Sztuczny trawnik – czy warto kupić?

Zalety trawnika ze sztucznej trawy.

Sztuczna trawa pojawiła się w naszych sklepach już jakiś czas temu. Możemy ją dzisiaj kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Czy warto mieć sztuczny trawnik?

Zalety trawnika ze sztucznej trawy

Sztuczna trawa z wyglądu bardzo mocno przypomina wykładzinę dywanową w zielonym kolorze lub zielony dywan. W sklepach dostępna jest najczęściej w rolkach. Można ją stosować nie tylko w przydomowych ogródkach, ale także na tarasach i balkonach. Jedną z zalet takiego sztucznego trawnika jest to, że jego utrzymanie kosztuje bardzo niewiele. Montaż sztucznej trawy jest bardzo prosty. Osoby, które planują ułożyć sztuczną trawę na tarasie lub balkonie, które mają kształt kwadratu lub prostokąta, ułożą ją bez pomocy fachowców. Ułożona sztuczna trawa nie wymaga podlewania ani koszenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które często i na długo wyjeżdżają. Po powrocie z długich wyjazdów zastaną swój trawnik w świetnej kondycji. Sztucznej trawie nie dokucza brak wody ani susza. Nie trzeba sztucznego trawnika nawozić ani kosić. Utrzymanie sztucznej trawy w czystości również jest niezwykle proste.

Niewielkie zabrudzenia wystarczy spłukać wodą. Bardziej zabrudzoną trawę można umyć dodając do ciepłej wody kilka kropli delikatnie działającego detergentu. Warto raz na kilka miesięcy wyczesać trawą używając szczotki z twardym włosiem. Sztuczna trawa ma naprawdę wiele zalet. Jej kolor nawet po kilku latach jest soczyście zielony, gdyż jest ona odporna na emitowane przez słońce promienie UV.

Jak układać trawnik ze sztucznej trawy?

W sklepie interoom.pl dostępna jest sztuczna trawa o różnej długości źdźbeł. Do tych rodzajów, które prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie należy multigrass. W sprzedaży dostępna jest trawa w rolkach, których szerokość wynosi 2 lub 4 metry. Prawidłowo ułożona trawa będzie nie tylko prosta w pielęgnacji, ale także trwała. Do ułożenia sztucznego trawnika wybieramy równe miejsce. Koniecznie też należy wykonać drenaż. Na powierzchni sztucznej trawy nie może bowiem stać woda. W ogrodzie układamy sztuczną trawę na podłożu wykonanym z ubitego tłucznia, który dodatkowo przykrywamy warstwą agrowłókniny. Zapobiegnie to wyrastaniu chwastów. Układając sztuczną trawę musimy każdą rolkę rozwijać w tym samym kierunku. Do potrzebnego wymiaru docinamy ją nożykiem do tapet lub ostrymi nożyczkami.

Data publikacji: 2019-10-30, ostatnia zmiana: 2019-10-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Pomarańcza słodka czerwona drzewko
130,00 zł
Zamość
(woj. lubelskie)
Kwiaty letnie - mix nasion - kiepenker
13,99 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)
łąka kwietna - kwiatowy sen - 100 g kiepenkerl
24,99 zł
Skarżysko-Kamienna
(woj. świętokrzyskie)
Bazylia 'grüner zwerg' - kiepenkerl
10,99 zł
Nowy Targ
(woj. małopolskie)
Ogórek gruntowy 'excelsior' f1 - konserwowy - kiepenkerl
25,99 zł
Działdowo
(woj. warmińsko-mazurskie)
Trawa do cienia - nasiona otoczkowane - substral 1 kg
69,99 zł
Oława
(woj. dolnośląskie)
Brokuł - nasiona na mikrolistki - kiepenkerl
14,99 zł
Gościęcin
(woj. opolskie)
Kuflik biały duży krzew kalistemon
100,00 zł
Białogard
(woj. zachodniopomorskie)
Tamarillo drzewko
50,00 zł
Kutno
(woj. łódzkie)
azalia japońska purpurtraum purpurowa
17,40 zł
Sopot
(woj. pomorskie)
Ficus bengalensis
93 280 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
Burak ćwikłowy 'boldor' f1 - kiepenkerl
10,99 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać najlepszy stolik kawowy?
Stolik kawowy to niezbędny element w każdym salonie. Powinien być nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny – tak, aby dopełniał całą aranżację tego pomieszczenia oraz by pasował do stylu pokoju dz...
Data publikacji: 2022-05-18
Kanapa bez ciepłego koca to nie kanapa! Wybierz swoje ulubione okrycie
Koce zapewniają ciepło i komfort wszystkim domownikom. Są dostępne w różnych kształtach i rozmiarach. Niektórzy traktują ją jako dekoracje do swoich wnętrz, podczas gdy inni używają ich jako pościeli...
Data publikacji: 2022-05-13
Meble w zestawie czy pojedynczo? Poznaj zalety i wady obu rozwiązań
Remont mieszkania skończony, brakuje już tylko mebli. Wybór różnych rozwiązań w sklepach jest tak duży, że może nas przytłoczyć. Różne modele przyciągają swoim wyglądem oraz funkcjonalnością. W zależn...
Data publikacji: 2022-05-13
Zakładanie i pielęgnacja łąki kwietnej
Łąka kwietna jest jednym z najciekawszych hitów ogrodniczych ostatnich sezonów. Kojarzona jest z wolnym krajobrazem, przez co wynosi do ogrodu wiejski charakter. Zdecydowanie wyróżnia się na tle trawn...
Data publikacji: 2022-05-13

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij