W jaki sposób zadbać o zabezpieczenie domowych kosztowności?

W jaki sposób zadbać o zabezpieczenie domowych kosztowności?

Każdy z nas posiada w mieszkaniu różnego rodzaju cenne rzeczy, pamiątki czy innego rodzaju kosztowności. Często trzymamy je w niezabezpieczonych szafkach, do których ma dostęp niemal każdy. Tymczasem istnieją sposoby na to, aby wszystkie drogocenne przedmioty były całkowicie bezpieczne. Jak zapewnić im ochronę przed uszkodzeniem czy kradzieżą?

Nie tylko kradzież

Pieniądze, biżuteria, papiery wartościowe, cenne pamiątki rodzinne - to właśnie te przedmioty powinniśmy chronić w jak największym stopniu. Mogą one w bardzo prosty sposób paść łupem złodzieja. Włamania do domu i wynoszenie z nich drogocennych przedmiotów to, niestety często praktyka. Niemniej jednak warto mieć na uwadze, że nie tylko w ten sposób mogą one stracić na wartości. Niezabezpieczone, ulegają bowiem zniszczeniu w różnych, codziennych sytuacjach.

Pieniądze możemy bowiem zalać kawą czy innego rodzaju napojem, jeśli pozostawimy je swobodnie na stole. Tymczasem biżuteria może stać się zabawką dla małych dzieci, które nie są jeszcze świadome tego, jaką rzeczywiście przedstawia ona wartość. Zgodnie z powyższym, kosztowności powinniśmy chronić zawsze, a nie na przykład wtedy, gdy przez dłuższy okres czasu nie będzie nas w domu. 

Jak zabezpieczyć majątek?

Istnieją różne praktyki dotyczące przechowywania oszczędności. Jedni trzymają je w konkretnym miejscu, inni zaś w kilku różnych. Ani jedno, ani drugie rozwiązanie nie jest dobre, jeśli owe miejsca nie są w odpowiedni sposób zabezpieczone. Jak się okazuje, zabezpieczeniem nie jest kłódka czy kluczyk do szafki. Tego rodzaju zaporę łatwo jest bowiem ominąć, stosując różnego rodzaju metody. W praktyce jedynym bezpiecznym miejscem dla naszych domowych kosztowności jest sejf. To właśnie w nim powinniśmy je przechowywać, z kilku powodów. Przede wszystkim sejf bardzo trudno jest otworzyć , jeśli nie znamy odpowiedniego kodu.

Zwykle montowany jest on na dużej wysokości, dzięki czemu nie dosięgnąć do niego dzieci. Nowoczesne sejfy można bez problemu ukryć w ścianie, dzięki czemu złodziej nawet nie zorientuje się, że takowy znajduje się w mieszkaniu. Co więcej, niektóre modele sejfów odporne są na działanie wysokich temperatur, przez co nie uszkodzi ich nawet pożar. Ze szczegółową ofertą sejfów domowych oraz zasadami, na jakich funkcjonują, można zapoznać się na stronie internetowej https://sejfexpert.pl/sejfy-domowe

Jak zabezpieczyć majątek?

Wymóg ubezpieczyciela

Odpowiednie zabezpieczenie kosztowności jest istotne nie tylko z punktu widzenia ich właściciela. Bardzo często wymaga tego również ubezpieczyciel, który decyduje się objąć ochroną majątek klienta. Ubezpieczyciele wymagają, aby kosztowności były przechowywane w sejfie. Musi to być solidny sprzęt, który spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Nie ma tutaj znaczenia, czy miejscem zamieszkania klienta jest mieszkanie w bloku, czy też dom wolno stojący. Faktem jest, iż domy częściej padają łupem złodziei, jednak w mieszkaniach kosztowności również mogą ulec zniszczeniu. Zanim więc podpiszemy umowę z konkretnym ubezpieczycielem, dobrze sprawdźmy, czy nie będziemy musieli zamontować w domu sejfu.

Tylko on chroni cenne przedmioty, pieniądze oraz dokumenty w odpowiedni sposób. Wielkość sejfu możemy dopasować indywidualnie do naszych potrzeb, niemniej jednak zawsze lepiej jest sięgnąć po nieco większy model, w którym będzie można pomieścić kolejne rzeczy. Sejf najlepiej zamontować w sypialni bądź w innym pokoju, do którego nie mają dostępu wszyscy, którzy przychodzą do naszego mieszkania, na przykład zaproszeni goście. 

Data publikacji: 2021-12-10, ostatnia zmiana: 2021-12-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

kosz na śmieci touch bin segregacja 23/10l stal matowa 112867
1 109,00 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
szkatułka na biżuterię platerowana juliana postarzane srebro
74,90 zł
Kalisz
(woj. wielkopolskie)
kosz biurowy metalowy czarny na odpady śmieci 26x28 cm
39,99 zł
Lubin
(woj. dolnośląskie)
szkatułka na biżuterię platerowana aulus srebrna
39,20 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
kosz na śmieci 3l pedałowy stal fpp / simplehuman
159,60 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Szaro-czarna skrzynia ogrodowa 320L - Aro
428,00 zł
Rypin
(woj. kujawsko-pomorskie)
Skrzydła anioła - porcelanowa szkatułka, kolor szary
39,99 zł
Sianowo
(woj. pomorskie)
kosz na odpady śmieci metalowy biały 12l na pedał
299,99 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
szkatułka na biżuterię platerowana floral ornament srebrna
58,80 zł
Łapy
(woj. podlaskie)
kosz na śmieci touch bin 30l czarny 115448
689,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
szkatułka na biżuterię platerowana juliana złota
74,90 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)
kosz na śmieci touch bin bo 36l platynowy 315787
869,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak dobrać drzwi wewnętrzne?
Drzwi wewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych w mieszkaniach i domach. Ich wygląd w dużej mierze wpływa na estetykę całego pomieszczenia. Dlatego też wybór drzwi wewnętrznych...
Data publikacji: 2022-09-16
Blackout - Jak radzić sobie z przerwami w zasilaniu?
Temat braku zasilania i przerw w dostawie prądu pojawia się ostatnio coraz częściej. Powraca on nie tylko w dyskusjach politycznych, ale także przez wiele dni w roku w związku ze zmienną pogodą. Przer...
Data publikacji: 2022-08-26
Jak wybrać dywan - porady i wskazówki
Zakup dywanu to decyzja tylko pozornie prosta. Poza samym wyglądem należy również wziąć pod uwagę jego właściwości, walory praktyczne i nieco słabsze strony. To, jakie pokrycie podłogowe sprawdzi się...
Data publikacji: 2022-08-01
Porcelana Bolesławiec - jaka jest jej historia?
Ręcznie tworzona ceramika bolesławiec, odznacza się bogactwem różnych i oryginalnymi wzorami, zatem jej miłośnikom, odróżnianie jej, od tej wytwarzanej masowo w fabrykach, nie sprawia większego proble...
Data publikacji: 2022-07-18

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij