Czym się kierować przy wyborze materaca do łóżka?

Czym się kierować przy wyborze materaca do łóżka?

Sen należy do grupy pierwotnych potrzeb człowieka. Jego istota opiera się na wpływie nocnej regeneracji całego organizmu na codzienne funkcjonowanie ustroju, a także utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego w dobrej kondycji. Jednym z najważniejszych czynników, który bez wątpienia wpływa na jakość higieny snu, jest materac, dlatego warto dowiedzieć się, czym kierować się podczas jego wyboru.

Wysoka jakość materaca - podstawa zdrowego snu

Zdrowy, wartościowy sen jest nieoceniony dla każdego człowieka. Jego przebieg holistyczne wpływa na wiele aspektów życia, dlatego wybór materaca jest niezwykle istotny, ale i trudny. Jedną z najważniejszych cech dobrego materaca jest jego jakość.

Podłoże powinno charakteryzować się przemyślaną konstrukcją oraz doborem najlepszych, najlepiej certyfikowanych surowców do procesu produkowana materaca, co będzie poświadczeniem jakości oraz wysokiej odporności na eksploatację. Jedne z najlepszych materacy na rynku, które polecane są przez zadowolonych użytkowników, ale też fizjoterapeutów można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders, przechodząc na stronę: materaceleszno.eu.

Wysoka jakość materaca - podstawa zdrowego snu

Rozmiar i twardość podłoża do snu - co warto wiedzieć?

Rozmiar i twardość materaca są bardzo ważnymi parametrami, które konieczne należy uwzględnić podczas wyboru konkretnego modelu podłoża. Rozmiar powinien być ściśle dopasowany do wielkości posiadanego łóżka, a w przypadku kupowaniu całego zestawu warto pamiętać, że zapewnienie sobie odpowiedniej ilości przestrzeni w nocy korzystnie wpływa na jakość snu. Dla par, małżeństw czy partnerów najlepszym rozwiązaniem jest zakup materaca, który nie jest mniejszy niż 140x200, z kolei dla użytkowników odpoczywających w pojedynkę dostateczny może okazać się wymiar 100x200.

Materace oferowane przez markę Hilding, na przykład na stronie https://sennamaterace.pl podzielone są ze względu na stopień twardości, który sygnowany jest symbolem od H1 do H4. Twardość podłoża jest parametrem, który pozwala dobranie materaca ściśle do swojej wagi, co przekłada się na zapewnienie organizmowi jak najlepszego odpoczynku. Miękkie modele dedykowane są osobą, których waga nie przekracza 60 kilogramów, z kolei osoby których waga jest wyższa niż 80 kilogramów powinny zdecydować się na zakup twardych lub bardzo twardych materacy. Producent Hilding w niektórych oferowanych modelach, na przykład Hilding Makarena zastosował innowacyjną technologię, która pozwala na uzyskanie różnego stopnia twardości materaca w zależności od użytkowanej strony.

Wypełnienie materaca - czy ma znaczenie?

Producent materacy Hilding oferuje materace, które konstruowane są z komponentów piankowych, nowoczesnych systemów sprężynowych lub kolaboracji tych surowców, czego efektem jest linia materacy hybrydowych.

Materace z blatów pianek, na przykład model Hilding Rumba produkowane są przy użyciu nowoczesnych, odpornych na uginanie się pian. Ich właściwości pozwalają na ścisłe dopasowanie się podłoża do kształtu ciała i pozycji obieranej podczas snu, co wpływa na znaczną poprawę higieny odpoczynku. Materace sprężynowe opierają się na zastosowaniu systemów sprężyn kieszeniowych, MultiPocket lub Interactiv. Ich fenomen polega na rozlokowaniu pojedynczych sprężyn w osobnych kieszonkach, dzięki czemu ich praca wpływa na zwiększenie elastyczności punktowej podłoża. Taka budowa materaca, na przykład model kieszeniowy Hilding Fandago jest polecana osobom, które zmagają się z zaburzeniami snu czy uciążliwymi bólami kręgosłupa.

Materac jest akcesorium, które odpowiednio dopasowane do potrzeb użytkownika całkowicie odmienia jakość i efektywność nocnej regeneracji. Dzięki szerokiej ofercie marki Hilding Anders z pewnością każdy klient znajdzie odpowiedni model dla siebie. 

Wypełnienie materaca - czy ma znaczenie?Data publikacji: 2021-12-16, ostatnia zmiana: 2022-05-12

ZOBACZ OGŁOSZENIA

materac kieszeniowy visby signe / z pianką wysokoelastyczną
2 603,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
materac kieszeniowy visby signe / z pianką wysokoelastyczną
2 023,00 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
materac kieszeniowy visby lord / z lateksem
3 848,00 zł
Starachowice
(woj. świętokrzyskie)
materac kieszeniowy visby lord / z lateksem
4 561,00 zł
Tychy
(woj. śląskie)
materac kieszeniowy visby lord / z lateksem
3 193,00 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
materac kieszeniowy visby lord / z lateksem
2 198,00 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
materac kieszeniowy visby lord / z lateksem
4 233,00 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
materac kieszeniowy visby lord / z lateksem
3 403,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
materac kieszeniowy visby signe / z pianką wysokoelastyczną
1 597,00 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)
materac kieszeniowy visby lord / z lateksem
2 971,00 zł
Wyszków
(woj. mazowieckie)
materac hybrydowy hybryd 500 next, twardość h3
3 704,00 zł
Stargard Szczeciński
(woj. zachodniopomorskie)
materac kieszeniowy visby lord / z lateksem
2 825,00 zł
Świdnik
(woj. lubelskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak pompa ciepła może zmniejszyć Twoje rachunki za energię?
Jeśli chcesz ogrzewać dom i przygotowywać ciepłą wodę użytkową bezobsługowo, postaw na pompę ciepła. Nie musisz pamiętać o dokładaniu do pieca i kontrolowania temperatury, bo ten nowoczesny system ogr...
Data publikacji: 2024-02-28
Skuteczne sposoby na ochronę przed insektami i owadami
Spędzając czas w domu lub przy okazji wędrówek, kwestia ochrony przed owadami i insektami jest bardzo ważna. Być może przypominasz sobie sytuację, w której uciążliwe komary lub meszki nie dawały Ci sp...
Data publikacji: 2024-02-27
Francuska zupa cebulowa - skąd się wzięła?
Uwaga - jeśli jesteś czytelnikiem, który nie jadł jeszcze obiadu, to zalecamy to zrobić. Artykuł może wywoływać głód i wprowadzać Cię w stan burczącego brzucha. Tak poważnie - dzisiaj o zupie cebulowe...
Data publikacji: 2024-01-30
Wybieramy firanki i zasłony do domu. 5 porad, co wziąć pod uwagę przy zakupie
Firanki i zasłony to nie tylko elementy dekoracyjne, ale także praktyczne dodatki do każdego wnętrza. Zapewniają prywatność, chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem, a także wpływają na klimat i nas...
Data publikacji: 2024-01-23