Czego mogę spodziewać się po profesjonalnym traktorku ogrodowym?

Profesjonalny traktor ogrodowy

Zastanawiasz się nad zakupem traktora ogrodowego? Szukasz najlepszej dla Ciebie opcji? Oto kilka wskazówek, które wskażą Ci co wziąć pod uwagę by wybrać właściwy do Twoich preferencji ciągnik.

Właściwy rozmiar dla właściwej pracy

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli ogród jest większy i bardziej otwarty. Wybór traktorka ogrodowego jest strzałem w dziesiątkę. Ważniejsze jest, aby ciągnik ogrodowy posiadał dużą szerokość cięcia. Jeśli jednak istnieje wiele przeszkód, takich jak drzewa i krzewy, lepiej wybrać ciągnik ogrodowy, który jest wystarczająco mały, aby przejść przez ciasne przejścia.

Kolektor czy wyrzut boczny?

Traktor ogrodowy pomaga osiągnąć najlepsze rezultaty przy użyciu metody cięcia najlepiej dostosowanej do danego trawnika. Wybierz model ze zintegrowanym kolektorem, jeśli chcesz zebrać ścinki i uzyskać czyste wyniki. Aby zapewnić szybkie i efektywne koszenie, wybierz ciągnik z bocznym wysuwem. Gdy trawnik wymaga nawożenia, należy przemyśleć zakup traktorka ogrodniczego posiadającego tą funkcje.


Akcesoria zapewniające większą wszechstronność

Ciągniki ogrodowe można wyposażyć w szeroki wachlarz akcesoriów, dzięki czemu przez cały rok można wykorzystywać swój ciągnik do innych celów. Można go na przykład używać jako rozsiewacza, odśnieżarki, spulchniacza lub holownika za opryskiwaczem do przygotowania i konserwacji trawnika oraz jako przystawki do przyczepy ułatwiającej pracę w ogrodzie.

Wybór transmisji

Traktorek ogrodowy z przekładnią hydrostatyczną jest znacznie łatwiejszy w obsłudze niż ciągnik z przekładnią ręczną. W przypadku przekładnią manualną trzeba zatrzymać ciągnik przy każdej zmianie biegów. Przekładnia hydrostatyczna umożliwia bezstopniową regulację podczas jazdy.

Istnieją dwa różne rozwiązania przekładni hydrostatycznej. Dla maksymalnego komfortu wybierz ciągnik z przekładnią sterowaną pedałem, gdzie oddzielne pedały sterują prędkością i kierunkiem ruchu do przodu i do tyłu. Druga opcja to przekładnia hydrostatyczna obsługiwana dźwignią. Dźwignia znajduje się zwykle na błotniku i jest łatwo dostępna z fotela kierowcy.


Kilka faktów, które pomogą Ci wybrać odpowiedni ciągnik:

Ciągniki ogrodowe ze zintegrowanym zbieraczem posiada najbardziej efektywny system zbierania trawy, ale podczas koszenia wysokiej i grubej trawy najbardziej efektywnym zespołem tnącym jest wyrzut boczny.

Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju akcesoriów ciągniki ogrodowe mogą być przystosowane do zbierania trawy, tylnego wyrzutu (jeśli wyrzut boczny nie będzie efektywny). Innymi słowy, możemy dostosować rozwiązanie najwygodniejsze dla siebie bez względu na rodzaj trawnika i nawyki związane z koszeniem.

Większość ciągników ze zintegrowanymi kolektorami jest standardowo wyposażona w korek do mulczowania, natomiast deflektor do wyrzutu tylnego można kupić jako wyposażenie dodatkowe.

Ciągniki ze zintegrowanym kolektorem nie posiadają deflektora, który wystaje z boku zespołu tnącego, jednak mogą pracować w ciaśniejszych miejscach niż modele z bocznym wyrzutem.

Większość wózków do wyrzutu bocznego można być wyposażyć w akcesoria do mulczowania.Artykuł powstał we współpracy z cubcadet.pl

Data publikacji: 2020-08-03, ostatnia zmiana: 2020-08-03

ZOBACZ OGŁOSZENIA

ARIENS APEX 52
42 749 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
SILNIK LONCIN LC2P80F DO TRAKTORKA SPALINOWY BENZYNOWY V-TWIN LONCIN 2P80 V2 25 KM 764 cm3 DWUCYLIND
4 099,00 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
ARIENS IKON XD 42
24 998 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
SILNIK LONCIN LC2P80F DO TRAKTORKA SPALINOWY BENZYNOWY V-TWIN LONCIN 2P80 V2 25 KM 764 cm3 DWUCYLIND
4 099,00 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
Profesjonalne Szelki Do Kosy Spalinowej Pas Uprząż Podwójne Szelki Top Professional CEDRUS NZ684
87,00 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
Profesjonalne Szelki Do Kosy Spalinowej Pas Uprząż Podwójne Szelki Top Professional CEDRUS NZ684
87,00 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
ARIENS IKON XD 52
29 998 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
Podkaszarka akumulatorowa Gardena ComfortCut 23/18V P4A (+ akumulator 2,5 Ah + ładowarka)
748,13 zł
Radom
(woj. mazowieckie)
OLEO MAC OM 106/16 KH TRAKTOREK OGRODOWY KOSIARKA SAMOJEZDNA SPALINOWA DO TRAWY HYDROSTATIC OM106 10
15 999 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
Podkaszarka do trawy Ryobi RLT4125
214,62 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
OLEO MAC OM 92/16 KH EXCLUSIVE TRAKTOREK OGRODOWY KOSIARKA SAMOJEZDNA SPALINOWA DO TRAWY WERSJA LUX
14 899 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
Opryskiwacz spalinowy model POLEXIM200 do quadów
7 600,00 zł
Izdebki
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Wiosenny odpoczynek w ogrodzie - jakie meble wybrać?
Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Kwiaty i drzew kwitną, a słońce coraz częściej gości na niebie. Nic więc dziwnego, że posiadacze ogrodów uwielbiają ten okres. Nie ma nic przyjemniej...
Data publikacji: 2024-04-17
Rodzaje nadruku na kubkach
W Internecie oraz stacjonarnych sklepach mamy do czynienia z wieloma rodzajami kubków, które świetnie sprawdzają się w roli przedmiotów dla potencjalnych klientów. Jakie gadżety reklamowe są najlepsze...
Data publikacji: 2024-04-05
Jak kupić meble używane w Warszawie i nie zbankrutować płacąc za ich transport
Poszukiwanie mebli używanych w Warszawie może być ekscytującym doświadczeniem, szczególnie gdy można znaleźć atrakcyjne okazje na platformach online takich jak warszawa.sprzedawacz.pl. Jednak oprócz s...
Data publikacji: 2024-04-04
Na co zwrócić uwagę kupując meble używane na Śląsku - 3 kluczowe aspekty!
Kupowanie mebli używanych na Śląsku może być korzystne pod względem finansowym, ale istnieją pewne rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Oto trzy najważniejsz...
Data publikacji: 2024-04-03