Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?


Alarm przewodowy czy bezprzewodowy?


Posiadanie dużego majątku to nie tylko przyjemność, ale również i obowiązek i strach. Czym ten strach jest spowodowany? Wynika to głównie z obawy przed utratą drogocennych rzeczy. Najczęstszymi sytuacjami bez wątpienia są kradzieży, o których słyszy się coraz częściej. Dotyczy to nie tylko domów, ale również i firm, gdzie przechowywane są drogie przedmioty. Warto więc zainwestować w najlepsze formy zabezpieczeń mieszkania, tak by móc spać spokojnie i bez obawy przed jakimkolwiek wtargnięciem. Podczas wyboru odpowiednich zabezpieczeń należy zwrócić uwagę na kilka istotnych aspektów.

Jaki system zabezpieczeń wybrać?

Na rynku dostępne są setki rodzajów zabezpieczeń, które oferują podobne rzeczy za podobną cenę. Wybór odpowiedniej dla nas ochrony powinien być uzależniony od potrzeb oraz wartości majątku. 

Na pierwszy ogień warto postawić na tradycyjny system alarmowy. Składa się on najczęściej ze sporej ilości elementów, które należy połączyć ze sobą by zabezpieczenie mogło być skuteczne. System alarmowy składa się z takich elementów jak centrala, czujnik oraz detektor ruchu oraz sygnalizator. Każdą część należy ze sobą odpowiednio połączyć, przez co pojawia się jeden podstawowy problem. Kable znajdują się praktycznie w każdym pomieszczeniu, co sprawia, że oprócz bałaganu większość osób wie, że w mieszkaniu znajduje się alarm. Istnieje jednak na to rozwiązanie. Wystarczy tak przygotowaną instalację elektryczną ukryć pod tynkiem. Takie wyjście pozwala rozwiązać każdy z powyższych problemów. Najlepiej ten manewr zastosować w chwili remontu.

Alarm bezprzewodowy

Alternatywą dla tradycyjnie okablowanego alarmu jest wersja bezprzewodowa. Takie rozwiązanie niesie za sobą zarówno zalety, jak i wady, o których warto wspomnieć na wstępie. Największą zaletą stosowania tego systemu jest łatwość podczas montażu. Dodatkowo nie są wymagane żadne kable co nie sprawia problemów pod kątem ich ukrywania. 

Jeśli zaś chodzi o wady takiego rozwiązania to bez wątpienia jest ono droższe niż tradycyjny alarm. Dodatkowo jest on znacznie mniej bezpieczny. Jest to spowodowane tym, że taki alarm jest znacznie łatwiej zakłócić ponieważ wszystko wysyłane jest drogą radiową. Naturalnie istnieje możliwość dodatkowego zabezpieczenia sygnału jednakże wiąże się to z jeszcze większymi kosztami. Urządzenia bezprzewodowe wymagają także większego wkładu finansowego pod kątem ich eksploatacji. Wybór alarmu bezprzewodowego jest uzasadniony jedynie w sytuacji gdy wykonanie przewodowego alarmu jest bardzo utrudnione. Najczęściej będzie to związane z kosztami, które mogą przewyższyć założenie alarmu bezprzewodowego. 

Podsumowanie

Reasumując, wybór alarmu do domu powinien być uzależniony od kilku czynników. Pierwszym z nich są możliwości założenia alarmu. Jeśli nic nie stoi na przeszkodzie to warto wybierać tradycyjnie okablowane alarmy, które dobrze się spiszą. Jeśli zaś samo ułożenie alarmu będzie utrudnione to warto zdecydować się na wersję bezprzewodową. Niekiedy może okazać się tańszym rozwiązaniem. Sam montaż jest znacznie szybszy i prostszy, jednak trzeba mieć na uwadze by odpowiednio zabezpieczyć sygnał radiowy, który można stosunkowo łatwo zakłócić.asmex.pl Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę asmex.pl - Profesjonale Centrum Zabezpieczeń.

Data publikacji: 2018-09-14, ostatnia zmiana: 2018-09-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Przedłużacz 1.5m + 5 gniazd z uziemieniem kd-1015f
16,99 zł
Leszno
(woj. wielkopolskie)
Akumulator żelowy agm vrla vpro 18ah 12v bateria ups volt polska
109,00 zł
Żyrardów
(woj. mazowieckie)
Przedłużacz 5m + 3 gniazda z uziemieniem kd-1013f
24,99 zł
Zabrze
(woj. śląskie)
Przedłużacz 5m + 7 gniazd z wyłącznikiem kd-1117h
25,99 zł
Tczew
(woj. pomorskie)
Fotokomórka
49,99 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Dzwonek do drzwi bezprzewodowy 230v
24,99 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
Czujnik czadu/gazu lcd
99,00 zł
Świdnik
(woj. lubelskie)
Przedłużacz 3m + 5 gniazd z uziemieniem kd-1015f
21,99 zł
Lędziny
(woj. śląskie)
Przedłużacz 3m + 3 gniazda z wyłącznikiem kd-1113h
17,99 zł
Zaścianki
(woj. podlaskie)
Naświetlacz led 20w, 2200lm + czujnik ruchu pir, 4000k, czarny, ip65 - floodlight led ledvance
129,15 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Czujka czujnik detektor czadu tlenku węgla co bezp
39,99 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Muna pt czujnik alu 14v zimna ciepła - oprawa led ledix
159,29 zł
Skarżysko-Kamienna
(woj. świętokrzyskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Nawozy Kava - idealny prezent dla miłośnika ogrodnictwa
Wybierając odpowiedni prezent dla solenizanta, warto kierować się jego zainteresowaniami i fascynacjami. Ogrodnictwo jest dziedziną, która zbiera coraz większe grono miłośników zieleni i pielęgnacji r...
Data publikacji: 2020-01-07
Styl skandynawski kocha sofy!
Skandynawski styl urządzania wnętrz urzekł nas niemal od pierwszej chwili prostotą, harmonią i uniwersalnością. Dzięki niemu zarówno mikroskopijne, jak i wielkie mieszkania stają się przytulne i funkc...
Data publikacji: 2019-12-24
Jak wymienić uszczelki w drzwiach przed zimą?
Przez drzwi zewnętrzne budynku ucieka dużo ciepła. Aby zminimalizować jego utratę, warto pamiętać o założeniu uszczelek w drzwiach. Jak to zrobić?
Data publikacji: 2019-12-23
Mała kuchnia? Postaw na meble kuchenne na wymiar!
Gdy kuchnia ma niewielkie wymiary, dobór gotowych mebli kuchennych nie zawsze jest wtedy możliwy. Rozwiązanie to kuchnia na wymiar!
Data publikacji: 2019-12-22