Wszystko, co musisz wiedzieć o licówkach

Licówki non prep

Osoby niezadowolone z wyglądu swoich zębów i chcące cieszyć się na co dzień pięknym uzębieniem powinny rozważyć założenie licówek. Krakowscy specjaliści wiedzą co zrobić, by spełnić oczekiwania osób chcących zachwycać uśmiechem.

Osoby niezadowolone z wyglądu swoich zębów i chcące cieszyć się na co dzień pięknym uzębieniem powinny rozważyć założenie licówek. Krakowscy specjaliści wiedzą co zrobić, by spełnić oczekiwania osób chcących zachwycać uśmiechem. 

Czym są licówki? 

Licówkami nazywane są małe płatki porcelanowe lub kompozytowe, które są przyklejane do przedniej części zębów. Założenie licówek pozwala na szybką zmianę wyglądu zębów, dzięki czemu wyglądają one na zdrowe i zadbane. 

Wskazania do wykonania licówek 

Na zastosowanie licówek decydują się osoby z różnymi problemami. Najczęściej przyczyną jest chęć skorygowania kształtu zębów. Zdarza się to w przypadku, gdy problemem jest nieestetyczny kształt zębów. Założenie licówek umożliwia skorygowanie długości oraz szerokości zębów. Niekiedy licówki mają służyć całkowitej zmianie kształtu zębów, takie rozwiązanie jest szybsze oraz tańsze od tradycyjnego leczenia problemu. 

Licówki świetnie sprawdzają się u osób z przebarwieniami zębów. U niektórych problem jest wrodzony i profesjonalne wybielanie nie przynosi pożądanych efektów. W takim przypadku licówki są rozwiązaniem, który pozwoli na uzyskanie estetycznego białego uśmiechu. 

Założenie licówek może być również rozwiązaniem delikatnych wad zgryzu, takich jak niewielkie przemieszczenie zęba. Sprawdzą się także u osób chcących zamknąć diastemę, umożliwiają bowiem na ograniczenie szerokości przerwy. W obydwóch przypadkach licówki pozwalają uzyskać ładny uśmiech bez konieczności podejmowania leczenia ortodontycznego. 

Rodzaje licówek 

Największą popularnością cieszą się licówki pełnoceramiczne, czyli porcelanowe. Są one bardzo cienkie, dzięki czemu wyglądają wyjątkowo estetycznie. Ponadto charakteryzują się dużą wytrzymałością i są odporne na osadzanie się kamienia nazębnego czy pojawianie się przebarwień. 

Alternatywą są licówki kompozytowe. Również one wyglądają bardzo dobrze, jednak są mniej wytrzymałe ze względu na to, że nie są odporne na ścieranie czy przebarwienia. Co ważne, uszkodzenie licówki kompozytowej nie oznacza konieczności jej wymiany, może zostać naprawiona podczas jednej wizyty. 

Licówki non prep są bardzo cienkie i mogą zostać założone na zęby bez ich uprzedniego szlifowania. Podobnie jak licówki porcelanowe są one bardzo wytrzymałe i estetyczne. Założenie ich jest związane z delikatnym pogrubieniem zębów (maksymalnie do 0.3mm), jednak użytkownik szybko się do nich przyzwyczaja. 

Jak inaczej leczyć zęby? 

Założenie licówek należy rozważać dopiero w momencie, gdy alternatywne formy leczenia nie przyniosły pożądanych efektów. Mowa na przykład o bezskutecznym wybielaniu zębów. Przed zdecydowaniem się na licówki warto rozważyć również leczenie ortodontyczne, które pozwoli na prawidłowe ustawienie zębów czy wyleczenie innej wady zgryzu. 

Przeciwwskazania do wykonania licówek 

Niestety nie każda osoba chcąca poprawić wygląd swojego uśmiechu może zdecydować się na założenie licówek, istnieją bowiem przeciwwskazania, które to uniemożliwiają. Należą do nich:

- bardzo krótkie zęby, których powierzchnia jest zbyt mała, by móc utrzymać licówki;

- brak pojedynczych zębów (założenie licówek jest możliwe po uprzedni uzupełnieniu braków na przykład implantami);

- bruksizm, czyli nocne zgrzytanie zębami;

- nieprawidłowa higiena jamy ustnej;

- nawyki, które mogą z czasem uszkodzić licówki (np. obgryzanie paznokci).

Proces zakładania licówek i czas jego trwania 

Do wykonania i założenia licówek pełnoceramicznych potrzebne są przynajmniej dwie wizyty. Podczas pierwszej z nich następuje konsultacja, podczas której pacjent mówi o swoich oczekiwaniach, a lekarz informuje o możliwych rozwiązaniach. Podczas tej samej wizyty wybierany jest kolor licówek, a zęby zostają oszlifowane oraz odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem. W trakcie drugiej wizyty lekarz mocuje licówki. W przypadku licówek kompozytowych konieczne jest odbycie tylko jednej wizyty, która jest jednak sporo dłuższa.

https://cdcstomatologia.pl/licowki.html


Data publikacji: 2020-10-06, ostatnia zmiana: 2020-10-06

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Swanson lecytyna słonecznikowa 1200mg x 90 kapsułek
59,25 zł
Malbork
(woj. pomorskie)
Dla diabetyków morwa biała, borówka czernica, kora cynamonowca x 48 kapsułek
21,55 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
Maść rozgrzewająca extra mocna 300g
18,59 zł
Kołobrzeg
(woj. zachodniopomorskie)
Szczoteczka rotacyjna Oral-B Smart 5000N
399,00 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Maść majerankowa 10g
3,10 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Tran mollers cytrynowy 250ml
38,06 zł
Sopot
(woj. pomorskie)
Magnoliamax 600mg x 30 tabletek
24,89 zł
Opole
(woj. opolskie)
Humavit morwa forte x 150 kapsułek
35,69 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Aspifox 150mg x 60 tabletek
7,44 zł
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)
Test lh vitam owulacyjny x 5 testów
17,18 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Urostonex x 20 saszetek
29,74 zł
Rzeszów
(woj. podkarpackie)
Szczoteczka rotacyjna Oral-B Smart TEEN Sens
219,00 zł
Legionowo
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Z czym łączyć retinol? Znajdź dla niego parę idealną!
Z czym łączyć retinol? To pytanie pojawia się wtedy, gdy rozpoczynamy przygodę z tą najskuteczniejszą substancją przeciwstarzeniową. Zbierając informacje o niej dowiadujemy się, jak ją stosować, kiedy...
Data publikacji: 2021-11-24
Złamany ząb...  i co dalej? Dowiedz się jak odbudować piękny uśmiech.
Najczęstszymi przyczynami złamań zębów są sporty kontaktowe, jak boks, MMA, karate, ale też inne - koszykówka, golf, rolki, tenis, siatkówka jak również wypadki komunikacyjne. Zwykły wypadek przy prac...
Data publikacji: 2021-09-26
Przewlekłe zapalenie zatok
Zatoki to wolne przestrzenie znajdujące się w twarzoczaszce. Są połączone z jamą nosową, a ich główną funkcją jest produkowanie wydzieliny służącej do nawilżania i filtrowania wdychanego nosem powietr...
Data publikacji: 2021-09-01
Termometry - jakie są ich rodzaje?
Wiele sprzętów medycznych ma zastosowanie w codziennym życiu. Używane są nie tylko przez lekarzy czy personel medyczny, ale również przez zwykłych ludzi w domu. Jednym z nich jest termometr. Pierwszy...
Data publikacji: 2021-09-01

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij