Czego mogę spodziewać się po profesjonalnym traktorku ogrodowym?

Profesjonalny traktor ogrodowy

Zastanawiasz się nad zakupem traktora ogrodowego? Szukasz najlepszej dla Ciebie opcji? Oto kilka wskazówek, które wskażą Ci co wziąć pod uwagę by wybrać właściwy do Twoich preferencji ciągnik.

Właściwy rozmiar dla właściwej pracy

Ogólnie rzecz biorąc, jeśli ogród jest większy i bardziej otwarty. Wybór traktorka ogrodowego jest strzałem w dziesiątkę. Ważniejsze jest, aby ciągnik ogrodowy posiadał dużą szerokość cięcia. Jeśli jednak istnieje wiele przeszkód, takich jak drzewa i krzewy, lepiej wybrać ciągnik ogrodowy, który jest wystarczająco mały, aby przejść przez ciasne przejścia.

Kolektor czy wyrzut boczny?

Traktor ogrodowy pomaga osiągnąć najlepsze rezultaty przy użyciu metody cięcia najlepiej dostosowanej do danego trawnika. Wybierz model ze zintegrowanym kolektorem, jeśli chcesz zebrać ścinki i uzyskać czyste wyniki. Aby zapewnić szybkie i efektywne koszenie, wybierz ciągnik z bocznym wysuwem. Gdy trawnik wymaga nawożenia, należy przemyśleć zakup traktorka ogrodniczego posiadającego tą funkcje.


Akcesoria zapewniające większą wszechstronność

Ciągniki ogrodowe można wyposażyć w szeroki wachlarz akcesoriów, dzięki czemu przez cały rok można wykorzystywać swój ciągnik do innych celów. Można go na przykład używać jako rozsiewacza, odśnieżarki, spulchniacza lub holownika za opryskiwaczem do przygotowania i konserwacji trawnika oraz jako przystawki do przyczepy ułatwiającej pracę w ogrodzie.

Wybór transmisji

Traktorek ogrodowy z przekładnią hydrostatyczną jest znacznie łatwiejszy w obsłudze niż ciągnik z przekładnią ręczną. W przypadku przekładnią manualną trzeba zatrzymać ciągnik przy każdej zmianie biegów. Przekładnia hydrostatyczna umożliwia bezstopniową regulację podczas jazdy.

Istnieją dwa różne rozwiązania przekładni hydrostatycznej. Dla maksymalnego komfortu wybierz ciągnik z przekładnią sterowaną pedałem, gdzie oddzielne pedały sterują prędkością i kierunkiem ruchu do przodu i do tyłu. Druga opcja to przekładnia hydrostatyczna obsługiwana dźwignią. Dźwignia znajduje się zwykle na błotniku i jest łatwo dostępna z fotela kierowcy.


Kilka faktów, które pomogą Ci wybrać odpowiedni ciągnik:

Ciągniki ogrodowe ze zintegrowanym zbieraczem posiada najbardziej efektywny system zbierania trawy, ale podczas koszenia wysokiej i grubej trawy najbardziej efektywnym zespołem tnącym jest wyrzut boczny.

Dzięki zastosowaniu różnego rodzaju akcesoriów ciągniki ogrodowe mogą być przystosowane do zbierania trawy, tylnego wyrzutu (jeśli wyrzut boczny nie będzie efektywny). Innymi słowy, możemy dostosować rozwiązanie najwygodniejsze dla siebie bez względu na rodzaj trawnika i nawyki związane z koszeniem.

Większość ciągników ze zintegrowanymi kolektorami jest standardowo wyposażona w korek do mulczowania, natomiast deflektor do wyrzutu tylnego można kupić jako wyposażenie dodatkowe.

Ciągniki ze zintegrowanym kolektorem nie posiadają deflektora, który wystaje z boku zespołu tnącego, jednak mogą pracować w ciaśniejszych miejscach niż modele z bocznym wyrzutem.

Większość wózków do wyrzutu bocznego można być wyposażyć w akcesoria do mulczowania.Artykuł powstał we współpracy z cubcadet.pl

Data publikacji: 2020-08-03, ostatnia zmiana: 2020-08-03

ZOBACZ OGŁOSZENIA

HECHT 5169 TRAKTOREK OGRODOWY KOSIARKA SPALINOWA TRAKTOR DO TRAWY RIDER 69cm / 7KM
8 799,00 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
OLEO MAC OM 108L/16 KH TRAKTOREK OGRODOWY KOSIARKA SAMOJEZDNA SPALINOWA DO TRAWY HYDROSTATIC 16 KM /
12 759 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
OLEO MAC OM 106/24 KH EXCLUSIVE TRAKTOREK OGRODOWY KOSIARKA SAMOJEZDNA SPALINOWA DO TRAWY WERSJA LUX
20 899 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
OLEO MAC ZBIERACZ ZAGRABIARKA ZAMIATARKA DO TRAWY LIŚCI KOSZ DO TRAKTORKA 96cm PREMIUM OO-OTHXBISW38
1 479,00 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
OLEO MAC OM 106/20 KWH KAWASAKI TRAKTOREK OGRODOWY KOSIARKA SAMOJEZDNA SPALINOWA DO TRAWY HYDROSTATI
21 449 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
CEDRUS STARJET UJ 102/22H B&S TRAKTOREK OGRODOWY SECO KOSIARKA SAMOJEZDNA SPALINOWA DO TRAWY Briggs
21 499 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
Traktory ogrodowe - Krysiak Sp. z o.o.
123,45 zł
Baranowo
(woj. wielkopolskie)
HECHT 5184 TRAKTOREK OGRODOWY KOSIARKA SPALINOWA TRAKTOR DO TRAWY RIDER 84cm / 8KM
10 599 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
ARIENS C80 XRD KAWASAKI TRAKTOREK OGRODOWY KOSIARKA SAMOJEZDNA SPALINOWA DO TRAWY HYDROSTATIC 122cm
29 998 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
PŁUG DO ŚNIEGU ŚNIEŻNY LEMIESZ DO TRAKTORKA OGRODOWEGO OM 106 / OM 124 68120020S OM106 / OM124- OFIC
1 898,00 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
CEDRUS CHALLENGE AJ 92/16H TRAKTOREK OGRODOWY SECO KOSIARKA SAMOJEZDNA SPALINOWA DO TRAWY 16KM / 92c
14 899 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)
HECHT 5196 TRAKTOREK OGRODOWY KOSIARKA SPALINOWA TRAKTOR DO TRAWY RIDER 96cm / 11KM
11 999 zł
Opalenica
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać dywan - porady i wskazówki
Zakup dywanu to decyzja tylko pozornie prosta. Poza samym wyglądem należy również wziąć pod uwagę jego właściwości, walory praktyczne i nieco słabsze strony. To, jakie pokrycie podłogowe sprawdzi się...
Data publikacji: 2022-08-01
Porcelana Bolesławiec - jaka jest jej historia?
Ręcznie tworzona ceramika bolesławiec, odznacza się bogactwem różnych i oryginalnymi wzorami, zatem jej miłośnikom, odróżnianie jej, od tej wytwarzanej masowo w fabrykach, nie sprawia większego proble...
Data publikacji: 2022-07-18
Ekologiczne urządzenia grzewcze do Twojego domu ? nowoczesność i technologia
Troska o ekologię to temat, który w obecnych czasach mocno łączy się również z technikami grzewczymi. Głównie stare urządzenia – kopciuchy zanieczyszczają atmosferę, tworząc trującą chmurę smogu. Nieb...
Data publikacji: 2022-07-01
Dlaczego warto posiadać wannę?
Niewiele jest tak odprężających i wyciszających czynności, jak kąpiel w wannie. Każdy zasługuje na tę odrobinę luksusu, zwłaszcza po długim dniu, ciężkiej pracy lub wysiłku fizycznym. Taki relaks nie...
Data publikacji: 2022-06-15

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij