Mała kuchnia? Postaw na meble kuchenne na wymiar!

Mała kuchnia? Postaw na meble kuchenne na wymiar!

Gdy kuchnia ma niewielkie wymiary, dobór gotowych mebli kuchennych nie zawsze jest wtedy możliwy. Rozwiązanie to kuchnia na wymiar!

Niewielkie kuchnie bardzo często sprawiają bardzo dużo problemów w ich aranżacji. Mało przestrzeni, na której trzeba zmieścić pełną gamę szafek i sprzętów kuchennych powoduje, że połączenie ergonomii i estetyki może być utrudnione.

Do małych kuchni nie musimy jednak wybierać gotowych mebli – alternatywa to meble kuchenne na wymiar, które mogą być dopasowane idealnie do wnętrza!

Kuchnie na wymiar wybierane coraz częściej

Kiedyś kuchnie na wymiar spotykane były bardzo często. Na wykonanie indywidualnie dopasowanych mebli mogli pozwolić sobie tylko nieliczni ze względu na ich wysokie ceny.

Teraz meble kuchenne na wymiar są bardzo popularne – możemy zobaczyć je w wielu domach i mieszkaniach. Co decyduje o ich powodzeniu?

Meble kuchenne na wymiar to przede wszystkim idealne dopasowanie do konkretnego pomieszczenia. Nie ma potrzeby dokładnego mierzenia wnętrza, a potem dopasowywania gotowych mebli kuchennych – zakład stolarski przygotowujący tego typu umeblowanie może dopasować je co do milimetra.

Perfekcyjne dopasowanie nie jest jednak jedyną zaletą kuchni na wymiar – poza tym pozwalają one na dostosowanie ich wyglądu, funkcji i wyposażenia do potrzeb użytkowników.

Klient ma zatem możliwość stworzenia idealnej zabudowy pod względem:

  • stylu mebli kuchennych
  • wielkości zabudowy kuchennej
  • zastosowanych materiałów
  • konstrukcji szafek – szafy tradycyjne, szuflady i inne
  • wyposażenia mebli kuchennych
  • zabudowy AGD

Jak widać, zakład stolarski może wtedy wykonać taką kuchnię, która będzie indywidualnie dopasowana do potrzeb klienta i będzie mogła zagwarantować mu maksymalny komfort korzystania z tej przestrzeni.

Mała kuchnia urządzona na wymiar

Nowoczesne i tradycyjne kuchnie na wymiar świetnie sprawdzają się w wielu wnętrzach. Tego typu rozwiązanie bardzo często wybierane jest również na kuchnie małe, w których liczy się praktycznie każdy centymetr.

Małe kuchnie, zarówno te w domach, jak również w mieszkaniach, mogą być często mało ergonomiczne wtedy, gdy nie będą one właściwie zaaranżowane. Wybierając meble kuchenne na wymiar, warto pamiętać o tym, że dają one niemalże nieograniczone możliwości. Jak można je wykorzystać w małym wnętrzu?

Kuchnie na wymiar umożliwiają przygotowanie wnętrza dopasowanego specjalnie do potrzeb właściciela nieruchomości – może być to zamknięta kuchnia w tradycyjnym stylu, ale też nowoczesny, otwarty aneks kuchenny.

Ergonomia i estetyka w małej kuchni

W małych kuchniach może brakować fizycznie przestrzeni, ale nie oznacza to, że przestrzeń ta nie może być optymalnie wykorzystana, aby w ten sposób ułatwić codzienne przygotowywanie posiłków i sprzątanie po nich.

Zakłady stolarskie oferujące kuchnie na wymiar mogą przygotować dla klientów specjalne projekty wnętrza zgodnie z przekazanymi wskazówkami – projektom tym mogą towarzyszyć również wizualizacje, dzięki czemu można zobaczyć, jak kuchnia będzie prezentować się już po jej montażu.

Meble kuchenne na wymiar do małej kuchni mogą wykorzystywać potencjał wnętrza, w tym jego kształt, wnęki czy też wysokość, aby stworzyć przestrzeń doskonała do przechowywania. Zabudowane AGD będzie prezentowało się bardzo atrakcyjnie – stworzy spójną aranżację w całym wnętrzu. Z kolei specjalne wyposażenie szafek sprawi, że kuchnie te będą ułatwiały uporządkowanie wszystkich przechowywanych w nich przedmiotów.

Dodatkowo, kuchnie na wymiar do małych wnętrz mogą także powiększyć optycznie całe wnętrze. Białe fronty szafek, a także odpowiednie rozmieszczenie zabudowy sprawią, że nawet mała kuchnia będzie mogła wyglądać na większą niż w rzeczywistości. 

Ile kosztuje kuchnia urządzona na wymiar?

Zasadniczo, kuchnia na wymiar będzie droższa niż taka, która zostanie urządzona z meblami gotowymi, ale warto wskazać, że koszty te wcale nie muszą być znacznie wyższe.

Ceny kuchni na wymiar rozpoczynają się najczęściej od około 3000-4000 złotych do małego wnętrza. Przykładowe cenniki można znaleźć na stronach zakładów stolarskich.


Artykuł powstał we współpracy z firmą WOOD WORKS STUDIO z Krakowa. 

Data publikacji: 2019-12-22, ostatnia zmiana: 2019-12-19

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kuchenna szafka dolna limo 8x - jasny popiel połysk
198,00 zł
Gniezno
(woj. wielkopolskie)
Front do zabudowy zmywarki limo 33x - jasny beż połysk
78,00 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Kuchenna szafka dolna limo 5x - biały połysk
148,00 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Kuchenna szafka górna limo 20x - jasny beż połysk
128,00 zł
Nowa Ruda
(woj. dolnośląskie)
Kuchenna szafka zlewozmywakowa limo 26x - biały połysk
238,00 zł
Mikołów
(woj. śląskie)
Kuchenna szafka dolna limo 13x - jasny beż połysk
278,00 zł
Czarne
(woj. pomorskie)
Kuchenna szafka narożna limo 25x - jasny beż połysk
248,00 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)
Maskownica boku szafki limo 35x - 4 kolory
48,00 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Blat kuchenny limo 38x - biały
168,00 zł
Malbork
(woj. pomorskie)
Kuchenna szafka górna limo 21x - jasny beż połysk
148,00 zł
Reguły
(woj. mazowieckie)
Kuchenna narożna szafka zlewozmywakowa limo 16x - jasny beż połysk
198,00 zł
Starogard Gdański
(woj. pomorskie)
Kuchenna szafka pod zlewozmywak limo 10x - jasny popiel połysk
188,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jakie są podstawowe zasady recyklingu? 5 najważniejszych zasad
Pomimo edukacji na temat ekologii i zanieczyszczenia środowiska ilość śmieci, które wytwarzamy, rośnie w zastraszającym tempie. Statystyczny Polak wyprodukował w ubiegłym roku ponad 330 kg odpadów i j...
Data publikacji: 2020-10-23
Jak odnowić meble kuchenne?
Marzy nam się nowy wygląd kuchni, ale nie mamy pieniędzy na to, aby zakupić nowe meble kuchenne? Czy to oznacza, że nie można zdecydować się na nową aranżację kuchenną? Oczywiście, że nie. Nowy wygląd...
Data publikacji: 2020-10-20
Własne SPA w domu i w ogrodzie? Dlaczego nie?
Nasze domy i mieszkania powoli stają się naszymi oazami. We współczesnych czasach mamy możliwość wyposażenia je w najrozmaitszy sprzęt i akcesoria, które ułatwiają codzienne życie oraz sprzyjają rozry...
Data publikacji: 2020-10-14
Sofa rozkładana czy nierozkładana - jakie rozwiązanie wybrać?
Sofa pojawia się w większości domów i mieszkań. Pełni w nich jednak bardzo różne role. Może stanowić praktyczny mebel do salonu lub sypialni. Przydaje się głównie do siedzenia, choć niekiedy sprawdza...
Data publikacji: 2020-10-13