Maty grzewcze - największe zalety rozwiązania


Maty grzewcze dają przyjemne ciepło

Wydajne systemy grzewcze do domów są wręcz niezbędne w naszym klimacie. Nie da się bowiem funkcjonować bez odpowiedniego ogrzewania, skoro przez ponad pół roku temperatury utrzymują się na poziomie poniżej 10 stopni Celsjusza.

Z tego też względu w domach montuje się rozmaite urządzenia, których zadaniem jest utrzymanie optymalnych warunków w każdej przestrzeni.

Jedną z opcji są niezmiernie praktyczne maty grzewcze. Jak działają i kiedy warto się na nie zdecydować? O tym wszystkim napiszemy poniżej.


Maty grzewcze – co to takiego?

Maty grzewcze to elektryczne rozwiązania, które pozwalają na zachowanie wskazanej temperatury w różnych typach przestrzeni.

Składają się one z przewodów, połączonych w matę, rozkładaną na rozmaitych powierzchniach. Urządzenie podłącza się do domowej instalacji elektrycznej. Niemal od razu po podłączeniu mata jest gotowa do pracy. Nie wymaga dodatkowego osprzętu ani urządzeń regulujących jej pracę. Dzięki temu utrzymanie odpowiednich warunków termicznych staje się znacznie prostsze.

W jaki sposób działa? Ciepło jest dystrybuowane równomiernie na całej powierzchni, na której położono matę. Z niej jest ono przekazywane do wierzchniej warstwy wykończeniowej, a później dalej – do pomieszczenia.

Pozwala to uzyskać optymalną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych lub gospodarczych.


Różne rodzaje mat – jak działają?

Maty grzewcze można stosować w rozmaitych przestrzeniach. W zależności od wybranego modelu, nadają się bowiem do używania na podłogach lub ścianach. Dzięki temu udaje się stworzyć optymalne warunki w każdym miejscu.

Jeśli zdecydujemy się na maty podłogowe, kładziemy je pod płytki ceramiczne lub kamień, które optymalnie przenoszą ciepło do wnętrza.

Niektóre modele sprawdzają się również do układania na powierzchni ścian. Podpina się je do instalacji, a następnie nakłada na nie warstwę wykończeniową, np. w postaci tynków.


Jakie zalety mają maty grzewcze?

Podstawową zaletą maty grzewczej są niskie koszty zakupu i montażu takiego urządzenia w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań podłogowych wodnych.

Maty grzewcze na podczerwień można bez trudu znaleźć w sklepach, specjalizujących się w nowoczesnych i energooszczędnych urządzeniach grzewczych, jak choćby w Econovli.

Montuje się je szybko i sprawnie, bez konieczności rozkuwania ścian lub przeprowadzania bardziej zaawansowanych prac budowlanych.

Oprócz łatwości wprowadzenia takich urządzeń do domu, maty grzewcze wyróżniają się także olbrzymią funkcjonalnością. Zapewniają optymalne rozłożenie temperatur, zwłaszcza gdy podejmie się decyzję o wykorzystaniu ich jako produktów podłogowych. Wówczas w pobliżu stóp uzyskuje się najwyższą temperaturę, co stanowi najlepszą opcję dla zdrowia człowieka.


Samodzielnie czy łącznie z innym systemem grzewczym?

Maty grzewcze wprowadza się do wnętrz, w których montaż bardziej rozbudowanych instalacji (konwekcyjnych lub podłogowych wodnych) jest nieopłacalny lub wręcz niemożliwy. Dzięki nim oszczędza się miejsce i zwiększa ustawność pomieszczenia. Przy ich pomocy ogrzewa się całe domy i mieszkania albo tylko wybrane ich części.

Tak wygodne rozwiązanie sprawia, że z łatwością można poprawić warunki termiczne w domowym zaciszu. Maty grzewcze nadają się do stosowania samodzielnie jako podstawowe urządzenie grzewcze. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się we wnętrzach, w których pragnie się utrzymać stałą temperaturę przez dłuższy czas.

Chętnie wprowadza się maty grzewcze jako sposób na dogrzewanie pomieszczeń. Przydaje się to zwłaszcza w łazienkach, które wymagają utrzymania nieco wyższej temperatury niż w pozostałych częściach domu. Idealnie sprawdzają się w połączeniu promiennikami elektrycznymi lub standardowymi grzejnikami konwekcyjnymi.


Maty jako wygodny sposób ogrzewania domu

Maty grzejne sprawdzają się w różnych przestrzeniach domowych. Pozwalają szybko i sprawnie uzyskać optymalne, bez angażowania gigantycznych środków finansowych w nową, rozbudowaną instalację.

Warto zatem rozważyć wykorzystanie takich urządzeń, aby podnieść komfort codziennego funkcjonowania w domu o każdej porze roku. Niech dom stanie się dzięki niemu wygodniejszy i naprawdę przytulny.

Data publikacji: 2020-12-07, ostatnia zmiana: 2020-12-07

ZOBACZ OGŁOSZENIA

otwornica do betonu sds plus 150mm silver
99,00 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Wentylator podłogowy G3Ferrari G50036 srebrny
333,72 zł
Zabrze
(woj. śląskie)
SHAFT-120KIT Zestaw do bram przemysłowych do 40m2 i 550kg DoorHan
4 295,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
HD01/9010 Brama garażowa segmentowa Biały DoorHan
2 712,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
GSM-3.0 Moduł GSM DoorHan
1 106,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
przetwornica napięcia prądu sinus 3000 plus (24v/230v 1500/3000w) volt polska
989,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
SWING-5000PRO Napęd do bram skrzydłowych do 5m i 500kg DoorHan
1 688,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
Konwektorowy Adler AD 7705
159,90 zł
Zabrze
(woj. śląskie)
wkrętarka wkrętak akumulatorowa 3,6v 1300 mah geko
89,00 zł
Malbork
(woj. pomorskie)
dociskacz skrzyni biegów podnośnik słupkowy 500kg
529,00 zł
Otwock
(woj. mazowieckie)
Maclean ¦cienny Czujnik Ruchu Do Puszki Pir Na Podczerwień, Szklana Ramka MCE240 Maclean Energy
48,12 zł
Stargard Szczeciński
(woj. zachodniopomorskie)
Klimator przenośny G3Ferrari G50023
473,86 zł
Orpiszew
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie płytki ceramiczne królowały w 2021? 5 najmodniejszych wzorów
Płytki ceramiczne cechują się dziś specjalistyczną technologią produkcji. Jest to trwały materiał wykończeniowy, który może pochwalić się oryginalnym wzornictwem, ciekawą kolorystyką, bogatym wyborem...
Data publikacji: 2022-01-27
Klimatyzacja w domu - jaki budżet należy przyszykować?
Myślisz o założeniu klimatyzacji w swoim domu lub mieszkaniu? Dowiedziałeś się już jakie są jej plusy, pozostało tylko zaplanować budżet i dobrać odpowiedni sprzęt? Dobrym pomysłem będzie rozeznanie s...
Data publikacji: 2022-01-21
Wiata śmietnikowa - rodzaje, materiały, ceny. Co wybrać?
Wiata śmietnikowa ułatwia przechowywanie odpadów w kubłach i chroni je przed dostępem przez niepowołane osoby. Dzisiaj tego typu budowle spotykane są w wielu miejscach, między innymi na osiedlach mies...
Data publikacji: 2022-01-17
Dlaczego warto postawić na rolety dzień noc?
Szukasz osłon okiennych, które pozwolą Ci cieszyć się piękną, słoneczną pogodą za dnia i jednocześnie zapewnią pełen komfort nocnego wypoczynku?
Data publikacji: 2022-01-17

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij