Czym się kierować przy wyborze materaca do łóżka?

Czym się kierować przy wyborze materaca do łóżka?

Sen należy do grupy pierwotnych potrzeb człowieka. Jego istota opiera się na wpływie nocnej regeneracji całego organizmu na codzienne funkcjonowanie ustroju, a także utrzymanie zdrowia fizycznego i psychicznego w dobrej kondycji. Jednym z najważniejszych czynników, który bez wątpienia wpływa na jakość higieny snu, jest materac, dlatego warto dowiedzieć się, czym kierować się podczas jego wyboru.

Wysoka jakość materaca - podstawa zdrowego snu

Zdrowy, wartościowy sen jest nieoceniony dla każdego człowieka. Jego przebieg holistyczne wpływa na wiele aspektów życia, dlatego wybór materaca jest niezwykle istotny, ale i trudny. Jedną z najważniejszych cech dobrego materaca jest jego jakość.

Podłoże powinno charakteryzować się przemyślaną konstrukcją oraz doborem najlepszych, najlepiej certyfikowanych surowców do procesu produkowana materaca, co będzie poświadczeniem jakości oraz wysokiej odporności na eksploatację. Jedne z najlepszych materacy na rynku, które polecane są przez zadowolonych użytkowników, ale też fizjoterapeutów można znaleźć w ofercie marki Hilding Anders, przechodząc na stronę: materaceleszno.eu.

Wysoka jakość materaca - podstawa zdrowego snu

Rozmiar i twardość podłoża do snu - co warto wiedzieć?

Rozmiar i twardość materaca są bardzo ważnymi parametrami, które konieczne należy uwzględnić podczas wyboru konkretnego modelu podłoża. Rozmiar powinien być ściśle dopasowany do wielkości posiadanego łóżka, a w przypadku kupowaniu całego zestawu warto pamiętać, że zapewnienie sobie odpowiedniej ilości przestrzeni w nocy korzystnie wpływa na jakość snu. Dla par, małżeństw czy partnerów najlepszym rozwiązaniem jest zakup materaca, który nie jest mniejszy niż 140x200, z kolei dla użytkowników odpoczywających w pojedynkę dostateczny może okazać się wymiar 100x200.

Materace oferowane przez markę Hilding, na przykład na stronie https://sennamaterace.pl podzielone są ze względu na stopień twardości, który sygnowany jest symbolem od H1 do H4. Twardość podłoża jest parametrem, który pozwala dobranie materaca ściśle do swojej wagi, co przekłada się na zapewnienie organizmowi jak najlepszego odpoczynku. Miękkie modele dedykowane są osobą, których waga nie przekracza 60 kilogramów, z kolei osoby których waga jest wyższa niż 80 kilogramów powinny zdecydować się na zakup twardych lub bardzo twardych materacy. Producent Hilding w niektórych oferowanych modelach, na przykład Hilding Makarena zastosował innowacyjną technologię, która pozwala na uzyskanie różnego stopnia twardości materaca w zależności od użytkowanej strony.

Wypełnienie materaca - czy ma znaczenie?

Producent materacy Hilding oferuje materace, które konstruowane są z komponentów piankowych, nowoczesnych systemów sprężynowych lub kolaboracji tych surowców, czego efektem jest linia materacy hybrydowych.

Materace z blatów pianek, na przykład model Hilding Rumba produkowane są przy użyciu nowoczesnych, odpornych na uginanie się pian. Ich właściwości pozwalają na ścisłe dopasowanie się podłoża do kształtu ciała i pozycji obieranej podczas snu, co wpływa na znaczną poprawę higieny odpoczynku. Materace sprężynowe opierają się na zastosowaniu systemów sprężyn kieszeniowych, MultiPocket lub Interactiv. Ich fenomen polega na rozlokowaniu pojedynczych sprężyn w osobnych kieszonkach, dzięki czemu ich praca wpływa na zwiększenie elastyczności punktowej podłoża. Taka budowa materaca, na przykład model kieszeniowy Hilding Fandago jest polecana osobom, które zmagają się z zaburzeniami snu czy uciążliwymi bólami kręgosłupa.

Materac jest akcesorium, które odpowiednio dopasowane do potrzeb użytkownika całkowicie odmienia jakość i efektywność nocnej regeneracji. Dzięki szerokiej ofercie marki Hilding Anders z pewnością każdy klient znajdzie odpowiedni model dla siebie. 

Wypełnienie materaca - czy ma znaczenie?Data publikacji: 2021-12-16, ostatnia zmiana: 2022-05-12

ZOBACZ OGŁOSZENIA

łóżko drewniane bukowe visby santap z tapicerowanym zagłówkiem
2 496,00 zł
Grudziądz
(woj. kujawsko-pomorskie)
łóżko drewniane bukowe visby berg z tapicerowanym zagłówkiem
2 763,00 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)
Szafka Audacious sand ciemny dąb
3 475,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
łóżko drewniane bukowe visby santap z tapicerowanym zagłówkiem
2 606,00 zł
Bielsko-Biała
(woj. śląskie)
materac piankowy nap 90 x 190 cm
589,00 zł
Ciechanów
(woj. mazowieckie)
komoda drewniana giant 175 cm drewno sheesham
3 849,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
łóżko drewniane bukowe visby berg z tapicerowanym zagłówkiem
3 095,00 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)
materac piankowy nap 140 x 190 cm
949,00 zł
Ełk
(woj. warmińsko-mazurskie)
szeroka komoda na płozach w stylu industrialnym dalarna xl
3 845,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
łóżko drewniane bukowe visby berg z tapicerowanym zagłówkiem
2 580,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
łóżko drewniane bukowe visby santap z tapicerowanym zagłówkiem
2 353,00 zł
Siedlce
(woj. mazowieckie)
materac piankowy nap 140 x 200 cm
949,00 zł
Starogard Gdański
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Podwyżki prądu - jak oszczędzać prąd?
Przyszły trudne czasy i to stwierdzenie nie jest żadnym truizmem. Inflacja, wojna na Ukrainie, dezinformacja, kryzys gospodarczy, pandemia. Borykamy się z problemami, o których nam się nie śniło. Wiad...
Data publikacji: 2022-11-24
Jak sobie ułatwić szybki remont?
Kupiłeś właśnie mieszkanie do remontu? A może znudził Ci się wystrój Twojego obecnego mieszkania? Coś w nim Ci nie odpowiada? Coś się zepsuło? Wszystko wygląda na stare i zużyte? A może po prostu potr...
Data publikacji: 2022-11-22
Jakie są najmodniejsze stoliki do sypialni?
Praktyczny i stylowy stolik do sypialni zupełnie odmieni wygląd tego pomieszczenia. Z jego pomocą nareszcie zyskasz miejsce na kwiaty, figurki, książki czy po prostu zagospodarujesz wolną przestrzeń....
Data publikacji: 2022-11-07
Jak dobrać drzwi wewnętrzne?
Drzwi wewnętrzne są jednym z najważniejszych elementów wykończeniowych w mieszkaniach i domach. Ich wygląd w dużej mierze wpływa na estetykę całego pomieszczenia. Dlatego też wybór drzwi wewnętrznych...
Data publikacji: 2022-09-16

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij