Czego mogę spodziewać się po profesjonalnym traktorku ogrodowym?

Profesjonalny traktor ogrodowy

Zastanawiasz się nad zakupem traktora ogrodowego? Szukasz najlepszej dla Ciebie opcji? Oto kilka wskazówek, które wskażą Ci co wziąć pod uwagę by wybrać właściwy do Twoich preferencji ciągnik.

Właściwy rozmiar dla właściwej pracy

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli ogród jest większy i bardziej otwarty. Wybór traktorka ogrodowego jest strzałem w dziesiątkę. Ważniejsze jest, aby ciągnik ogrodowy posiadał dużą szerokość cięcia. Jeśli jednak istnieje wiele przeszkód, takich jak drzewa i krzewy, lepiej wybrać ciągnik ogrodowy, który jest wystarczająco mały, aby przejść przez ciasne przejścia.

Kolektor czy wyrzut boczny?

Traktor ogrodowy pomaga osiągnąć najlepsze rezultaty przy użyciu metody cięcia najlepiej dostosowanej do danego trawnika. Wybierz model ze zintegrowanym kolektorem, jeśli chcesz zebrać ścinki i uzyskać czyste wyniki. Aby zapewnić szybkie i efektywne koszenie, wybierz ciągnik z bocznym wysuwem. Gdy trawnik wymaga nawożenia, należy przemyśleć zakup traktorka ogrodniczego posiadającego tą funkcje.


Akcesoria zapewniające większą wszechstronność

Ciągniki ogrodowe można wyposażyć w szeroki wachlarz akcesoriów, dzięki czemu przez cały rok można wykorzystywać swój ciągnik do innych celów. Można go na przykład używać jako rozsiewacza, odśnieżarki, spulchniacza lub holownika za opryskiwaczem do przygotowania i konserwacji trawnika oraz jako przystawki do przyczepy ułatwiającej pracę w ogrodzie.

Wybór transmisji

Traktorek ogrodowy z przekładnią hydrostatyczną jest znacznie łatwiejszy w obsłudze niż ciągnik z przekładnią ręczną. W przypadku przekładnią manualną trzeba zatrzymać ciągnik przy każdej zmianie biegów. Przekładnia hydrostatyczna umożliwia bezstopniową regulację podczas jazdy.

Istnieją dwa różne rozwiązania przekładni hydrostatycznej. Dla maksymalnego komfortu wybierz ciągnik z przekładnią sterowaną pedałem, gdzie oddzielne pedały sterują prędkością i kierunkiem ruchu do przodu i do tyłu. Druga opcja to przekładnia hydrostatyczna obsługiwana dźwignią. Dźwignia znajduje się zwykle na błotniku i jest łatwo dostępna z fotela kierowcy.


Kilka faktów, które pomogą Ci wybrać odpowiedni ciągnik:

Ciągniki ogrodowe ze zintegrowanym zbieraczem posiada najbardziej efektywny system zbierania trawy, ale podczas koszenia wysokiej i grubej trawy najbardziej efektywnym zespołem tnącym jest wyrzut boczny.

Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju akcesoriów ciągniki ogrodowe mogą być przystosowane do zbierania trawy, tylnego wyrzutu (jeśli wyrzut boczny nie będzie efektywny). Innymi słowy, możemy dostosować rozwiązanie najwygodniejsze dla siebie bez względu na rodzaj trawnika i nawyki związane z koszeniem.

Większość ciągników ze zintegrowanymi kolektorami jest standardowo wyposażona w korek do mulczowania, natomiast deflektor do wyrzutu tylnego można kupić jako wyposażenie dodatkowe.

Ciągniki ze zintegrowanym kolektorem nie posiadają deflektora, który wystaje z boku zespołu tnącego, jednak mogą pracować w ciaśniejszych miejscach niż modele z bocznym wyrzutem.

Większość wózków do wyrzutu bocznego można być wyposażyć w akcesoria do mulczowania.Artykuł powstał we współpracy z cubcadet.pl

Data publikacji: 2020-08-03, ostatnia zmiana: 2020-08-03

ZOBACZ OGŁOSZENIA

OPRYSKIWACZ spalinowy wózkowy model polexim100: pojemność zbiornika 100 l, 14-22l/min,silnik 6.5KM
5 500,00 zł
Izdebki
(woj. podkarpackie)
Wielofunkcyjny nośnik narzędzi,ciągnik jednoosiowy MGT-270 o mocy 9KM.
6 500,00 zł
Izdebki
(woj. podkarpackie)
Przyłbica maska ochronna pcv osłona twarzy głowy do kosy beast
49,00 zł
Zgorzelec
(woj. dolnośląskie)
ODKURZACZ mobilny spalinowy, dmuchawa do liści , Moc silnika 6,5 kM
7 500,00 zł
Izdebki
(woj. podkarpackie)
Promiennik podczerwieni na taras z pilotem TERM2000 Color
1 193,10 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Ciągnik jednoosiowy traktor spalinowy Weima WM1000N 6.5KM
2 859,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
Traktorki, kosiarki, glebogryzarki, piły - Agropoldynow.pl
1,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Glebogryzarka traktor spalinowy 6.5KM Weima WM500 NOVA!!!
2 199,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
Ciągnik jednoosiowy traktor spalinowy 6.5KM WEIMA WM1000N-6!
3 499,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
Fieldmann Podkaszarka elektryczna FZS 2001-E
115,66 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Opryskiwacz spalinowy 500l, na przyczepie jednoosiowej , silnik 6,5 kM, wydajność do 22 l/min
18 000 zł
Izdebki
(woj. podkarpackie)
Stiga odśnieżarka spalinowa st 6272 p tra
7 994,00 zł
Rutka-Tartak
(woj. podlaskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jaki hamak ogrodowy wybrać? Ranking wiosna 2021 i opinie
Hamaki nie zaliczają się do standardowego wyposażenia ogrodu, jednak coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Swoją popularność zawdzięczają temu, że zajmują niewiele miejsca, efektownie się prez...
Data publikacji: 2021-04-13
Idzie lato - który klimatyzator ochłodzi najlepiej?
Letnie upały potrafią być ciężkie do zniesienia. Zwłaszcza, gdy mieszkamy w miejscach o dużych zyskach ciepła, np. szybko nagrzewające się poddasza czy mieszkania z ekspozycją na zachód czy południe....
Data publikacji: 2021-03-31
Zastosowanie piły ukośnicy
Ukośnica, kapówka, ukosówka – to popularne określenia pilarki przeznaczonej do profesjonalnej obróbki drewna, która umożliwia wykonywania znacznie bardziej precyzyjnych i skomplikowanych prac niż zwyk...
Data publikacji: 2021-03-29
Róże pnące - uprawa i pielęgnacja krzewów różanych
Długie pędy ozdobnie pnące się po ogrodowych podporach. Liczne, wielokolorowe i pachnące kwiaty pokrywające pergole i ściany altanek. Pnące róże są marzeniem każdego posiadacza przydomowego ogródka i...
Data publikacji: 2021-03-10

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij