Preparaty do oczyszczalni

Preparaty do oczyszczalni

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Pamiętajmy jednak, że samo podłączenie oczyszczalni to dopiero połowa sukcesu ‒ ważna jest również prawidłowa eksploatacja. Tutaj niezbędne są odpowiednie preparaty. Poniżej więcej informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Pamiętajmy jednak, że samo podłączenie oczyszczalni to dopiero połowa sukcesu ‒ ważna jest również prawidłowa eksploatacja. Tutaj niezbędne są odpowiednie preparaty. Poniżej więcej informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury! 

Preparaty do oczyszczalnie - dlaczego warto? 

Preparaty do oczyszczalni mają wiele zalet, przede wszystkim: 

  • neutralizują nieprzyjemne zapachy
  • zmniejszają fizyczną objętość ścieków
  • udrażniają instalację oraz system drenażu
  • usprawniają działanie instalacji 

Preparaty zakupimy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych ‒ środki dostępne są w opakowaniach o różnej wielkości i w szerokim przedziale cenowym. 

Preparaty do oczyszczalni - TOP 5 

Wybór preparatów do oczyszczalni jest dość szeroki. Na jakie rozwiązanie w szczególności warto zdecydować się? Poniżej kilka propozycji. 

  1. CPL-50-G ‒ to enzymatyczno-bakteryjny koncentrat przeznaczony do rozkładu tłuszczów i substancji organicznych w ściekach - ów środek jest gwarancją sprawnego rozkładu smarów, białek, celulozy, a także likwidacji nieprzyjemnych zapachów. CPL-50-G sprawdza się w przepompowniach, zbiornikach odtłuszczających, studzienkach zbiorczych i zbiornikach bezodpływowych.
  2. ENZYBAC® ‒ to koncentrat enzymatyczno-bakteryjny przeznaczony do wszystkich typów oczyszczalni przydomowych oraz szamb. Dzięki zawartym w składzie immobilizowanym enzymom oraz wysokiej koncentracji pożytecznych bakterii, preparat w doskonałym stopniu radzi sobie z rozkładem związków organicznych i pozytywnie wpływa na działanie całej instalacji. 
  3. NEOZYME ‒ to skuteczne saszetki, dzięki którym rozkład zanieczyszczeń organicznych w ściekach przebiega bardzo sprawnie, a problem z nieprzyjemnym zapachem znika. Saszetki rozpuszczają się w wodzie, ich użytkowanie nie sprawia więc najmniejszych problemów. Preparat w szczególności zalecany jest w przypadku oczyszczalni z napowietrzaniem i osadem czynnym oraz instalacji z małymi osadnikami wstępnymi. 
  4. BIOMAX ‒ ów koncentrat enzymatyczno-bakteryjny skutecznie i sprawnie rozkłada gromadzące się w systemach rozsączania złogi, oleje, tłuszcze oraz woski, przyczyniając się tym samym do wydajnej pracy instalacji. Kolejną zaletą opisywanego preparatu jest likwidacja nieprzyjemnych zapachów. BIOMAX umożliwia też regenerację obsypki gruntowej drenów, wpływając pozytywnie na infiltrację rozsączanych odcieków.
  5. BIOSTART ZŁOŻE ‒ preparat sprawdzi się podczas uruchomienia nowych oczyszczalni, służy do zaszczepiania złóż i reaktorów biologicznych. W składzie preparatu znajdują się bakterie, enzymy oraz pożywka startowa. 

W prawidłowy sposób dobrane i regularnie stosowane preparaty do oczyszczalni sprawią, że instalacja będzie działała bezawaryjnie i posłuży nam przez wiele, wiele lat. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się i preparaty i pamiętać o ich regularnym stosowaniu. 

Podsumowanie 

Odpowiednio dobrane preparaty do oczyszczalni usprawnią rozkład tłuszczów i wszelkiego typu związków organicznych, zlikwidują nieprzyjemne zapachy i usprawnią tym samych działanie oczyszczalni. Wśród szczególnie polecanych preparatów wymienić możemy takie, jak: CPL-50-G, ENZYBAC®, NEOZYME, BIOMAX. W razie problemów z doborem środków warto skorzystać z pomocy specjalistów. 

W przygotowaniu artykułu pomogła nam firma Biozym - https://www.biozym.pl

Data publikacji: 2020-07-15, ostatnia zmiana: 2020-07-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Dmuchawa Membranowa Kompresor Akcesoria Oczyszczalnia Akwarium Oczko Wodne
490,00 zł
Ostrów Wielkopolski
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie są podstawowe zasady recyklingu? 5 najważniejszych zasad
Pomimo edukacji na temat ekologii i zanieczyszczenia środowiska ilość śmieci, które wytwarzamy, rośnie w zastraszającym tempie. Statystyczny Polak wyprodukował w ubiegłym roku ponad 330 kg odpadów i j...
Data publikacji: 2020-10-23
Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13