Jak nie przespać właściwego momentu na zakup materaca?

Jak nie przespać właściwego momentu na zakup materaca?

Dziura z wyłażącym ze środka wypełnieniem lub sprężyna wbijająca się w plecy to oczywiste oznaki, że nadszedł czas, aby wymienić materac. Ale to nie jedyne okoliczności, kiedy warto wybrać się do sklepu. Jeśli w domu nie wysypiasz się już tak dobrze jak dawniej, być może nadszedł czas na zainwestowanie w nowy materac – zwłaszcza jeśli zauważasz, że całkiem dobrze wysypiasz się poza domem, na innym łóżku.

W tej kwestii zwykłe „Przestań się wiercić!” nie załatwia tematu. Biorąc pod uwagę, że nocą spędzamy w łóżku około 8 godzin, przeciętny Kowalski przesypia łącznie 25 lat całego swojego życia. Tak, średnio ćwierć naszej egzystencji to sen! Jakość snu ma z kolei bezpośrednie przełożenie na stopień regeneracji i ogólną kondycję zdrowotną. Biorąc to pod uwagę, zrozumiałe staje się, dlaczego to tak istotne, żeby nie przespać odpowiedniego momentu na wymianę materaca.

Zakup materaca to inwestycja

Dlaczego tak wiele osób woli męczyć się i nie dosypiać na niewygodnym łóżku niż zainwestować w nowy materac? Dla niektórych mężczyzn wizja zakupów jest gorsza od ognia piekielnego. Z kolei niejedna kobieta może się martwić: „Ale jak ja to wniosę i dopasuję?” Niebagatelną rolę może również odgrywać kwestia kosztów. Poza tym onieśmielać może dostępna różnorodność i mnogość rekomendowanych opcji. Materace różnią się nie tylko marką i wymiarami, ale też okresem gwarancyjnym i technologią wykonania.

W przypadku wieku artykułów gospodarstwa domowego dostępne są rankingi, porównania i zestawienia. Sytuacja wygląda niestety inaczej w przypadku materacy, a przynajmniej tych do użytku pozamedycznego. Dlaczego? Jest tak ze względu na zbyt wielką liczbę rozbieżnych, czynników, które decydują o subiektywnym uznaniu danego modelu za wygodny, dostatecznie miękki itp. Ponieważ a nie dysponujemy gotowymi rankingami, a materaca nie kupujemy co tydzień, co może nam pomóc wybrać ten właściwy?

Jak wybrać materac?

Przede wszystkim nigdy nie decyduj się na zakup bez „jazdy próbnej”. Popytaj, skorzystaj z doświadczenia znajomych i współpracowników. Być może będą w stanie polecić zaufany sklep lub nawet model. Uwzględnij szereg czynników, a nie jedynie cenę. Potraktuj zakup materaca jako inwestycję w swoje zdrowie i samopoczucie. Odwiedź kilka sklepów, żeby osobiście przetestować różne materace. Nie wahaj się położyć i poleżeć na materacu kilka minut. Ponieważ kupujesz z myślą o spaniu, nie ograniczaj się jedynie do chwilowego przycupnięcia w pozycji siedzącej. To zdecydowanie za mało. I tak jak w wypadku kupna samochodu – pamiętaj, że zawsze możesz odejść, żeby się namyślić. 

Materace termoelastyczne – czym różnią się od pozostałych

Idealnie byłoby, gdyby to materac w „inteligenty” sposób dopasowywał się do nas, a nie my do niego. Tak właśnie jest w przypadku materacy termoelastycznych – czyli zbudowanych z zaawansowanych technologicznie pianek, które posiadają zdolność do dopasowania się do kształtu ciała oraz pozycji jaką przyjmujemy w trakcie snu. Pianka memory reaguje nie tylko na nacisk pod wpływem ciężaru ciała, ale też na jego temperaturę i odpowiednio mięknie w wybranych segmentach materaca. Komfort jaki generuje takie rozwiązanie bez względu na naszą wagę ciała jest tak wysoki, że technologię tą stosuje się w terapii przeciwodleżynowej osób na trwałe przebywających w pozycji horyzontalnej. Materiał termoelastyczny został po raz pierwszy użyty przez NASA w latach 70-tych, aby wspierać i chronić astronautów podczas startu w kosmos. Obecnie dostępna, udoskonalona wersja pozwala pianki memory stosowana jest w materacach termoelastycznych. 

Materace termoelastyczne – czym różnią się od pozostałych?

Materace termoelastyczne – czym różnią się od pozostałych?

Ich szczególną zaletą jest zapewnianie komfortowego, selektywnego podparcia ciała, jego odpowiednie wyprofilowanie w trakcie snu oraz ochronę kręgosłupa. Dzięki ścisłemu dopasowaniu do ciała są to modele doskonałe dla osób, które cierpią na schorzenia układu kostnego i nerwowego, gdyż pianka termoelastyczna znacznie poprawia ukrwienie, odciąża newralgiczne części ciała, a tym samym przyspiesza proces regeneracji. 

Jeśli więc czujesz, że nie dosypiasz lub masz ochotę nie wychodzić z łóżka przez tydzień, nie zrzucaj wszystkiego na karb swojego trybu życia i zdrowia. Być może to czas, żeby zadać sobie pytanie: czy nie przespałem momentu na wymianę materaca?


Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem SalonSnu.pl .

Data publikacji: 2019-09-26, ostatnia zmiana: 2021-04-09

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Materac devi mini 210x220 cm średnio twardy pianka hr
2 459,00 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Materac raja lux 110x200 cm średnio / twardy kokos
1 529,00 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)
Materac raja lux 200x200 cm średnio / twardy kokos
2 189,00 zł
Pruszcz Gdański
(woj. pomorskie)
Materac raja 130x200 cm średnio / twardy kokos
1 609,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Materac raja 160x200 cm średnio / twardy kokos
1 609,00 zł
Bolesławiec
(woj. dolnośląskie)
Materac raja 210x220 cm średnio / twardy kokos
2 389,00 zł
Lędziny
(woj. śląskie)
Materac raja lux 90x220 cm średnio / twardy kokos
1 149,00 zł
Zgierz
(woj. łódzkie)
Materac raja mini 70x200 cm średnio / twardy kokos
1 029,00 zł
Sieradz
(woj. łódzkie)
Materac raja 190x220 cm średnio / twardy kokos
2 389,00 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Materac raja multipocket 140x220 cm średnio / twardy kokos
1 909,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Materac raja multipocket 130x200 cm średnio / twardy kokos
1 909,00 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Materac raja lux 60x200 cm średnio / twardy kokos
1 029,00 zł
Starogard Gdański
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Ciekawe gadżety kuchenne - sprawdź, jakie wybrać!
Kuchnia jest miejscem, w którym każdego dnia domownicy spędzają dużą ilość czasu. Nie ulega wątpliwości, że powinna charakteryzować się funkcjonalnością oraz ładnym wyglądem. Dodatkowo, bardzo ważne j...
Data publikacji: 2021-06-01
Jaki hamak ogrodowy wybrać? Ranking wiosna 2021 i opinie
Hamaki nie zaliczają się do standardowego wyposażenia ogrodu, jednak coraz więcej osób decyduje się na ich montaż. Swoją popularność zawdzięczają temu, że zajmują niewiele miejsca, efektownie się prez...
Data publikacji: 2021-04-13
Idzie lato - który klimatyzator ochłodzi najlepiej?
Letnie upały potrafią być ciężkie do zniesienia. Zwłaszcza, gdy mieszkamy w miejscach o dużych zyskach ciepła, np. szybko nagrzewające się poddasza czy mieszkania z ekspozycją na zachód czy południe....
Data publikacji: 2021-03-31
Zastosowanie piły ukośnicy
Ukośnica, kapówka, ukosówka – to popularne określenia pilarki przeznaczonej do profesjonalnej obróbki drewna, która umożliwia wykonywania znacznie bardziej precyzyjnych i skomplikowanych prac niż zwyk...
Data publikacji: 2021-03-29

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij