Ekologiczne preparaty do przydomowej oczyszczalni

Ekologiczne preparaty do przydomowej oczyszczalni

Ekologiczne preparaty to istotny element każdej przydomowej oczyszczalni. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed zakupem!

Biopreparaty to proszki i płyny przyjazne dla środowiska, które skutecznie radzą sobie z kożuchem tłuszczowym oraz nadmiarem materii organicznej. Regularne stosowanie ekologicznych preparatów do oczyszczalni wydłuża jej żywotność i niweluje przykre odory. W jakie koncentraty i proszki warto się zaopatrzyć oraz jak je stosować?  

Działanie biopreparatów 

Ekologiczne preparaty do oczyszczalni są oparte na działaniu enzymów roślinnych, które zmniejszają objętość ścieków, udrażniają rury oraz neutralizują odory. Mineralizacja związków organicznych jest wynikiem aktywności pożytecznych bakterii, których ilość zależy od rodzaju i jakości biopreparatu. 

Preparaty do oczyszczalni dzielimy na przeznaczone do:

  • Eksploatacji 
  • Drenażu 
  • Likwidacji tłuszczów i obróbki ścieków 

Środki przeznaczone do eksploatacji powinny być stosowane po uruchomieniu oczyszczalni. Pomagają stworzyć odpowiedni ekosystem za pomocą immobilizowanych enzymów, które wspierają proces rozwoju pożytecznych bakterii. Zasiedlenie szamba jest kluczowe do efektywnego i wydajnego działania oczyszczalni. Z kolei preparaty do drenażu i usuwania kożuchów tłuszczowych pomagają w rozkładzie ścieków oraz zapobiegają gromadzeniu się osadu, złogów oraz innych zanieczyszczeń. 

Dawkowanie preparatów do oczyszczalni 

Większość preparatów ma podobną zasadę działania: rozkładają ścieki na drobniejsze struktury organiczne. W zależności od stężenia bakterii i enzymów, dawkowanie może się różnić między poszczególnymi produktami. Z tego powodu warto zawsze zapoznać się z instrukcją podaną przez producenta. Podanie zbyt małej ilości preparatu nie przyniesie oczekiwanego efektu, a zbyt duże skutkuje zmarnowaniem produktu. 

Stosowanie preparatów do oczyszczalni jest bardzo proste, ponieważ wystarczy wsypać odpowiednią ilość proszku do wanny, toalety, umywalki lub innego źródła ścieków połączonego z oczyszczalnią przydomową. 

Korzyści stosowania preparatów

Zalety preparatów do oczyszczalni są niepodważalne! Regularne stosowanie koncentratów enzymatyczno-bakteryjnych zapewnia bezawaryjność instalacji oczyszczalni przydomowej i jest ekonomiczną inwestycją.

Z jakich powodów warto kupić preparaty do oczyszczalni? 

  • Oszczędność pieniędzy - zmniejszenie objętości ścieków wiąże się z rzadszym opróżnianiem szamba. Koszty, które trzeba ponieść przy wypompowywaniu ścieków przez przedstawiciela przedsiębiorstwa komunalnego są znaczne, ale mogą zostać zredukowane, jeśli szambo będzie opróżniane możliwie najrzadziej. 
  • Ekosystem, który tworzy się w wyniku zastosowania preparatu do oczyszczalni, utrzymuje się przez długi czas. Z tego powodu nie ma konieczności częstszego stosowania preparatu niż raz na 3-4 tygodnie. 
  • Biopreparaty czyszczą rury drenażowe ze złogów i osadów oraz zapobiegają ich zapchaniu. Przetykanie zapchanego szamba może być bardzo kosztowne! 
  • Szybka neutralizacja ścieków, zmniejszenie ich ilości i neutralizacja nieprzyjemnych zapachów.  

Ponadto stosowanie preparatów do oczyszczalni jest całkowicie bezpieczne dla ludzi i zwierząt oraz nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Proces drenażu oraz rozkładu ścieków jest oparty na reakcji biochemicznej, która nie ingeruje w procesy przyrodnicze. 


Artykuł powstał we współpracy z https://www.biozym.pl/c/biopreparaty-do-oczyszczalni/

Data publikacji: 2020-05-27, ostatnia zmiana: 2020-05-25

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Dmuchawa Membranowa Kompresor Akcesoria Oczyszczalnia Akwarium Oczko Wodne
490,00 zł
Ostrów Wielkopolski
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13
Rodzaje elektrycznych kluczy udarowych
Elektryczne klucze udarowe znajdują coraz szersze zastosowanie przy realizacji prac montażowych i instalacyjnych w różnych gałęziach przemysłu. Urządzenia tego typu są dostępne w kilku wersjach, które...
Data publikacji: 2020-10-12