Materace dla osób z nadwagą – które modele są najlepsze?

Materace dla osób z nadwagą – które modele są najlepsze?

Sen jest bardzo ważny w naszym codziennym życiu i może zagwarantować zdrowie i dobre samopoczucie. Wybierając materac 160x200, warto dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb i wymagań sylwetki, ponieważ tylko wtedy jest on w stanie zagwarantować dobre podparcie kręgosłupa i ergonomiczną pozycję przez całą noc. Zbyt miękkie lub zbyt twarde materace wyrządzają wiele krzywdy. Ich użytkownicy często skarżą się na bóle kręgosłupa lub głowy, a nawet niestrawność. Twardość dopasowuje się zawsze do wagi ciała. Jakie materace są najlepsze dla osób z nadwagą?

Materace 160x200 twarde i bardzo twarde

Każdy producent materaców ma swoje własne zalecenia co do stopnia twardości. Na przykład Godre oferuje materace miękkie dla dzieci i osób bardzo szczupłych, materace średnio twarde dla typowych użytkowników oraz rozwiązania twardsze. Zwykle materace twarde oraz bardzo twarde przeznaczone są dla osób, których masa ciała przekracza 100 kg lub oscyluje wokół. Materace 160x200 bardzo twarde to już opcja dla osób o masie ciała około 120 kg.

Taki typ materaca zapewnia dobre podparcie na całej długości kręgosłupa, który może rozluźnić się, a przestrzeń pomiędzy dyskami napełnia się wówczas płynem, co sprzyja regeneracji. Poza tym, ciało nie zapada się w zbyt miękki materiał, dzięki czemu nie powstają nieprzyjemne uciski.

Materace 160x200: https://godre.pl/Materace-na-wymiar/Materac-160x200-cm-do-lozka-do-spania

Jakie materace poleca się osobom z nadwagą?

Każdy producent, także Godre.pl ma w swojej ofercie materace wykonane z pianek. Nie jest to jednak optymalne rozwiązanie, ponieważ pianka to materiał miękki, który będzie zapadał się i uginał pod ciężarem. Oczywiście, może ona stanowić dodatek w konstrukcji materaca, ponieważ sprzyja pobudzaniu układu krążenia.

Jakie surowce wykorzystuje się w materacach twardych?

  • kokos,
  • lateks,
  • sprężyny kieszeniowe.

Wybrany materac 160x200 w wersji twardej lub bardzo twardej zwykle posiada któreś z powyższych surowców, które odpowiadają właśnie za jego funkcjonalność. Dzięki nim, taki materac nie tylko jest w stanie przez lata zachować swój kształt i sprężystość, ale też dać poczucie odpowiedniego komfortu.

Data publikacji: 2020-01-30, ostatnia zmiana: 2020-01-30

ZOBACZ OGŁOSZENIA

BRW - łóżko 120 wersja A Tetrix
431,00 zł
Ostrołęka
(woj. mazowieckie)
Materac piankowy Rumba
1 799,10 zł
Pruszcz Gdański
(woj. pomorskie)
Komoda 3D Prestige Umber (PRDUMB301)
3 726,00 zł
Grójec
(woj. mazowieckie)
Podwójne łóżko tapicerowane 140x200 eger 2x - 48 kolorów + materac piankowy contrix visco premium
2 238,00 zł
Leszno
(woj. wielkopolskie)
Materac piankowy Viscogreen
1 712,70 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Szafa SS18
4 007,00 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Stelaż Flex R6
384,00 zł
Runowo
(woj. wielkopolskie)
BRW - szafa Kaspian
1 059,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Tapicerowane pojedyncze łóżko 90x200 campino 2x - 48 kolorów + materac piankowy contrix visco premiu
1 998,00 zł
Chełm
(woj. lubelskie)
Komoda, 110x35x70 cm, dąb rustykalny
1 468,78 zł
Siedlce
(woj. mazowieckie)
Kredens mały ART-MI KAS 601A
15 332 zł
Swarzędz
(woj. wielkopolskie)
Materac piankowy Swiss Magic
1 841,40 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

5 miejsc, w których sprawdzą się ławy piknikowe
Drewniane ławy piknikowe to bardzo użyteczny i praktyczny mebel, który dobrze się prezentuje zwłaszcza w przestrzeni otwartej. W jakich miejscach najlepiej sprawdzają się nowoczesne stoły piknikowe or...
Data publikacji: 2021-02-17
Jaki biokominek wybrać?
W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność biokominków. Wynika to z faktu, iż są one nie tylko niezwykle estetycznym elementem dekoracyjnym, ale również pełnią funkcję użytkową. Aby jednak...
Data publikacji: 2021-02-15
Jak zadbać o jakość powietrza w domu?
Dom jest naszym azylem. Powinny więc w nim panować warunki sprzyjające odpoczynkowi i regeneracji sił. Warto myśleć nie tylko o wystroju wnętrz i ich wyposażeniu, ale także o tym, jakim oddychamy powi...
Data publikacji: 2021-02-12
Naczynia Philipiak - dlaczego warto je mieć? Opinie użytkowników
Jaki jest Twój największy problem podczas gotowania? Przypalone garnki? Nierównomierne podgrzewanie składników? A może obawiasz się, że materiał naczynia szkodzi Twojemu zdrowiu? Sprawdź, czym garnki...
Data publikacji: 2021-02-09

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij