Maty grzewcze - największe zalety rozwiązania


Maty grzewcze dają przyjemne ciepło

Wydajne systemy grzewcze do domów są wręcz niezbędne w naszym klimacie. Nie da się bowiem funkcjonować bez odpowiedniego ogrzewania, skoro przez ponad pół roku temperatury utrzymują się na poziomie poniżej 10 stopni Celsjusza.

Z tego też względu w domach montuje się rozmaite urządzenia, których zadaniem jest utrzymanie optymalnych warunków w każdej przestrzeni.

Jedną z opcji są niezmiernie praktyczne maty grzewcze. Jak działają i kiedy warto się na nie zdecydować? O tym wszystkim napiszemy poniżej.


Maty grzewcze – co to takiego?

Maty grzewcze to elektryczne rozwiązania, które pozwalają na zachowanie wskazanej temperatury w różnych typach przestrzeni.

Składają się one z przewodów, połączonych w matę, rozkładaną na rozmaitych powierzchniach. Urządzenie podłącza się do domowej instalacji elektrycznej. Niemal od razu po podłączeniu mata jest gotowa do pracy. Nie wymaga dodatkowego osprzętu ani urządzeń regulujących jej pracę. Dzięki temu utrzymanie odpowiednich warunków termicznych staje się znacznie prostsze.

W jaki sposób działa? Ciepło jest dystrybuowane równomiernie na całej powierzchni, na której położono matę. Z niej jest ono przekazywane do wierzchniej warstwy wykończeniowej, a później dalej – do pomieszczenia.

Pozwala to uzyskać optymalną temperaturę w pomieszczeniach mieszkalnych lub gospodarczych.


Różne rodzaje mat – jak działają?

Maty grzewcze można stosować w rozmaitych przestrzeniach. W zależności od wybranego modelu, nadają się bowiem do używania na podłogach lub ścianach. Dzięki temu udaje się stworzyć optymalne warunki w każdym miejscu.

Jeśli zdecydujemy się na maty podłogowe, kładziemy je pod płytki ceramiczne lub kamień, które optymalnie przenoszą ciepło do wnętrza.

Niektóre modele sprawdzają się również do układania na powierzchni ścian. Podpina się je do instalacji, a następnie nakłada na nie warstwę wykończeniową, np. w postaci tynków.


Jakie zalety mają maty grzewcze?

Podstawową zaletą maty grzewczej są niskie koszty zakupu i montażu takiego urządzenia w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań podłogowych wodnych.

Maty grzewcze na podczerwień można bez trudu znaleźć w sklepach, specjalizujących się w nowoczesnych i energooszczędnych urządzeniach grzewczych, jak choćby w Econovli.

Montuje się je szybko i sprawnie, bez konieczności rozkuwania ścian lub przeprowadzania bardziej zaawansowanych prac budowlanych.

Oprócz łatwości wprowadzenia takich urządzeń do domu, maty grzewcze wyróżniają się także olbrzymią funkcjonalnością. Zapewniają optymalne rozłożenie temperatur, zwłaszcza gdy podejmie się decyzję o wykorzystaniu ich jako produktów podłogowych. Wówczas w pobliżu stóp uzyskuje się najwyższą temperaturę, co stanowi najlepszą opcję dla zdrowia człowieka.


Samodzielnie czy łącznie z innym systemem grzewczym?

Maty grzewcze wprowadza się do wnętrz, w których montaż bardziej rozbudowanych instalacji (konwekcyjnych lub podłogowych wodnych) jest nieopłacalny lub wręcz niemożliwy. Dzięki nim oszczędza się miejsce i zwiększa ustawność pomieszczenia. Przy ich pomocy ogrzewa się całe domy i mieszkania albo tylko wybrane ich części.

Tak wygodne rozwiązanie sprawia, że z łatwością można poprawić warunki termiczne w domowym zaciszu. Maty grzewcze nadają się do stosowania samodzielnie jako podstawowe urządzenie grzewcze. Szczególnie dobre efekty uzyskuje się we wnętrzach, w których pragnie się utrzymać stałą temperaturę przez dłuższy czas.

Chętnie wprowadza się maty grzewcze jako sposób na dogrzewanie pomieszczeń. Przydaje się to zwłaszcza w łazienkach, które wymagają utrzymania nieco wyższej temperatury niż w pozostałych częściach domu. Idealnie sprawdzają się w połączeniu promiennikami elektrycznymi lub standardowymi grzejnikami konwekcyjnymi.


Maty jako wygodny sposób ogrzewania domu

Maty grzejne sprawdzają się w różnych przestrzeniach domowych. Pozwalają szybko i sprawnie uzyskać optymalne, bez angażowania gigantycznych środków finansowych w nową, rozbudowaną instalację.

Warto zatem rozważyć wykorzystanie takich urządzeń, aby podnieść komfort codziennego funkcjonowania w domu o każdej porze roku. Niech dom stanie się dzięki niemu wygodniejszy i naprawdę przytulny.

Data publikacji: 2020-12-07, ostatnia zmiana: 2020-12-07

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Cyklinowanie Parkiety Renowacja Schodów 789/042/759
50,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Deska Barlinecka Dąb Standard 3-lam 14x207x2200 mm
99,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Deska Barlinecka Dąb Family lakier biały mat 1-lamelowa 14x180x1800 mm
165,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Bidet wiszący ceramiczny biały Mexen Carmen 49x37x30 cm nowoczesny
409,00 zł
Suwałki
(woj. podlaskie)
Brykiet drzewny jasny
528,00 zł
Łęczyca
(woj. łódzkie)
Deska Barlinecka Jesion Coffee Grande
255,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Umywalka ceramiczna nablatowa slim 1 37 cm szary mat
439,00 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
Zamek do szalunków PERI/DRS zamki szalunki
98,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
Deska Barlinecka Dąb Affogato Grande
269,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Naścienny grzejnik elektryczny Ecoflex el 1500 W, z termostatem
170,00 zł
Brzegi
(woj. małopolskie)
Montaz podłóg Warszawa i okolice
25,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Eko Pellet drzewny.
450,00 zł
Łęczyca
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Meble modułowe, co to znaczy?
Dowiedź się co to są meble modułowe i już nigdy nie wybierzesz żadnych innych!
Data publikacji: 2021-01-18
Krzesła - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Krzesła to meble, bez których trudno wyobrazić sobie salon, kuchnię czy jadalnię. Okalające stół, stwarzają komfortowe miejsce dla rodzinnych obiadów czy przyjęć w gronie przyjaciół. A dodatkowo są do...
Data publikacji: 2020-12-11
Gdzie powinna stać toaletka w Twoim domu?
Toaletka kosmetyczna to twoje osobiste miejsce do codziennej stylizacji. Jest to też szczególny i osobisty zakątek dla każdej z Pań, lubiących relaks i organizację podczas codziennego makijażu. Gdzie...
Data publikacji: 2020-12-08
Niezwykłe trawy ozdobne do ogrodu i na taras
Trawy ozdobne można spotkać niemal wszędzie. Łatwe w pielęgnacji i uprawie cieszą się dużą popularnością. Chcesz odmienić swój balkon, taras czy ogród? Postaw na te rośliny. Przyciągają wzrok, dobrze...
Data publikacji: 2020-12-08