Montaż wykładziny - Dlaczego warto powierzyć to zadanie fachowcom?

Montaż wykładziny - Dlaczego warto powierzyć to zadanie fachowcom?

Planujesz montaż wykładziny w swoim biurze lub hotelu? Sprawdź dlaczego warto powierzyć to zadanie fachowcom!

Montaż wykładziny to rodzaj pracy wykończeniowej, na którą decyduje się wielu domowych majsterkowiczów. W tym przypadku kusi głównie oszczędność pieniędzy. Niestety w wielu przypadkach samodzielne próby montażu wykładziny mogą zakończyć się fiaskiem. W jakich przypadkach warto poprosić o pomoc specjalistów? Dlaczego samodzielne kładzenie wykładziny to tak naprawdę zły pomysł?

Zanim zdecydujesz się na zakup wykładziny dywanowej

Przed dokonaniem zakupu wykładziny, należy dokładnie wymierzyć całe pomieszczenie. Wlicza się tutaj nie tylko długość i szerokość pomieszczenia, ale także wszelkie wnęki i skosy. Wykładzinę należy zakupić w jednym kawałku tak, aby nie było konieczności jej późniejszego dosztukowywania. Niestety takie nieprawidłowości są później widoczne i przyciągają wzrok. Warto mieć na uwadze to, że podczas mierzenia pomieszczenia do wszelkich wymiarów należy doliczyć około 15 cm zapasu.

Wykładzinę dywanową montuje się najczęściej za pomocą taśmy klejącej dwustronnej lub za pomocą taśmy samoklejącej z rzepem. Podczas dokonywania zakupów warto zadbać o to, aby taśma cechowała się dobrą jakością. Zapobiegnie to późniejszemu odklejaniu się wykładziny. Oprócz wykładziny i taśmy należy zakupić także nożyczki do przycięcia wykładziny, a także nożyk, co poprawi precyzję ruchów. 

Jak zamontować wykładzinę samodzielnie?

Montaż wykładziny polega na wykonaniu 4 kroków. Na początku dokładnie mierzymy pomieszczenie. Wykładziny układamy na powierzchni podłogi na sucho i dokładnie przycinamy wszystkie boki w taki sposób, aby idealnie dochodziły do ściany, nie podwijając się. Wielu fachowców uważa, że podcięcie powinno nastąpić około 0,5 cm od ściany. Stosuje się do tego specjalnych noży z ostrzem haczykowym. Zwiniętą wykładzinę należy wynieść do innego pomieszczenia i położyć spodem do góry. Na tej powierzchni mocujemy taśmę i odklejamy folię. Tak przygotowaną wykładzinę montujemy na podłodze krok po kroku, uważając, aby nie powstały żadne marszczenia. Najpierw powierzchnię gładzimy ręką, a po położeniu wykładziny można ,,udeptać'' ją stopami. Dzięki temu efekt będzie zadowalający. 

Dlaczego nie warto montować wykładziny samodzielnie?

Samodzielne próby montowania wykładziny mogą okazać się niepowodzeniem. Czynność ta wymaga nie lada precyzji, staranności i sporej ilości czasu. Nieprawidłowe przycięcie kawałka materiału może sprawić, że cała wykładzina będzie do wyrzucenia, gdyż krzywo obcięty fragment będzie negatywnie wpływał na ostateczny wygląd pracy.

Co więcej, sporo osób pierwsze problemy napotyka już na etapie pomiarów, nie dodając na przykład zapasu materiału z każdej strony. Oddanie pracy w ręce fachowców pozwoli na uzyskanie pożądanego efektu, a także pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości środków, która w przypadku podjęcia samodzielnych prób montażu mogłaby drastycznie wzrosnąć, ze względu na konieczność dokupienia materiałów. Tak więc, oddanie montażu wykładziny w ręce fachowców to:

  • Gwarancja efektu i zadowolenia,
  • oszczędność środków,
  • gwarancja,
  • trwałość wykonania.


Źródło: Podłogi obiektowe, wykładziny http://faktorwykladziny.pl/

Data publikacji: 2019-11-28, ostatnia zmiana: 2019-11-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Płyta wiórowa kl.I gr.19mm 2070x2800
115,00 zł
Brzeźno
(woj. wielkopolskie)
HDF gr. 3 mm surowy 2800x2070
27,24 zł
Brzeźno
(woj. wielkopolskie)
Deska Barlinecka Dąb Family lakier biały mat 1-lamelowa 14x180x1800 mm
165,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
OSB frez loft Płyta Budowlana gr. 18mm- 9,10zł/szt
9,10 zł
Brzeźno
(woj. wielkopolskie)
Instalacja fotowoltaiczna 2,2 kWp z montażem
14 012 zł
Istebna
(woj. śląskie)
Kocioł kociol z podajnikiem ekogroszek 5klasa Pleszew 15kw
7 400,00 zł
Pleszew
(woj. wielkopolskie)
Skapifran Artion, Płytka 7x30 cm, Kamień Naturalny, Ściany, Elewacje
155,00 zł
Poniatowa
(woj. lubelskie)
Montaz podłóg Warszawa i okolice
25,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Płytki Granitowe G664 Brąz Królewski 60x60x1,5 poler/płomień
120,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Opaski naprawcze do rur trójdzielne
680,00 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
Deska Barlinecka Dąb Standard lakier półmat
99,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
MDF przebrany II klasa 2800x2070
90,00 zł
Brzeźno
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Ława do salonu - jaką wybrać?
Choć w przestrzeni salonowej coraz większą popularnością cieszą się minimalistyczne stoliki kawowe, to ławy do salonu ze względu na swoją funkcjonalność, komfort eksploatacji oraz estetykę wciąż pozos...
Data publikacji: 2019-11-28
Jak atrakcyjnie urządzić werandę
Jak zaaranżować werandę, by stała się naszym wymarzonym mikroświatem pełnym ulubionych kolorów i dodatków? Zaufaj swojemu własnemu poczuciu stylu i zainspiruj się bieżącymi trendami, a stworzysz miejs...
Data publikacji: 2019-11-07
Sztuczny trawnik - czy warto kupić?
Sztuczna trawa pojawiła się w naszych sklepach już jakiś czas temu.
Data publikacji: 2019-10-30
Aranżacja małej łazienki z prysznicem
Łazienka o niewielkim metrażu wymaga przemyślanego rozplanowania i zastosowania pomysłowych rozwiązań, dzięki którym wyglądać będzie ona na większą niż w rzeczywistości. W niewielkich pomieszczeniach,...
Data publikacji: 2019-10-11