Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne do spania i siedzenia cieszą się coraz większą popularnością. Czym dokładnie są takie poduszki, jakie mają zalety i kiedy w szczególności warto zdecydować się na taki zakup? Poniżej najistotniejsze informacje na ten temat. Zachęcamy do lektury! 

Czym są poduszki ortopedyczne 

Poduszki ortopedyczne to poduszki o specjalnym, odpowiednio wyprofilowanym kształcie. Takie poduszki zazwyczaj wykonane są z mającej odpowiednią twardość pianki poliuretanowej lub z pianki termoplastycznej. Wyróżniamy: 

 • Poduszki ortopedyczne do leżenia ‒ poduszki wyprofilowane są w taki sposób, aby w jak najlepszym stopniu dopasowane były do ramion, szyi i głowy. Podczas wyboru takiej poduszki należy wziąć pod uwagę pozycję, w której najczęściej śpimy - inne modele sprawdzą się w przypadku osób śpiących głównie na boku, inne w przypadku osób śpiących na plecach, a jeszcze inne odpowiednie będą dla śpiących na brzuchu. Istotna jest również szerokość barków ‒ poduszka nie może być za mała. W odróżnieniu od tradycyjnych poduszek, ortopedyczne zapewniają podparcie dla szyjnego odcinka kręgosłupa, sprawiają, że kręgosłup przyjmuje anatomiczną krzywiznę, a mięśnie i krążki międzykręgowe rozluźniają się. 
 • Poduszki ortopedyczne do siedzenia ‒ poduszki ortopedyczne do siedzenia zazwyczaj mają kształt wałka bądź półwałka, a umieszczone są w okolicach odcinka lędźwiowego. Dzięki takiej poduszcze wymuszone zostaje prawidłowe ułożenie wyższych partii kręgosłupa, a co za tym idzie, przyjęcie odpowiedniej pozycji. Taka poducha zapewnia doskonałe podparcie pleców i uniemożliwia garbienie się. Wałki i półwałki bez problemów i bardzo sprawnie zamontujemy na fotelu biurowym, samochodowym czy na krześle w domu. 

Zalety poduszek ortopedycznych 

Poduszki ortopedyczne mają wiele zalet, poniżej najistotniejsze plusy: 

 • redukcja dolegliwości bólowych pleców i kręgosłupa
 • większy komfort użytkownika
 • korekcja wad postawy
 • wspieranie procesów rehabilitacyjnych 
 • rozluźnienie mięśni i krążków międzykręgowych 
 • odciążenie kręgosłupa 

Zastosowanie poduszek ortopedycznych 

Poduszki ortopedyczne są bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku osób w różnym wieku, zarówno zdrowych, jak i zmagających się z różnego typu schorzeniami. Poduszki mogą być stosowane zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych. W szczególności na taki zakup powinny zdecydować się: 

 • osoby zmagające się z dolegliwościami bólowymi pleców i kręgosłupa 
 • osoby zmagające się z takimi schorzeniami i chorobami, jak zwyrodnienie stawów międzykręgowych kręgosłupa szyjnego, zmiany dyskopatyczne kręgosłupa szyjnego
 • osoby mające pracę siedzącą
 • kierowcy oraz osoby, które często podróżują 
 • wszyscy, którzy chcą zwiększyć swój komfort podczas snu i leżenia, jak również podczas siedzenia, pracy przy komputerze czy jazdy samochodem. 

Podsumowanie 

Poduszki ortopedyczne to wykonane z wysokiej jakości pianki poliuretanowej lub z pianki termoplastycznej, odpowiednio wyprofilowane poduszki, które odciążają kręgosłup, sprawiają, że przyjmuje on anatomiczną krzywiznę, powodują rozluźnienie mięśni i krążków międzykręgowych. Wszystko to powoduje większy komfort użytkownika oraz minimalizację dolegliwości bólowych. Dostępne są zarówno poduszki do spania, jak i do siedzenia. 

W przygotowaniu artykułu pomogła nam firma PODMED - https://podmed.pl/poduszki-ortopedyczne

Data publikacji: 2020-07-16, ostatnia zmiana: 2020-07-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Mufluil x 15 ampułek
37,24 zł
Bartoszyce
(woj. warmińsko-mazurskie)
Polomag b6 max x 90 tabletek
19,05 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Plaster viscoplast toy story z tatuażem x 10szt.
6,53 zł
Oława
(woj. dolnośląskie)
Ambroxol 123 ratio 6mg/ml syrop 100ml
7,92 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Mio bio syrop dla dzieci 120ml
12,70 zł
Kraczkowa
(woj. podkarpackie)
Herbapini syrop 150g
7,63 zł
Jawor
(woj. dolnośląskie)
Olimp chela-mag b6 x 60 kapsułek
33,76 zł
Kwidzyn
(woj. pomorskie)
Aquasal baby bezsmakowy x 10 saszetek
10,54 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Alphamed alpha one b07 ciśnieniomierz elektroniczny naramienny x 1 sztuka
126,42 zł
Karbowo
(woj. kujawsko-pomorskie)
Kawa Wspomagająca Odchudzanie
189,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Scorbolamid na gardło x 16 pastylek
11,61 zł
Kraczkowa
(woj. podkarpackie)
Nadpotliwość stóp
za darmo
Tarnów
(woj. małopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Plastyka górnych powiek - czy warto?
Plastyka górnych powiek to jeden z najpopularniejszych sposobów na skuteczne przywrócenie swojej twarzy zdrowego, świeżego wyglądu.
Data publikacji: 2020-10-20
Z jakimi dolegliwościami udać się do chirurga dermatologicznego?
Chirurg dermatologiczny zajmuje się dziedziną medycyny, która nazywana jest dermatochirurgią. Cieszy się ona coraz większą popularnością, ze względu na prostotę i skuteczność. Zarówno znamiona, jak i...
Data publikacji: 2020-10-16
Domowe sposoby na wywołanie okresu - sprawdzone i niezawodne
Zbliża się ważne wydarzenie, a Tobie właśnie w tym czasie wypada okres? Jeśli Twój cykl miesięczny nie jest zbyt regularny, możesz oczywiście trzymać kciuki, że jednak menstruacja rozpocznie się kilka...
Data publikacji: 2020-10-16
All-on-4 - na czym to polega?
Coraz więcej osób ma kompleksy na punkcie swojego uśmiechu. Wszystkim zależy na tym, żeby mieć przepiękne, śnieżnobiałe zęby. Medycyna umożliwia przygotowanie odpowiednich rozwiązań, które sprawiają,...
Data publikacji: 2020-10-14