Jak nie przespać właściwego momentu na zakup materaca?

Jak nie przespać właściwego momentu na zakup materaca?

Dziura z wyłażącym ze środka wypełnieniem lub sprężyna wbijająca się w plecy to oczywiste oznaki, że nadszedł czas, aby wymienić materac. Ale to nie jedyne okoliczności, kiedy warto wybrać się do sklepu. Jeśli w domu nie wysypiasz się już tak dobrze jak dawniej, być może nadszedł czas na zainwestowanie w nowy materac – zwłaszcza jeśli zauważasz, że całkiem dobrze wysypiasz się poza domem, na innym łóżku.

W tej kwestii zwykłe „Przestań się wiercić!” nie załatwia tematu. Biorąc pod uwagę, że nocą spędzamy w łóżku około 8 godzin, przeciętny Kowalski przesypia łącznie 25 lat całego swojego życia. Tak, średnio ćwierć naszej egzystencji to sen! Jakość snu ma z kolei bezpośrednie przełożenie na stopień regeneracji i ogólną kondycję zdrowotną. Biorąc to pod uwagę, zrozumiałe staje się, dlaczego to tak istotne, żeby nie przespać odpowiedniego momentu na wymianę materaca.

Zakup materaca to inwestycja

Dlaczego tak wiele osób woli męczyć się i nie dosypiać na niewygodnym łóżku niż zainwestować w nowy materac? Dla niektórych mężczyzn wizja zakupów jest gorsza od ognia piekielnego. Z kolei niejedna kobieta może się martwić: „Ale jak ja to wniosę i dopasuję?” Niebagatelną rolę może również odgrywać kwestia kosztów. Poza tym onieśmielać może dostępna różnorodność i mnogość rekomendowanych opcji. Materace różnią się nie tylko marką i wymiarami, ale też okresem gwarancyjnym i technologią wykonania.

W przypadku wieku artykułów gospodarstwa domowego dostępne są rankingi, porównania i zestawienia. Sytuacja wygląda niestety inaczej w przypadku materacy, a przynajmniej tych do użytku pozamedycznego. Dlaczego? Jest tak ze względu na zbyt wielką liczbę rozbieżnych, czynników, które decydują o subiektywnym uznaniu danego modelu za wygodny, dostatecznie miękki itp. Ponieważ a nie dysponujemy gotowymi rankingami, a materaca nie kupujemy co tydzień, co może nam pomóc wybrać ten właściwy?

Jak wybrać materac?

Przede wszystkim nigdy nie decyduj się na zakup bez „jazdy próbnej”. Popytaj, skorzystaj z doświadczenia znajomych i współpracowników. Być może będą w stanie polecić zaufany sklep lub nawet model. Uwzględnij szereg czynników, a nie jedynie cenę. Potraktuj zakup materaca jako inwestycję w swoje zdrowie i samopoczucie. Odwiedź kilka sklepów, żeby osobiście przetestować różne materace. Nie wahaj się położyć i poleżeć na materacu kilka minut. Ponieważ kupujesz z myślą o spaniu, nie ograniczaj się jedynie do chwilowego przycupnięcia w pozycji siedzącej. To zdecydowanie za mało. I tak jak w wypadku kupna samochodu – pamiętaj, że zawsze możesz odejść, żeby się namyślić. 

Materace termoelastyczne – czym różnią się od pozostałych

Idealnie byłoby, gdyby to materac w „inteligenty” sposób dopasowywał się do nas, a nie my do niego. Tak właśnie jest w przypadku materacy termoelastycznych – czyli zbudowanych z zaawansowanych technologicznie pianek, które posiadają zdolność do dopasowania się do kształtu ciała oraz pozycji jaką przyjmujemy w trakcie snu. Pianka memory reaguje nie tylko na nacisk pod wpływem ciężaru ciała, ale też na jego temperaturę i odpowiednio mięknie w wybranych segmentach materaca. Komfort jaki generuje takie rozwiązanie bez względu na naszą wagę ciała jest tak wysoki, że technologię tą stosuje się w terapii przeciwodleżynowej osób na trwałe przebywających w pozycji horyzontalnej. Materiał termoelastyczny został po raz pierwszy użyty przez NASA w latach 70-tych, aby wspierać i chronić astronautów podczas startu w kosmos. Obecnie dostępna, udoskonalona wersja pozwala pianki memory stosowana jest w materacach termoelastycznych. 

Materace termoelastyczne – czym różnią się od pozostałych?

Materace termoelastyczne – czym różnią się od pozostałych?

Ich szczególną zaletą jest zapewnianie komfortowego, selektywnego podparcia ciała, jego odpowiednie wyprofilowanie w trakcie snu oraz ochronę kręgosłupa. Dzięki ścisłemu dopasowaniu do ciała są to modele doskonałe dla osób, które cierpią na schorzenia układu kostnego i nerwowego, gdyż pianka termoelastyczna znacznie poprawia ukrwienie, odciąża newralgiczne części ciała, a tym samym przyspiesza proces regeneracji. 

Jeśli więc czujesz, że nie dosypiasz lub masz ochotę nie wychodzić z łóżka przez tydzień, nie zrzucaj wszystkiego na karb swojego trybu życia i zdrowia. Być może to czas, żeby zadać sobie pytanie: czy nie przespałem momentu na wymianę materaca?


Artykuł opracowany przy współpracy z serwisem SalonSnu.pl .

Data publikacji: 2019-09-26, ostatnia zmiana: 2022-05-12

ZOBACZ OGŁOSZENIA

stolik nocny orton 60 cm mango
609,00 zł
Jarosław
(woj. podkarpackie)
łóżko kontynentalne arvada 140/160/180x200 cm z 2 pojemnikami, jasnobeżowe
2 409,00 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
łóżko drewniane bukowe skandica spectrum maxi&long / 160x220 cm, kolor biały
2 300,00 zł
Chełm
(woj. lubelskie)
łóżko drewniane sosnowe skandica spectrum maxi & long (długość + 20 cm) / 120x220 cm, kolor palisand
1 743,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Szafa ubraniowa Picolo 03
1 315,00 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
łóżko drewniane bukowe skandica spectrum long (długość + 20 cm) / 180x220 cm, kolor orzech
2 008,00 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
materac piankowy siesta 140 x 200 cm
689,00 zł
Włocławek
(woj. kujawsko-pomorskie)
Szafka Nocna Marseille Kremowa 41x56x64cm
1 380,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
komoda dwudrzwiowa jazzy, 140 cm, metalowa, ciemnozielona
1 099,00 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
łóżko sypialniane z wezgłowiem julietta 142 dąb sonoma/biały połysk
829,00 zł
Dąbrowa Górnicza
(woj. śląskie)
łóżko drewniane bukowe skandica spectrum maxi&long / 160x220 cm, kolor palisander
2 300,00 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
łóżko drewniane bukowe skandica spectrum long (długość + 20 cm) / 200x220 cm, kolor palisander
2 111,00 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Podwyżki prądu - jak oszczędzać prąd?
Przyszły trudne czasy i to stwierdzenie nie jest żadnym truizmem. Inflacja, wojna na Ukrainie, dezinformacja, kryzys gospodarczy, pandemia. Borykamy się z problemami, o których nam się nie śniło. Wiad...
Data publikacji: 2022-11-24
Jak sobie ułatwić szybki remont?
Kupiłeś właśnie mieszkanie do remontu? A może znudził Ci się wystrój Twojego obecnego mieszkania? Coś w nim Ci nie odpowiada? Coś się zepsuło? Wszystko wygląda na stare i zużyte? A może po prostu potr...
Data publikacji: 2022-11-22
Jakie są najmodniejsze stoliki do sypialni?
Praktyczny i stylowy stolik do sypialni zupełnie odmieni wygląd tego pomieszczenia. Z jego pomocą nareszcie zyskasz miejsce na kwiaty, figurki, książki czy po prostu zagospodarujesz wolną przestrzeń....
Data publikacji: 2022-11-07
Jak dobrać drzwi wewnętrzne?
Drzwi wewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych w mieszkaniach i domach. Ich wygląd w dużej mierze wpływa na estetykę całego pomieszczenia. Dlatego też wybór drzwi wewnętrznych...
Data publikacji: 2022-09-16

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij