Maseczki i przyłbice jak długo z nami zostaną?

Maseczki są coraz ładniejsze

W związku ze wzrostem ilości diagnozowanych przypadków COVID-19, w sierpniu 2020 roku, wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas będziemy musieli korzystać z różnego rodzaju środków zabezpieczenia twarzy jakimi są maseczki i przyłbice. Co zatem wybrać skoro zbliża się jesień, stare maseczki dawno już się sprały, a końca obostrzeń nie widać?

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Na początku epidemii, w marcu, wszyscy szukali informacji jaka maseczka chroni najlepiej. Ludzie zbierali informacje o klasach maseczek, poziomach filtracji oraz jak poszczególne ich rodzaje chronią przed koronawirusem. Padały również pytania dotyczące tego, jak skutecznie chronią maseczki chirurgiczne oraz czy maseczki bawełniane dają jakikolwiek poziom ochrony. Pojawiały się pytania o to jak prać, czyścić, dezynfekować. Na wiele tych pytań szukaliśmy wtedy odpowiedzi - szczegółowo opisaliśmy wszystkie te zagadnienia w tym artykule. Jednak od początku marca sporo się zmieniło.

Cenowy zawrót głowy

Od wprowadzenia nakazu zasłaniania nosa i ust wiele osób zaczęło się rozglądać za maseczkami, które były akceptowalne cenowo. Maseczki filtracyjne, szczególnie te w kategoriach FFP2 i FFP3 osiągały zawrotne ceny. Bywało tak, że maseczka, która jeszcze w lutym kosztowała 2.90 zł, w kwietniu dostępna była w cenie 99 zł. Podobnie wyglądała sytuacja z maseczkami chirurgicznymi – choć były one proporcjonalnie tańsze.

Najtańszym rozwiązaniem okazały się maseczki materiałowe. Z jednej strony co zdolniejsze gospodynie domowe mogły je samodzielnie uszyć w domu, z drugiej bardzo szybko pojawiło się wiele ciekawych ofert w Internecie. Koszt takiej maseczki jest wyższy niż maseczki chirurgicznej, ale jest ona prawdziwie wielorazowa. Maseczkę bawełnianą można bez problemu wyprać i dalej nosić. Maseczki chirurgiczne jeszcze niedawno kosztowały kilkanaście groszy za sztukę i nikomu nawet nie przyszłoby do głowy by używać ich wielokrotnie.

Trzeba żyć dalej

Przez chwilę wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i że już nie długo będziemy mogli zapomnieć o maseczkach, przyłbicach, rękawiczkach, a korona będzie nam się dalej kojarzyła z orłem. W ostatnich tygodniach jednak sytuacja uległa zmianie i maseczki wracają "na twarz" w kolejnych powiatach. Zmianie ulega też to, czego obecnie szukają ludzie. Prowizorki są na chwilę, później trzeba szukać innych rozwiązań.

Na dzień dzisiejszy pytania wielu osób raczej podążają w kierunku wygody, wyglądu i komfortu noszenia niż poziomu ochrony. Oferta maseczek i zabezpieczeń twarzy bardzo rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ceny spadły, dostępność wzrosła. Zobaczmy zatem jakie nowe opcje pojawiły się na Allegro w dziale z maseczkami i przyłbicami.

Szukaliśmy słowa „wygodna”

Wygodna maseczka

 

Szukaliśmy słowa „garnitur”

Maseczka do garniuturu

 

Szukaliśmy słowa „elegancka”

 Maseczka elegancka


Widać gołym okiem, że od początku roku rynek znacznie się zmienił. Jeszcze w marcu szukając maseczki wszyscy widzieli, w głowie, tylko maseczki chirurgiczne i przeciwpyłowe. Sporadycznie ktoś rozważał zakup maski pełnotwarzowej z wymiennymi filtrami. Dziś jest bardziej kolorowo i śmiesznie.  

Przyłbice coraz popularniejsze

Przyłbice - nowy trend

Również temat przyłbic jest ciekawy. W marcu były one zupełną rzadkością. Dziś ofert przyłbic na Allegro jest ponad 13 000. Oznacza to, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Znacznie wygodnie się w nich oddycha, niż w maseczkach, które zawsze stawiają jakiś opór powietrza.


Po sprawdzeniu ofert stwierdzam, że rynek nadążył już za popytem. Jak długo będziemy musieli korzystać z produktów tego typu – czas pokaże. Plus taki, że maseczki nie są już tak ponure jak na początku roku. 

Data publikacji: 2020-09-03, ostatnia zmiana: 2020-09-03

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Pic insumed strzykawki insulinowe z powiększeniem 0,3ml 31g 8mm x 30 sztuk
25,00 zł
Gierałcice
(woj. opolskie)
Maść propolisowa 3% z cholesterolem 20g
9,37 zł
Puławy
(woj. lubelskie)
Propolisan puder 3% 30g
14,13 zł
Świnoujście
(woj. zachodniopomorskie)
Octenisept protect&repair krem 50ml
30,87 zł
Skarżysko-Kamienna
(woj. świętokrzyskie)
Opaska elastyczna z zapinką 5m x 12cm x 1 sztuka
3,96 zł
Krosno
(woj. podkarpackie)
Matopat universal bandaż elastyczny 5m x 10cm z zapinką x 1 sztuka
5,10 zł
Gorlice
(woj. małopolskie)
Pedipur puder płynny tuba 60g
12,49 zł
Zamość
(woj. lubelskie)
Arox żel antybakteryjny do rąk 250ml
27,81 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
BORELIOZA  -  wspomaganie poprzez terapie polem elektromagnetycznym
100,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Viscoplast zwierzaki plastry dla dzieci x 20 sztuk
14,59 zł
Mikołów
(woj. śląskie)
OMRON EVOLV - nowoczesny automatyczny ciśnieniomierz naramienny
700,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Aquacel ag extra opatrunek 15cm x 15cm x 1sztuka
57,53 zł
Gierałcice
(woj. opolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Licznik Geigera Mullera - czym jest, jak działa i w jakich sytuacjach jest przydatny?
Promieniowanie jądrowe nie jest zjawiskiem bezpiecznym dla ludzkiego zdrowia i życia. Warto go unikać, aby w organizmie nie zachodziły niebezpieczne zmiany. Licznik Geigera Mullera pozwala na weryfika...
Data publikacji: 2023-05-18
Różne techniki masażu - dlaczego warto z nich korzystać?
Masaże przynoszą wiele korzyści dla zdrowia i urody. Potrafią być przydatnym elementem, wspierającym proces powrotu do pełni sprawności. Aby uzyskać optymalne rezultaty, niezbędne jest jednak dopasowa...
Data publikacji: 2023-04-25
Jak osiągnąć biały uśmiech? Praktyczne porady dotyczące wybielania zębów
Oszałamiający uśmiech z białymi zębami to marzenie wielu osób. Wybielanie zębów to sposób na osiągnięcie tego celu, jednak istnieje wiele metod, które mogą pomóc w rozjaśnieniu zębów. W niniejszym art...
Data publikacji: 2023-04-21
Zniszczone włosy po rozjaśnianiu - postaw na skuteczną regenerację
Rozjaśnianie jest jednym z częstszych zabiegów fryzjerskich. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że jest to zabieg dość inwazyjny i uszkadza strukturę włosów. Często stają się matowe, skłonne do wypada...
Data publikacji: 2023-03-29