Skuteczna metoda odstraszania gołębi

Skuteczna metoda odstraszania gołębi

Drapieżne ptaki w mieście? Spokojnie, to jedna z metod odstraszania gołębi oraz innych ptaków, które trochę zbyt dobrze czuję się w obrębie naszych balkonów i parapetów. Nie słyszałeś o tym sposobie? Zapraszamy do lektury!

Dźwiękowe ostrzeżenie - uciekaj!

Z problemem gołębi osiedlających się w miejscach, które nie są do tego przeznaczone, walczymy od pokoleń. Ptaki, a zwłaszcza gołębie, opanowały już niejeden balkon, parapet czy szczelinę budynku. Niestety, prócz kilku gałązek i piszczących piskląt, pozostawiają po sobie góry nieczystości i pasożyty, które mogą być groźne dla ludzkiego organizmu. Aby ograniczyć możliwość osiedlania się ptactwa tuż obok ludzkich siedzib, możemy wykorzystać jeden z kilku dostępnych na rynku sposobów.

Jednym z nich jest odstraszacz ptaków, wydający sygnał dźwiękowy, imitujący nawoływania naturalnych gołębich wrogów - drapieżników takich jak sokół, jastrząb, czy pustułka. Istnieje kilka wersji tych rozwiązań, a niektóre mogą zaskakiwać stopniem zaawansowania technologii, jakie są w nich wykorzystywane.

Najprostszy model dźwiękowy emituje głosy, które ptaki kojarzą ze swoimi predatorami. Dźwięk emitowany jest w mniej lub bardziej różnych odstępach czasowych, niezależnie od tego czy w jego zasięgu znajduje się gołąb. Niektóre modele posiadają nawet cztery głośniki i są skuteczne nie tylko w obrębie jednego ogródka działkowego. Bardziej przemysłowe rozwiązania - o większym zasięgu, stosuje się na terenach niektórych fabryk oraz w [przestrzeni większych kompleksów budynków. Odstraszacz ptaków dźwiękowy można stosować nie tylko do zniechęcania miejskich odmian, ale również w przypadku walki z ptakami typu mewa czy rybitwa.

Bardziej zaawansowane modele emitują dźwięk dopiero, gdy ptak znajdzie się w jego zasięgu. Odstraszacz tego typu lustruje przestrzeń za pomocą podczerwieni i uruchamia głośnik dopiero w momencie nagłego skoku temperatury, która sugeruje że w pobliżu pojawiło się jakieś stworzenie. W sklepach specjalistycznych znaleźć można również modele, które emitują drażniące dla ptasich uszu ultradźwięki.

Skutecznie i za aprobatą ornitologów

Walka z miejskim ptactwem może wzbudzać kontrowersje, stąd też podejmowane są próby znalezienia jak najbardziej humanitarnych rozwiązań. Dźwiękowy odstraszacz ptaków to sposób, który został pozytywnie oceniony przez ornitologów. Dźwięki, które emituje urządzenie, nie są groźne - straszą jedynie i powodują u ptaków konieczność zmiany miejsca, w którym mają zamiar osiąść. Tego typu odstraszacze nie są również uciążliwe dla człowieka - okazyjny krzyk drapieżnego ptaka ginie w miejskim zgiełku. Dodatkowo, obsługa urządzenia oraz jego żywotność nie powodują konieczności zmiany rozwiązania co pół roku.

Odstraszacze dźwiękowe można stosować nie tylko na balkonach, ale także w ogrodach. Świetnie sprawdzą się również w parkach miejskich i w okolicach placów zabaw. Wokół tych ostatnich, sanepid zaleca stosowanie rozwiązań odstraszających - zbyt duża ilość ptasich odchodów, może powodować namnażanie się kleszczy.


Artykuł powstał przy współpracy z MediaSklep24.pl

Data publikacji: 2020-05-28, ostatnia zmiana: 2020-05-28

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Świetlówka uv 18w 60cm do lampy owadobójczej
42,00 zł
Ludomy
(woj. wielkopolskie)
Świetlówka uv 10w 35cm do lampy owadobójczej
38,00 zł
Jarosław
(woj. podkarpackie)
Pułapka na myszy metalowa mausetrap brązowa
16,00 zł
Mińsk Mazowiecki
(woj. mazowieckie)
Środek na bobry
100,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Środki na bobry
220,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Ciekawe gadżety kuchenne - sprawdź, jakie wybrać!
Kuchnia jest miejscem, w którym każdego dnia domownicy spędzają dużą ilość czasu. Nie ulega wątpliwości, że powinna charakteryzować się funkcjonalnością oraz ładnym wyglądem. Dodatkowo, bardzo ważne j...
Data publikacji: 2021-06-01
Jaki hamak ogrodowy wybrać? Ranking wiosna 2021 i opinie
Hamaki nie zaliczają się do standardowego wyposażenia ogrodu, jednak coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Swoją popularność zawdzięczają temu, że zajmują niewiele miejsca, efektownie się prez...
Data publikacji: 2021-04-13
Idzie lato - który klimatyzator ochłodzi najlepiej?
Letnie upały potrafią być ciężkie do zniesienia. Zwłaszcza, gdy mieszkamy w miejscach o dużych zyskach ciepła, np. szybko nagrzewające się poddasza czy mieszkania z ekspozycją na zachód czy południe....
Data publikacji: 2021-03-31
Zastosowanie piły ukośnicy
Ukośnica, kapówka, ukosówka – to popularne określenia pilarki przeznaczonej do profesjonalnej obróbki drewna, która umożliwia wykonywania znacznie bardziej precyzyjnych i skomplikowanych prac niż zwyk...
Data publikacji: 2021-03-29

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij