Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?

Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?

Choć oddychanie to czynność, którą wykonujemy automatycznie, stres, przebywanie w zamkniętych, źle wentylowanych pomieszczeniach oraz nieprawidłowa postawa ciała mogą przyczyniać się do tego, że do naszych płuc nie dociera tyle tlenu, ile rzeczywiście potrzebujemy. Najczęściej jednak zdajemy sobie z tego sprawę, gdy zaczynamy odczuwać pierwsze negatywne skutki zdrowotne niedotlenienia takie jak ból głowy czy ospałość. A przecież O2 to jeden z najważniejszych pierwiastków na całej planecie! Dlatego coraz więcej osób szuka informacji na temat terapii tlenowych. Na czym polegają i gdzie się odbywają? Sprawdziliśmy, gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne.

Najważniejsze zalety terapii tlenowej

Sesja w komorze normobarycznej trwa zazwyczaj około dwóch godzin. Uczestnicy terapii oddychają specjalnie skomponowaną mieszanką tlenową zawierającą optymalną ilość tlenu (40% zamiast 21%), a także dwutlenku węgla i wodoru. To niewidzialny zastrzyk energii dla całego organizmu. Tlen z płuc przedostaje się do krwi, a wraz z nią jest rozprowadzany do wszystkich komórek ciała. Regularne terapie tlenowe korzystnie wpływają na wydolność. Z tej legalnej „formy dopingu” chętnie korzystają zawodowi sportowcy oraz osoby trenujące półamatorsko, które chcą poprawić swoje wyniki bez dodatkowej ingerencji. Tlenoterapia jest także zalecana osobom, które są w trakcie rekonwalescencji. Optymalne stężenie tlenu i pozostałych pierwiastków pomaga szybciej dojść do zdrowia po różnego rodzaju zabiegach (także medycyny estetycznej). Wiele mówi się także o zaletach tlenoterapii w regulowaniu metabolizmu oraz opóźnianiu procesów starzenia.

Na sesje często przychodzą osoby, które szukają dodatkowego sposobu na zrzucenie zbędnych kilogramów, a także wszyscy, którym zależy na zachowaniu młodego wyglądu skóry. Ze względu na to, że terapia w komorze normobarycznej nie ma wielu przeciwwskazań, często korzystają z niej całe rodziny. Coraz więcej mówi się bowiem o tym, że regularne sesje tlenowe wpływają na zwiększenie aktywności komórek nerwowych w mózgu, a w efekcie mogą pozytywnie wpływać na rozwój dzieci, u których zdiagnozowano spektrum autyzmu.

Gdzie w Polsce można znaleźć komory normobaryczne?

Choć na terenie całego kraju jest wiele miejsc, w których można skorzystać z tlenoterapii w komorze normobarycznej, warto szukać takich, które spełniają niezbędne standardy bezpieczeństwa i w których korzysta się z najnowszych technologii oczyszczania powietrza. Jednym z takich miejsc jest komora Normo Life zlokalizowana w miejscowości Konstancin-Jeziorna niespełna 10 kilometrów od Warszawy. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej usługodawcy, w komorze znajduje się urządzenie do dekontaminacji, które pozwala zlikwidować większość niewidocznych gołym okiem wirusów i bakterii. Podobnej klasy urządzenia można znaleźć m.in. na salach porodowych lub operacyjnych. Nierzadko na sesje terapii tlenowej do Konstancina-Jeziornej przyjeżdżają osoby z całego kraju, a nawet z zagranicy. To dobry sposób na relaks w trakcie urlopu w województwie mazowieckim i okolicach lub stresującego wyjazdu służbowego.


Artykuł powstał we współpracy z normolife.com

Data publikacji: 2021-03-02, ostatnia zmiana: 2021-03-02

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Miralo sen x 20 kapsułek
32,42 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)
Skrzyp olbrzymi x 50 kapsułek
32,25 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Artrocol x 60 kapsułek
23,99 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Swanson ginkgo biloba liquid extract 29,6ml
22,87 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Witamina d3 + k2 (mk-7) x 30 tabletek
19,87 zł
Ludomy
(woj. wielkopolskie)
Soma płyn ziołowy 100ml
13,64 zł
Wyszków
(woj. mazowieckie)
Loperamid apteo med 2mg x 10 kapsułek
9,90 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Jasnum uro x 60 kapsułek
53,92 zł
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)
Swanson likopen 10mg x 120 kapsułek
63,67 zł
Staszów
(woj. świętokrzyskie)
Bodymax 50+ x 100 tabletek
34,74 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Biolevox ha 2,2% x 1 ampułkostrzykawka 2ml
265,74 zł
Tarnów
(woj. małopolskie)
Apteo głóg x 30 tabletek
14,35 zł
Żory
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać skuteczne feromony damskie?
Na temat feromonów mówi się ostatnio bardzo dużo. Jedni uważają, że treści dotyczące działania tychże substancji lotnych są kolejną próbą sprzedania nic niewartego towaru. Inni z kolei sądzą, że dzięk...
Data publikacji: 2022-04-20
Co robić, aby mieć piękną cerę - 7 porad dla każdego
Gładka, promienna cera bez niedoskonałości i zmarszczek to marzenie większości kobiet. Pomyśl tylko jak pięknie mogłoby wyglądać życie gdybyś nie musiała się malować i ukrywać niedoskonałości? Z dbani...
Data publikacji: 2022-03-14
Dlaczego podkład się waży i jak przygotować cerę do makijażu?
Czy istnieje jeden największy koszmar każdego amatora i specjalisty od makijażu? Niestety tak i jest nim ważenie się podkładu! Może się wydawać, że to rzecz, na którą nie mamy zupełnie wpływu oraz tak...
Data publikacji: 2021-12-01
Z czym łączyć retinol? Znajdź dla niego parę idealną!
Z czym łączyć retinol? To pytanie pojawia się wtedy, gdy rozpoczynamy przygodę z tą najskuteczniejszą substancją przeciwstarzeniową. Zbierając informacje o niej dowiadujemy się, jak ją stosować, kiedy...
Data publikacji: 2021-11-24

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij