Rolety okienne wewnętrzne – przegląd modeli

Rolety okienne wewnętrzne – przegląd modeli

Rolety wewnętrzne to popularne osłony okienne, które dostępne są obecnie w wielu wariantach do wyboru. Co warto wybrać do swojego domu?

Osłony okienne montowane są z różnych powodów. Są one stosowne po to, aby zapewnić większą prywatność pomieszczeniach, ochronić je przed nadmiernym nasłonecznieniem oraz zmniejszyć temperaturę podczas upalnych dni. Wśród dostępnych osłon bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się rolety okienne. Jakie rodzaje rolet można wyróżnić?

Rodzaje rolet okiennych:

  • mini rolety
  • rolety w kasecie
  • rolety dzień-noc
  • rolety rzymskie
  • rolety plisowane

Jakie rolety okienne warto wybrać do domu lub do mieszkania? Sprawdź już teraz najważniejsze informacje o tych osłonach okiennych i dobierz takie, które spełnią Twoje wymagania całkowicie!

Mini rolety

To najtańsze rolety okienne, które są kupowane bardzo często do wielu wnętrz. To klasyczne rolety wyposażone w materiał nawijany na wałek umieszczany nad skrzydłem okiennym.

Mini rolety nie posiadają kaset na materiał – wałek jest zatem widoczny. To obniża koszty, niemniej jednak z drugiej strony stwarza ryzyko zabrudzenia rolety, na przykład jej zakurzenia, zanieczyszczenia przez owady. W związku z tym mini rolety okienne szybciej brudzą się niż rolety w kasetach.

Montaż mini rolet jest najczęściej bezinwazyjny. Stosuje się wtedy specjalne nakładki na skrzydło, które przytrzymują roletę w miejscu. Po bokach rolety zastosować można specjalne linki, które utrzymują ją równolegle do skrzydła okiennego po zaciągnięciu.

Rolety w kasecie

Alternatywą dla mini rolet są rolety w kasecie, która zabezpiecza materiał przed zabrudzeniem. Takie rolety są oferowane w wyższych cenach, jednak kupowane są bardzo chętnie przez tych klientów, którym zależy na wydłużeniu żywotności rolety.

Rolety okienne w kasecie mogą posiadać także dodatkowe prowadnice umieszczone na oknie. Zabezpieczają one boki rolety, a także zapobiegają jej odchylaniu się od okna podczas jego uchylenia.

Kasety oraz prowadnice rolet okiennych oferowane są w różnych wariantach wzorniczych do wyboru. Można dopasować je do kolorystki okien, na przykład wybrać je w kolorze białym, brązowym.

Rolety dzień-noc

To rolety składające się z podwójnej, zachodzącej na siebie tkaniny. W roletach typu dzień-noc stosuje się tkaniny w paski z materiału blokującego i przepuszczającego światło.

W zależności od ustawienia rolety, możliwe jest wpuszczenie do wnętrza światła w odpowiedniej ilości. Także takie rolety okienne mogą być całkowicie podniesione, odsłaniając okno.

Aktualnie rolety okienne są wybierane bardzo chętnie. Doskonale łączą w sobie funkcjonalność, a także estetykę. Bardzo często stosowane są jako zamiennik firanek.

Rolety rzymskie

Kolejna propozycja to rolety okienne rzymskie. To rolety wykonane z tkaniny – często możliwej do prania. Rolety rzymskie tworzą przy oknach dekoracyjne falbany po otwarciu i dobrze przysłaniają je po zamknięciu.

Sterowanie roletami rzymskimi odbywa się najczęściej przez specjalne pasy albo drążki umieszczane po bokach osłony.

Ze względu na swój estetyczny wygląd rolety rzymskie również często zastępują firanki oraz zasłony.

Rolety plisowane

Ostatni typ rolet prezentowany w poradniku to plisowane rolety okienne, które nazywane są także plisami.

Rolety plisowane składają się z plisowanego – składanego harmonijkowo materiału, który umieszczany jest w prowadnicach montowanych na skrzydłach okiennych. Plisy posiadają dużą zaletę w postaci możliwości przysłonięcia określonego obszaru okna, na przykład tylko jego dolnej części.


Artykuł powstał we współpracy z firmą Start z Lublina, oferującą różne rodzaje rolet okiennych.

Data publikacji: 2020-04-18, ostatnia zmiana: 2020-04-20

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Firanka lumia wysokość 250 cm
14,90 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Firany szyte na wymiar, sklep internetowy z firanami, firana z gipiurą
189,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Szycie firan, sklep internetowy z firanami, firany szyte z woalu, firany na taśmie
205,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Firanka tea wysokość 70 cm
25,90 zł
Tychy
(woj. śląskie)
BRW - firana Rebecca
49,99 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Firanka barabasz wysokość 230 cm
37,90 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
Firanka allegrina wysokość 220 cm
24,90 zł
Świętochłowice
(woj. śląskie)
Firanka kotki wysokość 150 cm
27,90 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Firanka allegrina wysokość 160 cm
18,90 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
Firanka alessia 150 x 160 cm
79,90 zł
Czeladź
(woj. śląskie)
Panel astor 70 x 170 cm
78,90 zł
Tomaszów Mazowiecki
(woj. łódzkie)
Firanka biedronki wysokość 50 cm
29,90 zł
Ruda Śląska
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

5 miejsc, w których sprawdzą się ławy piknikowe
Drewniane ławy piknikowe to bardzo użyteczny i praktyczny mebel, który dobrze się prezentuje zwłaszcza w przestrzeni otwartej. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się nowoczesne stoły piknikowe or...
Data publikacji: 2021-02-17
Jaki biokominek wybrać?
W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność biokominków. Wynika to z faktu, iż są one nie tylko niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym, ale również pełnią funkcję użytkową. Aby jednak...
Data publikacji: 2021-02-15
Jak zadbać o jakość powietrza w domu?
Dom jest naszym azylem. Powinny więc w nim panować warunki sprzyjające odpoczynkowi i regeneracji sił. Warto myśleć nie tylko o wystroju wnętrz i ich wyposażeniu, ale także o tym, jakim oddychamy powi...
Data publikacji: 2021-02-12
Naczynia Philipiak - dlaczego warto je mieć? Opinie użytkowników
Jaki jest Twój największy problem podczas gotowania? Przypalone garnki? Nierównomierne podgrzewanie składników? A może obawiasz się, że materiał naczynia szkodzi Twojemu zdrowiu? Sprawdź, czym garnki...
Data publikacji: 2021-02-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij