Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?

Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?

Choć oddychanie to czynność, którą wykonujemy automatycznie, stres, przebywanie w zamkniętych, źle wentylowanych pomieszczeniach oraz nieprawidłowa postawa ciała mogą przyczyniać się do tego, że do naszych płuc nie dociera tyle tlenu, ile rzeczywiście potrzebujemy. Najczęściej jednak zdajemy sobie z tego sprawę, gdy zaczynamy odczuwać pierwsze negatywne skutki zdrowotne niedotlenienia takie jak ból głowy czy ospałość. A przecież O2 to jeden z najważniejszych pierwiastków na całej planecie! Dlatego coraz więcej osób szuka informacji na temat terapii tlenowych. Na czym polegają i gdzie się odbywają? Sprawdziliśmy, gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne.

Najważniejsze zalety terapii tlenowej

Sesja w komorze normobarycznej trwa zazwyczaj około dwóch godzin. Uczestnicy terapii oddychają specjalnie skomponowaną mieszanką tlenową zawierającą optymalną ilość tlenu (40% zamiast 21%), a także dwutlenku węgla i wodoru. To niewidzialny zastrzyk energii dla całego organizmu. Tlen z płuc przedostaje się do krwi, a wraz z nią jest rozprowadzany do wszystkich komórek ciała. Regularne terapie tlenowe korzystnie wpływają na wydolność. Z tej legalnej „formy dopingu” chętnie korzystają zawodowi sportowcy oraz osoby trenujące półamatorsko, które chcą poprawić swoje wyniki bez dodatkowej ingerencji. Tlenoterapia jest także zalecana osobom, które są w trakcie rekonwalescencji. Optymalne stężenie tlenu i pozostałych pierwiastków pomaga szybciej dojść do zdrowia po różnego rodzaju zabiegach (także medycyny estetycznej). Wiele mówi się także o zaletach tlenoterapii w regulowaniu metabolizmu oraz opóźnianiu procesów starzenia.

Na sesje często przychodzą osoby, które szukają dodatkowego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów, a także wszyscy, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu skóry. Ze względu na to, że terapia w komorze normobarycznej nie ma wielu przeciwwskazań, często korzystają z niej całe rodziny. Coraz więcej mówi się bowiem o tym, że regularne sesje tlenowe wpływają na zwiększenie aktywności komórek nerwowych w mózgu, a w efekcie mogą pozytywnie wpływać na rozwój dzieci, u których zdiagnozowano spektrum autyzmu.

Gdzie w Polsce można znaleźć komory normobaryczne?

Choć na terenie całego kraju jest wiele miejsc, w których można skorzystać z tlenoterapii w komorze normobarycznej, warto szukać takich, które spełniają niezbędne standardy bezpieczeństwa i w których korzysta się z najnowszych technologii oczyszczania powietrza. Jednym z takich miejsc jest komora Normo Life zlokalizowana w miejscowości Konstancin-Jeziorna niespełna 10 kilometrów od Warszawy. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej usługodawcy, w komorze znajduje się urządzenie do dekontaminacji, które pozwala zlikwidować większość niewidocznych gołym okiem wirusów i bakterii. Podobnej klasy urządzenia można znaleźć m.in. na salach porodowych lub operacyjnych. Nierzadko na sesje terapii tlenowej do Konstancina-Jeziornej przyjeżdżają osoby z całego kraju, a nawet z zagranicy. To dobry sposób na relaks w trakcie urlopu w województwie mazowieckim i okolicach lub stresującego wyjazdu służbowego.


Artykuł powstał we współpracy z normolife.com

Data publikacji: 2021-03-02, ostatnia zmiana: 2021-03-02

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Tabletki z czosnku x 60 tabletek
23,42 zł
Sianowo
(woj. pomorskie)
Humavit morwa forte x 150 kapsułek
35,69 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Poli kosanol x 60 tabletek
16,99 zł
Rogoźnik
(woj. śląskie)
Aspifox 150mg x 60 tabletek
7,44 zł
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)
Olimp forsen forte z walerianą x 30 kapsułek
29,26 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Profilaktin równowaga emocji syrop 115ml
15,46 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Allnutrition omega 3 k2 + d3 x 30 kapsułek
17,03 zł
Tarnobrzeg
(woj. podkarpackie)
Karczoch sok 1000ml
38,61 zł
Poznań
(woj. wielkopolskie)
Platinum omega-3 fish 1000mg x 60 kapsułek
22,61 zł
Wyszków
(woj. mazowieckie)
Pycnogenol x 120 tabletek
77,00 zł
Dzierżoniów
(woj. dolnośląskie)
Vitaminum b2 pliva 3mg x 50 tabletek
5,00 zł
Wałbrzych
(woj. dolnośląskie)
Gripomax extra x 10 saszetek
10,31 zł
Przemyśl
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak zapobiegać zaparciom? Poradnik
Zaparcia coraz częściej nazywa się problemem cywilizacyjnym. Badania wskazują, że mogą dotyczyć nawet 28% członków społeczeństw zachodnich[1]. Najczęściej są wynikiem nieprawidłowych nawyków żywieniow...
Data publikacji: 2021-04-07
Kolka nerkowa. Przyczyny, objawy, pierwsza pomoc
Kolka nerkowa to bolesne schorzenie, które zazwyczaj wskazuje na kamicę moczową. Jakie są przyczyny jej powstawania, czym się objawia i jak się zachować w przypadku ataku kolki? Podpowiadamy.
Data publikacji: 2021-02-24
Gdzie mogę przeprowadzić test na koronawirusa?
Koronawirus totalnie przeorganizował nasze życie. Od momentu pojawienia się tego patogenu na świecie minął już ponad rok. Niedługo minie rok jak pojawił się w Polsce. Co się zmieniło od tego czasu? Ws...
Data publikacji: 2021-02-16
Oparzenia termiczne u dzieci - jak udzielić pomocy?
Ciekawość najmłodszych nie zna granic – niestety, w niektórych przypadkach może ona prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wśród najpopularniejszych są oparzenia – gdy już do nich dojdzie, konieczna j...
Data publikacji: 2020-12-03

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij