Lato w ogrodzie – jakie rośliny ozdobne można posadzić w tym czasie?

Jakie rośliny ozdobne sadzić w lecie?

Uwielbiasz cieszyć się pięknem kwiatów, a jednocześnie dopiero zaczynasz przygodę z ogrodnictwem? Z naszego poradnika dowiesz się, jakie prace warto poczynić w sezonie letnim i jakie rośliny ozdobne warto w tym czasie posadzić.

Ogrodnictwo to hobby, które naprawdę wciąga. Jeszcze niedawno usychały Ci nawet kaktusy, a dzisiaj z troską doglądasz swoich nasturcji? Wcale nie jesteś odosobnionym przypadkiem – ogrodnictwo zazwyczaj staje się pasją na całe życie! Zieleń uspokaja, a praca z roślinami pozwala wyciszyć się, nabrać cierpliwości i dystansu do otaczającego świata. Nic dziwnego, że coraz więcej osób zakłada własne ogródki – czy to na balkonie, czy na przydomowym gruncie. Jeśli jesteś miłośnikiem roślin ozdobnych i nie wyobrażasz sobie ogrodu bez pięknych kwiatów, droga wolna – wypełnij swoją zieloną przestrzeń dziesiątkami gatunków! Warto jednak wiedzieć, kiedy warto je sadzić. Niektóre rośliny powinny znaleźć się w gruncie jeszcze wczesną wiosną – inne z kolei z powodzeniem możesz sadzić w lecie. Które należą do drugiej kategorii?

Jakie rośliny ozdobne sadzić latem?

Początek lata to idealny moment na sianie roślin ozdobnych dwuletnich. Wysianie bratków czy malw w czerwcu gwarantuje sukces! Z kolei końcówka lata to znakomity czas na sadzenie wielu kwiatów. Te cebulkowe warto sadzić w sierpniu, podobnie jak wcześnie kwitnące byliny. Narcyzy, krokusy, tulipany – wszystkie te rośliny najlepiej posadzić w lecie. To również doskonały moment na umieszczenie w podłożu roślin wiecznie zielonych jak choćby hebe, laurowiśnia, barwinek czy kalina sztywnolistna. Rośliny iglaste wbrew pozorom także najlepiej sadzić w sierpniowym słońcu, podobnie jak byliny cebulkowe takie jak lilie.

Jakie prace ogrodowe wykonywać latem?

Mogłoby się wydawać, że latem ogrodnikowi pozostaje podlewanie, zbieranie plonów i podziwianie efektów własnej ciężkiej pracy w sezonie wiosennym. Nic bardziej mylnego – latem w ogrodzie jest dość sporo do zrobienia! Nie mówimy tu oczywiście o koszeniu trawnika, które powoli staje się passe, ustępując zakładaniu trawnikowych łąk, ale pracach pielęgnacyjnych. W sezonie letnim warto przede wszystkim rozmnażać byliny i przycinać pędy.

Chcesz założyć niewielki sad? Sierpień to również idealny czas na sadzenie drzew. Miej to na uwadze, planując tegoroczne prace!

Ogród wymaga mnóstwa wysiłku – ale gwarantuje też ogromną satysfakcję. Stosując się do powyższych wskazówek, będziesz postępować zgodnie z naturalnym rytmem natury, co zdecydowanie zwiększa szanse powodzenia w starciu z trudami ogrodnictwa. Rośliny ozdobne mają swoje specyficzne wymagania środowiskowe – warto dokładnie je poznać przed posadzeniem kolejnej tury. Mądrze planując zagospodarowanie przestrzeni zielonej, oszczędzisz sobie sporo pracy!

Rośliny do swojego ogrodu znajdziesz na https://wszystkodlaogrodu.pl/kategoria-produktu/rosliny/

Data publikacji: 2020-07-14, ostatnia zmiana: 2020-07-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Caryota mitis
17 900 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
Ficus andrew
18 260 zł
Bolesławiec
(woj. dolnośląskie)
Kliwia miniata duże sadzonki roślina doniczkowa pokojowa krk
15,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Bananowiec musa basjoo duże drzewko
80,00 zł
Pruszcz Gdański
(woj. pomorskie)
Klementynka drzewo
299,00 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Kule z bukszpanu
90,00 zł
Ośno Lubuskie
(woj. lubuskie)
Stapelia grandiflora sukulent sadzonka duże włochate kwiaty
20,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Jalowce plozace ,  rosliny kuliste
8,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Lima kaffir duże drzewo
599,00 zł
Ostrów Wielkopolski
(woj. wielkopolskie)
Lipa drobnolistna 100-150 cm w doniczce
12,00 zł
Buczków
(woj. małopolskie)
Pomarańcza chinotto duże drzewko
160,00 zł
Wodzisław Śląski
(woj. śląskie)
Lima kaffir duże drzewko
160,00 zł
Wieluń
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie są podstawowe zasady recyklingu? 5 najważniejszych zasad
Pomimo edukacji na temat ekologii i zanieczyszczenia środowiska ilość śmieci, które wytwarzamy, rośnie w zastraszającym tempie. Statystyczny Polak wyprodukował w ubiegłym roku ponad 330 kg odpadów i j...
Data publikacji: 2020-10-23
Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13