All-on-4 – na czym to polega?

All-on-4 – na czym to polega?

Coraz więcej osób ma kompleksy na punkcie swojego uśmiechu. Wszystkim zależy na tym, żeby mieć przepiękne, śnieżnobiałe zęby. Medycyna umożliwia przygotowanie odpowiednich rozwiązań, które sprawiają, że kompleksy mogą zniknąć z dnia na dzień. Jeżeli chodzi o rozwiązania stomatologiczne, to istnieje wiele nieinwazyjnych, skutecznych metod, które przywrócą piękny uśmiech na ustach. Jednym z najskuteczniejszych i najpopularniejszych zabiegów jest All-on-4. W tym krótkim wpisie powiemy Ci na czym ten zabieg poleca i dlaczego warto go wybrać.


Dlaczego warto wybrać All-on-4? 

Zabieg metodą All-on-4 niesie ze sobą szereg zalet. Dowodzi to temu, że wizyta u dentysty niekoniecznie musi się zakończyć przykrymi, bolesnymi wspomnieniami. Największym plusem takiego rozwiązania jest pominięcie zabiegu w postaci przeszczepu kości, który może bywać uciążliwy nie tylko fizycznie, ale również finansowo. All-on-4 to metoda zdecydowanie tańsza niż inne rozwiązania dentystyczne. Zabiegi przeszczepu kości mogą się wiązać z różnorakimi nieprzewidywalnymi skutkami w postaci powikłań lub odrzucenia implantu przez organizm. All-on-4 ma o wiele lepszą skuteczność, prawdopodobieństwo powikłań lub skutków ubocznych jest bardzo znikome. Co więcej, cały zabieg All-on-4 przebiega kompletnie bezboleśnie, a okres rehabilitacji jest zdecydowanie krótszy niż przy przeciętnych zabiegach stomatologicznych. I ostatnia, choć nie ostateczna zaleta to zapewnienie niebywałych walorów estetycznych uzębienia pacjenta – dzięki temu może cieszyć się przepięknym, krystalicznie białym uśmiechem. 

Kto może z tego zabiegu skorzystać? 

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy organizm jest inny – to lekarz w trakcie konsultacji ustali czy masz możliwość skorzystania z All-on-4. W trakcie wizyty lekarz przedstawi Ci całą oś przebiegu leczenia, będzie kazał przygotować podstawowe badania jak pantomogram, tomografia. Musisz poinformować lekarza czy przyjmujesz jakieś leki, jakie choroby lub zabiegi odbyłeś wcześniej. 


Mogę wykonać zabieg – co dalej? 

Po otrzymaniu zgody od lekarza prowadzącego zaczynamy przechodzić do konkretnych działań. Na początku zabiegu All-on-4, specjalista zaczyna wstawiać implanty i pozbywa się resztek w uzębionej części. Zabieg zawsze przebiega bezboleśnie – nie musisz się martwić perspektywą nieopisywalnego bólu. Lekarz zakłada przygotowany most tymczasowy, oraz wykonuje wycisk potrzebny do przygotowania mostu ostatecznego. Potem następuje okres gojenia, który trwa do około 10 tygodni. Wygląd zębów naturalnych lub prowizorycznych będzie niezbędny do ustalenia formy mostu z porcelany – warunkują to czynniki jak wielkość zębów, zgryz, estetyka. Efektem końcowym jest pełen łuk zębowy. W trakcie wizyt kontrolnych sprawdzamy stan zębów i informujemy jak o nie dbać, żeby utrzymać wieloletni, trwały efekt. 

Jakie są koszty zabiegu? 

Cena jest uzależniona od wielu czynników – nie da się jednoznacznie stwierdzić ile będzie kosztował dany zabieg. Uzależnione jest to od typu implantów, skali wad uzębienia. Pacjenci zawsze są informowani w trakcie indywidualnych konsultacji jakie będą koszty leczenia. Informacje dotyczące cen również można uzyskać na stronach internetowych lub w recepcji wybranej przez pacjenta kliniki.Artykuł powstał we współpracy z: https://b2stomatologia.pl/uslugi/all-on-4/

Data publikacji: 2020-10-14, ostatnia zmiana: 2020-10-14

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Końcówki do szczoteczki sonicznej ORO-BRUSH WHITE
25,99 zł
Długołęka
(woj. dolnośląskie)
Szczoteczka soniczna Philips Sonicare ProtectiveClean HX6851/29
439,00 zł
Bieruń
(woj. śląskie)
Szczoteczka soniczna Vitammy SMILE Krokodyl
49,00 zł
Krosno Odrzańskie
(woj. lubuskie)
Szczoteczka soniczna Vitammy SMILE Lisek
36,90 zł
Łowicz
(woj. łódzkie)
Szczoteczka soniczna Shona Sonic White
99,90 zł
Puławy
(woj. lubelskie)
Szczoteczka Oral-B Vitality 100 CrossAction biała
74,99 zł
Starachowice
(woj. świętokrzyskie)
Szczoteczka Soniczna ORO-SONIC BLACK OROMED
117,99 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
Szczoteczka do zębów PHILIPS HX9911/94 DiamondClean
923,93 zł
Rutka-Tartak
(woj. podlaskie)
Szczoteczka soniczna Philips Sonicare EasyClean HX6511/35
239,00 zł
Krzeszów
(woj. małopolskie)
Braun Końcówki do szczoteczki Oral-B EB20RB-10
139,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Szczoteczki do zębów Philips CleanCare HX3212/42 (soniczna; kolor biały)
133,00 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)
Szczoteczka soniczna Philips Sonicare Let's start HX6212/88
239,00 zł
Sopot
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Apteka internetowa czy stacjonarna? Gdzie w czasie epidemii warto dokonywać zakupów?
Aptekom internetowym zaufał już co drugi polski internauta. Czas pandemii dodatkowo wpłynął na popularność takiej formy zakupów. Dowiedz się, gdzie najlepiej kupować leki z korzyścią dla swojego zdrow...
Data publikacji: 2021-06-14
Jak zapobiegać zaparciom? Poradnik
Zaparcia coraz częściej nazywa się problemem cywilizacyjnym. Badania wskazują, że mogą dotyczyć nawet 28% członków społeczeństw zachodnich[1]. Najczęściej są wynikiem nieprawidłowych nawyków żywieniow...
Data publikacji: 2021-04-07
Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?
Choć oddychanie to czynność, którą wykonujemy automatycznie, stres, przebywanie w zamkniętych, źle wentylowanych pomieszczeniach oraz nieprawidłowa postawa ciała mogą przyczyniać się do tego, że do na...
Data publikacji: 2021-03-02
Kolka nerkowa. Przyczyny, objawy, pierwsza pomoc
Kolka nerkowa to bolesne schorzenie, które zazwyczaj wskazuje na kamicę moczową. Jakie są przyczyny jej powstawania, czym się objawia i jak się zachować w przypadku ataku kolki? Podpowiadamy.
Data publikacji: 2021-02-24

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij