Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza - poradnik kupującego

Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza - poradnik kupującego

Sprawdź w jaki sposób wybrać odpowiedni ciśnieniomierz. Zapraszamy do lektury!

Wybór ciśnieniomierzy jest niezwykle bogaty na rynku medycznym, dlatego przed ostatecznym wyborem i zakupem sprzętu medycznego warto zastanowić się jaki ciśnieniomierz będzie najlepszy dla nas lub dla naszych bliskich. W dzisiejszym artykule dowiesz się jakie są rodzaje ciśnieniomierzy oraz, które będą najlepiej nadawać się właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.

Po co ciśnieniomierz 

W dzisiejszych czasach, najczęściej występowaną chorobą wśród dorosłych są choroby związane z krążeniem krwi oraz z sercem. Dlatego tak bardzo ważne dla naszego zdrowia jest regularne badanie ciśnienia naszej krwi. Dzięki temu będziesz mógł dużo szybciej wykryć i zdiagnozować choroby typu arytmia czy nadciśnienie. 

Wczesna diagnoza chorób układu krążenia pozwoli dużo szybciej wyleczyć lub zapobiec rozwojowi danej choroby. Jest to ważne, szczególnie wśród ludzi starszych oraz ludzi, którzy nie prowadzą aktywnego trybu życia. Dla tych grup regularne badanie ciśnienia krwi to wręcz obowiązek.


Jakie ciśnieniomierze są dostępne na rynku?

Gdy myślimy o ciśnieniomierzu, przed oczami widzimy lekarza, który zaciska nam na ręce mankiet. Ten rodzaj ciśnieniomierza, to ciśnieniomierz zegarowy. Jest to klasyczny sprzęt do mierzenia ciśnienia, stosowany głównie przez lekarzy oraz pielęgniarki w szpitalach i ośrodkach zdrowia. Charakteryzuje się dużą dokładnością pomiarów. Do prawidłowego odczytu wyniku potrzebny jest również stetoskop, dlatego domowi użytkownicy bardzo rzadko decydują się na ten rodzaj urządzeń.

Drugi rodzaj ciśnieniomierzy, które na które warto zwrócić uwagę szczególnie do użytku domowego, to ciśnieniomierze elektroniczne, które możemy podzielić na:

  • ciśnieniomierze nadgarstkowe: ten rodzaj urządzenia jest najprostrzym w obsłudzę ciśnieniomierzem dostępnym na naszym rynku. Wystarczy założyć mankiet ciśnieniomierza na nadgarstek, wcisnąć przycisk i automatycznie rozpoczyna się pomiar naszego ciśnienia. Wynik powinien pojawić się już po kilku sekundach na wyświetlaczu ciśnieniomierza. Jedyną wadą tego sprzętu jest dokładność pomiaru. Jeśli zależy nam na dokładnym wyniku naszego ciśnienia krwi, ciśnieniomierz nadgarstkowy nie będzie najlepszym wyborem, natomiast jeśli szukamy sprzętu do kontrolnego pomiaru ciśnienia co pewien czas, to zakup ciśnieniomierza nadgarstkowego będzie idealnym wyborem.
  • ciśnieniomierze naramienne: ciśnieniomierze naramienne również posiadają mankiet, tyle tylko, że zakładamy go na ramię. Mankiet musimy napompować tak, jak w przypadku pomiaru ciśnieniomierzem zegarowym. Tego typu ciśnieniomierz również bardzo szybko pokaże nam wynik automatycznie na wyświetlaczu. Dużym plusem tego sprzętu, jest to dokładność pomiaru oraz łatwość obsługi. Jeśli szukamy ciśnieniomierza z dokładnym pomiarem, ale nie potrafimy obsługiwać ciśnieniomierza mechanicznego, to wybór ciśnieniomierza naramiennego będzie odpowiedni. 


Podsumowanie

Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów i sprzętu od różnych firm. Jeśli potrzebujemy bardzo dokładnego sprzętu do mierzenia ciśnienia, naturalnym wyborem będzie ciśnieniomierz mechaniczny (zegarowy). Jeśli chcemy szybko zmierzyć ciśnienie, ale nie zależy nam na dokładnym wyniku, warto zwrócić uwagę na ciśnieniomierz nadgarstkowy. Natomiast, jeśli szukamy sprzętu, który będzie się łatwo obsługiwać, ale zależy nam na dokładniejszym wyniku, to idealnym wyborem będzie ciśnieniomierz naramienny. 


Źródło:

Sklep medyczny Oromed - Ciśnieniomierze elektroniczne http://www.oromed.pl/cisnieniomierze-elektroniczne

Data publikacji: 2019-07-25, ostatnia zmiana: 2019-07-25

ZOBACZ OGŁOSZENIA

bezdech senny Auto CPAP AirMini ResMed
4 120,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Esthederm zaawansowane serum ze spiruliną o działaniu ujędrniającym i regenerującym intensive spirul
329,00 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)
Zaślepka do aparatów AirSense 10 Elite i Autoset firmy Resmed- bezdech senny
50,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Materac przeciwodleżynowy Timago zmiennociśnieniowy, bąbelkowy
200,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Colacal x 60 kapsułek
44,90 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Nebulizator, inhalator Omron C101 Essential - sklep medyczny
145,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Podpórka czterokołowa Yola Timago- balkonik
450,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Łóżko rehabilitacyjne - pielęgnacyjne automatyczne PB 331 Elbur
2 950,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Przenośny koncentrator tlenu,  Inogen One G3, przenośne koncentratory
11 500 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Ciśnieniomierz automatyczny OMRON M3 Comfort naramienny
205,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Maska antywirusowa samo odkażająca
210,00 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Leczenie bezdechu sennego i chrapania aparat CPAP AirSense 10 Elite ResMed
1 800,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?
Choć oddychanie to czynność, którą wykonujemy automatycznie, stres, przebywanie w zamkniętych, źle wentylowanych pomieszczeniach oraz nieprawidłowa postawa ciała mogą przyczyniać się do tego, że do na...
Data publikacji: 2021-03-02
Kolka nerkowa. Przyczyny, objawy, pierwsza pomoc
Kolka nerkowa to bolesne schorzenie, które zazwyczaj wskazuje na kamicę moczową. Jakie są przyczyny jej powstawania, czym się objawia i jak się zachować w przypadku ataku kolki? Podpowiadamy.
Data publikacji: 2021-02-24
Gdzie mogę przeprowadzić test na koronawirusa?
Koronawirus totalnie przeorganizował nasze życie. Od momentu pojawienia się tego patogenu na świecie minął już ponad rok. Niedługo minie rok jak pojawił się w Polsce. Co się zmieniło od tego czasu? Ws...
Data publikacji: 2021-02-16
Oparzenia termiczne u dzieci - jak udzielić pomocy?
Ciekawość najmłodszych nie zna granic – niestety, w niektórych przypadkach może ona prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wśród najpopularniejszych są oparzenia – gdy już do nich dojdzie, konieczna j...
Data publikacji: 2020-12-03

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij