Szukaj

Kategorie

Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza - poradnik kupującego

Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza - poradnik kupującego

Sprawdź w jaki sposób wybrać odpowiedni ciśnieniomierz. Zapraszamy do lektury!

Wybór ciśnieniomierzy jest niezwykle bogaty na rynku medycznym, dlatego przed ostatecznym wyborem i zakupem sprzętu medycznego warto zastanowić się jaki ciśnieniomierz będzie najlepszy dla nas lub dla naszych bliskich. W dzisiejszym artykule dowiesz się jakie są rodzaje ciśnieniomierzy oraz, które będą najlepiej nadawać się właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.

Po co ciśnieniomierz 

W dzisiejszych czasach, najczęściej występowaną chorobą wśród dorosłych są choroby związane z krążeniem krwi oraz z sercem. Dlatego tak bardzo ważne dla naszego zdrowia jest regularne badanie ciśnienia naszej krwi. Dzięki temu będziesz mógł dużo szybciej wykryć i zdiagnozować choroby typu arytmia czy nadciśnienie. 

Wczesna diagnoza chorób układu krążenia pozwoli dużo szybciej wyleczyć lub zapobiec rozwojowi danej choroby. Jest to ważne, szczególnie wśród ludzi starszych oraz ludzi, którzy nie prowadzą aktywnego trybu życia. Dla tych grup regularne badanie ciśnienia krwi to wręcz obowiązek.


Jakie ciśnieniomierze są dostępne na rynku?

Gdy myślimy o ciśnieniomierzu, przed oczami widzimy lekarza, który zaciska nam na ręce mankiet. Ten rodzaj ciśnieniomierza, to ciśnieniomierz zegarowy. Jest to klasyczny sprzęt do mierzenia ciśnienia, stosowany głównie przez lekarzy oraz pielęgniarki w szpitalach i ośrodkach zdrowia. Charakteryzuje się dużą dokładnością pomiarów. Do prawidłowego odczytu wyniku potrzebny jest również stetoskop, dlatego domowi użytkownicy bardzo rzadko decydują się na ten rodzaj urządzeń.

Drugi rodzaj ciśnieniomierzy, które na które warto zwrócić uwagę szczególnie do użytku domowego, to ciśnieniomierze elektroniczne, które możemy podzielić na:

  • ciśnieniomierze nadgarstkowe: ten rodzaj urządzenia jest najprostrzym w obsłudzę ciśnieniomierzem dostępnym na naszym rynku. Wystarczy założyć mankiet ciśnieniomierza na nadgarstek, wcisnąć przycisk i automatycznie rozpoczyna się pomiar naszego ciśnienia. Wynik powinien pojawić się już po kilku sekundach na wyświetlaczu ciśnieniomierza. Jedyną wadą tego sprzętu jest dokładność pomiaru. Jeśli zależy nam na dokładnym wyniku naszego ciśnienia krwi, ciśnieniomierz nadgarstkowy nie będzie najlepszym wyborem, natomiast jeśli szukamy sprzętu do kontrolnego pomiaru ciśnienia co pewien czas, to zakup ciśnieniomierza nadgarstkowego będzie idealnym wyborem.
  • ciśnieniomierze naramienne: ciśnieniomierze naramienne również posiadają mankiet, tyle tylko, że zakładamy go na ramię. Mankiet musimy napompować tak, jak w przypadku pomiaru ciśnieniomierzem zegarowym. Tego typu ciśnieniomierz również bardzo szybko pokaże nam wynik automatycznie na wyświetlaczu. Dużym plusem tego sprzętu, jest to dokładność pomiaru oraz łatwość obsługi. Jeśli szukamy ciśnieniomierza z dokładnym pomiarem, ale nie potrafimy obsługiwać ciśnieniomierza mechanicznego, to wybór ciśnieniomierza naramiennego będzie odpowiedni. 


Podsumowanie

Na rynku możemy spotkać wiele rodzajów i sprzętu od różnych firm. Jeśli potrzebujemy bardzo dokładnego sprzętu do mierzenia ciśnienia, naturalnym wyborem będzie ciśnieniomierz mechaniczny (zegarowy). Jeśli chcemy szybko zmierzyć ciśnienie, ale nie zależy nam na dokładnym wyniku, warto zwrócić uwagę na ciśnieniomierz nadgarstkowy. Natomiast, jeśli szukamy sprzętu, który będzie się łatwo obsługiwać, ale zależy nam na dokładniejszym wyniku, to idealnym wyborem będzie ciśnieniomierz naramienny. 


Źródło:

Sklep medyczny Oromed - Ciśnieniomierze elektroniczne http://www.oromed.pl/cisnieniomierze-elektroniczne

Data publikacji: 2019-07-25, ostatnia zmiana: 2019-07-25


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 Podpórka czterokołowa Yola Timago- balkonik
385,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 TRI-GYM trenażer oddechowy - Aparat do treningu oddychania - bezdech
59,99 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
 Wózek Inwalidzki Elektryczny Space 2 warszawa
600,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 ResMed Mirage™ FX - maska nosowa
370,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Filtry Standard CPAP ResMed 12szt
80,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Łóżko Rehabilitacyjne Elektryczne Burmeier Arminia Używane Warszawa
1 850,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Maska Philips Respironics DreamWear
550,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Pasek podtrzymujący brodę firmy Resmed
80,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Filtry AIRMINI Resmed 2szt
35,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 ResMed Mirage Quattro™ - maska pełnotwarzowa
630,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Cyfrowy termometr Omron Gentle Temp 520
119,99 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Wózek inwalidzki "Helix 2 "
1 600,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Masaże, relaks - korzyści dla naszego zdrowia
Sprawdź jakich korzyści dla naszego zdrowia możemy oczekiwać po zabiegu masażu.

Data publikacji: 2019-06-30

Manicure biologiczny - naturalny sposób na piękne paznokcie
Piękne dłonie to też piękne paznokcie. Aby nadać im piękny wygląd, nie trzeba stosować niszczących płytkę lakierów – wystarczy manicure biologiczny!

Data publikacji: 2019-02-26

Rozstępy - czym są i jak można je zredukować?
Nie bez powodu w przypadku rozstępów częściej mówi się o „redukowaniu” defektu skórnego, niż o jego usuwaniu. Taka niedoskonałość ma niestety to do siebie, że im później postanowimy się z nią uporać, tym mniejsza będzie szansa na pozbycie się nieestetycznych zmian. Jeżeli jednak zareagujemy odpowiednio wcześnie, czyli w początkowym stadium rozwoju rozstępów, istnieje większe prawdopodobieństwo zmniejszenia ich widoczności lub nawet całkowitego usunięcia problemu.

Data publikacji: 2019-02-14

Co dają zabiegi medycyny estetycznej?
Medycyna estetyczna od kilku lat jest przywilejem nie tylko osób z pierwszych stron gazet. Dzięki rozpowszechnieniu stosowanych metod, stała się ona dostępna niemal dla każdego. Nie wszyscy jednak wiedzą co dają zabiegi medycyny estetycznej...

Data publikacji: 2018-11-29