Na co zwrócić uwagę kupując krany ogrodowe?

Na co zwrócić uwagę kupując krany ogrodowe?

Posiadając ogród, bardzo istotne jest, aby wyposażyć się w kran do czerpania wody użytkowej, który będzie usytuowany na zewnątrz budynku lub w garażu, czy wiacie. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, gdyż w przeciwnym razie trudno będzie podłączyć, chociażby wąż ogrodowy, który może być przydatny podczas podlewania ogrodu, lub czynności takich jak mycie auta. Ponadto krany ogrodowe zamontowane na zewnątrz pozwalają na bardzo wygodny dostęp do wody, na przykład podczas podlewania rabat kwiatowych konewką, lub nawet zachowania higieny podczas prac ogrodowych. Zaopatrując się w kran do ogrodu, należy jednak zwrócić uwagę na kilka detali, które są bardzo istotne.

Jak dobrać krany ogrodowe?

W pierwszej kolejności, kupując kran, trzeba zwrócić uwagę na wielkość gwintu. Jest to jeden z kluczowych parametrów, który wpływa na późniejsze dobieranie reszty akcesoriów, takich jak, chociażby końcówka węża ogrodowego lub redukcje do niego. Standardowe wymiary gwintów mają od połowy do nawet dwóch cali.

Do klasycznych zastosowań można wykorzystać kran IBC PKR lub IBC NKR, ale można też zastanowić się nad zamontowaniem ogrodowego punktu poboru wody, za pomocą Tanker ITWTAN, czyli kranu wolnostojącego montowanego w dowolnym miejscu w ogrodzie, do którego da się podprowadzić instalację wodociągową. Jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, zwłaszcza w kontekście zastosowania w ogrodach o ponadprzeciętnie dużej powierzchni, w których chcąc doprowadzić wąż w najodleglejsze miejsce, trzeba rozwijać kilkadziesiąt metrów węża. Taki punkt poboru sprawdzi się wtedy znakomicie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę zaopatrując się w kran do ogrodu?

Poza samym rozmiarem i rodzajem kranu należy też zwrócić baczną uwagę na to, z czego wykonany jest kran. Powinien on być wykonany z odpowiednio zabezpieczonego materiału, który pokryty jest powłoką antykorozyjną. Ze względu na charakterystykę użytkowania i miejsce posadowienia, czyli ściany zewnętrzne budynków krany ogrodowe muszą być dobrze zabezpieczone, gdyż w przeciwnym razie zardzewieją. Najlepiej, aby elementy dodatkowe były wykonane z nierdzewiejącego tworzywa sztucznego.

Data publikacji: 2020-02-23, ostatnia zmiana: 2020-02-21

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Karcher zraszacz obrotowy cs 9
23,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Karcher wąż kroplujący 25
131,00 zł
Lędziny
(woj. śląskie)
Karcher filtr wod
27,00 zł
Piekary Śląskie
(woj. śląskie)
Karcher bp 4 garden se
699,00 zł
Radomsko
(woj. łódzkie)
Karcher zestaw dysz do węż
113,00 zł
Wałbrzych
(woj. dolnośląskie)
Karcher zraszacz czworokątny os 3.22
87,00 zł
Radom
(woj. mazowieckie)
Karcher wąż spiralny 5/16
135,00 zł
Skierniewice
(woj. łódzkie)
Karcher złącze typu t z regulacją przepływu wod
33,00 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)
Karcher spryskiwacz mosiężn
36,00 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Karcher dysze spryskujące mikr
46,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Karcher wąż primoflex 3/4
334,00 zł
Stargard Szczeciński
(woj. zachodniopomorskie)
Karcher rozdzielacz 2-drożn
42,00 zł
Bielsk Podlaski
(woj. podlaskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

5 miejsc, w których sprawdzą się ławy piknikowe
Drewniane ławy piknikowe to bardzo użyteczny i praktyczny mebel, który dobrze się prezentuje zwłaszcza w przestrzeni otwartej. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się nowoczesne stoły piknikowe or...
Data publikacji: 2021-02-17
Jaki biokominek wybrać?
W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność biokominków. Wynika to z faktu, iż są one nie tylko niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym, ale również pełnią funkcję użytkową. Aby jednak...
Data publikacji: 2021-02-15
Jak zadbać o jakość powietrza w domu?
Dom jest naszym azylem. Powinny więc w nim panować warunki sprzyjające odpoczynkowi i regeneracji sił. Warto myśleć nie tylko o wystroju wnętrz i ich wyposażeniu, ale także o tym, jakim oddychamy powi...
Data publikacji: 2021-02-12
Naczynia Philipiak - dlaczego warto je mieć? Opinie użytkowników
Jaki jest Twój największy problem podczas gotowania? Przypalone garnki? Nierównomierne podgrzewanie składników? A może obawiasz się, że materiał naczynia szkodzi Twojemu zdrowiu? Sprawdź, czym garnki...
Data publikacji: 2021-02-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij