Szukaj

Kategorie

Jaki obraz wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Jaki obraz wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Nowoczesne przestrzenie charakteryzują się minimalizmem, prostota kształtów, a także niewielka ilością barw. Dominują farby w kolorach stonowanych, a zarazem kontrastowych. Modne połączenie bieli z czernią wciąż jest na topie. Ponadto wnętrza industrialne preferują zimne kolory, szarości, odcienie niebieskiego i biel.

Jaki obraz wybrać do nowoczesnego wnętrza?

W bardziej ekstrawaganckich realizacjach spotkamy się intensywnymi barwami podkreślającymi ostre kształty, fakturę oraz sterylność. Jak zatem wprowadzić element artystyczny do takich wnętrz? Na jaki obraz się zdecydować? Na co postawić? Wielkie realizacje, czy może drobne obrazy? W jakiej technice powinien być wykonany? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania, jak również doradzić, co wybrać, by nowoczesne wnętrze było urządzone z gustem.

Puste ściany

Jaki obraz wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Nowoczesne wnętrza charakteryzują się dużymi powierzchniami niezagospodarowanych ścian. Często pozostawione białe, bez dodatkowych elementów dekoracyjnych, wprowadzają niemalże szpitalną sterylność do pomieszczenia, a także dodają światła i jasności. Zarówno otwarte pokoje dzienne, jak i hole, przedpokoje, czy też salony, wszystkie niejednokrotnie pozbawione są najmniejszych dekoracji w postaci wnęk, załamań, czy też innych zdobień. Takie powierzchnie idealnie skomponują się z dużymi realizacjami malarskimi, które podkreślą i ożywią pomieszczenie. Zarówno obrazy abstrakcyjne, surrealistyczne, czy też niemalże szablonowe idealnie wpasują się w aranżację.

Nowoczesne malarstwo olejne, z grubo nakładanymi farbami doda faktury i wprowadzi dodatkową trójwymiarowość dzieła. Obrazy akrylowe o idealistycznych kształtach to także dobry wybór. Proste kształty, często kontrastowe kolory, a także zdecydowana kreska pozwoli na jednolite przejście pomiędzy ścianą, a obrazem.

Innym pomysłem na zagospodarowanie dużych, pustych ścian jest umieszczenie obrazu surrealistycznego. Całkowicie odbiegający od rzeczywistości temat obrazu, będący często wizją lub marą artysty, jest ciekawym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy cenią sobie niepowtarzalność oraz niekonwencjonalne podejście do sztuki. To także postawienie wielokrotnie na zdecydowane kolory oraz światło bijące z obrazu.

Duże otwarte przestrzenie

Obrazy w dużych, otwartych przestrzeniach.

Wybierając obraz do dużych, otwartych przestrzeni, warto sięgnąć po wielkoformatowe realizacje. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której to zakupiony obraz będzie niknął na ścianie. W tym wypadku warto postawić nie tylko na konwencjonalne umieszczenie obrazu na ścianie, ale także ciekawym rozwiązaniem jest umieszczenie obrazu na linkach zwisających z sufitu. Delikatne, niemalże niewidoczne żyłki, czy też cieniutkie linki stalowe, podkreślą nowoczesność wnętrza, jak również wprowadzą element unikalności w realizacji. Ponadto, nawiążą swym układem do galerii i powierzchni wystawowych. Obrazy zawieszone na linkach powinny zostać dobrane, tak by nie kontrastowały nadmiernie z otoczeniem. Powinny być jego delikatnym dopełnieniem, i stanowczo nie dominować. Obrazy ścienne natomiast, można dobrać tak, by przyciągały uwagę.

Niewielkie obrazy znikną w dużych, otwartych pomieszczeniach, a szczególnie nie są polecane jeśli zdecydujemy się na zawieszenie ich z mocowaniem sufitowym.

Industrialne wnętrza

Dobór odpowiedniego obrazu do wnętrza industrialnego

Dobór odpowiedniego obrazu do wnętrza industrialnego nie jest łatwy. To na co z pewnością należy uwagę, to na odpowiednie dopasowanie kolorystyczne i faktury. Beton, cegła, stal, czy też mosiądz dobrze skomponują się z obrazami olejnymi, jak i tymi malowanymi sprayami. 

Obrazy olejne, całkowicie abstrakcyjne, nakładane szpachlami, czy też grubymi pędzlami podkreśli industrializm pomieszczenia, jak również nawiąże do stref przemysłowych. 

Obrazy malowane sprayem to kolejne ciekawe rozwiązanie. Tu nawiążemy do murali miejskich, graffiti oraz zewnętrznych przestrzeni artystycznych.

Inna propozycją jest umieszczenie obrazu zrealizowanego na płycie metalowej lub drewnie. Surowa, gładka powierzchnia kawałka metalu, nieobrobiona deska, czy też nadrdzewiały kawałek metalu pokryty kolorowymi plamami z pewnością wkomponuje się doskonale we wnętrze utrzymane w stylu industrialnym.

Ściany okien

Nowoczesne wnętrza ze ścianami okien

Innym przykładem nowoczesnych wnętrz są pomieszczenia o ogromnych przestrzeniach przeszklonych. Ściany okien popularne są obecnie nie tylko w realizacjach pomieszczeń biurowych, hotelowych, czy tez konferencyjnych, ale także coraz częściej pojawiają się w projektach domów i apartamentów. Dodatkowe korzyści płynące z dużej ilości wpadającego światła, dają niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne pod kątem doboru obrazu. Zarówno jasne, jak i ciemne obrazy podkreślą mocno doświetlone pomieszczenie. Warto również postawić na większe realizacje, tak by nie niknęły w zestawieniu z ogromnymi taflami szkła. Tu dobrze również zdecydować się na obrazy oprawione w minimalistyczne ramy. Proste, surowe, stalowe lub aluminiowe doskonale dopełnią całości obrazu. Kolejną ważną rzeczą, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest faktura obrazu. Zwolennicy kontrastowości sięgną z chęcią po przestrzenne realizacje olejne, natomiast osoby, którym zależy na zachowaniu spójności i harmonii wnętrza z obrazem, radzimy zdecydować się na obrazy całkowicie płaskie. Dzięki temu zachowamy nawiązanie do płaskich szyb w metalowych ramach.

Oświetlenie a dobrany obraz

Oświetlenie a dobrany obraz

Kolejną ważną rzeczą na jaka trzeba zwrócić uwagę przy wyborze obrazu do nowoczesnego wnętrza jest zainstalowane oświetlenie. Decydując się na oświetlenie punktowe, wprowadzane w sufit, pamiętajmy o tym by obraz umieścić tak, by był widoczny nie tylko za dnia. Warto w takim przypadku zdecydować się na umieszczenie dodatkowego oświetlenia tuż nad obrazem, dzięki którym wydobędziemy jego pełnię barw. Szczególnie istotne jest to w wąskich, długich pomieszczeniach, takich jak hole, czy też przedpokoje. Niewielkie lampki nad obrazami to także dobre rozwiązanie dla innych aranżacji, między innymi na dużych, otwartych przestrzeniach, jak i w przypadku całych ścian szkła.

Do wnętrz industrialnych polecamy zainstalowanie przemysłowych lamp ściennych, kinkietów lub lamp sufitowych, jak również designerskich lamp utrzymanych w tonacji czerni i szarości. Warto także wybrać stalowe lub metalowe lampy, które nie tylko wpasują się w pomieszczenie, ale także mocno doświetlą obraz światłem rozproszonym.


Pamiętajmy zatem, iż każdy rodzaj nowoczesnego wnętrza rządzi się innymi prawami, a co za tym idzie, do każdego z nich konieczne jest dobranie innego obrazu.

Data publikacji: 2019-07-14, ostatnia zmiana: 2019-07-26


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Sprzedam obraz olejny o tematyce erotycznej
850,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
 Kompozycja Abstrakcyjna - sprzedam obraz olejny na płótnie
700,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
 sprzedam obraz olejny
14 440 zł
Łańcut
(woj. podkarpackie)
 sprzedam obraz olejny
5 000,00 zł
Łańcut
(woj. podkarpackie)
 sprzedam obraz olejny
6 800,00 zł
Łańcut
(woj. podkarpackie)
 sprzedam obraz olejny
5 100,00 zł
Łańcut
(woj. podkarpackie)
 sprzedam obraz olejny
8 250,00 zł
Łańcut
(woj. podkarpackie)
 sprzedam obraz malarski
950,00 zł
Łańcut
(woj. podkarpackie)
 sprzedam obraz malarski
1 000,00 zł
Łańcut
(woj. podkarpackie)
 sprzedam obraz malarski
1 000,00 zł
Łańcut
(woj. podkarpackie)
 sprzedam obraz malarski
800,00 zł
Łańcut
(woj. podkarpackie)
 Obraz  E 18  olejny,stary, piękna rama
150,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Mini Basen z hydromasażem - instalacja i opis co ile kosztuje
Ze względu na rosnące ceny nieruchomości w centrach miast można zauważyć rosnące zainteresowanie działkami położonymi na obrzeżach lub poza aglomeracjami miejskimi. Takie rozwiązanie, w zależności od odległości od miejsca i systemu pracy, może być ciekawą alternatywą dla mieszkań. Posiadanie domu wraz z nawet niewielką działką otwiera wiele ciekawych możliwości zagospodarowania przestrzeni.

Data publikacji: 2019-08-20

Rodzaje frontów kuchennych
Fronty kuchenne - najważniejsza rzecz w wyglądzie Twojej kuchni

Data publikacji: 2019-07-26

Malarstwo olejne, akwarela czy akryl - co wybrać?
Myślisz o uatrakcyjnieniu wnętrza swojego mieszkania, domu lub apartamentu jakimś dziełem sztuki? Zdecyduj się na ciekawy obraz malarski. Nie tylko doda on uroku wnętrzu, ale także będzie wartościowym przedmiotem cieszącym oko. Dzieła na płótnach, czy też kartonach; miniatury lub ogromne płótna; wykonane techniką mieszaną, farbami akrylowymi, olejnymi, a może urokliwe akwarele? Na co się zdecydować i czym się kierować przy wyborze dekoracji ściennej?

Data publikacji: 2019-07-13

Malarstwo nowoczesne jako dekoracja Twoich wnętrz
Nowe dekoracje ścienne w postaci obrazów olejnych nie tylko uatrakcyjną pomieszczenia, ale także nadadzą mu swoistego klimatu. Wydobędą z niego to, co najistotniejsz, a także wprowadzą element świeżości i nowości.

Data publikacji: 2019-07-11