Szukaj

Kategorie

Podłączamy agregat prądotwórczy do instalacji

Podłączamy agregat prądotwórczy do instalacji.

Przerwy w dostawie prądu na gospodarstwie rolnym są bardzo niepożądane. Zwłaszcza w takich miejscach, gdzie gospodarstwa są bardzo mocno uprzemysłowione. Dlatego też konieczne jest posiadanie agregatu prądotwórczego, który będzie stanowił zapasowe źródło prądu w takich sytuacjach.

Wybór konkretnego agregatu

Najpierw musimy zastanowić się jaki generator będzie nam potrzebny. W związku z tym musimy znać kilka parametrów, którymi charakteryzuje się nasza instalacja elektryczna. Sprawdźmy ile mamy faz, czy jest dostępna tylko jedna, czy wszystkie trzy. Od tego bowiem będzie zależało jaki agregat zakupimy. Wersje jednofazowe posiadają zazwyczaj niskie moce, góra do 5 kilowatów. Są to głównie urządzenia przenośne. Natomiast modele trójfazowe mogą mieć od kilkunastu, do nawet kilkuset kilowatów mocy. Potrafią zasilić całe gospodarstwa rolne, nawet te silnie uprzemysłowione. Są to już urządzenia stacjonarne, należy więc zamontować je w konkretnym miejscu, gdzie będziemy też przechowywać zapasy paliwa. Możliwe jest także podłączenie agregatu do instalacji gazowej, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni model. Przykładowe typy generatorów możemy zobaczyć między innymi tutaj: https://eneria.pl/oferta/agregaty/. Inna sprawa to podłączenie urządzenia do instalacji elektrycznej. O tym już za moment.

Jak podłączyć agregat?

Zasadniczo, podłączenie urządzenia powinno być wykonane przez zawodowego elektryka. Jednak spora część ludzi posiada stosowne uprawnienia, dlatego podpowiadamy w jaki sposób mogą przeprowadzić podłączenie agregatu. Pierwszą i najważniejszą regułą jest zastosowanie specjalnego bezpiecznika, który w momencie podania napięcia przez urządzenie do instalacji odłączy przyłącze z sieci energetycznej. Inaczej prądu popłynie nie tylko do naszego domu, ale także wróci do sieci, co może spowodować uszkodzenie agregatu, bądź niebezpieczne sytuacje nawet daleko od naszego gospodarstwa. W handlu znajdziemy specjalne wyłączniki, które nie tylko będą w stanie odciąć sieć w momencie uruchomienia agregatu, ale będą też mogły automatycznie wystartować generator, jeśli tylko doszłoby do zaniku napięcia z sieci energetycznej. Sam agregat powinien być zabezpieczony odpowiednim bezpiecznikiem, a także tzw. różnicówką. Dzięki temu będziemy mieli ochronę przed porażeniem prądem, oraz przeciążeniami.Jak widać, pierwszą istotną sprawą jest dobranie agregatu tak, by pasował do naszej instalacji. Konkretnie chodzi tutaj o ilość faz, a także zapotrzebowanie na moc. Gdy mamy już urządzenie na miejscu, podłączamy je z wykorzystaniem specjalnego wyłącznika odcinającego sieć energetyczną, możemy też zastosować automat, który samodzielnie będzie uruchamiał agregat w momencie awarii prądu.

Data publikacji: 2019-06-10, ostatnia zmiana: 2019-06-10


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Szlifierka stołowa równoległa 2 kamieniowa 150mm 150w geko
89,00 zł
Krupniki
(woj. podlaskie)
 Zestaw narzędziowy klucze nasadowe bity torx 108 szt
109,99 zł
Trzebiatów
(woj. zachodniopomorskie)
 Zaciskarka praska hydrauliczna do kabli 10-300 mm 18 ton geko
149,00 zł
Kętrzyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Agregat prądotwórczy 5,5 kw, WEIMA WM5500
3 289,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
 Pokrowiec na klucze płasko-oczkowe płachta 25el. 6-32mm geko
23,49 zł
Pilchowo
(woj. zachodniopomorskie)
 Lupa podświetlana x3 mg6b-5
18,99 zł
Bartoszyce
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Sprzedam głowica korona do podpory szalunkowej
13,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
 Nożyce do blachy malco tu model AVs mini
90,00 zł
Skawa
(woj. małopolskie)
 Agregat prądotwórczy spalinowy 7 kw, WEIMA WM7000E
3 590,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
 Palnik gazowy warsztatowy
29,99 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)
 Klucze imbusowe imbus z kulką 1,5-10 mm crv 9 sztuk
14,99 zł
Krosno
(woj. podkarpackie)
 Cyna do lutowania 1mm z topnikiem
16,99 zł
Łódź
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Jak urządzić małą kuchnię?
Niewielka przestrzeń kuchenna to nie tylko wiele ograniczeń pod kątem aranżacji, ale także ciekawe wyzwanie projektowe. Pamiętajmy, iż nie musi być ona niewygodna, niepraktyczna i niezbyt ładna. Wszystko to zależy od dobrze przemyślanego projektu, naszej inwencji, a także od naszych nawyków.

Data publikacji: 2019-06-06

Kuchnia z wyspą, otwarty aneks kuchenny czy kuchnia z bufetem?
Przyjrzyjmy się poszczególnym rozwiązaniom, tak by jak najlepiej zrozumieć charakter każdego z projektów. Skupimy się tylko na aranżacjach w pomieszczeniach zintegrowanych z salonem lub pokojem wypoczynkowym. Pominiemy tym samym rozwiązania sprawdzające się szczególnie w kuchniach oddzielnych.

Data publikacji: 2019-06-05

Jak dobrać oświetlenie do kuchni?
Odpowiednio doświetlona kuchnia i część jadalniana, to zapewnienie nie tylko swoistej atmosfery, oszczędność energii, a tym samym i kosztów, ale przede wszystkim wygoda przy przygotowywaniu posiłków.

Data publikacji: 2019-06-04

Jakie wybrać krzesła do kuchni?
Mając już zaprojektowaną kuchnię, dobrany stół, czy też część barowo – bufetową, kolejnym krokiem jest dobór odpowiednich krzeseł. W zależności od wcześniej przewidzianego rozwiązania projektowego będą to albo tradycyjne krzesła, albo też hokery lub stołki barowe. Ponadto, dopasowując krzesła do reszty stylizacji kuchni będziemy mieli wybór mebli wykonanych z innych materiałów.

Data publikacji: 2019-06-04