Segmentowe bramy garażowe – charakterystyka i zalety

Segmentowe bramy garażowe – charakterystyka i zalety

Dobór odpowiedniej bramy garażowej pozwala na uzyskanie maksymalnego komfortu jej obsługi, bezpieczeństwa oraz estetyki.

W użyciu znajduje się obecnie szeroka gama bram garażowych. Dobór odpowiedniego wyposażenia tego typu posiada szczególne znaczenie, dlatego decyzji nie powinno się podejmować pochopnie. Dzisiaj najczęściej wybierane są bramy garażowe segmentowe.

Bramy segmentowe do garażów cieszą się największą popularnością. Stanowią one atrakcyjną alternatywę dla innych typów bram, w tym między innymi rozwiernych czy uchylnych.

Dlaczego bramy garażowe segmentowe są tak często wybierane przez klientów? Czym dokładnie charakteryzują się także konstrukcje bram? Jakie są ich najważniejsze zalety?

Segmentowe bramy garażowe – budowa

Brama garażowa segmentowa składa się z odpowiednio połączonych ze sobą segmentów – paneli łączonych zawiasami, które dodatkowo uszczelniane są na połączeniach oraz na swoim obwodzie. Tworzą on tak zwany płaszcz.

Płaszcz bramy garażowej segmentowej jest odpowiednio izolowany z wykorzystaniem pianki poliuretanowej, co wpływa na wysoki poziom termoizolacji takich bram.

Płaszcz bramy segmentowej umieszczony jest na prowadnicach, które montowane są po bokach otworu bramy oraz pod sufitem lub też na ścianie bocznej garażu.

Podczas otwierania bramy segmentowej płaszcz przesuwa się po prowadzaniach i zachodzi na sufit albo na ścianę garażu. W związku z tym płaszcz nie wychyla się na zewnątrz.

Segmentowe bramy garażowe – wygląd

Dużą zaletą bram garażowych segmentowych jest ich wygląd. Do wykonania takich bram stosowane są materiały o różnych wariantach wykończeniowych, w tym między innymi w kolorach jednolitych oraz wybarwieniach drewnopodobnych.

Pełna gama wariantów kolorystycznych, a także różnych struktur, przetłoczeń bram segmentowych powoduje, że można łatwo dostosować je do konkretnego miejsca montażu, na przykład do budynku o stylu tradycyjnym czy nowoczesnym.

Segmenty w bramie garażowej segmentowej mogą być również wyposażone w przeszklenia, które wpuszczają do wnętrza garażu światło.

Segmentowe bramy garażowe – automatyka

Obsługa bramy garażowej segmentowej może odbywać się ręcznie. Płaszcz wyposażany jest wtedy w uchwyt oraz w zamek.

Wielu klientów decyduje się jednak na zastosowanie napędów, które automatyzują bramy segmentowe. Dzięki nim bramy garażowe są znacznie łatwiejsze w obsłudze. Brama może wtedy zostać otwarta i zamknięta jednym przyciskiem na pilocie – bez konieczności wychodzenia z samochodu. Istnieje także możliwość sterowania z użyciem przewodowych przycisków montowanych w budynku.

Najważniejsze zalety bram segmentowych:

  • pozostawia wolną przestrzeń w garażu oraz przed nim – pozwala na montaż bezpośrednio przy chodniku
  • jest bardzo dobrze izolowana, dlatego nie dopuszcza do nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń – polecana jest do garażów wbudowanych w bryłę domu
  • estetyczny wygląd – szeroka gama ciekawych kolorów, przetłoczeń, struktur pozwala na uzyskanie estetycznego wyglądu bramy
  • wykonana na wymiar – bramy te mogą być indywidualnie dostosowane do miejsca montażu
  • dodatkowe elementy do wyboru – uchwyty, zamki, przeszklenia, kratki wentylacyjne, układy automatycznego rozblokowania napędu
  • może współpracować z automatyką bramową – sterowanie pilotem znacznie ułatwia korzystanie z bram segmentowych

Te wszystkie zalety powodują, że bramy garażowe segmentowe są obecnie tak chętnie wybierane przez klientów. Stanowią one atrakcyjną alternatywę dla innych typów bram garażowych.


Więcej informacji na temat bram garażowych można znaleźć na stronie firmy Acero z Lublina.

Data publikacji: 2020-04-18, ostatnia zmiana: 2020-04-22

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Ogrodzenie betonowe
30,00 zł
Brody
(woj. świętokrzyskie)
Panel typu Hormann, Wisniowski - zamiennik
285,00 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Furtka ogrodzeniowa  + 2 słupki 60x60
748,00 zł
Wiślinka
(woj. pomorskie)
Panel Ogrodzeniowy Ocynk + RAL ! Najniższa Cena Producenta !
60,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Siatka rabatowa 1,0x10 m czarna
40,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Brama dwuskrzydłowa typ KPZ, światło bramy 4 m + 2 słupki
993,00 zł
Wiślinka
(woj. pomorskie)
brama garażowa automatyczna
1 650,00 zł
Ciechanów
(woj. mazowieckie)
Siatka plastikowa, ogrodzeniowa 0,4 x 50 m czarna
73,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Panel typu Hormann, Wiśniowski - zamiennik
142,50 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Brama dwuskrzydłowa RYGA
1 073,00 zł
Wiślinka
(woj. pomorskie)
siatka ogrodzeniowa ocynkowana wys. 1,50  cena = 1,0 mb
14,00 zł
Wiślinka
(woj. pomorskie)
Brama dwuskrzydłowa KŁ, światło bramy 4 m + 2 słupki
978,00 zł
Wiślinka
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

5 miejsc, w których sprawdzą się ławy piknikowe
Drewniane ławy piknikowe to bardzo użyteczny i praktyczny mebel, który dobrze się prezentuje zwłaszcza w przestrzeni otwartej. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się nowoczesne stoły piknikowe or...
Data publikacji: 2021-02-17
Jaki biokominek wybrać?
W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność biokominków. Wynika to z faktu, iż są one nie tylko niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym, ale również pełnią funkcję użytkową. Aby jednak...
Data publikacji: 2021-02-15
Jak zadbać o jakość powietrza w domu?
Dom jest naszym azylem. Powinny więc w nim panować warunki sprzyjające odpoczynkowi i regeneracji sił. Warto myśleć nie tylko o wystroju wnętrz i ich wyposażeniu, ale także o tym, jakim oddychamy powi...
Data publikacji: 2021-02-12
Naczynia Philipiak - dlaczego warto je mieć? Opinie użytkowników
Jaki jest Twój największy problem podczas gotowania? Przypalone garnki? Nierównomierne podgrzewanie składników? A może obawiasz się, że materiał naczynia szkodzi Twojemu zdrowiu? Sprawdź, czym garnki...
Data publikacji: 2021-02-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij