Jak nie przespać właściwego momentu na zakup materaca

Jak nie przespać właściwego momentu na zakup materaca?

Dziura z wyłażącym ze środka wypełnieniem lub sprężyna wbijająca się w plecy to oczywiste oznaki, że nadszedł czas, aby wymienić materac. Ale to nie jedyne okoliczności, kiedy warto wybrać się do sklepu. Jeśli w domu nie wysypiasz się już tak dobrze jak dawniej, być może nadszedł czas na zainwestowanie w nowy materac – zwłaszcza jeśli zauważasz, że całkiem dobrze wysypiasz się poza domem, na innym łóżku.

W tej kwestii zwykłe „Przestań się wiercić!” nie załatwia tematu. Biorąc pod uwagę, że nocą spędzamy w łóżku około 8 godzin, przeciętny Kowalski przesypia łącznie 25 lat całego swojego życia. Tak, średnio ćwierć naszej egzystencji to sen! Jakość snu ma z kolei bezpośrednie przełożenie na stopień regeneracji i ogólną kondycję zdrowotną. Biorąc to pod uwagę, zrozumiałe staje się, dlaczego to tak istotne, żeby nie przespać odpowiedniego momentu na wymianę materaca.

Zakup materaca to inwestycja

Dlaczego tak wiele osób woli męczyć się i nie dosypiać na niewygodnym łóżku niż zainwestować w nowy materac? Dla niektórych mężczyzn wizja zakupów jest gorsza od ognia piekielnego. Z kolei niejedna kobieta może się martwić: „Ale jak ja to wniosę i dopasuję?” Niebagatelną rolę może również odgrywać kwestia kosztów. Poza tym onieśmielać może dostępna różnorodność i mnogość rekomendowanych opcji. Materace różnią się nie tylko marką i wymiarami, ale też okresem gwarancyjnym i technologią wykonania.

W przypadku wieku artykułów gospodarstwa domowego dostępne są rankingi, porównania i zestawienia. Sytuacja wygląda niestety inaczej w przypadku materacy, a przynajmniej tych do użytku pozamedycznego. Dlaczego? Jest tak ze względu na zbyt wielką liczbę rozbieżnych, czynników, które decydują o subiektywnym uznaniu danego modelu za wygodny, dostatecznie miękki itp. Ponieważ a nie dysponujemy gotowymi rankingami, a materaca nie kupujemy co tydzień, co może nam pomóc wybrać ten właściwy?

Jak wybrać materac?

Przede wszystkim nigdy nie decyduj się na zakup bez „jazdy próbnej”. Popytaj, skorzystaj z doświadczenia znajomych i współpracowników. Być może będą w stanie polecić zaufany sklep lub nawet model. Uwzględnij szereg czynników, a nie jedynie cenę. Potraktuj zakup materaca jako inwestycję w swoje zdrowie i samopoczucie. Odwiedź kilka sklepów, żeby osobiście przetestować różne materace. Nie wahaj się położyć i poleżeć na materacu kilka minut. Ponieważ kupujesz z myślą o spaniu, nie ograniczaj się jedynie do chwilowego przycupnięcia w pozycji siedzącej. To zdecydowanie za mało. I tak jak w wypadku kupna samochodu – pamiętaj, że zawsze możesz odejść, żeby się namyślić. 

Materace termoelastyczne – czym różnią się od pozostałych

Idealnie byłoby, gdyby to materac w „inteligenty” sposób dopasowywał się do nas, a nie my do niego. Tak właśnie jest w przypadku materacy termoelastycznych – czyli zbudowanych z zaawansowanych technologicznie pianek, które posiadają zdolność do dopasowania się do kształtu ciała oraz pozycji jaką przyjmujemy w trakcie snu. Pianka memory reaguje nie tylko na nacisk pod wpływem ciężaru ciała, ale też na jego temperaturę i odpowiednio mięknie w wybranych segmentach materaca. Komfort jaki generuje takie rozwiązanie bez względu na naszą wagę ciała jest tak wysoki, że technologię tą stosuje się w terapii przeciwodleżynowej osób na trwałe przebywających w pozycji horyzontalnej. Materiał termoelastyczny został po raz pierwszy użyty przez NASA w latach 70-tych, aby wspierać i chronić astronautów podczas startu w kosmos. Obecnie dostępna, udoskonalona wersja pozwala pianki memory stosowana jest w materacach termoelastycznych. 

Materace termoelastyczne – czym różnią się od pozostałych?

Materace termoelastyczne – czym różnią się od pozostałych?

Ich szczególną zaletą jest zapewnianie komfortowego, selektywnego podparcia ciała, jego odpowiednie wyprofilowanie w trakcie snu oraz ochronę kręgosłupa. Dzięki ścisłemu dopasowaniu do ciała są to modele doskonałe dla osób, które cierpią na schorzenia układu kostnego i nerwowego, gdyż pianka termoelastyczna znacznie poprawia ukrwienie, odciąża newralgiczne części ciała, a tym samym przyspiesza proces regeneracji. 

Jeśli więc czujesz, że nie dosypiasz lub masz ochotę nie wychodzić z łóżka przez tydzień, nie zrzucaj wszystkiego na karb swojego trybu życia i zdrowia. Być może to czas, żeby zadać sobie pytanie: czy nie przespałem momentu na wymianę materaca?


Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem SalonSnu.pl .

Data publikacji: 2019-09-26, ostatnia zmiana: 2019-09-25

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Materac kieszeniowy jamala lux 210x210 cm średnio / twardy lateksowy
2 779,00 zł
Wyczechowo
(woj. pomorskie)
Materac kieszeniowy jamala lux 80x190 cm średnio / twardy lateksowy
1 079,00 zł
Lubin
(woj. dolnośląskie)
Materac kieszeniowy jamala lux 170x210 cm średnio / twardy lateksowy
2 349,00 zł
Zamość
(woj. lubelskie)
Materac kieszeniowy jamala lux 120x150 cm średnio / twardy lateksowy
1 629,00 zł
Końskie
(woj. świętokrzyskie)
Materac kieszeniowy jamala lux 160x210 cm średnio / twardy lateksowy
2 109,00 zł
Pruszków
(woj. mazowieckie)
Materac kieszeniowy jamala lux 90x190 cm średnio / twardy lateksowy
1 209,00 zł
Nysa
(woj. opolskie)
Materac kieszeniowy jamala multipocket 170x210 cm średnio / twardy lateksowy
2 529,00 zł
Wałbrzych
(woj. dolnośląskie)
Materac kieszeniowy jamala lux 190x220 cm średnio / twardy lateksowy
2 779,00 zł
Sopot
(woj. pomorskie)
Materac kieszeniowy jamala lux 120x220 cm średnio / twardy lateksowy
1 629,00 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Materac kieszeniowy jamala lux 160x180 cm średnio / twardy lateksowy
2 109,00 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)
Materac kieszeniowy jamala lux 90x160 cm średnio / twardy lateksowy
1 209,00 zł
Mozów
(woj. lubuskie)
Materac kieszeniowy jamala lux 100x180 cm średnio / twardy lateksowy
1 419,00 zł
Puławy
(woj. lubelskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie są podstawowe zasady recyklingu? 5 najważniejszych zasad
Pomimo edukacji na temat ekologii i zanieczyszczenia środowiska ilość śmieci, które wytwarzamy, rośnie w zastraszającym tempie. Statystyczny Polak wyprodukował w ubiegłym roku ponad 330 kg odpadów i j...
Data publikacji: 2020-10-23
Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13