Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza - poradnik kupującego

Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza - poradnik kupującego

Sprawdź w jaki sposób wybrać odpowiedni ciśnieniomierz. Zapraszamy do lektury!

Wybór ciśnieniomierzy jest niezwykle bogaty na rynku medycznym, dlatego przed ostatecznym wyborem i zakupem sprzętu medycznego warto zastanowić się jaki ciśnieniomierz będzie najlepszy dla nas lub dla naszych bliskich. W dzisiejszym artykule dowiesz się jakie są rodzaje ciśnieniomierzy oraz, które będą najlepiej nadawać się właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.

Po co ciśnieniomierz 

W dzisiejszych czasach, najczęściej występowaną chorobą wśród dorosłych są choroby związane z krążeniem krwi oraz z sercem. Dlatego tak bardzo ważne dla naszego zdrowia jest regularne badanie ciśnienia naszej krwi. Dzięki temu będziesz mógł dużo szybciej wykryć i zdiagnozować choroby typu arytmia czy nadciśnienie. 

Wczesna diagnoza chorób układu krążenia pozwoli dużo szybciej wyleczyć lub zapobiec rozwojowi danej choroby. Jest to ważne, szczególnie wśród ludzi starszych oraz ludzi, którzy nie prowadzą aktywnego trybu życia. Dla tych grup regularne badanie ciśnienia krwi to wręcz obowiązek.


Jakie ciśnieniomierze są dostępne na rynku?

Gdy myślimy o ciśnieniomierzu, przed oczami widzimy lekarza, który zaciska nam na ręce mankiet. Ten rodzaj ciśnieniomierza, to ciśnieniomierz zegarowy. Jest to klasyczny sprzęt do mierzenia ciśnienia, stosowany głównie przez lekarzy oraz pielęgniarki w szpitalach i ośrodkach zdrowia. Charakteryzuje się dużą dokładnością pomiarów. Do prawidłowego odczytu wyniku potrzebny jest również stetoskop, dlatego domowi użytkownicy bardzo rzadko decydują się na ten rodzaj urządzeń.

Drugi rodzaj ciśnieniomierzy, które na które warto zwrócić uwagę szczególnie do użytku domowego, to ciśnieniomierze elektroniczne, które możemy podzielić na:

  • ciśnieniomierze nadgarstkowe: ten rodzaj urządzenia jest najprostrzym w obsłudzę ciśnieniomierzem dostępnym na naszym rynku. Wystarczy założyć mankiet ciśnieniomierza na nadgarstek, wcisnąć przycisk i automatycznie rozpoczyna się pomiar naszego ciśnienia. Wynik powinien pojawić się już po kilku sekundach na wyświetlaczu ciśnieniomierza. Jedyną wadą tego sprzętu jest dokładność pomiaru. Jeśli zależy nam na dokładnym wyniku naszego ciśnienia krwi, ciśnieniomierz nadgarstkowy nie będzie najlepszym wyborem, natomiast jeśli szukamy sprzętu do kontrolnego pomiaru ciśnienia co pewien czas, to zakup ciśnieniomierza nadgarstkowego będzie idealnym wyborem.
  • ciśnieniomierze naramienne: ciśnieniomierze naramienne również posiadają mankiet, tyle tylko, że zakładamy go na ramię. Mankiet musimy napompować tak, jak w przypadku pomiaru ciśnieniomierzem zegarowym. Tego typu ciśnieniomierz również bardzo szybko pokaże nam wynik automatycznie na wyświetlaczu. Dużym plusem tego sprzętu, jest to dokładność pomiaru oraz łatwość obsługi. Jeśli szukamy ciśnieniomierza z dokładnym pomiarem, ale nie potrafimy obsługiwać ciśnieniomierza mechanicznego, to wybór ciśnieniomierza naramiennego będzie odpowiedni. 


Podsumowanie

Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów i sprzętu od różnych firm. Jeśli potrzebujemy bardzo dokładnego sprzętu do mierzenia ciśnienia, naturalnym wyborem będzie ciśnieniomierz mechaniczny (zegarowy). Jeśli chcemy szybko zmierzyć ciśnienie, ale nie zależy nam na dokładnym wyniku, warto zwrócić uwagę na ciśnieniomierz nadgarstkowy. Natomiast, jeśli szukamy sprzętu, który będzie się łatwo obsługiwać, ale zależy nam na dokładniejszym wyniku, to idealnym wyborem będzie ciśnieniomierz naramienny. 


Źródło:

Sklep medyczny Oromed - Ciśnieniomierze elektroniczne http://www.oromed.pl/cisnieniomierze-elektroniczne

Data publikacji: 2019-07-25, ostatnia zmiana: 2019-07-25

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Beurer termometr ekspresowy by 11 piesek
37,91 zł
Wejherowo
(woj. pomorskie)
Łóżko Rehabilitacyjne Elektryczne Burmeier Arminia Używane Warszawa
1 850,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Chusteczki firmy ResMed do masek CPAP
30,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Ciśnieniomierz automatyczny OMRON M7 Intelli IT ramieniowy
324,99 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Podpórka czterokołowa Yola Timago- balkonik
385,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
MediPlus.pl - Sprzęt medyczny
1,00 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Koncentrator Tlenu Krober OXY 6000 Stan BDB Warszawa z Gwarancją Tanio
2 300,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Łóżko rehabilitacyjne - pielęgnacyjne automatyczne PB 331 Elbur
2 799,99 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Maseczki antybakteryjne
5,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Wypożyczalnia Wózków Ortopedycznych Inwalidzkich Warszawa i okolice
50,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Koncentrator tlenu  stacjonarny DeVilbiss 525KS Black
2 700,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Maska ResMed AirFit F20- maska pełnotwarzowa
630,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Czy warto wykonać analizę składu ciała?
Ćwiczysz i zdrowo się odżywiasz, ale waga się nie zmienia lub, wręcz przeciwnie, liczba na wyświetlaczu jest coraz większa? Może… źle się ważysz. Standardowa waga dostarcza bardzo ograniczonych inform...
Data publikacji: 2020-04-08
Google (w końcu) otworzyło swoją stronę o koronawirusie
W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Donald Trump twierdził, że Google będzie pracowało nad stroną z badaniami na obecność koronawirusa, i na której będą mogli z...
Data publikacji: 2020-04-01
Kinesiotaping krok po kroku - przyklej i pozbądź się bólu!
Kinesiotaping zwany metodą dynamicznego plastrowania, zyskał na całym świecie rzeszę zwolenników. Więksi entuzjaści tej terapii kojącej ból, nazywani są nawet wyznawcami tejpu. Przyjrzyjmy się więc bl...
Data publikacji: 2020-03-27
Ból kości i stawów
W niniejszym artykule omówimy niektóre z najczęstszych przyczyn bólu w tej okolicy kolana. Co znajduje się za kolanem? Krótka lekcja anatomii.
Data publikacji: 2020-03-25