Stół drewniany tarasowy - nowoczesne meble do użytku zewnętrznego

Stół drewniany tarasowy - nowoczesne meble do użytku zewnętrznego

Moda na nowocześnie urządzony taras na stałe zagościła w zabudowie jednorodzinnej. Tarasy są częścią wypoczynkową domu, w której spędzamy wolny czas. Nie wymaga zbyt dużego umeblowania, nie jest w końcu częścią mieszkalną, ale warto zadbać o kilka detali. Jednym z nich jest stół, z którego korzystamy na co dzień. W artykule zajmiemy się jednym z ciekawszych wg mnie rodzajów tego mebla. Będzie nim stół drewniany tarasowy. Dlaczego akurat drewniany? Bo uważam, że ten materiał zasługuje na szczególną uwagę. Nie wychodzi z mody od wielu lat, jest trwały, funkcjonalny i piękny. Drewno wykorzystywane na zewnątrz domu jest narażone na specyficzne warunki. Trzeba dopilnować kilku szczegółów, aby meble tarasowe przetrwały wiele lat i cieszyły swoim wyjątkowym wyglądem.

Stół drewniany tarasowy wymagania

Wymagania, jakim musi sprostać stół drewniany tarasowy to przede wszystkim odporność na warunki atmosferyczne. Jak wiadomo woda działa destrukcyjnie na drewno. Od tego, jak będzie zabezpieczone zależy jego trwałość.

Drugim czynnikiem, o którym nie możemy zapomnieć jest słońce. Ono również będzie miało swój negatywny wpływ na meble. Niezabezpieczone lub źle zabezpieczone drewno, które poddamy naprzemiennemu działaniu deszczu i słońca będzie raz wchłaniało duże ilości wody, a następnie szybko ją traciło.

Wskutek takich procesów materiał zacznie pękać, odkształcać się, tracić kolor. Efekt będzie widoczny już po pierwszym sezonie użytkowania. Meble stracą swój wygląd i będą się nadawały co najwyżej do renowacji. A przecież nie kupujemy nowego wyposażenia tarasu na każdy kolejny sezon.

Zabezpieczenie i konserwacja drewna użytkowanego na zewnątrz odbywa się przy użyciu specjalnych preparatów. Wśród nich można wymienić np. oleje do drewna. Ich działanie polega na wnikaniu się głęboko w strukturę materiału i blokowaniu dostępu wody.

Warto również zwrócić uwagę na zawartość składników zapewniających ochronę UV. Nie każdy olej zabezpieczy drewno przed działaniem słońca. Tylko takie połączenie uchroni Twoje meble przed zniszczeniem.

Stół drewniany tarasowy budowa

Duże znaczenie dla trwałości stołów drewnianych tarasowych ma ich konstrukcja. Co je wyróżnia spośród innych produktów? W odróżnieniu od stołów używanych wewnątrz domu, nie stosuje się drewna klejonego.

Duże powierzchnie blatów bardziej narażone są na negatywny wpływ warunków atmosferycznych niż mniejsze, wąskie fragmenty drewna.

Blaty stołów tarasowych lepiej wykonywać z pojedynczych desek, które przykręcane są do konstrukcji wsporczej. Ten sposób produkcji sprawia, że nawet w przypadku dostania się wilgoci w jeden element, nie spowoduje on odkształcenia lub pęknięcia całego blatu.

Deski przykręcane obok siebie w niewielkiej (kilkumilimetrowej) odległości mają miejsce na ewentualne zwiększenie objętości wskutek wnikania wody. Odpowiednia konstrukcja stołów drewnianych tarasowych sprawia, że można je używać na zewnątrz, bez obawy, że ulegną zniszczeniu w krótkim czasie.

Komplety mebli tarasowych

Komplety mebli tarasowych

Omówiliśmy krótko tematy techniczne związane ze stołami tarasowymi, myślę, że jest to odpowiedni moment na przyjemniejszą, typowo produktową część.

Chciałbym zwrócić Twoją uwagę na komplety mebli tarasowych. Co rozumiem przez komplet tarasowy? Stół z krzesłami lub ławkami. Taki zakup może okazać się o wiele korzystniejszy niż w przypadku pojedynczych elementów.

Wielu producentów proponuje ciekawe oferty i promocje na zestawy mebli tarasowych. Nie ma tu żadnego haczyka. Kupując komplet, ograniczamy koszty przesyłki, pakowania, które stanowią sporą część ceny.

Jeżeli szukasz prawdziwej promocji, warto pomyśleć o meblach tarasowych na koniec sezonu letniego. Możesz wtedy liczyć na wyjątkowe promocje, jakich nie spotkasz na wiosnę. Rabaty potrafią sięgać nawet 50%. Jedyny minus – z wykorzystaniem produktów trzeba poczekać do kolejnego lata.

Stół industrialny na taras

Ciekawym produktem, który idealnie nadaje się do nowoczesnej aranżacji tarasu jest stół industrialny. Jego mocna, metalowa konstrukcja zapewnia stabilną podporę dla blatu. Oryginalny wygląd sprawia, że może być interesującym pomysłem na przeniesienie loftowej aranżacji z domu na zewnątrz.

Styl industrialny jest bardzo modny w świecie architektury wnętrz. Jeżeli masz dom urządzony w tym stylu, warto pomyśleć o kontynuacji dzieła na tarasie. Może to przynieść niesamowity efekt.

Artykuł powstał przy współpracy z producentem stołów Drewno i Forma.


https://drewnoiforma.pl/stol-drewniany

Data publikacji: 2020-06-21, ostatnia zmiana: 2020-06-21

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Be pure prawa sofa narożna rodeo różowy 800971-73
9 399,00 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
Ratanowy kufer skrzynia kosz rattan na kólkach
629,00 zł
Nowy Sącz
(woj. małopolskie)
Be pure prawa sofa narożna rodeo turkusowy 800971-198
9 399,00 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Be pure prawy szezlong rodeo turkusowy 800902-198
7 699,00 zł
Jarosław
(woj. podkarpackie)
Kanapa amerykanka york wersja 2
790,00 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Be pure lewa sofa narożna rodeo miętowy 800972-144
9 399,00 zł
Sopot
(woj. pomorskie)
Be pure klasyczna sofa rodeo 2,5-osobowa rdzawy 800844-126
5 799,00 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)
Szary leżak z drewna eukaliptusa - inglis
298,00 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)
Praktyczny stół ogrodowy imelda 2x - zielony
318,00 zł
Korytowo
(woj. zachodniopomorskie)
Woood prawa sofa z poduszkami bean jasnoszary 373389-g
8 399,00 zł
Ludomy
(woj. wielkopolskie)
Haki do zawieszenia huśtawki - foster
16,00 zł
Borzestowo
(woj. pomorskie)
Be pure narożnik statement prawy beżowy 378655-b
9 699,00 zł
Chruszczobród
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie są podstawowe zasady recyklingu? 5 najważniejszych zasad
Pomimo edukacji na temat ekologii i zanieczyszczenia środowiska ilość śmieci, które wytwarzamy, rośnie w zastraszającym tempie. Statystyczny Polak wyprodukował w ubiegłym roku ponad 330 kg odpadów i j...
Data publikacji: 2020-10-23
Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13