Myjka ciśnieniowa – przydatna w każdym domu!

Myjka ciśnieniowa – przydatna w każdym domu!

Czyszczenie chodnika, zabawek, mebli ogrodowych czy samochodu – myjki ciśnieniowe posiadają bardzo szerokie zastosowanie. Warto mieć taki sprzęt!

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które pozwala na prowadzenie mycia obiektów i nawierzchni z wykorzystaniem wody pod wysokim ciśnieniem. W urządzeniu ciśnienie to wynosi najczęściej 50-130 barów. Myjki ciśnieniowe są dzisiaj używane coraz częściej. Stosują je nie tylko specjalistyczne firmy, ale również można zakupić je na własność, aby korzystać z nich w swoim domu.

Dlaczego warto wybrać myjki ciśnieniowe? Jakie są główne zastosowania dla myjki tego rodzaju? Czym warto kierować się przy zakupie tego typu sprzętu?

Praktyczne myjki ciśnieniowe – warto mieć swoją!

Myjka ciśnieniowa doskonale sprawdza się w czyszczeniu wodą. Woda pod wysokim ciśnieniem wydobywająca się z myjki ciśnieniowej jest bardzo skuteczna przeciwko różnym zanieczyszczeniom. Świetnie usuwa zabrudzenia różnego pochodzenia, w tym między innymi z błota, kurzu, mchu, sadzy, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich.

Korzystanie z tego typu urządzeń jest przy tym bardzo proste. Sprzęt nie wymaga schylania się i pracy na kolanach. Wystarczy podłączyć ją do węża ogrodowego oraz do prądu, a następnie nacisnąć na przycisk znajdujący się przy lancy myjki, aby ją uruchomić.

W zależności od ustawienia końcówki myjki można zmienić rodzaj strumienia – może być on silnie skoncentrowany albo bardziej rozproszony, co pozwala na dobranie go w zależności od czyszczonej powierzchni.

Bardzo często myjki ciśnieniowe wyposażone są również w dodatkowe akcesoria, na przykład mogą posiadać szczotki obrotowe albo gąbki, które poszerzają ich funkcjonalność.

Myjka ciśnieniowa do domowego użytku – jak ją zastosować?

Przeznaczone do użytku domowego myjki ciśnieniowe potrafią bardzo skutecznie czyścić różnego rodzaju nawierzchnie. Do czego można zastosować tego typu sprzęt?

Przykładowe zastosowanie myjek ciśnieniowych:

 • elewacja budynku
 • ogrodzenie
 • podjazdy
 • ścieżki i chodniki
 • balkon i taras
 • samochód
 • rower
 • motocykl
 • zabawki
 • meble ogrodowe
 • basen
 • narzędzia i maszyny ogrodowe

Dobre myjki ciśnieniowe mogą bez problemu poradzić sobie z różnego rodzaju zabrudzeniami osadzającymi się na wielu nawierzchniach – także tymi, których nie można usunąć z wykorzystaniem innych metod, na przykład szczotką i detergentem.

Jak wybrać najlepszą myjkę ciśnieniową?

Aktualnie w sprzedaży można znaleźć rozmaite myjki ciśnieniowe. Pojawia się zatem pytanie – jaka myjka będzie najlepsza do użytku domowego?

Przede wszystkim warto postawić na wysokiej jakości myjki ciśnieniowe, które mogą zagwarantować najwyższą efektywność i wydajność pracy.

Przy wyborze właściwego modelu warto zwrócić uwagę na ciśnienie wytwarzane przez urządzenie, na wydajność pracy pompy, na liczbę możliwych strumieni. Wybrane modele posiadają opcję podgrzewania wody. Ważne są także wymiary oraz ciężar urządzenia, aby można było korzystać z niego komfortowo w różnych miejscach.

Dodatkowo warto sprawdzić, jakie dodatki posiadają różne myjki ciśnieniowe. Szeroka gama akcesoriów powoduje, że sprzęt będzie posiadał jeszcze szersze zastosowanie.

Podsumowując, myjki ciśnieniowe to także doskonały wybór. Sprzęt tego rodzaju świetnie sprawdza się do prowadzenia wielu różnych prac wokoło domu. Zastosowanie myjki umożliwia łatwe i szybkie usunięcie różnych zanieczyszczeń z niemalże każdej nawierzchni – prace można wykonać wtedy o wiele wygodniej niż z użyciem zwykłych metod, a także ze znacznie lepszymi rezultatami!


Artykuł powstał we współpracy z firmą karcher.olsztyn.pl.

Data publikacji: 2020-04-17, ostatnia zmiana: 2020-04-15

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kranzle therm c 11/130 i autoryzowany dealer i profesjonalny serwis i odbiór osobisty warszaw
17 224 zł
Lędziny
(woj. śląskie)
Kranzle lx 2000 i autoryzowany dealer i profesjonalny serwis i odbiór osobisty warszaw
16 245 zł
Ciechanów
(woj. mazowieckie)
Stihl re 282 plus myjka wysokociśnieniowa i autoryzowany dealer i darmowa dostawa i raty 0% i profes
5 201,00 zł
Ludomy
(woj. wielkopolskie)
Karcher myjka ciśnieniowa gorącowodna hds 5/13 u
8 868,00 zł
Ostrowiec Świętokrzyski
(woj. świętokrzyskie)
Myjka ciśnieniowa kranzle k 2195 ts z lancą dirtkiller i autoryzowany dealer i profesjonalny serwis
4 677,00 zł
Police
(woj. zachodniopomorskie)
Stihl re 143 myjka wysokociśnieniowa i autoryzowany dealer i darmowa dostawa i raty 0% i profesjonal
2 231,00 zł
Lędziny
(woj. śląskie)
Kranzle lx 1600 tst i autoryzowany dealer i profesjonalny serwis i odbiór osobisty warszaw
12 929 zł
Korytowo
(woj. zachodniopomorskie)
Kranzle quadro 800 ts t i autoryzowany dealer i profesjonalny serwis i odbiór osobisty warszaw
9 957,00 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
Karcher hd 6/15 m s
3 156,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Karcher myjka wysokociśnieniowa gorącowodna hds 5/12 c i autoryzowany dealer i darmowa dostawa i rat
10 324 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Kranzle profi-jet b 16/250 z regulacją obrotów i autoryzowany dealer i profesjonalny serwis i odbiór
16 272 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Kranzle myjka ciśnieniowa k 2175 ts t i autoryzowany dealer i profesjonalny serwis i odbiór osobisty
5 099,00 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

5 miejsc, w których sprawdzą się ławy piknikowe
Drewniane ławy piknikowe to bardzo użyteczny i praktyczny mebel, który dobrze się prezentuje zwłaszcza w przestrzeni otwartej. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się nowoczesne stoły piknikowe or...
Data publikacji: 2021-02-17
Jaki biokominek wybrać?
W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność biokominków. Wynika to z faktu, iż są one nie tylko niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym, ale również pełnią funkcję użytkową. Aby jednak...
Data publikacji: 2021-02-15
Jak zadbać o jakość powietrza w domu?
Dom jest naszym azylem. Powinny więc w nim panować warunki sprzyjające odpoczynkowi i regeneracji sił. Warto myśleć nie tylko o wystroju wnętrz i ich wyposażeniu, ale także o tym, jakim oddychamy powi...
Data publikacji: 2021-02-12
Naczynia Philipiak - dlaczego warto je mieć? Opinie użytkowników
Jaki jest Twój największy problem podczas gotowania? Przypalone garnki? Nierównomierne podgrzewanie składników? A może obawiasz się, że materiał naczynia szkodzi Twojemu zdrowiu? Sprawdź, czym garnki...
Data publikacji: 2021-02-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij