Maseczki i przyłbice jak długo z nami zostaną?

Maseczki są coraz ładniejsze

W związku ze wzrostem ilości diagnozowanych przypadków COVID-19, w sierpniu 2020 roku, wygląda na to, że jeszcze przez jakiś czas będziemy musieli korzystać z różnego rodzaju środków zabezpieczenia twarzy jakimi są maseczki i przyłbice. Co zatem wybrać skoro zbliża się jesień, stare maseczki dawno już się sprały, a końca obostrzeń nie widać?

Bezpieczeństwo przede wszystkim 

Na początku epidemii, w marcu, wszyscy szukali informacji jaka maseczka chroni najlepiej. Ludzie zbierali informacje o klasach maseczek, poziomach filtracji oraz jak poszczególne ich rodzaje chronią przed koronawirusem. Padały również pytania dotyczące tego, jak skutecznie chronią maseczki chirurgiczne oraz czy maseczki bawełniane dają jakikolwiek poziom ochrony. Pojawiały się pytania o to jak prać, czyścić, dezynfekować. Na wiele tych pytań szukaliśmy wtedy odpowiedzi - szczegółowo opisaliśmy wszystkie te zagadnienia w tym artykule. Jednak od początku marca sporo się zmieniło.

Cenowy zawrót głowy

Od wprowadzenia nakazu zasłaniania nosa i ust wiele osób zaczęło się rozglądać za maseczkami, które były akceptowalne cenowo. Maseczki filtracyjne, szczególnie te w kategoriach FFP2 i FFP3 osiągały zawrotne ceny. Bywało tak, że maseczka, która jeszcze w lutym kosztowała 2.90 zł, w kwietniu dostępna była w cenie 99 zł. Podobnie wyglądała sytuacja z maseczkami chirurgicznymi – choć były one proporcjonalnie tańsze.

Najtańszym rozwiązaniem okazały się maseczki materiałowe. Z jednej strony co zdolniejsze gospodynie domowe mogły je samodzielnie uszyć w domu, z drugiej bardzo szybko pojawiło się wiele ciekawych ofert w Internecie. Koszt takiej maseczki jest wyższy niż maseczki chirurgicznej, ale jest ona prawdziwie wielorazowa. Maseczkę bawełnianą można bez problemu wyprać i dalej nosić. Maseczki chirurgiczne jeszcze niedawno kosztowały kilkanaście groszy za sztukę i nikomu nawet nie przyszłoby do głowy by używać ich wielokrotnie.

Trzeba żyć dalej

Przez chwilę wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku i że już nie długo będziemy mogli zapomnieć o maseczkach, przyłbicach, rękawiczkach, a korona będzie nam się dalej kojarzyła z orłem. W ostatnich tygodniach jednak sytuacja uległa zmianie i maseczki wracają "na twarz" w kolejnych powiatach. Zmianie ulega też to, czego obecnie szukają ludzie. Prowizorki są na chwilę, później trzeba szukać innych rozwiązań.

Na dzień dzisiejszy pytania wielu osób raczej podążają w kierunku wygody, wyglądu i komfortu noszenia niż poziomu ochrony. Oferta maseczek i zabezpieczeń twarzy bardzo rozwinęła się w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Ceny spadły, dostępność wzrosła. Zobaczmy zatem jakie nowe opcje pojawiły się na Allegro w dziale z maseczkami i przyłbicami.

Szukaliśmy słowa „wygodna”

Wygodna maseczka

 

Szukaliśmy słowa „garnitur”

Maseczka do garniuturu

 

Szukaliśmy słowa „elegancka”

 Maseczka elegancka


Widać gołym okiem, że od początku roku rynek znacznie się zmienił. Jeszcze w marcu szukając maseczki wszyscy widzieli, w głowie, tylko maseczki chirurgiczne i przeciwpyłowe. Sporadycznie ktoś rozważał zakup maski pełnotwarzowej z wymiennymi filtrami. Dziś jest bardziej kolorowo i śmiesznie.  

Przyłbice coraz popularniejsze

Przyłbice - nowy trend

Również temat przyłbic jest ciekawy. W marcu były one zupełną rzadkością. Dziś ofert przyłbic na Allegro jest ponad 13 000. Oznacza to, że cieszą się dużym zainteresowaniem. Nic dziwnego. Znacznie wygodnie się w nich oddycha, niż w maseczkach, które zawsze stawiają jakiś opór powietrza.


Po sprawdzeniu ofert stwierdzam, że rynek nadążył już za popytem. Jak długo będziemy musieli korzystać z produktów tego typu – czas pokaże. Plus taki, że maseczki nie są już tak ponure jak na początku roku. 

Data publikacji: 2020-09-03, ostatnia zmiana: 2020-09-03

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Opatrunek urgotul absorb 10cmx10cm x 1 sztuka
13,81 zł
Skierniewice
(woj. łódzkie)
Nicorette classic 4mg x 105 gum
72,85 zł
Rogoźnik
(woj. śląskie)
Waga łazienkowa Medisana BS 440 (kolor czarny)
333,99 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Zinodr zasypka 100g
10,90 zł
Sochaczew
(woj. mazowieckie)
Opaska elastyczna z zapinką 5m x 15cm x 1 sztuka
4,29 zł
Śrem
(woj. wielkopolskie)
Urgo plastry na oparzenia i rany powierzchniowe duże  x 4 sztuki
29,84 zł
Rogoźnik
(woj. śląskie)
Beauty formulas cool mint odświeżacz do ust 25ml
8,29 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Waga bagażowa Esperanza Globetrotter ETS002 srebrna
15,00 zł
Siedlęcin
(woj. dolnośląskie)
żel z liści laurowych 350g
28,61 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Maść nagietkowa 25g - data ważności 31-08-2021
18,03 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Zetuvit plus kompresy 20cm x 40cm x 1 sztuka
92,31 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Apteo care opaska elastyczna podtrzymująca crep 10cm x 4m x 1 sztuk
1,68 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Szyna CPM - nowoczesne urządzenie medyczne dla pacjentów po operacjach ortopedycznych
Kłopoty ze stawami biodrowymi i kolanowymi znacznie utrudniają chorym normalne funkcjonowanie, dlatego wielu z nich decyduje się na poważne zabiegi, a nawet operacje ortopedyczne. Co jednak zrobić, gd...
Data publikacji: 2024-05-12
Rehabilitacja pooperacyjna z wykorzystaniem szyny CPM
Szyna CPM (Continuous Passive Motion) to wysokiej jakości sprzęt medyczny idealny do rehabilitacji pacjentów po operacjach ortopedycznych i wszystkich chorych, którzy chcą powrócić do pełni sił po zab...
Data publikacji: 2024-05-09
Szyna CPM - zdaniem pacjentów niezastąpiona na kłopoty ze stawami biodrowymi i kolanowymi
Szyna CPM (Continuous Passive Motion) to urządzenie medyczne przedstawiane jako niezwykle pomocne w rehabilitacji pooperacyjnej. Do największych zalet takiej szyny, z której można z powodzeniem korzys...
Data publikacji: 2024-05-07
Szyna CPM - podstawowe informacje o zasadach działania i zastosowaniu
Każda interwencja chirurgiczna to duże wyzwanie dla całego organizmu, a po operacji pacjentów czeka żmudny proces rekonwalescencji i rehabilitacji. Jak poradzić sobie w tym trudnym okresie i rozpocząć...
Data publikacji: 2024-04-29