Jakie malarstwo olejne wybrać?

Jakie malarstwo olejne wybrać?

Wprowadzając się do nowego mieszkania, czy też domu zabieramy się za odpowiednie zaprojektowanie pomieszczeń, ich wystroju, a także za nadanie powierzchni naszego lokum, niepowtarzalnego stylu. Urządzenie mieszkania nie kończy się jednak na wybraniu i wstawieniu odpowiednich mebli i ich rozmieszczeniu. Ważną rolę odgrywają także wszelkie dekoracje. Obrazy, lustra, zegary, wazony, małe bibeloty, zdjęcia. To wszystko sprawia, że pomieszczenie staje się ciepłe, przytulne i pełne życia. Istotnym czynnikiem jest tu dekoracja ścian. Plakaty, lustra, obrazy, czy też zegary, to ciekawe propozycje pomagające w dopełnieniu całości aranżacji.

Wśród wyżej wymienionych dekoracji warto zwrócić szczególną uwagę na malarstwo olejne. Nie tylko oferuje ono ogromny wybór jeśli chodzi o techniki i rodzaje malarstwa, ale także stanowi doskonały sposób na wyrażenie własnej osobowości i stylu. Decydując się już na obrazy właśnie tego rodzaju, dobrze przyjrzeć się wcześniej możliwościom, jakie ono daje. Jakie wybrać obrazy olejne?

Malarstwo nowoczesne

Malarstwo nowoczesne.

Ten rodzaj malarstwa olejnego jest obecnie najczęściej wybierany. Zarówno znani artyści, jak i ci mniej popularni zdobywają serca nowych nabywców ich dzieł. Nowoczesne malarstwo olejne wybierane jest nie tylko przez osoby młode, ale także i osoby starsze pragnące uatrakcyjnić swoje wnętrza nowoczesnymi realizacjami. Wśród nabywców dużą popularnością cieszą się obecnie wielkoformatowe realizacje, które doskonale wpisują się w, jakże modne na chwilę obecną, minimalistyczne wnętrza. Przestronne hole, otwarte salony, czy też inne rozległe przestrzenie, zostają doskonale uzupełnione nowoczesnymi realizacjami. Grubo nakładana farba, strukturalność obrazu, a także wyrazistość kolorystyczna, idealnie komponują się z gładkimi ścianami, wnętrzami industrialnymi, a także tymi mocno przeszklonymi i doświetlonymi.

Abstrakcje

Abstrakcyjne malarstwo olejne.

Abstrakcyjne malarstwo olejne to kolejny bardzo często wybierany rodzaj sztuki. Unikalne kompozycje, ciekawe połączenia, jak i możliwość wielorakiej interpretacji obrazu, sprawia że coraz więcej osób sięga po ten rodzaj twórczości. Obrazy abstrakcyjne wpiszą się doskonale w nowoczesne realizacje designerskie. Docenią je zarówno wielbiciele sztuki nowoczesnej, jak i amatorzy prekursorów abstrakcjonizmu w malarstwie. Proste linie, zagadkowe kompozycje, niepowtarzalne powiązania i zaskakujące połączenia kolorystyczne, sprawiają że każdy obraz ma swoich wiele interpretacji. 

Malarstwo surrealistyczne

Malarstwo surrealistyczne.

Salvador Dali znany jest niemalże każdemu, kto choć trochę interesuje się sztuką i malarstwem. Jego dzieła surrealistyczne przeszły już do historii, a same obrazy znajdują się w najwybitniejszych galeriach sztuki na całym świecie. Choć wiadome jest, że nie każdy może sobie pozwolić na posiadanie oryginalnych dzieł tego artysty, warto zainteresować się jego kopiami, czy też innymi artystami nawiązującymi zarówno do stylu Salvadore’a Dali, jak i do samego surrealizmu. Obrazy surrealistyczne wpiszą się doskonale nie tylko w nowoczesne wnętrza, ale także będą ciekawym akcentem również i w innych aranżacjach.

Malarstwo klasycystyczne

Malarstwo klasycystyczne.

Obrazy klasycystyczne to z pewnością idealna propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie klasykę, idealizm, a także ogólnopojęte piękno. Malarstwo klasycystyczne zadowoli zarówno kolekcjonerów dzieł sztuki, jak i miłośników dzieł powstałych zgodnie ze szkołą malarską dawnych lat. To także doskonałe rozwiązanie dla tych osób, które zwracają szczególną uwagę na wierne oddanie widzianego świata, jak i na podniosłość przedstawianych scen. Z tego też powodu eleganckie wnętrza, gabinety, sale konferencyjne, stylowe hotele, czy też restauracje często skłaniają się ku wyborze własnie tego rodzaju sztuki. Malarstwo klasycystyczne, poprzez swoje przedstawienia nadaje podniosłości i powagi danemu miejscu.

Pejzaże, obrazy marinistyczne

Pejzaże, obrazy marinistyczne.

Przedstawienie przyrody, a szczególnie pejzaże pozwolą przenieść się myślami w inne miejsce na świecie. To sposób na odseparowanie dnia codziennego, otaczających nas nowoczesnych budynków, a także uzupełnienie tak brakującego elementu przyrody w codziennym życiu. Na szczególną uwagę zasługują olejne pejzaże marinistyczne, które idealnie oddają ruch wody, wzburzone morze, pianę na niespokojnym oceanie, czy też falujące żagle łódek.

Martwa natura

Obrazy olejne z martwą naturą.

Obrazy olejne z martwą naturą szczególnie znajdą amatorów wśród osób ceniących sobie piękno przyrody i natury. Bukiety kwiatów, kosze z owocami, warzywa, czy też piękne kompozycje z liści i innych roślin doskonale ozdobią pomieszczenia nie tylko przeznaczone do spożywania posiłków takie jak jadalnie, salony, czy też sale restauracyjne. Również będą ciekawym dodatkiem do wszystkich wnętrz urządzonych w stylu vintage, prowansalskim, a także i tych nawiązujących stylem do dawniejszych czasów. Martwa natura w obrazach pozwoli wydobyć piękno naturalnych produktów, i podkreśli doskonałość natury. W tym przypadku nie ograniczajmy się jedynie do malarstwa olejnego klasycystycznego. Sięgnijmy również po dzieła artystów nowej szkoły. Choć ich przedstawienia przyrody będą znacząco odbiegać od tego co znamy z obrazów klasyków, tak odmienne podejście do tematu z pewnością uwidoczni dodatkowe aspekty natury.

Scenki rodzajowe

Scenki rodzajowe w malarstwie olejnym.

Kolejnym rodzajem sztuki, na jaki warto zwrócić uwagę są scenki rodzajowe. Olejne przedstawienia życia z dawnych czasów, zachowania ludzi, nawyków, a także panujących zwyczajów i obyczajów wprowadzą do urządzanego pomieszczenia dodatkowe życie, jak również skłonią do refleksji nad minionymi czasami. Pamiętajmy jednak, że scenki rodzajowe, nie tylko muszą odnosić się do bardzo odległych czasów. Osoby ceniące sobie malarstwo nowoczesne również znajdą coś dla siebie. Przedstawienia życia codziennego znajdziemy w twórczości również artystów nurtu nowoczesnego, a wręcz również abstrakcyjnego i surrealistycznego. Obrazy z przedstawieniami ludzi i zwierząt w życiu codziennym wkomponują się dobrze niemalże w każde wnętrze. Odpowiednio dobrany styl malarstwa olejnego pozwoli na umieszczenie ich zarówno w pomieszczeniach nowoczesnych, jak i tych tradycyjnych.

Tych kilka powyższych punktów powinno pozwolić, na wybranie odpowiedniego dzieła do swoich wnętrz. Ich wielkość, styl, a także forma oprawy są już zależne od indywidualnego gustu, jak również od tego, w jakim otoczeniu czujemy się najlepiej.

Data publikacji: 2019-07-10, ostatnia zmiana: 2021-04-10

ZOBACZ OGŁOSZENIA

kominek zapachowy / podgrzewacz na owoce świeczkę
79,99 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
odette silver świecznik śr.10xh:12,5cm
28,00 zł
Drawsko
(woj. wielkopolskie)
Zestaw 4 magnesów koniki DUKA DALA tworzywo sztuczne
21,99 zł
Otwock
(woj. mazowieckie)
Woood szklany wazon ace czarny 373338-z
766,00 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
świeca w szkle 7x8cm          dekoracja świąteczna dziadki do orzechów
22,00 zł
Tarnobrzeg
(woj. podkarpackie)
Koszyk ze sznurka
30,00 zł
Ciepielów
(woj. mazowieckie)
Misa dekoracyjna DUKA CIRKLE 22x23 cm turkusowa stal
79,99 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
zestaw dwóch poduszek dla babci i dziadka
69,99 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
santa lila figura dekoracyjna h19cm   mikołaj
27,00 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)
poduszka na prezent dla dziadka
50,00 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Hkliving poduszka velvet w paski czerwony/bordowy (30x50) tku2116
142,00 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Dekoracja ścienna Jaimie wachlarz
545,00 zł
Chojnice
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Projektowanie ogrodów. Główne zasady poprawnego projektowania zieleni
Projektowanie zieleni to proces planowania, projektowania i wdrażania elementów zieleni w przestrzeni publicznej i prywatnej. Celem projektowania zieleni jest tworzenie funkcjonalnej i estetycznej prz...
Data publikacji: 2023-03-29
Co to są zintegrowane Dachy Solarne - Fotowoltaiczne 2w1 ?
Rosnące ceny energii oraz kurczące się w zastraszającym tempie zasoby węgla, ropy i gazu zmuszają nas do poszukiwania alternatywnych źródeł ciepła i prądu. Nie ma więc nic dziwnego, że coraz większą p...
Data publikacji: 2023-03-17
Szklarnie - wszystko co powinieneś wiedzieć, zanim ją kupisz
Szklarnie to świetne rozwiązanie dla miłośników ogrodnictwa, którzy chcą przedłużyć sezon wegetacyjny swoich roślin lub uprawiać rośliny, które nie są dostosowane do warunków panujących na zewnątrz. J...
Data publikacji: 2023-02-22
Wyrzynarki włosowe i ich przeznaczenie. Jak wybrać odpowiednie urządzenie?
W zakładach stolarskich wykorzystuje się rozmaite maszyny, które znacząco ułatwiają pracę z elementami drewnianymi. Do popularnych urządzeń należą piły i wyrzynarki włosowe. Czym są i do czego służą t...
Data publikacji: 2023-02-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij