Rodzaje frontów kuchennych

Rodzaje frontów kuchennych

Fronty kuchenne - najważniejsza rzecz w wyglądzie Twojej kuchni

Meble kuchenne mają największy wpływa na to jak będzie wyglądać nasza kuchnia, a co za tym idzie w jakim stylu ją wykonamy. Pierwszą rzeczą jaką widzimy gdy wchodzimy do kuchni są fronty. To właśnie one tworzą pierwsze wrażenie i sprawiają, że nasza kuchnia wygląda tak jak chcemy. Dzisiaj firmy oferują bardzo szeroki wybór frontów w zależności od ich personalizacji. Szafki kuchenne są ważnym elementem kuchni, a ich budowa jest dostosowana do aspektu ich prezentowania się. Zazwyczaj to tył oraz boki wykonuje się z gorzej wyglądającego materiału, czasem też o gorszych parametrach, ponieważ nie jest on widoczny normalnie i nie musi wyglądać atrakcyjnie. Co innego z frontem, który ma funkcję reprezentacyjną. 

Wykonanie frontów kuchennych

Fronty dzisiaj wykonuje się z różnych materiałów. Głównie są to materiały drewniane, płyty MDF lub szkło. Kształty jakie są dzisiaj w ofercie dopasowane są zapotrzebowania, a jeśli klient nie znajdzie niczego dla siebie może mu zostać zaproponowany spersonalizowany wzór. Najczęściej sprzedaje się fronty gładkie z przodu, ale można też kupić takie, które są zdobione sztukaterią czyli dekoracyjnymi listwami. Kolory i style to już decyzja klientów. Produkcja frontów na zamówienie nie ma ograniczeń kolorystycznych więc klient ma do wyboru całą paletę odcieni. To samo tyczy się czy powierzchnia ma być matowa czy lakierowana. 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze frontów

Wybór frontów kuchennych nie jest trudny ale musimy zwrócić uwagę na niektóre cechy o których trzeba pamiętać. Jedną z tych cech jest łatwość w czyszczeniu. Fronty jednolite czyści się bardzo prosto, gorzej jest jednak z tymi posiadającymi ramki, frezowania lub zagłębienia. Najwięcej trudu mogą sprawić nam fronty wyposażone w sztukaterię przez dużą ilość szczegółów. 

Fronty z płyty MDF

MDF to płyta pilśniowa o średniej gęstości wykonana z włókien drzewnych. Jest to podstawowy materiał do służący do produkcji mebli i wykończeń wnętrz. Stało się tak ponieważ MDF jest bardzo dobrym materiałem do obrabiania czyli wiercenia, wycinania, frezowania i gięcia. Zaletą płyt jest także możliwość sklejenia kilku ze sobą dla uzyskania większej grubości. Stosuje się to często w ozdobnych lub wykończeniu zabudowy meblowej. 

Rodzaje frontów jakie wykonuje się z płyty MDF:

  • Fronty lakierowane – powierzchnia może być wykończona na matowo lub błyszcząco. Jej dużym atutem jest wysoka odporność na urazy oraz łatwość czyszczenia. 
  • Fronty fornirowane – jest to MDF pokryty fornirem czyli cienką drewnianą otuliną. Są idealnym wyborem jeśli chcemy by nasze meble wyglądały jak drewniane ale były pozbawione wad drewna. Prezentują się stylowo i są odporne na zniszczenia.
  • Fronty angielskie – głęboko frezowane w jasnej kolorystyce. Idealnie nadają się do kuchni zaprojektowanych w klasycznym stylu. Są wysoko cenione przez ich estetyczny design.

Fronty błyszczące czy matowe?

Podczas wyboru frontu bardzo ważne jest, żeby zdecydować jakie wykończenie chcemy zastosować. Fronty błyszczące są dzisiaj postrzegane jako bardzo nowoczesne i uniwersalne. Pozwalają też na optyczne powiększenie pomieszczenia. Fronty matowe natomiast są bardziej stonowane i eleganckie, a w kuchni która ma okno z naturalnym światłem dadzą poczucie spokoju. 

Fronty kuchenne to jeden z najważniejszych elementów wykończeniowych w kuchni. Nadają one charakter całemu pomieszczeniu by było ono najlepiej dopasowane do użytkownika. Wybierając musimy pamiętać o cechach jakie nas interesują oraz w jakim stylu tworzymy kuchnie.


Źródło: Fronty kuchenne https://www.prolack.pl/fronty-kuchenne

Data publikacji: 2019-07-26, ostatnia zmiana: 2019-07-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Meble kuchenne, szafy, biura, wycena gratis
100,00 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Hoker soho kokoon design kremowy
400,40 zł
Gliwice
(woj. śląskie)
Stołek d2 barowy toni zielony
259,00 zł
Ostrowiec Świętokrzyski
(woj. świętokrzyskie)
Zestaw 2 krzeseł barowych ciemnoszary franks
496,85 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Stół 76x76cm king home paris wood zielony jasny/sosna naturalna
999,01 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Hoker imitacja skóry jasnoszary cancro
401,84 zł
Pilchowo
(woj. zachodniopomorskie)
zestaw mebli kuchennych
1 200,00 zł
Milanówek
(woj. mazowieckie)
Meble kuchenne typ concordia MIX z szafką narożną
1 149,00 zł
Elbląg
(woj. warmińsko-mazurskie)
Krzesło barowe 46x57x104cm king home dsw wood błękitny
287,10 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Meble kuchenne ! Ceny producenta!
790,00 zł
Zawiercie
(woj. śląskie)
Białe meble na wymiar
5 000,00 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Stół do kuchni biały - 120 cm - stół do jadalni lub salonu - azalea
1 004,63 zł
Bytom
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Aranżacja wnętrz z kominkiem
Kominek we wnętrzu domu zobowiązuje: jeśli projekt przewiduje jego obecność, uzasadnione jest zaplanowanie rozmieszczenia mebli i wyboru wykończeń z uwzględnieniem urządzenia i jego lokalizacji. Proje...
Data publikacji: 2020-03-27
Ściemniaj i oszczędzaj! O zaletach stosowania ściemniaczy
Podwyżki cen prądu stały się faktem. Dużo również mówi się o konieczności oszczędzania z tego powodu i promuje się proekologiczne postawy, idące w kierunku ograniczenia zużycia niepotrzebnej energii....
Data publikacji: 2020-03-24
Sprawdź dach od komina. Wszystko, co musisz wiedzieć o przeglądzie kominiarskim
Idzie kominiarz po drabinie… Tak zaczyna się dziecięca wyliczanka, którą zna każdy rodzic, ale i każdy dorosły, bo przecież też kiedyś była dzieckiem. Wielu kojarzy je z corocznym zakupem wątpliwej ja...
Data publikacji: 2020-03-16
Dach z łupka naturalnego - czym kusi nabywców?
Dach nowo powstałego domu to pierwszy z elementów, na który zwracamy uwagę oglądając daną inwestycję. I choć budowa, czy remont pozostałych części budynku to dużo bardziej skomplikowana operacja niż s...
Data publikacji: 2020-03-14