Lato w ogrodzie – jakie rośliny ozdobne można posadzić w tym czasie?

Jakie rośliny ozdobne sadzić w lecie?

Uwielbiasz cieszyć się pięknem kwiatów, a jednocześnie dopiero zaczynasz przygodę z ogrodnictwem? Z naszego poradnika dowiesz się, jakie prace warto poczynić w sezonie letnim i jakie rośliny ozdobne warto w tym czasie posadzić.

Ogrodnictwo to hobby, które naprawdę wciąga. Jeszcze niedawno usychały Ci nawet kaktusy, a dzisiaj z troską doglądasz swoich nasturcji? Wcale nie jesteś odosobnionym przypadkiem – ogrodnictwo zazwyczaj staje się pasją na całe życie! Zieleń uspokaja, a praca z roślinami pozwala wyciszyć się, nabrać cierpliwości i dystansu do otaczającego świata. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zakłada własne ogródki – czy to na balkonie, czy na przydomowym gruncie. Jeśli jesteś miłośnikiem roślin ozdobnych i nie wyobrażasz sobie ogrodu bez pięknych kwiatów, droga wolna – wypełnij swoją zieloną przestrzeń dziesiątkami gatunków! Warto jednak wiedzieć, kiedy warto je sadzić. Niektóre rośliny powinny znaleźć się w gruncie jeszcze wczesną wiosną – inne z kolei z powodzeniem możesz sadzić w lecie. Które należą do drugiej kategorii?

Jakie rośliny ozdobne sadzić latem?

Początek lata to idealny moment na sianie roślin ozdobnych dwuletnich. Wysianie bratków czy malw w czerwcu gwarantuje sukces! Z kolei końcówka lata to znakomity czas na sadzenie wielu kwiatów. Te cebulkowe warto sadzić w sierpniu, podobnie jak wcześnie kwitnące byliny. Narcyzy, krokusy, tulipany – wszystkie te rośliny najlepiej posadzić w lecie. To również doskonały moment na umieszczenie w podłożu roślin wiecznie zielonych jak choćby hebe, laurowiśnia, barwinek czy kalina sztywnolistna. Rośliny iglaste wbrew pozorom także najlepiej sadzić w sierpniowym słońcu, podobnie jak byliny cebulkowe takie jak lilie.

Jakie prace ogrodowe wykonywać latem?

Mogłoby się wydawać, że latem ogrodnikowi pozostaje podlewanie, zbieranie plonów i podziwianie efektów własnej ciężkiej pracy w sezonie wiosennym. Nic bardziej mylnego – latem w ogrodzie jest dość sporo do zrobienia! Nie mówimy tu oczywiście o koszeniu trawnika, które powoli staje się passe, ustępując zakładaniu trawnikowych łąk, ale pracach pielęgnacyjnych. W sezonie letnim warto przede wszystkim rozmnażać byliny i przycinać pędy.

Chcesz założyć niewielki sad? Sierpień to również idealny czas na sadzenie drzew. Miej to na uwadze, planując tegoroczne prace!

Ogród wymaga mnóstwa wysiłku – ale gwarantuje też ogromną satysfakcję. Stosując się do powyższych wskazówek, będziesz postępować zgodnie z naturalnym rytmem natury, co zdecydowanie zwiększa szanse powodzenia w starciu z trudami ogrodnictwa. Rośliny ozdobne mają swoje specyficzne wymagania środowiskowe – warto dokładnie je poznać przed posadzeniem kolejnej tury. Mądrze planując zagospodarowanie przestrzeni zielonej, oszczędzisz sobie sporo pracy!

Rośliny do swojego ogrodu znajdziesz na https://wszystkodlaogrodu.pl/kategoria-produktu/rosliny/

Data publikacji: 2020-07-14, ostatnia zmiana: 2020-07-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Cytryna czerwona duże drzewko
160,00 zł
Bytom
(woj. śląskie)
Klementynka drzewo
299,00 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Lima tahiti drzewo
299,00 zł
Stryszawa
(woj. małopolskie)
Lima tahiti duże drzewko
160,00 zł
Łowicz
(woj. łódzkie)
Zioła mieszanka - na taśmie 5 m - kiepenkerl
13,49 zł
Kraśnik
(woj. lubelskie)
Akka sellowa duży krzew
100,00 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)
Epiphyllum - BEZ nazwy _ Rarytas_- epifilum_kaktus
35,00 zł
Skawina
(woj. małopolskie)
Bananowiec musella lasiocarpa drzewko
50,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Kosmos podwójnie pierzasty 'purple red white' - nasiona kiepenkerl
9,99 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
Granatowiec właściwy duży krzew
120,00 zł
Busko-Zdrój
(woj. świętokrzyskie)
łąka kwietna - powiew lata - 100 g kiepenkerl
24,99 zł
Kutno
(woj. łódzkie)
Grapefruit
3 800,00 zł
Otwock
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Ciekawe gadżety kuchenne - sprawdź, jakie wybrać!
Kuchnia jest miejscem, w którym każdego dnia domownicy spędzają dużą ilość czasu. Nie ulega wątpliwości, że powinna charakteryzować się funkcjonalnością oraz ładnym wyglądem. Dodatkowo, bardzo ważne j...
Data publikacji: 2021-06-01
Jaki hamak ogrodowy wybrać? Ranking wiosna 2021 i opinie
Hamaki nie zaliczają się do standardowego wyposażenia ogrodu, jednak coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Swoją popularność zawdzięczają temu, że zajmują niewiele miejsca, efektownie się prez...
Data publikacji: 2021-04-13
Idzie lato - który klimatyzator ochłodzi najlepiej?
Letnie upały potrafią być ciężkie do zniesienia. Zwłaszcza, gdy mieszkamy w miejscach o dużych zyskach ciepła, np. szybko nagrzewające się poddasza czy mieszkania z ekspozycją na zachód czy południe....
Data publikacji: 2021-03-31
Zastosowanie piły ukośnicy
Ukośnica, kapówka, ukosówka – to popularne określenia pilarki przeznaczonej do profesjonalnej obróbki drewna, która umożliwia wykonywania znacznie bardziej precyzyjnych i skomplikowanych prac niż zwyk...
Data publikacji: 2021-03-29

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij