Montaż wykładziny - Dlaczego warto powierzyć to zadanie fachowcom?

Montaż wykładziny - Dlaczego warto powierzyć to zadanie fachowcom?

Planujesz montaż wykładziny w swoim biurze lub hotelu? Sprawdź dlaczego warto powierzyć to zadanie fachowcom!

Montaż wykładziny to rodzaj pracy wykończeniowej, na którą decyduje się wielu domowych majsterkowiczów. W tym przypadku kusi głównie oszczędność pieniędzy. Niestety w wielu przypadkach samodzielne próby montażu wykładziny mogą zakończyć się fiaskiem. W jakich przypadkach warto poprosić o pomoc specjalistów? Dlaczego samodzielne kładzenie wykładziny to tak naprawdę zły pomysł?

Zanim zdecydujesz się na zakup wykładziny dywanowej

Przed dokonaniem zakupu wykładziny, należy dokładnie wymierzyć całe pomieszczenie. Wlicza się tutaj nie tylko długość i szerokość pomieszczenia, ale także wszelkie wnęki i skosy. Wykładzinę należy zakupić w jednym kawałku tak, aby nie było konieczności jej późniejszego dosztukowywania. Niestety takie nieprawidłowości są później widoczne i przyciągają wzrok. Warto mieć na uwadze to, że podczas mierzenia pomieszczenia do wszelkich wymiarów należy doliczyć około 15 cm zapasu.

Wykładzinę dywanową montuje się najczęściej za pomocą taśmy klejącej dwustronnej lub za pomocą taśmy samoklejącej z rzepem. Podczas dokonywania zakupów warto zadbać o to, aby taśma cechowała się dobrą jakością. Zapobiegnie to późniejszemu odklejaniu się wykładziny. Oprócz wykładziny i taśmy należy zakupić także nożyczki do przycięcia wykładziny, a także nożyk, co poprawi precyzję ruchów. 

Jak zamontować wykładzinę samodzielnie?

Montaż wykładziny polega na wykonaniu 4 kroków. Na początku dokładnie mierzymy pomieszczenie. Wykładziny układamy na powierzchni podłogi na sucho i dokładnie przycinamy wszystkie boki w taki sposób, aby idealnie dochodziły do ściany, nie podwijając się. Wielu fachowców uważa, że podcięcie powinno nastąpić około 0,5 cm od ściany. Stosuje się do tego specjalnych noży z ostrzem haczykowym. Zwiniętą wykładzinę należy wynieść do innego pomieszczenia i położyć spodem do góry. Na tej powierzchni mocujemy taśmę i odklejamy folię. Tak przygotowaną wykładzinę montujemy na podłodze krok po kroku, uważając, aby nie powstały żadne marszczenia. Najpierw powierzchnię gładzimy ręką, a po położeniu wykładziny można ,,udeptać'' ją stopami. Dzięki temu efekt będzie zadowalający. 

Dlaczego nie warto montować wykładziny samodzielnie?

Samodzielne próby montowania wykładziny mogą okazać się niepowodzeniem. Czynność ta wymaga nie lada precyzji, staranności i sporej ilości czasu. Nieprawidłowe przycięcie kawałka materiału może sprawić, że cała wykładzina będzie do wyrzucenia, gdyż krzywo obcięty fragment będzie negatywnie wpływał na ostateczny wygląd pracy.

Co więcej, sporo osób pierwsze problemy napotyka już na etapie pomiarów, nie dodając na przykład zapasu materiału z każdej strony. Oddanie pracy w ręce fachowców pozwoli na uzyskanie pożądanego efektu, a także pozwoli na zaoszczędzenie sporej ilości środków, która w przypadku podjęcia samodzielnych prób montażu mogłaby drastycznie wzrosnąć, ze względu na konieczność dokupienia materiałów. Tak więc, oddanie montażu wykładziny w ręce fachowców to:

  • Gwarancja efektu i zadowolenia,
  • oszczędność środków,
  • gwarancja,
  • trwałość wykonania.


Źródło: Podłogi obiektowe, wykładziny http://faktorwykladziny.pl/

Data publikacji: 2019-11-28, ostatnia zmiana: 2019-11-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Deska Barlinecka Dąb Cheesecake Grande
286,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Parkiet lity Dąb Universal lakier biały 16x70x490 mm
185,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Deska Barlinecka Dąb Azure Window Grande
281,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Orzech Amerykański Standard
207,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Deska Barlinecka Dąb Honey Molti
191,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Dąb Bielony olejowany Standard
128,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Lapacho / Ipe Natur
245,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Klon Kanadyjski Standard
207,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Deska Barlinecka Dąb Biscotti Grande
271,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Deska Barlinecka Dąb Brillance Molti
199,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Teak Standard
207,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Deska Barlinecka Dąb Coconut Piccolo
243,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak dobrać armaturę do łazienki?
Armatura łazienkowa już nie raz została porównana do biżuterii zdobiącej piękną kobietę. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ to ona dodaje łazience blasku i stanowi ten kluczowy element, wyznaczając...
Data publikacji: 2020-11-28
Dywany hotelowe - najważniejsze informacje
Hotele powinny charakteryzować się nieskazitelnym wyglądem oraz idealnie dobranym dywanem hotelowym. Niezależnie od tego, czy wybierasz dywany do hoteli, restauracji, barów czy klubów, w każdym z tych...
Data publikacji: 2020-11-18
ROLTIS Kraków - nowoczesne rolety i żaluzje
Niezależnie od tego czy mamy do czynienia z istniejącym budynkiem użytkowym, wykończonym już wnętrzem czy powstającym nowym domem – warto zadbać o funkcjonalne żaluzje, rolety oraz innego rodzaju prze...
Data publikacji: 2020-11-16
Stolik kawowy - jak wybrać najlepsze rozwiązanie?
Stoliki kawowe stanowią nieodzowny element wyposażenia każdego salonu. Przydają się podczas samodzielnego wypoczynku oraz spotkań towarzyski. Warto zatem dokładnie przemyśleć zakup i wybrać model, któ...
Data publikacji: 2020-11-16