Sztuczny trawnik – czy warto kupić?

Zalety trawnika ze sztucznej trawy.

Sztuczna trawa pojawiła się w naszych sklepach już jakiś czas temu. Możemy ją dzisiaj kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Czy warto mieć sztuczny trawnik?

Zalety trawnika ze sztucznej trawy

Sztuczna trawa z wyglądu bardzo mocno przypomina wykładzinę dywanową w zielonym kolorze lub zielony dywan. W sklepach dostępna jest najczęściej w rolkach. Można ją stosować nie tylko w przydomowych ogródkach, ale także na tarasach i balkonach. Jedną z zalet takiego sztucznego trawnika jest to, że jego utrzymanie kosztuje bardzo niewiele. Montaż sztucznej trawy jest bardzo prosty. Osoby, które planują ułożyć sztuczną trawę na tarasie lub balkonie, które mają kształt kwadratu lub prostokąta, ułożą ją bez pomocy fachowców. Ułożona sztuczna trawa nie wymaga podlewania ani koszenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które często i na długo wyjeżdżają. Po powrocie z długich wyjazdów zastaną swój trawnik w świetnej kondycji. Sztucznej trawie nie dokucza brak wody ani susza. Nie trzeba sztucznego trawnika nawozić ani kosić. Utrzymanie sztucznej trawy w czystości również jest niezwykle proste.

Niewielkie zabrudzenia wystarczy spłukać wodą. Bardziej zabrudzoną trawę można umyć dodając do ciepłej wody kilka kropli delikatnie działającego detergentu. Warto raz na kilka miesięcy wyczesać trawą używając szczotki z twardym włosiem. Sztuczna trawa ma naprawdę wiele zalet. Jej kolor nawet po kilku latach jest soczyście zielony, gdyż jest ona odporna na emitowane przez słońce promienie UV.

Jak układać trawnik ze sztucznej trawy?

W sklepie interoom.pl dostępna jest sztuczna trawa o różnej długości źdźbeł. Do tych rodzajów, które prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie należy multigrass. W sprzedaży dostępna jest trawa w rolkach, których szerokość wynosi 2 lub 4 metry. Prawidłowo ułożona trawa będzie nie tylko prosta w pielęgnacji, ale także trwała. Do ułożenia sztucznego trawnika wybieramy równe miejsce. Koniecznie też należy wykonać drenaż. Na powierzchni sztucznej trawy nie może bowiem stać woda. W ogrodzie układamy sztuczną trawę na podłożu wykonanym z ubitego tłucznia, który dodatkowo przykrywamy warstwą agrowłókniny. Zapobiegnie to wyrastaniu chwastów. Układając sztuczną trawę musimy każdą rolkę rozwijać w tym samym kierunku. Do potrzebnego wymiaru docinamy ją nożykiem do tapet lub ostrymi nożyczkami.

Data publikacji: 2019-10-30, ostatnia zmiana: 2019-10-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Cytryna lipo sadzonka
20,00 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Nasiona Roślin Jadalnych i Ozdobnych
10,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
Oliwka europejska maly krzew
35,00 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Limetta rangpur drzewko
120,00 zł
Stryszawa
(woj. małopolskie)
Klementynka tardivo krzew
60,00 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
Oleander sadzonka
20,00 zł
Radom
(woj. mazowieckie)
Microcitrus papuana duże drzewko
150,00 zł
Mikołów
(woj. śląskie)
Kumkwat margarita krzew
60,00 zł
Przasnysz
(woj. mazowieckie)
Orzech Włoski Szczepiony - Sadzonki w doniczkach
48,00 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
Wisteria australijska piramida
69,99 zł
Lubowidz
(woj. pomorskie)
Eremorange duży krzew
160,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Pomarańcza słodka czerwona krzew
60,00 zł
Siedlęcin
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak atrakcyjnie urządzić werandę
Jak zaaranżować werandę, by stała się naszym wymarzonym mikroświatem pełnym ulubionych kolorów i dodatków? Zaufaj swojemu własnemu poczuciu stylu i zainspiruj się bieżącymi trendami, a stworzysz miejs...
Data publikacji: 2019-11-07
Aranżacja małej łazienki z prysznicem
Łazienka o niewielkim metrażu wymaga przemyślanego rozplanowania i zastosowania pomysłowych rozwiązań, dzięki którym wyglądać będzie ona na większą niż w rzeczywistości. W niewielkich pomieszczeniach,...
Data publikacji: 2019-10-11
Biokominki - poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania
Osoby zainteresowane zakupem biokominka zwykle nie mają powodów do niezadowolenia. Nie jest to może rozwiązanie tak atrakcyjne, jak kominek w tradycyjnym wydaniu, z całą pewnością jednak mamy w czym w...
Data publikacji: 2019-10-10
Podłogi bambusowe coraz popularniejsze
Podłogi bambusowe to szczególny rodzaj podłóg. Jest to coś egzotycznego, ale zarazem bardzo popularnego w naszym kraju. Dowiedz się dlaczego warto rozważyć montaż podłogi bambusowej w swoim domu.
Data publikacji: 2019-10-09