Ekologiczne urządzenia grzewcze do Twojego domu – nowoczesność i technologia

Ekologiczne urządzenia grzewcze do Twojego domu – nowoczesność i technologia

Troska o ekologię to temat, który w obecnych czasach mocno łączy się również z technikami grzewczymi. Głównie stare urządzenia – kopciuchy zanieczyszczają atmosferę, tworząc trującą chmurę smogu. Niebezpieczne substancje, które przedostają się do powietrza ze starych urządzeń, nie tylko zagrażają środowisku, ale i zdrowiu, a nawet życiu. Uchwała antysmogowa, liczne dofinansowania na eko-urządzenia, ekoprojekty mają na celu ochronić otoczenie – zmniejszyć emisję CO2 do środowiska, zredukować wpływ urządzeń elektrycznych na klimat i zwiększyć udział odnawialnych źródeł energii.

Ekologiczne urządzenia grzewcze są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również wydajne, skuteczne i nowoczesne. Producenci konkurują między sobą coraz to lepszymi parametrami urządzeń. Liczy się również ponadczasowy design oraz funkcjonalność! Poznaj propozycje, które podbijają rynek grzewczy.

Pompy Ciepła

Rekordowe zainteresowanie pompami ciepła to wynik, za którym stoi przede wszystkim wzrost cen za paliwo stałe i gaz. W 2022 roku nowoczesne, a zarazem ekologiczne urządzenia, które wykorzystują energię z otoczenia do ogrzania budynku, błyskawicznie znikają z magazynów producentów. Pompy ciepła czerpią moc z powietrza, wody, gruntu i stanowią idealne rozwiązanie dla europejskiego klimatu. Najbardziej wydajne modele w korzystnych warunkach uznawane są za główne, a zarazem jedyne i wystarczające źródło grzewcze w budynku.

W kontekście lata warto zwrócić uwagę, że pompy ciepła zachwycają wielofunkcyjnością. Zimą grzeją, a podczas upałów pełnią rolę skutecznej klimatyzacji. Działają na zasadzie odwrotnej niż lodówka. W obu urządzeniach dochodzi do podobnych procesów termodynamicznych. Zatem to jeden nowoczesny produkt w atrakcyjnej cenie, w którym zamknięte są możliwości dwóch urządzeń – kotła i klimatyzacji.

Zakup i montaż pompy ciepła wspierany jest przez liczne dofinansowania np. Program Czyste Powietrze, PONE, OZE. W 2022 roku ruszył Program Moje Ciepło w ramach NFOŚiGW. Chociaż pierwsze wnioski można było składać dopiero 29 kwietnia 2022 roku, to już po kilku miesiącach specjaliści ds. dofinansowań wnioskują, że to program, który uzyska maksymalną ilość Beneficjentów. Dofinansowanie przewiduje pokrycie 30-45% kosztów kwalifikowanych przy zakupie i montażu pompy ciepła, ale nie więcej niż 7000 tysięcy dla modelów powietrznych i 21000 tysięcy dla urządzeń pobierających energię z gruntu.

Pompy uznawane są za ekologiczne rozwiązanie grzewcze. Podczas wytwarzania ciepła nie zachodzi w nich proces spalania. To również niezwykle bezpieczna propozycja dla miłośników nowoczesnych i intuicyjnych rozwiązań.

Rekuperacja

Wentylacja z odzyskiem ciepła to kolejne ekologiczne urządzenie, o którym w 2022 roku jest coraz głośniej. Rekuperacja umożliwia oszczędność na poziomie 30-50% na ogrzewaniu. To nowoczesna wentylacja, a zarazem doskonała alternatywa dla tradycyjnej, w której straty ciepła są ogromne!

Rekuperacja zapewnia prawidłową wymianę powietrza: brudne, zużyte wypływa z mieszkania, a świeże napływa za pomocą specjalnej maszyny – rekuperatora i dwóch wentylatorów, wymiennika ciepła, automatyki sterującej, obudowy, filtrów, podzespołów. Wentylacja mechaniczna to nie tylko nieustannie świeże powietrze i troska o wnętrze mieszkania bez wilgoci, grzybów i bakterii. Rekuperacja filtruje również napływające powietrze, zapewniając zdrowie przebywających w budynku osób. Urządzenie działa efektywnie, jeśli mieszkanie jest idealnie odizolowane od otoczenia i nie występują w nim straty ciepła.

Ekologiczne urządzenia grzewcze do Twojego domu – nowoczesność i technologia

Rekuperacja podnosi komfort życia, a już wkrótce będzie technologią niezbędną w każdym budownictwie. Dyrektywa 2010/31/UE zobowiązuje Polskę do podnoszenia standardów warunków technicznych w budynkach mieszkalnych i zamieszkania zbiorowego. Domy powstałe w 2021 roku mają wyróżniać się niższym niż dotychczas zużyciem energii, a to zobowiązuje do tworzenia projektów domów z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła.

Kotły na paliwo stałe

Chociaż kopciuchów coraz mniej, to nadal jest ich w Polsce prawie 3 miliony! Od 2022 roku nie kupimy już w ramach dofinansowania kotła na węgiel. Ministerstwo Klimatu i Środowiska nieustannie pracuje nad Krajowym Programem Ochrony Powietrza i całkowitym zakazie palenia węglem w naszym kraju. Ze wstępnych informacji wynika, że do 2030 roku zakaz korzystania z węgla w celach grzewczych obejmie wszystkie miasta, a do 2040 roku polskie wsie.

Ekologiczne rozwiązania grzewcze to przede wszystkim czystość, mniej spalin i start. Nadal możemy palić pelletem i ekogroszkiem. Nowoczesne urządzenia wyróżniają się spełnieniem wymagań 5-klasy i ECO DESIGNEM. To źródła grzewcze najnowszej generacji, które zmniejszają emisję spalin do atmosfery.

Ekologiczne urządzenia grzewcze do Twojego domu – nowoczesność i technologia

Kotły gazowe

Gaz uznawany jest za czyste paliwo, a zatem ekologiczne. Podczas ogrzewania mieszkania gazem, spala się wyłącznie dwutlenek węgla, para wodna oraz niewielkie ilości tlenków azotu. Nowoczesne kotły kondensacyjne mają sprawność powyżej 100%, a więc stoją nie tylko na straży ochrony środowiska, ale również wydajności. To ekologiczna technologia, w którą nadal warto inwestować, bo po prostu szanuje energię.

Do wyboru mamy różne kotły gazowe:

  • jednofunkcyjne lub dwufunkcyjne,
  • stojące lub wiszące,
  • z otwartą i zamkniętą komorą spalania,
  • z automatyką lub bez.

Fantastyczne, ekologiczne urządzenia grzewcze wyróżniają się nowoczesnymi możliwościami! Integracja z różnymi technologiami? Zdalne kontrolowanie pracy? Różne tryby ogrzewania? Możliwość montażu kotła w każdym miejscu w pomieszczeniu? To tylko nieliczne zalety innowacyjnych kotłów na gaz.

Ekologiczne urządzenia grzewcze do Twojego domu – nowoczesność i technologia

Kotły elektroniczne

W domach o niskim zapotrzebowaniu na ciepło coraz częściej wykorzystywane są ekologiczne urządzenia grzewcze na prąd. To propozycja zaprojektowana w zgodzie z naturą, ponieważ nie produkuje pyłów i szkodliwych substancji do atmosfery. Ogrzewanie elektryczne uznawane jest za niezwykle komfortowe w użytkowaniu i często zakup oraz montaż kotła na energię elektryczną wspiera dofinansowanie Czyste Powietrze.

Co więcej, kotły elektryczne to podwyższone bezpieczeństwo! Nie stwarzają ryzyka wybuchu ani zaczadzenia w okresie grzewczym. Szukasz najbardziej ekologicznego ogrzewania na rynku? To duet kocioł elektroniczny i urządzenie OZE uznawany jest za lidera w branży eko.

Fotowoltaika, czyli wsparcie dla ekologicznych urządzeń grzewczych

Większość urządzeń, aby sprawnie funkcjonować, wymaga energii elektrycznej np. kotły, pompy ciepła, rekuperacja. Fotowoltaika, to kolejne ekologiczne urządzenie, które nie ogrzewa bezpośrednio mieszkania, ale jest niepowtarzalnym wsparciem dla systemów grzewczych.

Fotowoltaika wykorzystuje darmową energię (odnawialne źródła energii) w postaci promieni słonecznych do wytworzenia energii elektrycznej. Prąd można wykorzystać do działania urządzeń grzewczych. Panele fotowoltaiczne oznaczają niewyczerpalną lub szybko odnawialną energię, a co najważniejsze – darmową! Fotowoltaika to ogromne oszczędności i świadoma troska o najbliższe otoczenie.

Ekologiczne urządzenia grzewcze do Twojego domu – nowoczesność i technologia

Hybrydowy system – ogrzewanie przyszłości?

Coraz częściej w rozmowach o ogrzewaniu, mówi się o hybrydowym systemie grzewczym. To wykorzystanie w instalacji budownictwa różnych źródeł ciepła np. kolektory słoneczne, pompy ciepła, kotły gazowe, kominki z płaszczem wodnym. W praktyce to jednak również nowoczesny i przemyślany plan. Jego celem jest wybór najlepszego rozwiązania w danym momencie i zastąpienie pracy źródeł ciepła o wysokich kosztach eksploatacji, a ostatecznie -obniżenie kosztów ogrzewania.

Chociaż system hybrydowy dotyczy przede wszystkim budownictwa w trakcie modernizacji, to w obecnych niestabilnych czasach cen na rynku, decyduje się na niego coraz więcej Polaków. Układ wielosystemowy najczęściej łączy nowoczesne metody ogrzewania z konwencjonalnymi i wpisuje się w założenia UE dotyczące rozwoju OZE i ograniczenia emisji CO2.

Centrum Instalacji Ekologicznych SIB z troską o Klienta i środowisko

Centrum Instalacji Ekologicznych SIB tworzą urządzenia wyprodukowane zgodnie z troską o naturę i ludzkie życie. Oferujemy nowoczesne propozycje, które skradną serca miłośników najnowszej technologii, a także tradycyjne i niezawodne rozwiązania. W naszym sklepie możesz na własne oczy zobaczyć i dotknąć wymarzone urządzenie grzewcze. A pracownicy SIB opowiedzą na jego temat wszystko, co tylko Cię interesuje.

Ekologiczne urządzenia grzewcze do Twojego domu – nowoczesność i technologia

Znajdziesz u nas pompy ciepła Buderus, Rotenso®, Ariston i fantastyczną, bo niezawodną rekuperację np. od WANAS lub Awenta PRO. Współpracujemy z firmą TEKLA, oferując kotły na pellet, węgiel i komorowe. Na Podbeskidziu i Żywiecczyźnie jesteśmy znani z imponującej ekspozycji kotłów gazowych (np. Buderus, Junkers, Ariston) i elektrycznych np. KOSPEL. Jesteś zainteresowany fotowoltaiką? Śmiało, przyjdź do SIB. Mamy dla Ciebie propozycję.

Ekologiczne rozwiązania wspierają dofinansowania, a starania o dotacje wspiera SIB. W naszej ekipie pracuje specjalista ds. dotacji i dofinansowań. Z nami szybko zdobędziesz środki na wymarzoną inwestycję grzewczą. Jesteśmy po to, aby wspólnie tworzyć lepszą, zieloną przyszłość. Dołączysz do nas?

Centrum Instalacji Ekologicznych SIB – TOP PARTNER Buderus

ul. Miodońskiego 1

43-374 Buczkowice

woj. śląskie, Polska

https://ogrzewaniesib.pl

https://www.google.com/maps?cid=2207918372249027075

Data publikacji: 2022-07-01, ostatnia zmiana: 2022-07-01

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Puszka natynkowa Legrand Suno2 721395 podwójna aluminium
90,09 zł
Lębork
(woj. pomorskie)
Klucz napinający zacisków klinowych
73,80 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Ramka podwójna Legrand Suno2 721522 czarna
23,01 zł
Radom
(woj. mazowieckie)
Adapter KEYSTONE Legrand Suno2 721145 podwójny biały
25,95 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Blacha w II gat. T-14R 7006P - kremowa
34,00 zł
Strzyżów
(woj. podkarpackie)
Gniazdo Legrand Suno2 721480 2P+Z z przesłoną 16 A 250 V zaciski automatyczne czarne
33,76 zł
Dąbrowa Górnicza
(woj. śląskie)
Ramka poczwórna Legrand Suno2 721554 ciemnoszara
63,42 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Gniazdo USB Legrand Suno2 721431 typ C + C 5 V 3 A czarne
180,35 zł
Brzeg
(woj. opolskie)
Tapeta Thibaut Anna French Kyoto Leaves Zieleń, Biel
741,00 zł
Świdnica
(woj. dolnośląskie)
Łącznik hotelowy mechaniczny Legrand Suno2 721375 aluminium
149,96 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Wanna z hydromasażem CLF-3133 prostokątna 170cmx80cmx59cm lewa
6 990,00 zł
Grabówka
(woj. podlaskie)
Mini nawilżacz powietrza NOVEEN MUH240 2W biały
42,41 zł
Rogoźnik
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak dobrać drzwi wewnętrzne?
Drzwi wewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych w mieszkaniach i domach. Ich wygląd w dużej mierze wpływa na estetykę całego pomieszczenia. Dlatego też wybór drzwi wewnętrznych...
Data publikacji: 2022-09-16
Blackout - Jak radzić sobie z przerwami w zasilaniu?
Temat braku zasilania i przerw w dostawie prądu pojawia się ostatnio coraz częściej. Powraca on nie tylko w dyskusjach politycznych, ale także przez wiele dni w roku w związku ze zmienną pogodą. Przer...
Data publikacji: 2022-08-26
Jak wybrać dywan - porady i wskazówki
Zakup dywanu to decyzja tylko pozornie prosta. Poza samym wyglądem należy również wziąć pod uwagę jego właściwości, walory praktyczne i nieco słabsze strony. To, jakie pokrycie podłogowe sprawdzi się...
Data publikacji: 2022-08-01
Porcelana Bolesławiec - jaka jest jej historia?
Ręcznie tworzona ceramika bolesławiec, odznacza się bogactwem różnych i oryginalnymi wzorami, zatem jej miłośnikom, odróżnianie jej, od tej wytwarzanej masowo w fabrykach, nie sprawia większego proble...
Data publikacji: 2022-07-18

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij