziecinnym. Pod oknem można wówczas ustawić komodę na zabawki lub biurko.

Szukasz idealnej rolety? Zajrzyj do sklepu renomowanego producenta rolet firmy Karnix: https://www.karnix.pl/rolety-marki-karnix-galeria-produktow.html.

Rolety okienne – nowoczesny wygląd

W nowoczesnych, minimalistycznie, wręcz spartańsko urządzonych wnętrzach, rolety są jedynym sensownym rozwiązaniem. Zasłony będą zajmowały zbyt dużo miejsca, zaburzając uporządkowaną przestrzeń. Najlepszym wyborem są rolety w kasecie lub rolety dzień noc, które są synonimem nowoczesności.

Rolety w kasecie montuje się bezpośrednio do ramy okiennej. Rolka, na którą nawija się roletę, jest zamaskowana kasetą. Dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie prowadnic, dzięki którym roleta jest ustawiona w stałej odległości od okna, niezależnie od jego pozycji – dotyczy to zwłaszcza okien uchylnych.

Rolety dzień noc wyglądają bardzo charakterystycznie: to poziome pasy ułożone naprzemiennie: kolorowe i transparentne. Taka roleta składa się z dwóch warstw, którymi steruje się za pomocą mechanizmu łańcuszkowego. Umożliwia on ustawianie pasów równolegle do siebie bądź naprzemiennie. Dzięki temu możemy całkowicie lub częściowo przesłonić okno. A jeśli ma być w całości odsłonięte, roletę można podnieść do góry tak samo, jak klasyczną.

Rolety dachowe – jedyny dobry wybór

Aranżowanie strychów i poddaszy niesie ze sobą konieczność montowania lub wymiany okien dachowych. Jeśli poddasze ma być jednocześnie sypialnią, okna muszą być na noc zasłaniane, zwłaszcza w sezonie letnim. Nie jest to kwestia prywatności, ale zbytniego nasłonecznienia wnętrza.

Na poddaszu nie sprawdzą się zasłony. Ich montaż jest skomplikowany, często wymaga dwóch karniszy. Tu dobrym rozwiązaniem są rolety dachowe podobne do tych w kasecie lub rolety plisowane.

Te drugie wydają się nawet lepsze, bo umożliwiają przesłanianie dowolnego fragmentu okna. To jedyne rolety, które mogą zasłonić tylko górę okna, tylko środek, tylko dół, dowolnie wybraną połowę lub całe okno. Nie ma w tej chwili drugiego rodzaju rolet, który umożliwia tak dużą dowolność. Na poddaszu to szczególnie cenne, bo wbrew pozorom słońce nie zawsze „zagląda” przez górną część okna.

Rolety plisowane, zwane też plisami dachowymi, można zamontować także na klasycznych oknach w salonie, kuchni bądź sypialni.

Przeczytaj także: Jakie rolety wybrać czyli dekorujemy okna na wiosnę

Data publikacji: 2020-09-18, ostatnia zmiana: 2020-09-18

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Firanki do kuchni, zazdrostki żakardowe z motywem kwiatowym 260 x 31 cm
25,00 zł
Krapkowice
(woj. opolskie)
akcesoria do karniszy drewniane plastikowe i mosieżne
1,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Rolety, plisy, żaluzje, moskitiery
75,00 zł
Stary Sącz
(woj. małopolskie)
Żaluzje drewniane na wymiar
222,00 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Plisy na wymiar
75,00 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)
Uszczelka samoprzylepna profil e 6 m do okien i drzwi
7,68 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Coronet moskitiera na drzwi 210 x 150 cm biała
21,40 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
podtrzymywacze do zasłon/firan z kulkami fioletowo-lawendowe  NOWE
19,99 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Siatka przeciw owadom 150 x 180 cm
13,62 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Rolety,plisy na wymiar-niskie ceny!!!
75,00 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)
Sanok samoprzylepna uszczelka do okien i drzwi 6m
7,48 zł
Rogoźnik
(woj. śląskie)
Rolety Styl-Dom
75,00 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13
Rodzaje elektrycznych kluczy udarowych
Elektryczne klucze udarowe znajdują coraz szersze zastosowanie przy realizacji prac montażowych i instalacyjnych w różnych gałęziach przemysłu. Urządzenia tego typu są dostępne w kilku wersjach, które...
Data publikacji: 2020-10-12