Szukaj

Kategorie

5 Świetnych sposobów na powstrzymanie stresu oksydacyjnego i rozpoczęcie życia o dobrej jakości


5 Świetnych sposobów na powstrzymanie stresu oksydacyjnego i rozpoczęcie życia o dobrej jakości.


Dziś przyjrzymy się problemom, które mogą przydarzyć się, jeżeli nasz metabolizm nie będzie zdrowy i zapoznamy się z pięcioma sposobami na rozwiązanie tych problemów. Najpierw należy jednak zrozumieć czym jest stres oksydacyjny.

Stres oksydacyjny

Pięć sposobów na powstrzymanie stresu oksydacyjnego i zwiększenie jakości życia.

Ogólnie rzecz biorąc, stres oksydacyjny zachodzi wówczas, gdy w organizmie występuje nierównowaga pomiędzy dwoma głównymi składnikami: wolnymi rodnikami i przeciwutleniaczami. Przeciwutleniacze są bardzo ważne dla zachowania dobrego zdrowia, neutralizują one wolne rodniki, które uszkadzają komórki i w konsekwencji cały organizm. Dlatego właśnie bardzo ważne jest zapewnienie organizmowi odpowiednich składników, takich jak witamina C czy E. Jeżeli metabolizm i cały organizm są zdrowe, poziom równowagi jest lepszy. Przeciwutleniacze kontrolują niedobre komórki i dbają o to, by nie rozwinęły się one w coś znacznie bardziej szkodliwego. Jeżeli organizm jest w stanie stresu oksydacyjnego, wolne rodniki mogą przejąć nad nim kontrolę.

Taka sytuacja jest niekorzystna, ponieważ wolne rodniki działające w organizmie rozpoczynają proces jego destrukcji powodując zaburzenia białka, a nawet zaburzenia informacji genetycznych. Tworzy się wówczas środowisko, w którym powstawać mogą poważne problemy zdrowotne takie jak nowotwory, choroby serca, cukrzyca, demencja czy choroby płuc. Jak zatem powstrzymać ten proces? Poznaj sprawdzone metody!

Pięć sposobów na powstrzymanie stresu oksydacyjnego i zwiększenie jakości życia

1. Ćwiczenia fizyczne

Należy wykonywać regularne ćwiczenia fizyczne, ponieważ ruch jest kluczem do utrzymania wagi ciała na zdrowym poziomie. Jeżeli nudzą nas ćwiczenia na siłowni, warto spróbować pływania. Nawet niewielka aktywność fizyczna taka jak parkowanie dalej od sklepu czy korzystanie ze schodów zamiast windy może sprawić różnicę.


2. Unikanie toksyn

Wiele produktów, z których korzystamy codziennie w domu może być dla nas groźne. Należy sprawdzać skład chemiczny środków czystości, a nawet kremów nawilżających i odrzucić niebezpieczne produkty. Korzystanie z naturalnych produktów pozbawionych szkodliwych toksyn może doskonale wpłynąć na stan zdrowia. Warto sięgnąć po organiczne produkty spożywcze i odrzucić przetwarzaną żywność.

3. Medytacja

Czysty i spokojny umysł pomoże usunąć stres z naszego życia. Warto wyłączyć telefon i sięgnąć po książkę. Nie ma przecież potrzeby sprawdzania wpisów na portalu społecznościowym co 2 minuty, wystarczy poświęcić im trochę czasu pod koniec dnia. Yoga, medytacja, czy kreatywne hobby są doskonałymi sposobami na uspokojenie umysłu.


4. Przyjmowanie większej ilości przeciwutleniaczy

Należy zadbać o to, by dostarczyć organizmowi obfite ilości przeciwutleniaczy, takich jak woda o dużej zawartości wodoru. Nie trzeba jednak od razu biec do sklepu i udać się do alejki z suplementami diety. Najlepsze przeciwutleniacze i witaminy pochodzą z naturalnych źródeł. Warto sprawdzić, jakie warzywa i owoce są najbardziej odpowiednie dla ludzkiego organizmu i zawierają najwięcej składników odżywczych. Warto też wiedzieć, jakie warzywa i owoce są świeże w danej porze roku.

5. Spożywanie zdrowych nasion

Nasiona są niesamowitym, zdrowym i naturalnym produktem spożywczym, który poprawia działanie całego organizmu. Nasiona pozytywnie wpływają na układ odpornościowy i pomagają organizmowi osiągnąć równowagę, która z kolei ma pozytywny wpływ na jakość życia. Warto zrobić zapasy migdałów, nasion słonecznika i pestek dyni. Zawierają one mnóstwo przeciwutleniaczy i witamin występujących w naturalnej formie. Syntetyczne witaminy wcale nie są zdrowe.Poprzez wdrożenie tych prostych sugestii do swojego stylu życia można znacznie podnieść jego jakość. Kluczowe znaczenie ma znalezienie równowagi, której potrzebuje nasz organizm i zachowanie jej by cieszyć się dobrym zdrowiem fizycznym i psychicznym.Autorem wpisu jest serwis jonizatory.eu - dystrybutor jonizatorów wody i ozonatorów powietrza.

Data publikacji: 2018-10-14, ostatnia zmiana: 2018-10-23

Może Cię zaintersować:

- Sposób na relaks i regenerację sił


Spodobało Ci się?


ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Manicure biologiczny - naturalny sposób na piękne paznokcie
Piękne dłonie to też piękne paznokcie. Aby nadać im piękny wygląd, nie trzeba stosować niszczących płytkę lakierów – wystarczy manicure biologiczny!

Data publikacji: 2019-02-26

Rozstępy - czym są i jak można je zredukować?
Nie bez powodu w przypadku rozstępów częściej mówi się o „redukowaniu” defektu skórnego, niż o jego usuwaniu. Taka niedoskonałość ma niestety to do siebie, że im później postanowimy się z nią uporać, tym mniejsza będzie szansa na pozbycie się nieestetycznych zmian. Jeżeli jednak zareagujemy odpowiednio wcześnie, czyli w początkowym stadium rozwoju rozstępów, istnieje większe prawdopodobieństwo zmniejszenia ich widoczności lub nawet całkowitego usunięcia problemu.

Data publikacji: 2019-02-14

Co dają zabiegi medycyny estetycznej?
Medycyna estetyczna od kilku lat jest przywilejem nie tylko osób z pierwszych stron gazet. Dzięki rozpowszechnieniu stosowanych metod, stała się ona dostępna niemal dla każdego. Nie wszyscy jednak wiedzą co dają zabiegi medycyny estetycznej...

Data publikacji: 2018-11-29

Jaki ciśnieniomierz warto wybrać?
Podpowiadamy jaki ciśnieniomierz warto kupić. Porównujemy najpopularniejsze modele.

Data publikacji: 2018-10-11