Czego mogę spodziewać się po profesjonalnym traktorku ogrodowym?

Profesjonalny traktor ogrodowy

Zastanawiasz się nad zakupem traktora ogrodowego? Szukasz najlepszej dla Ciebie opcji? Oto kilka wskazówek, które wskażą Ci co wziąć pod uwagę by wybrać właściwy do Twoich preferencji ciągnik.

Właściwy rozmiar dla właściwej pracy

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli ogród jest większy i bardziej otwarty. Wybór traktorka ogrodowego jest strzałem w dziesiątkę. Ważniejsze jest, aby ciągnik ogrodowy posiadał dużą szerokość cięcia. Jeśli jednak istnieje wiele przeszkód, takich jak drzewa i krzewy, lepiej wybrać ciągnik ogrodowy, który jest wystarczająco mały, aby przejść przez ciasne przejścia.

Kolektor czy wyrzut boczny?

Traktor ogrodowy pomaga osiągnąć najlepsze rezultaty przy użyciu metody cięcia najlepiej dostosowanej do danego trawnika. Wybierz model ze zintegrowanym kolektorem, jeśli chcesz zebrać ścinki i uzyskać czyste wyniki. Aby zapewnić szybkie i efektywne koszenie, wybierz ciągnik z bocznym wysuwem. Gdy trawnik wymaga nawożenia, należy przemyśleć zakup traktorka ogrodniczego posiadającego tą funkcje.


Akcesoria zapewniające większą wszechstronność

Ciągniki ogrodowe można wyposażyć w szeroki wachlarz akcesoriów, dzięki czemu przez cały rok można wykorzystywać swój ciągnik do innych celów. Można go na przykład używać jako rozsiewacza, odśnieżarki, spulchniacza lub holownika za opryskiwaczem do przygotowania i konserwacji trawnika oraz jako przystawki do przyczepy ułatwiającej pracę w ogrodzie.

Wybór transmisji

Traktorek ogrodowy z przekładnią hydrostatyczną jest znacznie łatwiejszy w obsłudze niż ciągnik z przekładnią ręczną. W przypadku przekładnią manualną trzeba zatrzymać ciągnik przy każdej zmianie biegów. Przekładnia hydrostatyczna umożliwia bezstopniową regulację podczas jazdy.

Istnieją dwa różne rozwiązania przekładni hydrostatycznej. Dla maksymalnego komfortu wybierz ciągnik z przekładnią sterowaną pedałem, gdzie oddzielne pedały sterują prędkością i kierunkiem ruchu do przodu i do tyłu. Druga opcja to przekładnia hydrostatyczna obsługiwana dźwignią. Dźwignia znajduje się zwykle na błotniku i jest łatwo dostępna z fotela kierowcy.


Kilka faktów, które pomogą Ci wybrać odpowiedni ciągnik:

Ciągniki ogrodowe ze zintegrowanym zbieraczem posiada najbardziej efektywny system zbierania trawy, ale podczas koszenia wysokiej i grubej trawy najbardziej efektywnym zespołem tnącym jest wyrzut boczny.

Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju akcesoriów ciągniki ogrodowe mogą być przystosowane do zbierania trawy, tylnego wyrzutu (jeśli wyrzut boczny nie będzie efektywny). Innymi słowy, możemy dostosować rozwiązanie najwygodniejsze dla siebie bez względu na rodzaj trawnika i nawyki związane z koszeniem.

Większość ciągników ze zintegrowanymi kolektorami jest standardowo wyposażona w korek do mulczowania, natomiast deflektor do wyrzutu tylnego można kupić jako wyposażenie dodatkowe.

Ciągniki ze zintegrowanym kolektorem nie posiadają deflektora, który wystaje z boku zespołu tnącego, jednak mogą pracować w ciaśniejszych miejscach niż modele z bocznym wyrzutem.

Większość wózków do wyrzutu bocznego można być wyposażyć w akcesoria do mulczowania.Artykuł powstał we współpracy z cubcadet.pl

Data publikacji: 2020-08-03, ostatnia zmiana: 2020-08-03

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Honda glebogryzarka fg 320 de i raty 10 x 0%
2 995,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Pasek klinowy do traktorka
80,00 zł
Wodzisław Śląski
(woj. śląskie)
Stihl kosa spalinowa fs 360 c-e
3 279,00 zł
Tychy
(woj. śląskie)
Stiga odśnieżarka spalinowa st 3146 p |
1 549,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Stihl zestaw do mulczowania seria 4-41 cm amk 04
169,00 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)
Stihl dmuchawa plecakowa br 70
3 099,00 zł
Zieleniewo
(woj. zachodniopomorskie)
Stihl dmuchawa akumulatorowa bga 57 ak20+al10
1 039,00 zł
Kutno
(woj. łódzkie)
Stihl głowica kosząca autocut 46-
93,00 zł
Wejherowo
(woj. pomorskie)
Stihl żyłki carbon high-tech cf3 pro 2,4 mm x 70
80,00 zł
Kętrzyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Stihl żyłki carbon high-tech cf3 pro 2,7 mm x 55
75,00 zł
Krapkowice
(woj. opolskie)
Stiga żyłka tnąca okragła 3,0mm / 15mb |ra
14,00 zł
Wyczechowo
(woj. pomorskie)
Stihl tarcza tnąca 230 mm (2 f
29,00 zł
Suwałki
(woj. podlaskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie są podstawowe zasady recyklingu? 5 najważniejszych zasad
Pomimo edukacji na temat ekologii i zanieczyszczenia środowiska ilość śmieci, które wytwarzamy, rośnie w zastraszającym tempie. Statystyczny Polak wyprodukował w ubiegłym roku ponad 330 kg odpadów i j...
Data publikacji: 2020-10-23
Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13