Sztuczny trawnik – czy warto kupić?

Zalety trawnika ze sztucznej trawy.

Sztuczna trawa pojawiła się w naszych sklepach już jakiś czas temu. Możemy ją dzisiaj kupić w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych. Czy warto mieć sztuczny trawnik?

Zalety trawnika ze sztucznej trawy

Sztuczna trawa z wyglądu bardzo mocno przypomina wykładzinę dywanową w zielonym kolorze lub zielony dywan. W sklepach dostępna jest najczęściej w rolkach. Można ją stosować nie tylko w przydomowych ogródkach, ale także na tarasach i balkonach. Jedną z zalet takiego sztucznego trawnika jest to, że jego utrzymanie kosztuje bardzo niewiele. Montaż sztucznej trawy jest bardzo prosty. Osoby, które planują ułożyć sztuczną trawę na tarasie lub balkonie, które mają kształt kwadratu lub prostokąta, ułożą ją bez pomocy fachowców. Ułożona sztuczna trawa nie wymaga podlewania ani koszenia. To idealne rozwiązanie dla osób, które często i na długo wyjeżdżają. Po powrocie z długich wyjazdów zastaną swój trawnik w świetnej kondycji. Sztucznej trawie nie dokucza brak wody ani susza. Nie trzeba sztucznego trawnika nawozić ani kosić. Utrzymanie sztucznej trawy w czystości również jest niezwykle proste.

Niewielkie zabrudzenia wystarczy spłukać wodą. Bardziej zabrudzoną trawę można umyć dodając do ciepłej wody kilka kropli delikatnie działającego detergentu. Warto raz na kilka miesięcy wyczesać trawą używając szczotki z twardym włosiem. Sztuczna trawa ma naprawdę wiele zalet. Jej kolor nawet po kilku latach jest soczyście zielony, gdyż jest ona odporna na emitowane przez słońce promienie UV.

Jak układać trawnik ze sztucznej trawy?

W sklepie interoom.pl dostępna jest sztuczna trawa o różnej długości źdźbeł. Do tych rodzajów, które prezentują się wyjątkowo atrakcyjnie należy multigrass. W sprzedaży dostępna jest trawa w rolkach, których szerokość wynosi 2 lub 4 metry. Prawidłowo ułożona trawa będzie nie tylko prosta w pielęgnacji, ale także trwała. Do ułożenia sztucznego trawnika wybieramy równe miejsce. Koniecznie też należy wykonać drenaż. Na powierzchni sztucznej trawy nie może bowiem stać woda. W ogrodzie układamy sztuczną trawę na podłożu wykonanym z ubitego tłucznia, który dodatkowo przykrywamy warstwą agrowłókniny. Zapobiegnie to wyrastaniu chwastów. Układając sztuczną trawę musimy każdą rolkę rozwijać w tym samym kierunku. Do potrzebnego wymiaru docinamy ją nożykiem do tapet lub ostrymi nożyczkami.

Data publikacji: 2019-10-30, ostatnia zmiana: 2019-10-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Bananowiec musa yunnanensis drzewo
120,00 zł
Wodzisław Śląski
(woj. śląskie)
Jabłoń golden delicious reinders
18,00 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
Trawa ozdobna - rozplenica zwykła 2 l
12,97 zł
Świnoujście
(woj. zachodniopomorskie)
Kostrzewa sina - niebieska trawa ozdobna
4,97 zł
Świeradów-Zdrój
(woj. dolnośląskie)
Pakiet tuja szmaragd 35-40 cm - 100 szt
370,00 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Szpinak 'emilia' f1 - odporny - kiepenkerl
14,49 zł
Dąbrowa Górnicza
(woj. śląskie)
Trawa gazonowa uniwersalna 15 kg zielony dywan
260,00 zł
Tychy
(woj. śląskie)
Pomarańcza corrugato małe drzewko
90,00 zł
Orpiszew
(woj. wielkopolskie)
Kuflik czerwony krzew kalistemon
60,00 zł
Opole
(woj. opolskie)
Bananowiec musa jizahi drzewko
50,00 zł
Skierniewice
(woj. łódzkie)
Cytryna carrubaro duże drzewko
160,00 zł
Długołęka
(woj. dolnośląskie)
Klementynka duże drzewko
160,00 zł
Zgierz
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

5 miejsc, w których sprawdzą się ławy piknikowe
Drewniane ławy piknikowe to bardzo użyteczny i praktyczny mebel, który dobrze się prezentuje zwłaszcza w przestrzeni otwartej. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się nowoczesne stoły piknikowe or...
Data publikacji: 2021-02-17
Jaki biokominek wybrać?
W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność biokominków. Wynika to z faktu, iż są one nie tylko niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym, ale również pełnią funkcję użytkową. Aby jednak...
Data publikacji: 2021-02-15
Jak zadbać o jakość powietrza w domu?
Dom jest naszym azylem. Powinny więc w nim panować warunki sprzyjające odpoczynkowi i regeneracji sił. Warto myśleć nie tylko o wystroju wnętrz i ich wyposażeniu, ale także o tym, jakim oddychamy powi...
Data publikacji: 2021-02-12
Naczynia Philipiak - dlaczego warto je mieć? Opinie użytkowników
Jaki jest Twój największy problem podczas gotowania? Przypalone garnki? Nierównomierne podgrzewanie składników? A może obawiasz się, że materiał naczynia szkodzi Twojemu zdrowiu? Sprawdź, czym garnki...
Data publikacji: 2021-02-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij