Zastosowanie piły ukośnicy

Piła ukośnica


Ukośnica, kapówka, ukosówka – to popularne określenia pilarki przeznaczonej do profesjonalnej obróbki drewna, która umożliwia wykonywania znacznie bardziej precyzyjnych i skomplikowanych prac niż zwykle pilarki stołowe. Dowiedz się, jakie zastosowanie ma piła ukośnica i na co zwrócić uwagę przy wyborze urządzenia.

Ukośnica a zwykła pilarka stołowa – czym się różnią?

Prosta pilarka stołowa to urządzenie, które jest wykorzystywane do cięcia elementów drewnianych po linii prostej. Znajduje zatem swoje przeznaczenie przy mniej skomplikowanych i wymagających pracach stolarskich. Tymczasem ukośnica umożliwia przycinania tych elementów pod różnymi kątami, co daje możliwość osiągania znacznie bardziej bardziej złożonych konstrukcji drewnianych.

Zobacz pilarki stołowe w sklepie Emast: https://emast.pl/elektronarzedzia/pilarki-pily/pilarki-stolowe

Do jakich prac wykorzystasz ukosówkę?

Trudno znaleźć profesjonalny warsztat stolarski, w którym nie znajduje się piła ukośnica. Nie znaczy to jednak, że stolarka jest jedynym zastosowaniem tego narzędzia, można nim bowiem przycinać również elementy wykonane z metalu czy tworzyw sztucznych. Niemniej najczęściej wykorzystuje się ukośnicę przy konstrukcjach, takich jak ramy okienne, balustrady, schody, drewniane elementy zdobnicze, meble i akcesoria.

W przeciwieństwie do zwykłych pilarek stołowych ukośnice gwarantują wysoką estetykę cięcia, dlatego przeznaczone są do obróbki elementów, które mają po montażu mają być wystawione na widok, mowa tu m.in. o boazerie czy elementy zdobnicze, np. ramy obrazów.

Zobacz pilarki ukośnice w sklepie Emast: https://emast.pl/elektronarzedzia/pilarki-pily/pilarki-ukosnice

Wybieramy ukośnicę – co wziąć pod uwagę?

Pilarki ukośne występują w zróżnicowanych wariantach, które oferują inne parametry oraz funkcje. Standardowa ukośnica składa się jednak ze stołu roboczego oraz piły tarczowej.

Podstawowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę, gdyż to właśnie od niego będzie zależeć, do jakich prac wykorzystasz swoją ukośnicę, jest zakres kąta przycinania. W najprostszych modelach wynosi od 45 do 90 stopni. Czy to dużo? Ten zakres kąta przycinania daje możliwość obróbki prostszych elementów drewnianych. Bardziej skomplikowane przedmioty wymagają jednak obracania detalu na stołu roboczym, co wydłuża czas pracy, a także podnosi ryzyko popełnienia błędu. W tym celu należy użyć ukośnicy podwójnej, która ma znacznie większy zakres kąta przycinania i nie wymaga wyjmowania detalu ze stołu roboczego oraz obracania go.

Ważnym elementem jest również posuw, który daje możliwość precyzyjnego cięcia długich detali po idealnie prostej linii.

Jakie parametry ukośnicy mają wpłyną na pracę?

Dwa najistotniejsze parametry pilarek ukośnych to moc i prędkość obrotowa. Im wyższa moc urządzenia, tym twardsze materiały będzie można nimi przycinać. Ma na to wpływ również prędkość obrotowa tarczy – im twardszy materiał, tym niższa powinna być prędkość tarczy. Szeroki zakres prędkości jest zatem niezbędnym uzupełnieniem mocy narzędzia.

Warto postawić też na urządzenia cenionych i sprawdzonych producentów. Wysokiej jakości narzędzia, takie jak ukośnice DeWalt czy Milwaukee to gwarancja wysokiej wydajności i dobrej jakości.


Sprawdź ukośnice oraz inne narzędzia DeWalt w sklepie Emast: https://emast.pl/dewalt

Data publikacji: 2021-03-29, ostatnia zmiana: 2021-03-29

ZOBACZ OGŁOSZENIA

zestaw narzędziowy 68 el. z wkrętarką 12 v trade house
219,00 zł
Piła
(woj. wielkopolskie)
otwornice do drewna koronkowe 11 sztuk falon-tech
14,99 zł
Piekary Śląskie
(woj. śląskie)
lutownica wypalarka do drewna skóry z grotami 25 sztuki geko
59,00 zł
Żyrardów
(woj. mazowieckie)
OLEO-MAC GS 371 13
1 189,00 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
smarownica tawotnica ręczna 0.4 l silver
27,99 zł
Nowogard
(woj. zachodniopomorskie)
akumulator agm vrla opti 33ah 12v volt polska
239,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
imadło maszynowe krzyżowe dwuosiowe 125mm geko
265,00 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
klucz dynamometryczny 1/4" 270 mm 5-25 nm tvardy
134,00 zł
Krapkowice
(woj. opolskie)
ściągacz do demontażu zaworów głowicy falon-tech
45,00 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
wyciągarka elektryczna 12v 12000lbs renegade titanium winch
1 499,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
otwornica diamentowa otwornica do gresu 45mm falon-tech
20,99 zł
Ciechanów
(woj. mazowieckie)
tester miernik ładowania akumulatorów lcd 12v oporowy
89,00 zł
Krotoszyn
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Dlaczego warto posiadać wannę?
Niewiele jest tak odprężających i wyciszających czynności, jak kąpiel w wannie. Każdy zasługuje na tę odrobinę luksusu, zwłaszcza po długim dniu, ciężkiej pracy lub wysiłku fizycznym. Taki relaks nie...
Data publikacji: 2022-06-15
Jak wybrać najlepszą mieszankę traw do założenia trawnika?
Wybór odpowiedniej mieszanki traw nie jest taki prosty, różnią się one między sobą zarówno składem, jak i przeznaczeniem. Wybierając nasiona trawy na przydomowy trawnik, warto wziąć pod uwagę ich właś...
Data publikacji: 2022-05-24
Pomidory w domowym ogródku
Domowy ogródek to nie tylko rośliny ozdobne. Często pojawiają się w nich warzywa. Zwłaszcza w ostatnich latach, gdy coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest zdrowe odżywianie. Jednym...
Data publikacji: 2022-05-24
Brzoskwinie w amatorskiej uprawie - jak sobie radzić z chorobami?
Brzoskwinie stały się bardzo popularnymi drzewami owocowymi, które z powodzeniem można uprawiać na terenie kraju. Brzoskwinia wymaga gleby ciepłej, żyznej, a stanowisko powinno być osłonięte, aby rośl...
Data publikacji: 2022-05-23

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij