Panele szklane - idealne rozwiązanie do modnego i praktycznego domu

Czy warto kupić panele szklane?


Każda instalacja elektryczna oprócz przewodów, biegnących w ścianach, oraz urządzeń, podpinanych do niej bezpośrednio, potrzebuje gniazd elektrycznych oraz włączników światła. Stanowią one kluczowy element systemu, pozwalający na wygodne funkcjonowania w każdym pomieszczeniu.

Jakie urządzenia warto zastosować? Oprócz standardowych ramek i modeli znanych od lat, coraz częściej stawia się na nowoczesne panele szklane.

Jak je wykorzystać, aby uzyskać optymalne warunki do przyjemnego i wygodnego funkcjonowania? Nieco więcej na temat tego praktycznego rozwiązania opowiemy poniżej.

Panele szklane – nie tylko do ultranowoczesnych wnętrz

Panele szklane kojarzą się przede wszystkim z nowoczesnymi aranżacjami. Szeroki wybór produktów, dostępnych na rynku, sprawia jednak, że nadają się również do innych przestrzeni.

Kiedy warto się na nie zdecydować? Bez trudu można ich użyć jako osprzętu elektrycznego do wnętrz klasycznych lub minimalistycznych. Niektóre modele nadają się nawet do pomieszczeń art déco lub nawiązujących do nurtów skandynawskich.

Z czego składają się panele szklane i jak działają?

Panele szklane to nowoczesne rozwiązania, składające się z zewnątrz z płaskiej ramki z hartowanego szkła, w rozmaitych kolorach – od klasycznych czarnych, białych lub srebrzystych, po wyszukane modele w odcieniu różu, zieleni lub błękitu.

Wszystkie elementy instalacji kryją się pod powierzchnią płytki szklanej. Ich wielkość pozwala na bezproblemowe zamontowanie tego typu urządzeń w standardowych puszkach elektrycznych. Dodatkowo wprowadzenie paneli na miejsce tradycyjnych gniazd lub włączników nie wymaga zmiany w samej instalacji. Bez trudu da się je podłączyć do normalnych przewodów, a sam proces nie różni się niemal niczym od montażu zwykłego osprzętu.

Włączniki i nie tylko – co może się znaleźć w ramkach paneli szklanych?

Panele szklane najczęściej kojarzy się z praktycznymi i nowoczesnymi włącznikami światła. W ich przypadku zamiast powszechnie używanych przycisków otrzymuje się płaską taflę szklaną. Po jej dotknięciu włącza się lub wyłącza poszczególne lampy lub obwody.

W elektrycznym sklepie internetowym Gajwer.pl można również znaleźć ramki na panele dotykowe, w których obok siebie montuje się szklane włączniki oraz standardowe gniazda elektryczne w najpopularniejszych wariantach – z bolcem lub blaszkami uziemienia.

Co dzięki temu zyskujemy? Połączenie gniazd i włączników na jednej szklanej listwie poprawia funkcjonalność pomieszczenia. Dostęp do wszystkich potrzebnych elementów mamy bowiem zawsze na wyciągnięcie ręki. Tego typu rozwiązania produkuje się też w wersji hermetycznej, idealnej do wymagających pomieszczeń, w których urządzenia elektryczne muszą mieć wysoki współczynnik ochrony IP, przydatny choćby w łazienkach.

Nie zapominajmy również o tym, że takie panele zwiększają dekoracyjność przestrzeni oraz spójność aranżacji. Nie mamy bowiem kilku rozsianych w różnych miejscach pojedynczych gniazd lub włączników. Wszystko znajduje się w jednym miejscu, skryte pod przyjemną dla oka szklaną ramką.

Sterowanie zdalne – dodatkowa funkcjonalność dla wymagających

Panele dotykowe podnoszą funkcjonalność każdego pomieszczenia. W jaki sposób? Niektóre modele wyposaża się w dodatkową możliwość sterowania zdalnego przy pomocy dedykowanego pilota.

W praktyce oznacza to, że zarządzanie domowymi lampami – włączanie i wyłączanie poszczególnych punktów świetlnych lub całych grup, a także regulowanie natężenia światła, mogą się odbywać bez konieczności wstawania z kanapy lub odrywania się od pracy przy biurku.

Takie rozwiązanie znacząco zwiększa wygodę korzystania ze wszystkich pomieszczeń, a także wpływa na obniżenie rachunków za prąd. Do perfekcyjnego oświetlenia wszystkich wnętrz zużywamy bowiem mniej energii, bez obniżenia komfortu.

Panele dotykowe szklane – rozwiązanie dla perfekcjonistów

Panele dotykowe są trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie odbarwiają się pod wpływem temperatury ani promieniowania UV. Idealnie komponują się z rozmaitymi typami wyposażenia wnętrz.

Stają się zatem efektownym i efektywnym wykończeniem przestrzeni oraz praktycznym osprzętem elektrycznym, który sprawdzi się niemal w każdej domowej przestrzeni, nawet o szczególnie wysokich wymaganiach.

Data publikacji: 2020-12-07, ostatnia zmiana: 2020-12-07

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Klawisz Kontakt-Simon 54 DKE00/48 pojedynczy do łączników i sterowników elektronicznych antracyt
9,03 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
Ramka uniwersalna podwójna Karlik Deco Karlik DRD-2G efekt drewna (ramka wenge, spód czarny)
116,65 zł
Kołobrzeg
(woj. zachodniopomorskie)
Ramka potrójna Kontakt-Simon 82 8201630-093 Detail Select Metal podstawa chrom ramka aluminium
124,99 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Panel Kontakt-Simon 100 10020232-238 2-krotny pion: klawisz + gniazdo z zintegrowaną ładowarką USB c
252,89 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Ramka pojedyncza Kontakt-Simon 82 82917-34 Nature Metal pierścień aluminium mat ramka inox mat
68,60 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Klawisz Kontakt-Simon 54 DKE12/43 dla podwójnej rolety do łączników i sterowników elektronicznych sr
9,03 zł
Wałbrzych
(woj. dolnośląskie)
Panel dotykowy Kontakt-Simon Touch DSTR3300/75 S54 3 moduły, 2 pola dotykowe pionowe + 2 otwory na o
143,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Panel dotykowy Kontakt-Simon Touch DSTR210/75 S54 2 moduły, 1 pole dotykowe + 1 otwór na osprzęt S54
105,84 zł
Piekary Śląskie
(woj. śląskie)
Klawisz Kontakt-Simon 54 DKE03/49 z piktogramem
9,03 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Ramka Kontakt-Simon Nature DRN1/98 1-krotna czarna
71,08 zł
Leszno
(woj. wielkopolskie)
Klawisz pojedynczy do mechanizmów serii 77 Kontakt-Simon 82 8200015-38 z oczkiem z piktogramem dzwon
16,28 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Przycisk podwójny Kontakt-Simon 82 75399-39 zwierny wspólne zasilanie mechanizm
59,68 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Trendy w aranżacji wnętrz 2023
Ostatnie lata w aranżacji wnętrz to królowanie surowości i minimalizmu z jednaj strony oraz wariacji na temat stylu skandynawskiego z drugiej. Najmodniejszym kolorem była szarość i biel. Obecnie wyraź...
Data publikacji: 2023-01-16
Podwyżki prądu - jak oszczędzać prąd?
Przyszły trudne czasy i to stwierdzenie nie jest żadnym truizmem. Inflacja, wojna na Ukrainie, dezinformacja, kryzys gospodarczy, pandemia. Borykamy się z problemami, o których nam się nie śniło. Wiad...
Data publikacji: 2022-11-24
Jak sobie ułatwić szybki remont?
Kupiłeś właśnie mieszkanie do remontu? A może znudził Ci się wystrój Twojego obecnego mieszkania? Coś w nim Ci nie odpowiada? Coś się zepsuło? Wszystko wygląda na stare i zużyte? A może po prostu potr...
Data publikacji: 2022-11-22
Jakie są najmodniejsze stoliki do sypialni?
Praktyczny i stylowy stolik do sypialni zupełnie odmieni wygląd tego pomieszczenia. Z jego pomocą nareszcie zyskasz miejsce na kwiaty, figurki, książki czy po prostu zagospodarujesz wolną przestrzeń....
Data publikacji: 2022-11-07

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij