Preparaty do oczyszczalni

Preparaty do oczyszczalni

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Pamiętajmy jednak, że samo podłączenie oczyszczalni to dopiero połowa sukcesu ‒ ważna jest również prawidłowa eksploatacja. Tutaj niezbędne są odpowiednie preparaty. Poniżej więcej informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury!

Przydomowe oczyszczalnie ścieków są rozwiązaniem, na które decyduje się coraz więcej osób. Pamiętajmy jednak, że samo podłączenie oczyszczalni to dopiero połowa sukcesu ‒ ważna jest również prawidłowa eksploatacja. Tutaj niezbędne są odpowiednie preparaty. Poniżej więcej informacji na ten temat. Zachęcamy do lektury! 

Preparaty do oczyszczalnie - dlaczego warto? 

Preparaty do oczyszczalni mają wiele zalet, przede wszystkim: 

  • neutralizują nieprzyjemne zapachy
  • zmniejszają fizyczną objętość ścieków
  • udrażniają instalację oraz system drenażu
  • usprawniają działanie instalacji 

Preparaty zakupimy zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych ‒ środki dostępne są w opakowaniach o różnej wielkości i w szerokim przedziale cenowym. 

Preparaty do oczyszczalni - TOP 5 

Wybór preparatów do oczyszczalni jest dość szeroki. Na jakie rozwiązanie w szczególności warto zdecydować się? Poniżej kilka propozycji. 

  1. CPL-50-G ‒ to enzymatyczno-bakteryjny koncentrat przeznaczony do rozkładu tłuszczów i substancji organicznych w ściekach - ów środek jest gwarancją sprawnego rozkładu smarów, białek, celulozy, a także likwidacji nieprzyjemnych zapachów. CPL-50-G sprawdza się w przepompowniach, zbiornikach odtłuszczających, studzienkach zbiorczych i zbiornikach bezodpływowych.
  2. ENZYBAC® ‒ to koncentrat enzymatyczno-bakteryjny przeznaczony do wszystkich typów oczyszczalni przydomowych oraz szamb. Dzięki zawartym w składzie immobilizowanym enzymom oraz wysokiej koncentracji pożytecznych bakterii, preparat w doskonałym stopniu radzi sobie z rozkładem związków organicznych i pozytywnie wpływa na działanie całej instalacji. 
  3. NEOZYME ‒ to skuteczne saszetki, dzięki którym rozkład zanieczyszczeń organicznych w ściekach przebiega bardzo sprawnie, a problem z nieprzyjemnym zapachem znika. Saszetki rozpuszczają się w wodzie, ich użytkowanie nie sprawia więc najmniejszych problemów. Preparat w szczególności zalecany jest w przypadku oczyszczalni z napowietrzaniem i osadem czynnym oraz instalacji z małymi osadnikami wstępnymi. 
  4. BIOMAX ‒ ów koncentrat enzymatyczno-bakteryjny skutecznie i sprawnie rozkłada gromadzące się w systemach rozsączania złogi, oleje, tłuszcze oraz woski, przyczyniając się tym samym do wydajnej pracy instalacji. Kolejną zaletą opisywanego preparatu jest likwidacja nieprzyjemnych zapachów. BIOMAX umożliwia też regenerację obsypki gruntowej drenów, wpływając pozytywnie na infiltrację rozsączanych odcieków.
  5. BIOSTART ZŁOŻE ‒ preparat sprawdzi się podczas uruchomienia nowych oczyszczalni, służy do zaszczepiania złóż i reaktorów biologicznych. W składzie preparatu znajdują się bakterie, enzymy oraz pożywka startowa. 

W prawidłowy sposób dobrane i regularnie stosowane preparaty do oczyszczalni sprawią, że instalacja będzie działała bezawaryjnie i posłuży nam przez wiele, wiele lat. Warto więc zawczasu zaopatrzyć się i preparaty i pamiętać o ich regularnym stosowaniu. 

Podsumowanie 

Odpowiednio dobrane preparaty do oczyszczalni usprawnią rozkład tłuszczów i wszelkiego typu związków organicznych, zlikwidują nieprzyjemne zapachy i usprawnią tym samych działanie oczyszczalni. Wśród szczególnie polecanych preparatów wymienić możemy takie, jak: CPL-50-G, ENZYBAC®, NEOZYME, BIOMAX. W razie problemów z doborem środków warto skorzystać z pomocy specjalistów. 

W przygotowaniu artykułu pomogła nam firma Biozym - https://www.biozym.pl

Data publikacji: 2020-07-15, ostatnia zmiana: 2020-07-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kompostownik compogreen 83x72x72cm mrozoodporny 380l czarny
137,00 zł
Sanok
(woj. podkarpackie)
Ekokompostownik metalsilo-660 77x93x93 cm
102,00 zł
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)
Ekokompostownik metalsilo-660 plus 77x93x93 cm
112,00 zł
Staszów
(woj. świętokrzyskie)
Metalowe sito ogrodnicze do przesiewania kompostu
120,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Kompostownik czarny iklm 800c
230,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Ciekawe gadżety kuchenne - sprawdź, jakie wybrać!
Kuchnia jest miejscem, w którym każdego dnia domownicy spędzają dużą ilość czasu. Nie ulega wątpliwości, że powinna charakteryzować się funkcjonalnością oraz ładnym wyglądem. Dodatkowo, bardzo ważne j...
Data publikacji: 2021-06-01
Jaki hamak ogrodowy wybrać? Ranking wiosna 2021 i opinie
Hamaki nie zaliczają się do standardowego wyposażenia ogrodu, jednak coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Swoją popularność zawdzięczają temu, że zajmują niewiele miejsca, efektownie się prez...
Data publikacji: 2021-04-13
Idzie lato - który klimatyzator ochłodzi najlepiej?
Letnie upały potrafią być ciężkie do zniesienia. Zwłaszcza, gdy mieszkamy w miejscach o dużych zyskach ciepła, np. szybko nagrzewające się poddasza czy mieszkania z ekspozycją na zachód czy południe....
Data publikacji: 2021-03-31
Zastosowanie piły ukośnicy
Ukośnica, kapówka, ukosówka – to popularne określenia pilarki przeznaczonej do profesjonalnej obróbki drewna, która umożliwia wykonywania znacznie bardziej precyzyjnych i skomplikowanych prac niż zwyk...
Data publikacji: 2021-03-29

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij