Panele szklane - idealne rozwiązanie do modnego i praktycznego domu

Czy warto kupić panele szklane?


Każda instalacja elektryczna oprócz przewodów, biegnących w ścianach, oraz urządzeń, podpinanych do niej bezpośrednio, potrzebuje gniazd elektrycznych oraz włączników światła. Stanowią one kluczowy element systemu, pozwalający na wygodne funkcjonowania w każdym pomieszczeniu.

Jakie urządzenia warto zastosować? Oprócz standardowych ramek i modeli znanych od lat, coraz częściej stawia się na nowoczesne panele szklane.

Jak je wykorzystać, aby uzyskać optymalne warunki do przyjemnego i wygodnego funkcjonowania? Nieco więcej na temat tego praktycznego rozwiązania opowiemy poniżej.

Panele szklane – nie tylko do ultranowoczesnych wnętrz

Panele szklane kojarzą się przede wszystkim z nowoczesnymi aranżacjami. Szeroki wybór produktów, dostępnych na rynku, sprawia jednak, że nadają się również do innych przestrzeni.

Kiedy warto się na nie zdecydować? Bez trudu można ich użyć jako osprzętu elektrycznego do wnętrz klasycznych lub minimalistycznych. Niektóre modele nadają się nawet do pomieszczeń art déco lub nawiązujących do nurtów skandynawskich.

Z czego składają się panele szklane i jak działają?

Panele szklane to nowoczesne rozwiązania, składające się z zewnątrz z płaskiej ramki z hartowanego szkła, w rozmaitych kolorach – od klasycznych czarnych, białych lub srebrzystych, po wyszukane modele w odcieniu różu, zieleni lub błękitu.

Wszystkie elementy instalacji kryją się pod powierzchnią płytki szklanej. Ich wielkość pozwala na bezproblemowe zamontowanie tego typu urządzeń w standardowych puszkach elektrycznych. Dodatkowo wprowadzenie paneli na miejsce tradycyjnych gniazd lub włączników nie wymaga zmiany w samej instalacji. Bez trudu da się je podłączyć do normalnych przewodów, a sam proces nie różni się niemal niczym od montażu zwykłego osprzętu.

Włączniki i nie tylko – co może się znaleźć w ramkach paneli szklanych?

Panele szklane najczęściej kojarzy się z praktycznymi i nowoczesnymi włącznikami światła. W ich przypadku zamiast powszechnie używanych przycisków otrzymuje się płaską taflę szklaną. Po jej dotknięciu włącza się lub wyłącza poszczególne lampy lub obwody.

W elektrycznym sklepie internetowym Gajwer.pl można również znaleźć ramki na panele dotykowe, w których obok siebie montuje się szklane włączniki oraz standardowe gniazda elektryczne w najpopularniejszych wariantach – z bolcem lub blaszkami uziemienia.

Co dzięki temu zyskujemy? Połączenie gniazd i włączników na jednej szklanej listwie poprawia funkcjonalność pomieszczenia. Dostęp do wszystkich potrzebnych elementów mamy bowiem zawsze na wyciągnięcie ręki. Tego typu rozwiązania produkuje się też w wersji hermetycznej, idealnej do wymagających pomieszczeń, w których urządzenia elektryczne muszą mieć wysoki współczynnik ochrony IP, przydatny choćby w łazienkach.

Nie zapominajmy również o tym, że takie panele zwiększają dekoracyjność przestrzeni oraz spójność aranżacji. Nie mamy bowiem kilku rozsianych w różnych miejscach pojedynczych gniazd lub włączników. Wszystko znajduje się w jednym miejscu, skryte pod przyjemną dla oka szklaną ramką.

Sterowanie zdalne – dodatkowa funkcjonalność dla wymagających

Panele dotykowe podnoszą funkcjonalność każdego pomieszczenia. W jaki sposób? Niektóre modele wyposaża się w dodatkową możliwość sterowania zdalnego przy pomocy dedykowanego pilota.

W praktyce oznacza to, że zarządzanie domowymi lampami – włączanie i wyłączanie poszczególnych punktów świetlnych lub całych grup, a także regulowanie natężenia światła, mogą się odbywać bez konieczności wstawania z kanapy lub odrywania się od pracy przy biurku.

Takie rozwiązanie znacząco zwiększa wygodę korzystania ze wszystkich pomieszczeń, a także wpływa na obniżenie rachunków za prąd. Do perfekcyjnego oświetlenia wszystkich wnętrz zużywamy bowiem mniej energii, bez obniżenia komfortu.

Panele dotykowe szklane – rozwiązanie dla perfekcjonistów

Panele dotykowe są trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie odbarwiają się pod wpływem temperatury ani promieniowania UV. Idealnie komponują się z rozmaitymi typami wyposażenia wnętrz.

Stają się zatem efektownym i efektywnym wykończeniem przestrzeni oraz praktycznym osprzętem elektrycznym, który sprawdzi się niemal w każdej domowej przestrzeni, nawet o szczególnie wysokich wymaganiach.

Data publikacji: 2020-12-07, ostatnia zmiana: 2020-12-07

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Złączka SIMET gwintowana 1-35.Zwieracze.
2,00 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Złączka na szynę TS-35
2,00 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Elektroniczna wycinarka szablonów naściennych, naklejek naściennych
2 000,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Fotowoltaika Solar System sp. z o.o.
5 000,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Panele słoneczne
1,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Fotowoltaika z montażem + 5000 dotacja. (Panele fotowoltaiczne)
4 000,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Fotowoltaika dla domu i firmy
1,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Instalacje elektryczne
100,00 zł
Świdnica
(woj. dolnośląskie)
SOLANO Fotowoltaika - Solar System sp. z o.o.
5 000,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Krzesła - na co zwrócić uwagę przy ich wyborze?
Krzesła to meble, bez których trudno wyobrazić sobie salon, kuchnię czy jadalnię. Okalające stół, stwarzają komfortowe miejsce dla rodzinnych obiadów czy przyjęć w gronie przyjaciół. A dodatkowo są do...
Data publikacji: 2020-12-11
Gdzie powinna stać toaletka w Twoim domu?
Toaletka kosmetyczna to twoje osobiste miejsce do codziennej stylizacji. Jest to też szczególny i osobisty zakątek dla każdej z Pań, lubiących relaks i organizację podczas codziennego makijażu. Gdzie...
Data publikacji: 2020-12-08
Niezwykłe trawy ozdobne do ogrodu i na taras
Trawy ozdobne można spotkać niemal wszędzie. Łatwe w pielęgnacji i uprawie cieszą się dużą popularnością. Chcesz odmienić swój balkon, taras czy ogród? Postaw na te rośliny. Przyciągają wzrok, dobrze...
Data publikacji: 2020-12-08
Maty grzewcze - największe zalety rozwiązania
Wydajne systemy grzewcze do domów są wręcz niezbędne w naszym klimacie. Nie da się bowiem funkcjonować bez odpowiedniego ogrzewania, skoro przez ponad pół roku temperatury utrzymują się na poziomie po...
Data publikacji: 2020-12-07