Maseczki i przyłbice jak długo z nami zostaną?

Maseczki są coraz ładniejsze

W związku ze wzrostem ilości diagnozowanych przypadków COVID-19, w sierpniu 2020 roku, wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas będziemy musieli korzystać z różnego rodzaju środków zabezpieczenia twarzy jakimi są maseczki i przyłbice. Co zatem wybrać skoro zbliża się jesień, stare maseczki dawno już się sprały, a końca obostrzeń nie widać?

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Na początku epidemii, w marcu, wszyscy szukali informacji jaka maseczka chroni najlepiej. Ludzie zbierali informacje o klasach maseczek, poziomach filtracji oraz jak poszczególne ich rodzaje chronią przed koronawirusem. Padały również pytania dotyczące tego, jak skutecznie chronią maseczki chirurgiczne oraz czy maseczki bawełniane dają jakikolwiek poziom ochrony. Pojawiały się pytania o to jak prać, czyścić, dezynfekować. Na wiele tych pytań szukaliśmy wtedy odpowiedzi - szczegółowo opisaliśmy wszystkie te zagadnienia w tym artykule. Jednak od początku marca sporo się zmieniło.

Cenowy zawrót głowy

Od wprowadzenia nakazu zasłaniania nosa i ust wiele osób zaczęło się rozglądać za maseczkami, które były akceptowalne cenowo. Maseczki filtracyjne, szczególnie te w kategoriach FFP2 i FFP3 osiągały zawrotne ceny. Bywało tak, że maseczka, która jeszcze w lutym kosztowała 2.90 zł, w kwietniu dostępna była w cenie 99 zł. Podobnie wyglądała sytuacja z maseczkami chirurgicznymi – choć były one proporcjonalnie tańsze.

Najtańszym rozwiązaniem okazały się maseczki materiałowe. Z jednej strony co zdolniejsze gospodynie domowe mogły je samodzielnie uszyć w domu, z drugiej bardzo szybko pojawiło się wiele ciekawych ofert w Internecie. Koszt takiej maseczki jest wyższy niż maseczki chirurgicznej, ale jest ona prawdziwie wielorazowa. Maseczkę bawełnianą można bez problemu wyprać i dalej nosić. Maseczki chirurgiczne jeszcze niedawno kosztowały kilkanaście groszy za sztukę i nikomu nawet nie przyszłoby do głowy by używać ich wielokrotnie.

Trzeba żyć dalej

Przez chwilę wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i że już nie długo będziemy mogli zapomnieć o maseczkach, przyłbicach, rękawiczkach, a korona będzie nam się dalej kojarzyła z orłem. W ostatnich tygodniach jednak sytuacja uległa zmianie i maseczki wracają "na twarz" w kolejnych powiatach. Zmianie ulega też to, czego obecnie szukają ludzie. Prowizorki są na chwilę, później trzeba szukać innych rozwiązań.

Na dzień dzisiejszy pytania wielu osób raczej podążają w kierunku wygody, wyglądu i komfortu noszenia niż poziomu ochrony. Oferta maseczek i zabezpieczeń twarzy bardzo rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ceny spadły, dostępność wzrosła. Zobaczmy zatem jakie nowe opcje pojawiły się na Allegro w dziale z maseczkami i przyłbicami.

Szukaliśmy słowa „wygodna”

Wygodna maseczka

 

Szukaliśmy słowa „garnitur”

Maseczka do garniuturu

 

Szukaliśmy słowa „elegancka”

 Maseczka elegancka


Widać gołym okiem, że od początku roku rynek znacznie się zmienił. Jeszcze w marcu szukając maseczki wszyscy widzieli, w głowie, tylko maseczki chirurgiczne i przeciwpyłowe. Sporadycznie ktoś rozważał zakup maski pełnotwarzowej z wymiennymi filtrami. Dziś jest bardziej kolorowo i śmiesznie.  

Przyłbice coraz popularniejsze

Przyłbice - nowy trend

Również temat przyłbic jest ciekawy. W marcu były one zupełną rzadkością. Dziś ofert przyłbic na Allegro jest ponad 13 000. Oznacza to, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Znacznie wygodnie się w nich oddycha, niż w maseczkach, które zawsze stawiają jakiś opór powietrza.


Po sprawdzeniu ofert stwierdzam, że rynek nadążył już za popytem. Jak długo będziemy musieli korzystać z produktów tego typu – czas pokaże. Plus taki, że maseczki nie są już tak ponure jak na początku roku. 

Data publikacji: 2020-09-03, ostatnia zmiana: 2020-09-03

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Viscoplast zestaw turystyczny x 17 plastrów
10,64 zł
Police
(woj. zachodniopomorskie)
Trigopax krem 30ml
39,54 zł
Dębica
(woj. podkarpackie)
Sudocrem expert krem 400g
54,00 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
Avilin spray 75ml
32,59 zł
Sianowo
(woj. pomorskie)
Neobiotic aerozol na skórę 30ml
23,99 zł
Zawiercie
(woj. śląskie)
Immuno up x 30 tabletek
24,65 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Waga łazienkowa Toni
249,00 zł
Piaseczno
(woj. mazowieckie)
Nicopass 2,5mg x 96 pastylek do ssania o smaku świeżej mięty
86,90 zł
Busko-Zdrój
(woj. świętokrzyskie)
Argotiab spray 125ml
48,34 zł
Malbork
(woj. pomorskie)
Arox żel antybakteryjny do rąk 250ml
27,81 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Matocomp kompresy gazowe jałowe 9x9 12-warstwowe x 5 sztuk
2,19 zł
Jabłowo
(woj. pomorskie)
Osłonka normal x 10 kapsułek
15,39 zł
Kartuzy
(woj. pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać skuteczne feromony damskie?
Na temat feromonów mówi się ostatnio bardzo dużo. Jedni uważają, że treści dotyczące działania tychże substancji lotnych są kolejną próbą sprzedania nic niewartego towaru. Inni z kolei sądzą, że dzięk...
Data publikacji: 2022-04-20
Co robić, aby mieć piękną cerę - 7 porad dla każdego
Gładka, promienna cera bez niedoskonałości i zmarszczek to marzenie większości kobiet. Pomyśl tylko jak pięknie mogłoby wyglądać życie gdybyś nie musiała się malować i ukrywać niedoskonałości? Z dbani...
Data publikacji: 2022-03-14
Dlaczego podkład się waży i jak przygotować cerę do makijażu?
Czy istnieje jeden największy koszmar każdego amatora i specjalisty od makijażu? Niestety tak i jest nim ważenie się podkładu! Może się wydawać, że to rzecz, na którą nie mamy zupełnie wpływu oraz tak...
Data publikacji: 2021-12-01
Z czym łączyć retinol? Znajdź dla niego parę idealną!
Z czym łączyć retinol? To pytanie pojawia się wtedy, gdy rozpoczynamy przygodę z tą najskuteczniejszą substancją przeciwstarzeniową. Zbierając informacje o niej dowiadujemy się, jak ją stosować, kiedy...
Data publikacji: 2021-11-24

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij