Jak dobrać drzwi wewnętrzne?

Jak dobrać drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych w mieszkaniach i domach. Ich wygląd w dużej mierze wpływa na estetykę całego pomieszczenia. Dlatego też wybór drzwi wewnętrznych nigdy nie powinien być zostawiany na sam koniec.

Jakie drzwi wewnętrzne będą odpowiednie?

Wybór odpowiednich drzwi wewnętrznych nie jest prosty zadaniem. Decyzja o zakupie drzwi wewnętrznych powinna być bardzo dobrze przemyślana. O ile ścianę w razie zmiany koncepcji można bez najmniejszego problemu przemalować, o tyle ewentualna wymiana skrzydeł wraz z ościeżnicami będzie się wiązać ze znacznie większym wydatkiem. Mimo to klienci sklepów remontowo-budowlanych oraz z wyposażeniem tego typu, przychodzą do salonów z niesprecyzowaną do końca wizją oraz brakiem pomysłu na aranżację wnętrza. 

Wysokiej klasy drzwi wewnętrzne w wielu wariantach dostępne są na stronie sklepu internetowego https://www.bricoman.pl/drzwi-okna-stolarka/drzwi-wewnetrzne.

Rozpoczynanie remontu od wyboru drzwi wewnętrznych

Wybór drzwi wewnętrznych lepiej zostawić na koniec remontu. Kiedy zapadnie ostateczna decyzja o tym, w jakim stylu zostanie urządzone wnętrze, zdecydowanie łatwiej będzie wybrać drzwi. Nie można ślepo podążać za trendami. Wszystkie modne i popularne modele mogą wyglądać dobrze i ciekawie, ale tylko w odpowiednich pomieszczeniach. Jeśli wybierze się czerwone lub czarne drzwi do rustykalnego pokoju lub białe, lakierowane skrzydło do klasycznego pomieszczenia, efekt może być po prostu bardzo słaby.

Dopasowanie koloru do aranżacji wnętrza

Ważne jest to, aby odcień drzwi korespondował z kolorem podłogi. Nie oznacza to wcale, że trzeba oba te elementy wykończenia wybierać w identycznej tonacji, bo o to może być bardzo trudno. W nowoczesnym wnętrzu świetnie będą wyglądać drzwi kontrastujące kolorystycznie z podłogą, na przykład białe drzwi zestawione z orzechową podłogą. Należy jednak zwrócić uwagę na to, aby odcieni nie było zbyt dużo. We wnętrzu powinny znajdować się maksymalnie 2-3 kolory. Jeśli zapadnie decyzja o wybraniu drzwi kontrastowych z podłogą, należy dopasować je kolorystycznie do okien i mebli. Pozwoli to uniknąć efektu chaosu i niekonsekwencji.

Jakość wykonania drzwi wewnętrznych

Dobrze dobrane drzwi powinny nie tylko estetycznie wyglądać, ale być także dobrze zrobione. Właśnie dlatego powinno się zwracać uwagę na jakość wybieranego skrzydła. Nie ma sensu na nich oszczędzać, ponieważ niska cena rzuca się w oczy, a tanie drzwi nie przetrwają próby czasu. Z ekonomicznego i estetycznego punktu widzenia lepiej jest więc zainwestować w solidne drzwi do wnętrza. Ponadto, warto pamiętać o tym, że klasyczne, rozwierane drzwi jednoskrzydłowe to nie jedyne rozwiązanie. Owszem, klasyczna opcja najlepiej się sprawdza w większości pomieszczeń, ale można także zdecydować się na modele harmonijkowe, czy też przesuwane na szynach. Szeroki wybór asortymentu na rynku sprawia, że nie ma najmniejszego problemu z wyborem odpowiednich drzwi do pokoju, sypialni, czy łazienki. 

Data publikacji: 2022-09-16, ostatnia zmiana: 2022-09-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Stalowe drzwi do piwnicy ,metalowe drzwi do piwnicy,
360,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Okno PCV szpro Roleta Moskitiera
1 350,00 zł
Wodzisław Śląski
(woj. śląskie)
SWB Przełącznik dwupozycyjny do montażu natynkowego DoorHan
18,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
SWH Przełącznik dwupozycyjny do montażu podtynkowego DoorHan
42,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
Drzwi ażurowe białe  29,4cm x 43,5cm
48,00 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Drzwi ażurowe sosnowe  44,4cm x 43,5cm
36,00 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Parapety aluminiowe Soft Line i Classic
0,10 zł
Skawina
(woj. małopolskie)
CV0.1 Odbiornik DoorHan do zdalnego i stacjonarnego sterowania obciążeniem 220V DoorHan
332,99 zł
Czerwonak
(woj. wielkopolskie)
Drzwi ażurowe białe 39,4cm x 43,5cm
64,00 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Piękne Solidne Okno Żeliwne Loft
1 376,00 zł
Gołdap
(woj. warmińsko-mazurskie)
Balustrady kraty drzwi konstrukcje
1,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Okucia Roto starego typu CENTRO 100, żółte.
45,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Blackout - Jak radzić sobie z przerwami w zasilaniu?
Temat braku zasilania i przerw w dostawie prądu pojawia się ostatnio coraz częściej. Powraca on nie tylko w dyskusjach politycznych, ale także przez wiele dni w roku w związku ze zmienną pogodą. Przer...
Data publikacji: 2022-08-26
Jak wybrać dywan - porady i wskazówki
Zakup dywanu to decyzja tylko pozornie prosta. Poza samym wyglądem należy również wziąć pod uwagę jego właściwości, walory praktyczne i nieco słabsze strony. To, jakie pokrycie podłogowe sprawdzi się...
Data publikacji: 2022-08-01
Porcelana Bolesławiec - jaka jest jej historia?
Ręcznie tworzona ceramika bolesławiec, odznacza się bogactwem różnych i oryginalnymi wzorami, zatem jej miłośnikom, odróżnianie jej, od tej wytwarzanej masowo w fabrykach, nie sprawia większego proble...
Data publikacji: 2022-07-18
Ekologiczne urządzenia grzewcze do Twojego domu ? nowoczesność i technologia
Troska o ekologię to temat, który w obecnych czasach mocno łączy się również z technikami grzewczymi. Głównie stare urządzenia – kopciuchy zanieczyszczają atmosferę, tworząc trującą chmurę smogu. Nieb...
Data publikacji: 2022-07-01

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij