Ekologiczne preparaty do przydomowej oczyszczalni

Ekologiczne preparaty do przydomowej oczyszczalni

Ekologiczne preparaty to istotny element każdej przydomowej oczyszczalni. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed zakupem!

Biopreparaty to proszki i płyny przyjazne dla środowiska, które skutecznie radzą sobie z kożuchem tłuszczowym oraz nadmiarem materii organicznej. Regularne stosowanie ekologicznych preparatów do oczyszczalni wydłuża jej żywotność i niweluje przykre odory. W jakie koncentraty i proszki warto się zaopatrzyć oraz jak je stosować?  

Działanie biopreparatów 

Ekologiczne preparaty do oczyszczalni są oparte na działaniu enzymów roślinnych, które zmniejszają objętość ścieków, udrażniają rury oraz neutralizują odory. Mineralizacja związków organicznych jest wynikiem aktywności pożytecznych bakterii, których ilość zależy od rodzaju i jakości biopreparatu. 

Preparaty do oczyszczalni dzielimy na przeznaczone do:

  • Eksploatacji 
  • Drenażu 
  • Likwidacji tłuszczów i obróbki ścieków 

Środki przeznaczone do eksploatacji powinny być stosowane po uruchomieniu oczyszczalni. Pomagają stworzyć odpowiedni ekosystem za pomocą immobilizowanych enzymów, które wspierają proces rozwoju pożytecznych bakterii. Zasiedlenie szamba jest kluczowe do efektywnego i wydajnego działania oczyszczalni. Z kolei preparaty do drenażu i usuwania kożuchów tłuszczowych pomagają w rozkładzie ścieków oraz zapobiegają gromadzeniu się osadu, złogów oraz innych zanieczyszczeń. 

Dawkowanie preparatów do oczyszczalni 

Większość preparatów ma podobną zasadę działania: rozkładają ścieki na drobniejsze struktury organiczne. W zależności od stężenia bakterii i enzymów, dawkowanie może się różnić między poszczególnymi produktami. Z tego powodu warto zawsze zapoznać się z instrukcją podaną przez producenta. Podanie zbyt małej ilości preparatu nie przyniesie oczekiwanego efektu, a zbyt duże skutkuje zmarnowaniem produktu. 

Stosowanie preparatów do oczyszczalni jest bardzo proste, ponieważ wystarczy wsypać odpowiednią ilość proszku do wanny, toalety, umywalki lub innego źródła ścieków połączonego z oczyszczalnią przydomową. 

Korzyści stosowania preparatów

Zalety preparatów do oczyszczalni są niepodważalne! Regularne stosowanie koncentratów enzymatyczno-bakteryjnych zapewnia bezawaryjność instalacji oczyszczalni przydomowej i jest ekonomiczną inwestycją.

Z jakich powodów warto kupić preparaty do oczyszczalni? 

  • Oszczędność pieniędzy - zmniejszenie objętości ścieków wiąże się z rzadszym opróżnianiem szamba. Koszty, które trzeba ponieść przy wypompowywaniu ścieków przez przedstawiciela przedsiębiorstwa komunalnego są znaczne, ale mogą zostać zredukowane, jeśli szambo będzie opróżniane możliwie najrzadziej. 
  • Ekosystem, który tworzy się w wyniku zastosowania preparatu do oczyszczalni, utrzymuje się przez długi czas. Z tego powodu nie ma konieczności częstszego stosowania preparatu niż raz na 3-4 tygodnie. 
  • Biopreparaty czyszczą rury drenażowe ze złogów i osadów oraz zapobiegają ich zapchaniu. Przetykanie zapchanego szamba może być bardzo kosztowne! 
  • Szybka neutralizacja ścieków, zmniejszenie ich ilości i neutralizacja nieprzyjemnych zapachów.  

Ponadto stosowanie preparatów do oczyszczalni jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt oraz nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Proces drenażu oraz rozkładu ścieków jest oparty na reakcji biochemicznej, która nie ingeruje w procesy przyrodnicze. 


Artykuł powstał we współpracy z https://www.biozym.pl/c/biopreparaty-do-oczyszczalni/

Data publikacji: 2020-05-27, ostatnia zmiana: 2021-04-09

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Metalowe sito ogrodnicze do przesiewania kompostu
120,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Ekokompostownik metalsilo-660 77x93x93 cm
102,00 zł
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)
Kompostownik compogreen 83x72x72cm mrozoodporny 380l czarny
149,99 zł
Sanok
(woj. podkarpackie)
Ekokompostownik metalsilo-660 plus 77x93x93 cm
112,00 zł
Staszów
(woj. świętokrzyskie)
Kompostownik czarny iklm 800c
246,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Aranżacyjne pomysły na wykorzystanie sztucznych kwiatów
Minęły czasy, gdy sztuczne kwiaty kojarzyły się jedynie z dość tanimi i tandetnymi imitacjami naturalnych roślin. O ile niegdyś służyły do wykonywania wieńców i wiązanek – najczęściej na nagrobki – o...
Data publikacji: 2021-10-08
Lampy solarne ogrodowe - zalety i wady
Lampki solarne instalujemy w ogrodzie, przed domem lub na działce. Umilają letnie wieczory spędzane na świeżym powietrzu, a przy ich blasku można się zrelaksować, spędzić miło czas z przyjaciółmi i ro...
Data publikacji: 2021-10-07
Osprzęt elektroinstalacyjny Legrand Niloe ? przystępność i nowoczesność w atrakcyjnej cenie
Nowatorskie, wygodne rozwiązania towarzyszą nam praktycznie wszędzie. Nie inaczej jest w przypadku gniazdek i kontaktów, stanowiących podstawę każdej instalacji elektrycznej. Stylowy wygląd, dzięki kt...
Data publikacji: 2021-09-28
Lampy wiszące i sufitowe - jak dopasować je do stylu swojego wnętrza?
Wybór aranżacji wnętrza powoduje konieczność dopasowania do niej odpowiedni dodatków. Wszak to nie meble, albo nie tylko meble, tworzą określony wystrój, a składają się na niego wszystkie drobne eleme...
Data publikacji: 2021-09-08

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij