Rodzaje elektrycznych kluczy udarowych

Rodzaje elektrycznych kluczy udarowych

Elektryczne klucze udarowe znajdują coraz szersze zastosowanie przy realizacji prac montażowych i instalacyjnych w różnych gałęziach przemysłu. Urządzenia tego typu są dostępne w kilku wersjach, które różnią się budową i przeznaczeniem. Kompaktowe zakrętarki udarowe przypominają budową typowe elektronarzędzia. Wygodna rękojeść daje możliwość swobodnego operowania mocnym narzędziem. Urządzenia dostępne są zarówno w wersji z zasilaniem akumulatorowym, jak i sieciowym.

Udarowe grzechotki elektryczne

Oprócz standardowych zakrętarek dostępne są także elektryczne kątowe klucze udarowe w oraz typowych grzechoteki. Fachowcy mogą wybierać pomiędzy urządzeniami kompaktowymi i subkompaktowymi, które sprawdzają się przy realizacji prac w miejscach trudno dostępnych i w przestrzeni, w której brakuje miejsca na to, żeby manewrować narzędziem. Klucze udarowe z powodzeniem zastępują ręczne grzechotki i dają możliwość szybszego oraz bardziej precyzyjnego demontowania i dokręcania połączeń. Urządzenia tego typu to idealne wyposażenie dla różnego rodzaju warsztatów mechanicznych, które zajmują się serwisem maszyn i pojazdów. Klucze udarowe w wersji z zasilaniem akumulatorowym to też wygodny sprzęt dla mobilnych serwisantów i mechaników.

Napęd elektrycznych kluczy udarowych

Elektryczne klucze udarowe dostępne są w kilku wersjach. Narzędzia różnią się zaawansowaniem technologicznym poszczególnych komponentów. Jednym z ważniejszych jest napęd klucza. Nowoczesne modele są wyposażone w wydajne i trwałe silniki bezszczotkowe, podczas gdy w urządzeniach starszego typu montowane są silniki tradycyjne. Nowsze silniki oferują większą moc i wydajność przy niższej masie i mniejszych rozmiarach. Ponadto, są bardziej odporne na wysokie temperatury i lepiej odprowadzają ciepło. Dzięki temu klucze udarowe, w których zostały zastosowane są trwalsze. Oprócz tego zużywają mniej energii, co wpływa korzystnie szczególnie na ich wydajność.

Zasilanie elektrycznych kluczy udarowych

Warto wiedzieć, że elektryczne klucze udarowe dostępne są w dwóch wariantach zasilania. Można wybierać pomiędzy urządzeniami zasilanymi z sieci, jaki i modelami akumulatorowymi. Wydajne nowoczesne wieloogniwowe baterie w połączeniu z nowoczesnymi oszczędnymi i mocnymi silnikami elektrycznymi to doskonałe rozwiązanie, które znacznie rozszerza zastosowanie kluczy akumulatorowych. Ciekawym rozwiązaniem jest też możliwość monitorowania parametrów pracy klucza z poziomu aplikacji mobilnej.

Monitoring parametrów pracy i korekta ustawień klucza udarowego

Zaawansowane modele mogą łączyć się przez bluetooth z urządzeniami mobilnymi, na których zainstalowano odpowiednią aplikację. Na podstawie danych można modyfikować ustawienia parametrów pracy klucza tak, aby dostosować ustawienia momentu i prędkości obrotowej do typowego obciążenia. Użytkownik może zaprogramować 4 ustawienia i modyfikować je w dowolnej chwili.

https://istools.pl/produkty/elektronarzedzia/klucze-udarowe-i-zakretarki,2,3919

Data publikacji: 2020-10-12, ostatnia zmiana: 2020-10-12

ZOBACZ OGŁOSZENIA

ściągacz do łożysk 2-ramienny dwuramienny 250 mm 10" geko
85,00 zł
Runowo
(woj. wielkopolskie)
ściągacz śrubowy 3-ramienny do łożysk trójramienny 3" 75mm beast
14,00 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Gniazdo hermetyczne Schneider Cedar NT130H01 natynkowe pojedyncze z uziemieniem IP44 klapka biała bi
8,56 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
DeWalt DWD024KS-QS
419,00 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Worx WX183.9
339,00 zł
Leszno
(woj. wielkopolskie)
Gniazdo podwójne Ospel As GP-2GRP/m/18 bez uziemienia z przesłonami srebrne
13,40 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)
Ryobi ONE+ 18V R18SDS-0 - bez akumulatora i ładowarki
459,00 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Ryobi ONE+ 18V R18DD3-0 - bez akumulatora i ładowarki
249,00 zł
Świeradów-Zdrój
(woj. dolnośląskie)
Zestaw wierteł do drewna (wiertła) 6 sztuk 230 mm geko
59,00 zł
Wyczechowo
(woj. pomorskie)
Puszka natynkowa Ospel Aria PNP-4U/70 poczwórna szary mat
12,31 zł
Białogard
(woj. zachodniopomorskie)
Stanley 18 LI FMC601C2S 2x1.3 Ah + torba
469,00 zł
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)
Prowadnica do piły pilarki stihl 35cm 3/8'' 1.3mm geko
36,99 zł
Oława
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

5 miejsc, w których sprawdzą się ławy piknikowe
Drewniane ławy piknikowe to bardzo użyteczny i praktyczny mebel, który dobrze się prezentuje zwłaszcza w przestrzeni otwartej. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się nowoczesne stoły piknikowe or...
Data publikacji: 2021-02-17
Jaki biokominek wybrać?
W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność biokominków. Wynika to z faktu, iż są one nie tylko niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym, ale również pełnią funkcję użytkową. Aby jednak...
Data publikacji: 2021-02-15
Jak zadbać o jakość powietrza w domu?
Dom jest naszym azylem. Powinny więc w nim panować warunki sprzyjające odpoczynkowi i regeneracji sił. Warto myśleć nie tylko o wystroju wnętrz i ich wyposażeniu, ale także o tym, jakim oddychamy powi...
Data publikacji: 2021-02-12
Naczynia Philipiak - dlaczego warto je mieć? Opinie użytkowników
Jaki jest Twój największy problem podczas gotowania? Przypalone garnki? Nierównomierne podgrzewanie składników? A może obawiasz się, że materiał naczynia szkodzi Twojemu zdrowiu? Sprawdź, czym garnki...
Data publikacji: 2021-02-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij