Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne

Poduszki ortopedyczne do spania i siedzenia cieszą się coraz większą popularnością. Czym dokładnie są takie poduszki, jakie mają zalety i kiedy w szczególności warto zdecydować się na taki zakup? Poniżej najistotniejsze informacje na ten temat. Zachęcamy do lektury! 

Czym są poduszki ortopedyczne 

Poduszki ortopedyczne to poduszki o specjalnym, odpowiednio wyprofilowanym kształcie. Takie poduszki zazwyczaj wykonane są z mającej odpowiednią twardość pianki poliuretanowej lub z pianki termoplastycznej. Wyróżniamy: 

 • Poduszki ortopedyczne do leżenia ‒ poduszki wyprofilowane są w taki sposób, aby w jak najlepszym stopniu dopasowane były do ramion, szyi i głowy. Podczas wyboru takiej poduszki należy wziąć pod uwagę pozycję, w której najczęściej śpimy - inne modele sprawdzą się w przypadku osób śpiących głównie na boku, inne w przypadku osób śpiących na plecach, a jeszcze inne odpowiednie będą dla śpiących na brzuchu. Istotna jest również szerokość barków ‒ poduszka nie może być za mała. W odróżnieniu od tradycyjnych poduszek, ortopedyczne zapewniają podparcie dla szyjnego odcinka kręgosłupa, sprawiają, że kręgosłup przyjmuje anatomiczną krzywiznę, a mięśnie i krążki międzykręgowe rozluźniają się. 
 • Poduszki ortopedyczne do siedzenia ‒ poduszki ortopedyczne do siedzenia zazwyczaj mają kształt wałka bądź półwałka, a umieszczone są w okolicach odcinka lędźwiowego. Dzięki takiej poduszcze wymuszone zostaje prawidłowe ułożenie wyższych partii kręgosłupa, a co za tym idzie, przyjęcie odpowiedniej pozycji. Taka poducha zapewnia doskonałe podparcie pleców i uniemożliwia garbienie się. Wałki i półwałki bez problemów i bardzo sprawnie zamontujemy na fotelu biurowym, samochodowym czy na krześle w domu. 

Zalety poduszek ortopedycznych 

Poduszki ortopedyczne mają wiele zalet, poniżej najistotniejsze plusy: 

 • redukcja dolegliwości bólowych pleców i kręgosłupa
 • większy komfort użytkownika
 • korekcja wad postawy
 • wspieranie procesów rehabilitacyjnych 
 • rozluźnienie mięśni i krążków międzykręgowych 
 • odciążenie kręgosłupa 

Zastosowanie poduszek ortopedycznych 

Poduszki ortopedyczne są bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku osób w różnym wieku, zarówno zdrowych, jak i zmagających się z różnego typu schorzeniami. Poduszki mogą być stosowane zarówno w celach profilaktycznych, jak i leczniczych. W szczególności na taki zakup powinny zdecydować się: 

 • osoby zmagające się z dolegliwościami bólowymi pleców i kręgosłupa 
 • osoby zmagające się z takimi schorzeniami i chorobami, jak zwyrodnienie stawów międzykręgowych kręgosłupa szyjnego, zmiany dyskopatyczne kręgosłupa szyjnego
 • osoby mające pracę siedzącą
 • kierowcy oraz osoby, które często podróżują 
 • wszyscy, którzy chcą zwiększyć swój komfort podczas snu i leżenia, jak również podczas siedzenia, pracy przy komputerze czy jazdy samochodem. 

Podsumowanie 

Poduszki ortopedyczne to wykonane z wysokiej jakości pianki poliuretanowej lub z pianki termoplastycznej, odpowiednio wyprofilowane poduszki, które odciążają kręgosłup, sprawiają, że przyjmuje on anatomiczną krzywiznę, powodują rozluźnienie mięśni i krążków międzykręgowych. Wszystko to powoduje większy komfort użytkownika oraz minimalizację dolegliwości bólowych. Dostępne są zarówno poduszki do spania, jak i do siedzenia. 

W przygotowaniu artykułu pomogła nam firma PODMED - https://podmed.pl/poduszki-ortopedyczne

Data publikacji: 2020-07-16, ostatnia zmiana: 2020-07-13

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Pneumolan plus płyn 120ml
25,77 zł
Zaścianki
(woj. podlaskie)
Naproxen 10% żel 50g
10,30 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
Końcówki do szczoteczki sonicznej ORO-BRUSH WHITE
25,99 zł
Długołęka
(woj. dolnośląskie)
Końcówki do szczoteczki sonicznej ORO-SONIC WHITE
25,99 zł
Białystok
(woj. podlaskie)
Alpine pinus żel z kosodrzewiny 200ml
19,54 zł
Zgierz
(woj. łódzkie)
Szczoteczka soniczna Blaupunkt DTS601
129,00 zł
Czarne
(woj. pomorskie)
Lawenol płyn 30g spirytus lawendowy
1,72 zł
Kraczkowa
(woj. podkarpackie)
Urazo terapia krem z żywokostem 75g
24,85 zł
Zawiercie
(woj. śląskie)
Vedimasan żel 120ml
28,29 zł
Załom
(woj. zachodniopomorskie)
Myven extra strong aerozol 180ml
27,64 zł
Długołęka
(woj. dolnośląskie)
Analizator zdrowia 918 C
1 100,00 zł
Strzegom
(woj. dolnośląskie)
Cignon x 30 kapsułek
60,11 zł
Siedlęcin
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Apteka internetowa czy stacjonarna? Gdzie w czasie epidemii warto dokonywać zakupów?
Aptekom internetowym zaufał już co drugi polski internauta. Czas pandemii dodatkowo wpłynął na popularność takiej formy zakupów. Dowiedz się, gdzie najlepiej kupować leki z korzyścią dla swojego zdrow...
Data publikacji: 2021-06-14
Jak zapobiegać zaparciom? Poradnik
Zaparcia coraz częściej nazywa się problemem cywilizacyjnym. Badania wskazują, że mogą dotyczyć nawet 28% członków społeczeństw zachodnich[1]. Najczęściej są wynikiem nieprawidłowych nawyków żywieniow...
Data publikacji: 2021-04-07
Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?
Choć oddychanie to czynność, którą wykonujemy automatycznie, stres, przebywanie w zamkniętych, źle wentylowanych pomieszczeniach oraz nieprawidłowa postawa ciała mogą przyczyniać się do tego, że do na...
Data publikacji: 2021-03-02
Kolka nerkowa. Przyczyny, objawy, pierwsza pomoc
Kolka nerkowa to bolesne schorzenie, które zazwyczaj wskazuje na kamicę moczową. Jakie są przyczyny jej powstawania, czym się objawia i jak się zachować w przypadku ataku kolki? Podpowiadamy.
Data publikacji: 2021-02-24

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij