Na co zwrócić uwagę kupując krany ogrodowe?

Na co zwrócić uwagę kupując krany ogrodowe?

Posiadając ogród, bardzo istotne jest, aby wyposażyć się w kran do czerpania wody użytkowej, który będzie usytuowany na zewnątrz budynku lub w garażu, czy wiacie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż w przeciwnym razie trudno będzie podłączyć, chociażby wąż ogrodowy, który może być przydatny podczas podlewania ogrodu, lub czynności takich jak mycie auta. Ponadto krany ogrodowe zamontowane na zewnątrz pozwalają na bardzo wygodny dostęp do wody, na przykład podczas podlewania rabat kwiatowych konewką, lub nawet zachowania higieny podczas prac ogrodowych. Zaopatrując się w kran do ogrodu, należy jednak zwrócić uwagę na kilka detali, które są bardzo istotne.

Jak dobrać krany ogrodowe?

W pierwszej kolejności, kupując kran, trzeba zwrócić uwagę na wielkość gwintu. Jest to jeden z kluczowych parametrów, który wpływa na późniejsze dobieranie reszty akcesoriów, takich jak, chociażby końcówka węża ogrodowego lub redukcje do niego. Standardowe wymiary gwintów mają od połowy do nawet dwóch cali.

Do klasycznych zastosowań można wykorzystać kran IBC PKR lub IBC NKR, ale można też zastanowić się nad zamontowaniem ogrodowego punktu poboru wody, za pomocą Tanker ITWTAN, czyli kranu wolnostojącego montowanego w dowolnym miejscu w ogrodzie, do którego da się podprowadzić instalację wodociągową. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza w kontekście zastosowania w ogrodach o ponadprzeciętnie dużej powierzchni, w których chcąc doprowadzić wąż w najodleglejsze miejsce, trzeba rozwijać kilkadziesiąt metrów węża. Taki punkt poboru sprawdzi się wtedy znakomicie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę zaopatrując się w kran do ogrodu?

Poza samym rozmiarem i rodzajem kranu należy też zwrócić baczną uwagę na to, z czego wykonany jest kran. Powinien on być wykonany z odpowiednio zabezpieczonego materiału, który pokryty jest powłoką antykorozyjną. Ze względu na charakterystykę użytkowania i miejsce posadowienia, czyli ściany zewnętrzne budynków krany ogrodowe muszą być dobrze zabezpieczone, gdyż w przeciwnym razie zardzewieją. Najlepiej, aby elementy dodatkowe były wykonane z nierdzewiejącego tworzywa sztucznego.

Data publikacji: 2020-02-23, ostatnia zmiana: 2020-02-21

ZOBACZ OGŁOSZENIA

karcher złączka pompy duż
16,10 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
karcher wąż primoflex® 5/8
255,20 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
karcher automatyczny bęben na wąż cr 7.22
824,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
karcher bp 4 home & garden eco!ogic automatyczna pompa i autoryzowany dealer i darmowa dostawa i rat
1 014,26 zł
Kraśnik
(woj. lubelskie)
karcher dysze spryskujące mikr
53,20 zł
Zawiercie
(woj. śląskie)
karcher bęben na wąż cr 3.110 balcon
257,40 zł
Piekary Śląskie
(woj. śląskie)
wąż wyrównujący ciśnienie i autoryzowany dealer i profesjonalny serwis i odbiór osobisty warszaw
94,80 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
karcher wózek na wąż ht 3.420 w zestawie 1/2
326,10 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
karcher sensotimer st6 duo eco!ogi
822,20 zł
Nysa
(woj. opolskie)
karcher wąż 1/2
168,50 zł
Oława
(woj. dolnośląskie)
karcher adapter na kran z 3 wyjściam
115,50 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
karcher bp 1 barrel-se
529,00 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać najlepszą mieszankę traw do założenia trawnika?
Wybór odpowiedniej mieszanki traw nie jest taki prosty, różnią się one między sobą zarówno składem, jak i przeznaczeniem. Wybierając nasiona trawy na przydomowy trawnik, warto wziąć pod uwagę ich właś...
Data publikacji: 2022-05-24
Pomidory w domowym ogródku
Domowy ogródek to nie tylko rośliny ozdobne. Często pojawiają się w nich warzywa. Zwłaszcza w ostatnich latach, gdy coraz bardziej zdajemy sobie sprawę z tego jak ważne jest zdrowe odżywianie. Jednym...
Data publikacji: 2022-05-24
Brzoskwinie w amatorskiej uprawie - jak sobie radzić z chorobami?
Brzoskwinie stały się bardzo popularnymi drzewami owocowymi, które z powodzeniem można uprawiać na terenie kraju. Brzoskwinia wymaga gleby ciepłej, żyznej, a stanowisko powinno być osłonięte, aby rośl...
Data publikacji: 2022-05-23
Jak wybrać najlepszy stolik kawowy?
Stolik kawowy to niezbędny element w każdym salonie. Powinien być nie tylko funkcjonalny, ale także estetyczny – tak, aby dopełniał całą aranżację tego pomieszczenia oraz by pasował do stylu pokoju dz...
Data publikacji: 2022-05-18

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij