Czym charakteryzuje się piaskowiec i kiedy warto go zastosować

Czym charakteryzuje się piaskowiec i kiedy warto go zastosować

Kamień bardzo często wykorzystywany jest w aranżacji wnętrz. Może stanowić główny element kuchni lub dekoracyjny akcent w pokoju. Jednym z popularnych kamieni jest piaskowiec, który dzięki swoim cechom charakterystycznym gości w wielu wnętrzach i to nie tylko domowych. Naturalny materiał budowlany, jakim jest piaskowiec, może być również wykorzystywany na zewnątrz, jako ozdoba domu lub ogrodu.

Dlaczego piaskowiec jest tak popularny?

Naturalny kamień to doskonały materiał budowlany przede wszystkim dlatego, że jest trwały i odporny na działanie różnorodnych czynników atmosferycznych. Z tego względu piaskowiec wykorzystywany jest nie tylko we wnętrach domowych, ale również może być doskonałą ozdobą elewacji domu, chodnika lub tarasu. Jest to skała osadowa zwięzła i zazwyczaj drobnoziarnista. Warto podkreślić fakt, że piaskowiec dostępny jest w bogatej kolorystyce, co dodatkowo wpływa na jego atrakcyjność. Kolory, w jakich występuje to między innymi biały, szary, żółty, a nawet czerwony. Różnorodność barw, w jakich występuje, pozwala na bardzo łatwe dopasowanie do stylu, w jakim jest urządzane wnętrze. Piaskowiec sprawdzi się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych nawiązujących stylem do przeszłości. Można go wykorzystać na wiele sposobów, tworząc niezwykłe wnętrza.

Ponadto piaskowiec to kamień bardzo twardy, dlatego chętniej się go wykorzystuje w porównaniu do miększych skał. Jest odporny na ścieranie, działanie wody oraz wykazuje dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu jest wykorzystywany na wiele sposobów, nie tylko we wnętrzach.

Piaskowiec we wnętrzach

We wnętrzach piaskowiec najczęściej wykorzystywany jest, jako efektowna i bardzo charakterystyczna posadzka. Warto pamiętać, że do płytek posadzkowych powinna być użyta twardsza odmiana piaskowca, ponieważ jest to powierzchnia bardzo eksploatowana. Piaskowiec jest również używany, jako ozdobna obudowa do kominka, czy jako blat kuchenny. Co więcej, ze względu na teksturę i kolorystykę jest to kamień bardzo ozdobny, dlatego można wykorzystać go do dekoracyjnych elementów wnętrza takich, jak parapety. Piaskowiec to skała, która podlega obróbce, przez co można uzyskać strukturę kamienia, tak gładką, jak marmur. W takiej postaci piaskowiec najlepiej sprawdzi się na blatach kuchennych, czy posadzce.

Piaskowiec – element dekoracyjny elewacji zewnętrznych

Oczywiście nie należy zapominać, że piaskowiec również doskonale sprawdza się na zewnątrz budynku. Wykorzystuje się go między innymi do pokrycia schodów, fasad lub w elementach ogrodzenia. Elegancki i nowoczesny wygląd, jaki zyskują schody i fasady, sprawia że piaskowiec jest doceniany przez wiele osób. Z kolei bogata kolorystyka pozwala z łatwością dopasować zewnętrzne elementy budynku do elewacji.

Ponadto piaskowiec może być użyty do zewnętrznych parapetów oraz ogrodowych ławek, stołów oraz studni lub fontann. Co więcej, ze względu na trwałość jest również wykorzystywany do produkcji ogrodowych rzeźb, grilli zewnętrznych, a nawet kostki brukowej, która będzie tworzyć ozdobne ścieżki w ogrodzie.

Jeśli chcesz wykorzystać piaskowiec w aranżacjach wnętrz swojego domu lub jako element ozdobny na zewnątrz, sprawdź ofertę polskiego piaskowca dekoracyjnego firmy Piasmar.


Data publikacji: 2020-07-07, ostatnia zmiana: 2020-07-09

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Honda pompa wody wh 20 x i raty 10 x 0%
3 350,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Deska Barlinecka Dąb Calvados Grande
273,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Deska Barlinecka Jodła klasyczna Dąb Serene szer. 110 mm
220,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Grzejnik łazienkowy Wetherby - elektryczny, wykończenie proste, 400x1200, Chromowany
896,50 zł
Grójec
(woj. mazowieckie)
Karcher hds 8/18-4 mx myjka wysokociśnieniowa z podgrzewaniem wody i autoryzowany dealer i darmowa d
17 481 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Tanie sztachety Blachtex Klęczany
5,00 zł
Sandomierz
(woj. świętokrzyskie)
Podest stalowy P70 ECO podesty rusztowanie
115,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Lutownica wypalarka do drewna skóry z grotami 25 sztuki geko
43,99 zł
Sieradz
(woj. łódzkie)
Bateria umywalkowa stojąca lucca z podwyższonym korpusem
179,00 zł
Starachowice
(woj. świętokrzyskie)
Grzejnik łazienkowy Wetherby - elektryczny, wykończenie proste, 500x800, Biały/RAL - biały
497,07 zł
Będzin
(woj. śląskie)
Grzejnik dekoracyjny Vas - rurka płaska, 500x1200, Polerowana stal nierdzewna
1 497,24 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Grzejnik łazienkowy York - wykończenie zaokrąglone, 400x800, Biały/RAL - biały
406,37 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie są podstawowe zasady recyklingu? 5 najważniejszych zasad
Pomimo edukacji na temat ekologii i zanieczyszczenia środowiska ilość śmieci, które wytwarzamy, rośnie w zastraszającym tempie. Statystyczny Polak wyprodukował w ubiegłym roku ponad 330 kg odpadów i j...
Data publikacji: 2020-10-23
Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13