Jak wybrać skuteczne feromony damskie?

Jak wybrać skuteczne feromony damskie?

Na temat feromonów mówi się ostatnio bardzo dużo. Jedni uważają, że treści dotyczące działania tychże substancji lotnych są kolejną próbą sprzedania nic niewartego towaru. Inni z kolei sądzą, że dzięki feromonom ich życie całkowicie się zmieniło. Jak do tych opinii ma się odnieść kobieta, która zastanawia się nad stosowaniem damskich feromonów? Co zrobić, aby ich użycie rzeczywiście przyniosło konkretne efekty?

Pewność siebie i tylko tyle!

Jesteś piękna. I tyle! Fakt, stwierdzenie to przypomina wypowiedź osoby prowadzącej warsztaty z zakresu docenienia kobiecej wartości. Niemniej ma ono bardzo istotne znaczenie, gdyż bez uświadomienia sobie tych kilku prostych zdań, nie warto stosować feromonów. Nawet najlepsze, optymalnie dobrane i mocno skondensowane preparaty nie zastąpią wdzięku, urody (nie mylić ze sztucznie wykreowanym pięknem) i niesamowitej osobowości.

W poznawaniu nowych osób, budowaniu z nimi relacji, a także w odnoszeniu sukcesów zawodowych kluczową kwestią pozostaje komunikatywność, która łączy się z niepowtarzalnym urokiem osobistym. Feromony to substancje, które tylko ogniskują działanie tych czynników, dzięki czemu kobieta stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna i poważana w oczach innych osób.

Feromony damskie - które wybrać, aby być zadowoloną?

Jeśli kobieta przejdzie już przez psychologiczne aspekty podejścia do własnej wartości, może ona się już skupić na tym, czemu poświęcony jest niniejszy artykuł, a więc na feromonach. Zacznijmy od tego, że jest ich mnóstwo. Fakt, nie jest to zbyt odkrywcze stwierdzenie, ale już ono samo daje nam pewną wiedzę na temat naprawdę dobrych i sprawdzonych produktów. Znalezienie naprawdę dobrego feromonu bez odpowiedniej wiedzy i umiejętności rozeznania produktów dostępnych na rynku graniczy z cudem. Zacznijmy od tego, że:

 • feromony nie mają swojego zapachu, a te zapachowe są po prostu mieszanką substancji aktywnej i odpowiednio dobranych aromatów,
 • większość produktów zawiera szczątkowe ilości feromonów,
 • za dobre feromony damskie trzeba niestety sporo zapłacić, gdyż ich pozyskiwanie jest bardzo kosztowne,
 • feromony nie sprawią, że staniesz się duszą towarzystwa; wręcz przeciwnie - ich niewłaściwe użycie może nie przynieść żadnych skutków,
 • źle dobrany produkt może wywoływać reakcję alergiczną, a tego z pewnością nikt nie chce.

Działanie feromonów

Typowe feromony damskie składają się z czterech podstawowych substancji chemicznych, takich jak:

 1. Androstenol,
 2. Androsteron,
 3. Estratetraenol,
 4. Androstadienon.

Co ciekawe, każda z nich wykazuje nieco inne działanie na organizm kobiety. Pierwszy z nich - Androstenol - jest związkiem odpowiedzialnym za młodzieńczą witalność i seksapil. Androsteron jest substancją zwiększającą pragnienie nawiązania kontaktu wzrokowego. Następny związek chemiczny, czyli estratetraenol, jest uważany za feromon kobiecości. Ostatni na liście androstadienon jest odpowiedzialny za pobudzenie i poprawę nastroju. Oznacza to, że stosowanie tych środków przełoży się na wzrost atrakcyjności seksualnej, poprawi samopoczucie i pewność siebie, a także pozwoli czuć się młodziej.

Z zapachem czy bez?

Na rynku można w zasadzie znaleźć dwa podstawowe rodzaje produktów: tzw. "czyste" feromony, a także perfumy z feromonami. Te pierwsze są przeznaczone dla pań, które mają dużo większe doświadczenie w uwodzeniu i potrafią to wykorzystać. Z kolei perfumy z feromonami to propozycja głównie dla tych osób, które dopiero przełamują pierwsze lody w trakcie poznawania nowych znajomych.

W związku z tym, że perfumy z feromonami składają się z wielu różnych składników, procentowy udział "czystych feromonów" jest w nich mniejszy. Oczywiście nie oznacza to, że są one nieskuteczne. Kwestią otwartą pozostaje stężenie czystego produktu w jednym mililitrze produktu. Optymalna ilość to 1,67 mg/ml, co jest wartością wystarczającą zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn.

W feromonach damskich zapach jest odpowiedzialny za potęgowanie doświadczeń między kobietą, a mężczyzną. W skład większości tych produktów wchodzą aromaty oparte na mięcie, cytrusach i rzadziej na mocnym, wyrazistym zapachu alkoholu. Dzięki nim kobieta poczuje się lepiej, staje się bardziej pewna siebie i co najważniejsze - będzie miała ochotę na mniej lub bardziej zobowiązujący flirt.

W przypadku, gdy feromony mają charakter bezwonny, można je stosować bezpośrednio na skórę w połączeniu z własnymi perfumami. Dzięki temu doświadczona już w tej kwestii kobieta stworzy swoją własną, indywidualną kompozycję zapachową, która będzie dostosowana do jej preferencji.

Trzy nuty zapachowe - teoria i praktyka

Wielu producentów opakowań z feromonami opisuje je jako dość specyficzne połączenie nuty głowy, serca i nuty bazowej. Nutą głowy nazywa się zapach, który można odczuć przy pierwszym kontakcie substancji zapachowej ze skórą. Wyczuwa się ją maksymalnie przez 30 minut, ale z reguły czas ten jest znacznie krótszy, co jest spowodowane m.in. dość szybkim przyzwyczajeniem się zmysłu powonienia do otoczenia. Następnie dociera do nas nuta serca, zwana też środkową. Jej zapach utrzymuje się przez około 2 - 3 godziny. Ostatnim zapachem jest nuta bazowa, która utrzyma się w powietrzu przez maksimum 2 - 3 godziny.

Kompozycje te są bardzo złożone i tylko doświadczony koneser będzie w stanie je wszystkie bezbłędnie wychwycić. Warto postawić m.in. na następujące kompozycje zapachowe:

 1. W nucie głowy bergamotka i czarna porzeczka, w nucie środkowej połączenie kwiatu róży, piżma i kwiatu pomarańczy, a w nucie podstawowej kompozycja drzewa cedrowego i paczuli
 2. W nucie głowy gruszka połączona z pomarańczą i różowym pieprzem, w nucie serca jaśmin z kawą, a w nucie bazowej wanilia, cedr i odrobina aromatu paczuli.
 3. W nucie głowy zapach liści czarnej porzeczki, w nucie serca róże i frezje, a w nucie podstawowej (bazowej) paczula, wanilia i nuty drzew.

Perfumy z feromonami dla kobiet, a ich skuteczna aplikacja

O tym, czy feromony dla kobiet są faktycznie tak skuteczne, jak mówią reklamy, można się dowiedzieć tylko wtedy, gdy zostaną one prawidłowo zaaplikowane. Co ważne, feromony muszą być stosowane bezpośrednio na skórę, gdyż tylko w połączeniu z nią wchodzą one w stosowną reakcję. Ważne, aby skóra w danym miejscu była możliwie jak najcieplejsza. Dzięki temu zawarte w substancji składniki zapachowe znacznie łatwiej rozchodzą się w bliskim otoczeniu kobiety. Warto też podkreślić, że stosowanie perfum z feromonami w nadmiarze, może doprowadzić do reakcji zupełnie przeciwnej do oczekiwanej. Cóż, nikt nie lubi stać w pobliżu osoby, która pachnie zbyt intensywnie i to nawet wówczas, gdy zapach ten jest intensywny.

Wracając do tematu aplikacji, feromony dla kobiet powinny być aplikowane bezpośrednio na szyję, zgięcia łokci, zgięcia kolan, a także za uszami i w okolicach nadgarstków. Co ważne, produkt musi być stosowany bezpośrednio na czystą skórę.

Po czym poznać dobre feromony? Po cenie!

Zgodnie z tym o czym powiedziano wcześniej, dobre feromony damskie można poznać m.in. po cenie. Sprawdzone produkty mają swoje odpowiedniki w postaci 1 ml testerów, których pojedyncze opakowanie to koszt rzędu kilkunastu złotych. Jak odnieść tą cenę do niektórych, dostępnych na rynku feromonów z tzw. "wyższej półki", których opakowanie o pojemności nawet 100 ml kosztuje... kilkadziesiąt złotych? Trzeba pamiętać, że dobre feromony można kupić za kwotę 100 - 300 złotych, choć oprócz ceny, duże znaczenie ma tu również objętość danego opakowania.

Gdzie kupować dobre feromony?

Trudno jednoznacznie wskazać, które perfumy z feromonami dla kobiet są najskuteczniejsze. Na rynku istnieje co najmniej kilka przodujących w ich wytwarzaniu firm w tym Sexual Health Series, Medica-Group czy Lovely Lovers.

Według jednego z wielu ogólnodostępnych rankingów feromonów dla kobiet ( https://kowalezdrowia.pl/perfumy-damskie-z-feromonami), to właśnie produkty tych marek zajmują czołowe miejsca.

Należy jednak pamiętać, że feromony warto kupować wyłącznie u producenta lub w profesjonalnych drogeriach. Zakup produktu za pośrednictwem wątpliwej strony internetowej, której twórca bezmyślnie kaleczy język polski, jest nie tylko ryzykowny, ale też niebezpieczny.

Jak sprawić, aby feromony były skuteczniejsze?

Zgodnie z tym, co mówiliśmy wcześniej, skuteczność feromonów dla kobiet zależy też od sposobu ich aplikacji. Kluczowe kwestie to:

 • warunki atmosferyczne, gdyż silny wiatr, intensywne opady deszczu, śniegu, a także mróz skutecznie ograniczą emisję feromonów do otoczenia,
 • higiena, gdyż feromony powinny być stosowane wyłącznie na czyste ciało; w przeciwnym razie skutek ich stosowania będzie odwrotny do oczekiwanego,
 • stosowanie feromonów bezwonnych nie może wiązać się z wylewaniem hektolitrów perfum.

Warto też pamiętać o tym, że nie wszystkie feromony są przeznaczone w celu budowania intymnej relacji między kobietą i mężczyzną. Wręcz przeciwnie - spora grupa z nich ma podbudować pewność siebie, instynkt dominacji (co jest zasadne np. w pracy), czy też własną pewność siebie.

Podsumowanie

Feromony damskie to bardzo szeroka rodzina produktów, których stosowanie nie jest kluczowe do odniesienia sukcesów w życiu osobistym i uczuciowym. Działanie produktu można porównać do stosowania perfum, używania biżuterii, czy też wybierania seksownego stroju.

Data publikacji: 2022-04-20, ostatnia zmiana: 2022-04-20

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Acetyl-l-carnitine 500mg x 100 kapsułek
80,75 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)
Curcuma caps x 60 kapsułek
23,56 zł
Bełchatów
(woj. łódzkie)
Odporność ecomer junior x 30 kapsułek do żucia
49,70 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
Klimadynon 2,8 mg x 60 tabletek
34,31 zł
Jarosław
(woj. podkarpackie)
żurawina sok 1000ml
34,34 zł
Nowy Targ
(woj. małopolskie)
Tabletki uspokajające multicalm x 30 tabletek
8,51 zł
Kalisz
(woj. wielkopolskie)
Swanson ginkgo biloba liquid extract 29,6ml
22,87 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Ginkobon forte x 30 kapsułek - data ważności 31-08-2022r.
14,00 zł
Zaścianki
(woj. podlaskie)
Uroner d x 60 kapsułek
45,32 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Olej z rekina 500mg x 60 kapsułek
19,27 zł
Zamość
(woj. lubelskie)
Fermathron plus 1,5% 30mg/2ml x 1 sztuka
126,42 zł
Wałbrzych
(woj. dolnośląskie)
Witamina d-3 5000 j.m. x 120 kapsułek
42,91 zł
Lubowidz
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Co robić, aby mieć piękną cerę - 7 porad dla każdego
Gładka, promienna cera bez niedoskonałości i zmarszczek to marzenie większości kobiet. Pomyśl tylko jak pięknie mogłoby wyglądać życie gdybyś nie musiała się malować i ukrywać niedoskonałości? Z dbani...
Data publikacji: 2022-03-14
Dlaczego podkład się waży i jak przygotować cerę do makijażu?
Czy istnieje jeden największy koszmar każdego amatora i specjalisty od makijażu? Niestety tak i jest nim ważenie się podkładu! Może się wydawać, że to rzecz, na którą nie mamy zupełnie wpływu oraz tak...
Data publikacji: 2021-12-01
Z czym łączyć retinol? Znajdź dla niego parę idealną!
Z czym łączyć retinol? To pytanie pojawia się wtedy, gdy rozpoczynamy przygodę z tą najskuteczniejszą substancją przeciwstarzeniową. Zbierając informacje o niej dowiadujemy się, jak ją stosować, kiedy...
Data publikacji: 2021-11-24
Złamany ząb... i co dalej? Dowiedz się jak odbudować piękny uśmiech.
Najczęstszymi przyczynami złamań zębów są sporty kontaktowe, jak boks, MMA, karate, ale też inne - koszykówka, golf, rolki, tenis, siatkówka jak również wypadki komunikacyjne. Zwykły wypadek przy prac...
Data publikacji: 2021-09-26

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij