Szukaj

Kategorie

Biokominki - poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania

Biokominki - poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania

Osoby zainteresowane zakupem biokominka zwykle nie mają powodów do niezadowolenia. Nie jest to może rozwiązanie tak atrakcyjne, jak kominek w tradycyjnym wydaniu, z całą pewnością jednak mamy w czym wybierać.

O uwagę kupujących zabiegają między innymi nowoczense biokominki do zabudowy oraz rozwiązania nawiązujące do ciągle popularnego stylu retro. Jaką opcję warto więc wybrać?

Biokominek nie tylko do salonu

Już na wstępie wypada podkreślić, że choć biokominki kojarzą nam się przede wszystkim z meblami salonowymi, salon nie jest wcale jedynym miejscem, w którym mogą się pojawić. Coraz częściej możemy spotkać je również w sypialniach, spoglądanie na palący się płomień potrafi bowiem skutecznie relaksować i poprawiać nastrój.

Raz na jakiś czas można też usłyszeć o biokominkach na balkonie. Jeśli są one odpowiednio dobrane i zainstalowane, mamy do czynienia z rozwiązaniami nie tylko efektownymi, ale i bezpiecznymi.

Jak zlokalizować biokominek?

Jak zlokalizować biokominek?

Gdy już zdecydowaliśmy, że biokominek stanie się ozdobą naszego salonu, musimy zastanowić się nad tym, gdzie właściwie go umieścić. Możliwości jest wiele, a jednym z największych problemów, na jaki napotykają właściciele tego rozwiązania, jest konieczność pogodzenia kominka i telewizora w ograniczonej przecież przestrzeni. Na szczęście, projektanci wnętrz zapewniają nas z przekonaniem, że nie mamy wcale do czynienia z dylematem nie do rozwiązania. Co do zasady, oba elementy wystroju powinny otrzymać swoją ścianę salonową, aby nie przyćmiewały się wzajemnie.

Biokominki a bezpieczeństwo

Potencjalni nabywcy zastanawiają się nie tylko nad tym, gdzie umieścić biokominek, aby prezentował się naprawdę dobrze. Także kwestie związane z bezpieczeństwem takiego urządzenia należą do tych, których nie powinno się ignorować.

Na szczęście, dzisiejsze modele zapewniają nam duży komfort użytkowania. Jeśli będziemy pamiętać o regularnym wietrzeniu pomieszczenia, w którym się znajdują i nie będziemy dodawać paliwa do płonącego już ognia, możemy mieć pewność, że nikomu nie stanie się krzywda.

Jak zlokalizować biokominek?

Biokominek a zdrowie

Także kwestie związane ze zdrowiem domowników, którzy mają kontakt z pomieszczeniem, w którym znajduje się biokominek, nie należą do tych, które można ignorować. Warto więc pamiętać, że mówimy o rozwiązaniu nie tylko obniżającym rachunki za energię, ale również zapewniającym wyjątkowy klimat w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Jest to przede wszystkim zasługa równomiernego rozprowadzania energii po pomieszczeniu.

Co z montażem?

Ostatnia kwestia wymagająca poruszenia dotyczy tego, jak zamontować biokominek, aby cieszyć się jego zaletami. Modele, z którymi mamy obecnie do czynienia, można już montować samodzielnie. Warto jednak zastanowić się, czy taka decyzja nie będzie generować niepotrzebnego stresu i zamieszania. Jeśli więc brak nam pewności lub doświadczenia w tym zakresie, znacznie lepszym rozwiązaniem z pewnością okaże się skorzystanie z pomocy fachowców.


Wiedza techniczna: https://kominki.ratur.com.pl/94-biokominki-


Data publikacji: 2019-10-10, ostatnia zmiana: 2019-10-09


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Stojak na drewno do kominka GRAB 2
299,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
 Stojak na drewno do kominka GRAB 1
249,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
 Ruszt okrągły do pieców węgierskich WAMSLER
50,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
 Aparat nawiewny AN1
320,00 zł
Marki
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Aranżacja małej łazienki z prysznicem
Łazienka o niewielkim metrażu wymaga przemyślanego rozplanowania i zastosowania pomysłowych rozwiązań, dzięki którym wyglądać będzie ona na większą niż w rzeczywistości. W niewielkich pomieszczeniach, znacznie lepiej niż wanna sprawdzi się kabina prysznicowa. Czym kierować się przy jej wyborze? Jak zaaranżować taką przestrzeń? Podpowiadamy!

Data publikacji: 2019-10-11

Podłogi bambusowe coraz popularniejsze
Podłogi bambusowe to szczególny rodzaj podłóg. Jest to coś egzotycznego, ale zarazem bardzo popularnego w naszym kraju. Dowiedz się dlaczego warto rozważyć montaż podłogi bambusowej w swoim domu.

Data publikacji: 2019-10-09

Jak nie przespać właściwego momentu na zakup materaca
Dziura z wyłażącym ze środka wypełnieniem lub sprężyna wbijająca się w plecy to oczywiste oznaki, że nadszedł czas, aby wymienić materac. Ale to nie jedyne okoliczności, kiedy warto wybrać się do sklepu. Jeśli w domu nie wysypiasz się już tak dobrze jak dawniej, być może nadszedł czas na zainwestowanie w nowy materac – zwłaszcza jeśli zauważasz, że całkiem dobrze wysypiasz się poza domem, na innym łóżku.

Data publikacji: 2019-09-26

Nowoczesne meble łazienkowe - charakterystyka
Sprawdź, czym charakteryzują się nowoczesne meble łazienkowe. Jeśli szukasz nowych mebli to swojej łazienki, ten wpis jest dla Ciebie!

Data publikacji: 2019-09-19