Wszystko, co musisz wiedzieć o licówkach

Licówki non prep

Osoby niezadowolone z wyglądu swoich zębów i chcące cieszyć się na co dzień pięknym uzębieniem powinny rozważyć założenie licówek. Krakowscy specjaliści wiedzą co zrobić, by spełnić oczekiwania osób chcących zachwycać uśmiechem.

Osoby niezadowolone z wyglądu swoich zębów i chcące cieszyć się na co dzień pięknym uzębieniem powinny rozważyć założenie licówek. Krakowscy specjaliści wiedzą co zrobić, by spełnić oczekiwania osób chcących zachwycać uśmiechem. 

Czym są licówki? 

Licówkami nazywane są małe płatki porcelanowe lub kompozytowe, które są przyklejane do przedniej części zębów. Założenie licówek pozwala na szybką zmianę wyglądu zębów, dzięki czemu wyglądają one na zdrowe i zadbane. 

Wskazania do wykonania licówek 

Na zastosowanie licówek decydują się osoby z różnymi problemami. Najczęściej przyczyną jest chęć skorygowania kształtu zębów. Zdarza się to w przypadku, gdy problemem jest nieestetyczny kształt zębów. Założenie licówek umożliwia skorygowanie długości oraz szerokości zębów. Niekiedy licówki mają służyć całkowitej zmianie kształtu zębów, takie rozwiązanie jest szybsze oraz tańsze od tradycyjnego leczenia problemu. 

Licówki świetnie sprawdzają się u osób z przebarwieniami zębów. U niektórych problem jest wrodzony i profesjonalne wybielanie nie przynosi pożądanych efektów. W takim przypadku licówki są rozwiązaniem, który pozwoli na uzyskanie estetycznego białego uśmiechu. 

Założenie licówek może być również rozwiązaniem delikatnych wad zgryzu, takich jak niewielkie przemieszczenie zęba. Sprawdzą się także u osób chcących zamknąć diastemę, umożliwiają bowiem na ograniczenie szerokości przerwy. W obydwóch przypadkach licówki pozwalają uzyskać ładny uśmiech bez konieczności podejmowania leczenia ortodontycznego. 

Rodzaje licówek 

Największą popularnością cieszą się licówki pełnoceramiczne, czyli porcelanowe. Są one bardzo cienkie, dzięki czemu wyglądają wyjątkowo estetycznie. Ponadto charakteryzują się dużą wytrzymałością i są odporne na osadzanie się kamienia nazębnego czy pojawianie się przebarwień. 

Alternatywą są licówki kompozytowe. Również one wyglądają bardzo dobrze, jednak są mniej wytrzymałe ze względu na to, że nie są odporne na ścieranie czy przebarwienia. Co ważne, uszkodzenie licówki kompozytowej nie oznacza konieczności jej wymiany, może zostać naprawiona podczas jednej wizyty. 

Licówki non prep są bardzo cienkie i mogą zostać założone na zęby bez ich uprzedniego szlifowania. Podobnie jak licówki porcelanowe są one bardzo wytrzymałe i estetyczne. Założenie ich jest związane z delikatnym pogrubieniem zębów (maksymalnie do 0.3mm), jednak użytkownik szybko się do nich przyzwyczaja. 

Jak inaczej leczyć zęby? 

Założenie licówek należy rozważać dopiero w momencie, gdy alternatywne formy leczenia nie przyniosły pożądanych efektów. Mowa na przykład o bezskutecznym wybielaniu zębów. Przed zdecydowaniem się na licówki warto rozważyć również leczenie ortodontyczne, które pozwoli na prawidłowe ustawienie zębów czy wyleczenie innej wady zgryzu. 

Przeciwwskazania do wykonania licówek 

Niestety nie każda osoba chcąca poprawić wygląd swojego uśmiechu może zdecydować się na założenie licówek, istnieją bowiem przeciwwskazania, które to uniemożliwiają. Należą do nich:

- bardzo krótkie zęby, których powierzchnia jest zbyt mała, by móc utrzymać licówki;

- brak pojedynczych zębów (założenie licówek jest możliwe po uprzedni uzupełnieniu braków na przykład implantami);

- bruksizm, czyli nocne zgrzytanie zębami;

- nieprawidłowa higiena jamy ustnej;

- nawyki, które mogą z czasem uszkodzić licówki (np. obgryzanie paznokci).

Proces zakładania licówek i czas jego trwania 

Do wykonania i założenia licówek pełnoceramicznych potrzebne są przynajmniej dwie wizyty. Podczas pierwszej z nich następuje konsultacja, podczas której pacjent mówi o swoich oczekiwaniach, a lekarz informuje o możliwych rozwiązaniach. Podczas tej samej wizyty wybierany jest kolor licówek, a zęby zostają oszlifowane oraz odpowiednio zabezpieczone przed uszkodzeniem. W trakcie drugiej wizyty lekarz mocuje licówki. W przypadku licówek kompozytowych konieczne jest odbycie tylko jednej wizyty, która jest jednak sporo dłuższa.

https://cdcstomatologia.pl/licowki.html


Data publikacji: 2020-10-06, ostatnia zmiana: 2020-10-06

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Philips szczoteczka soniczna let's start green teen hx6212/90
289,99 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
Nitrile examination hand gloves
16,88 zł
Kraśnik
(woj. lubelskie)
Media-tech smartbmi scale bt inteligentna waga
79,99 zł
Żory
(woj. śląskie)
Resvaxan 45 tabl. aura herbals
37,99 zł
Orpiszew
(woj. wielkopolskie)
Coenzyme q10 forte 100mg - 120 kapsułek wish
79,99 zł
Ostrowiec Świętokrzyski
(woj. świętokrzyskie)
Infrared Thermometer
61,88 zł
Suwałki
(woj. podlaskie)
Zasłona prysznicowa 170 x 180 cm poliester
17,60 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Thalgo żel algowy plasmalg gel - 150 ml dostawa gratis!
99,00 zł
Chełm
(woj. lubelskie)
Grzyb herbaciany KOMBUCHA, grzybek japoński
7,00 zł
Słostowice
(woj. łódzkie)
Caso waga łazienkowa caso bs1 3412 (kolor szary)
249,99 zł
Lębork
(woj. pomorskie)
Paulas choice intensywnie odżywczy krem z kwasami omega 3,6,9 dla skóry suchej i odwodnionej omega+
60,09 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)
Rura cpap ResMed, autocpap, cpap Pro, akcesoria do aparatu cpap rura standard
70,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Podpaski na ratunek przy nietrzymaniu moczu - jakie wybrać?
Z problemem nietrzymania moczu boryka się wiele kobiet w różnym wieku – dolegliwość ta wcale nie dotyczy tylko seniorek. Problemowi temu można zapobiegać, można też go leczyć. Co jednak zrobić doraźni...
Data publikacji: 2020-11-19
Co to jest bonding zębów?
Wielu z Pacjentów marzy, aby zachować zdrowy, piękny i śnieżnobiały uśmiech. Bonding zębów, należy do nowoczesnych procedur dentystycznych. Stanowi ekonomiczne rozwiązanie w przypadku złamanych, wyszc...
Data publikacji: 2020-11-13
Łuszczyca paznokci - objawy, przyczyny powstawania i sposoby leczenia schorzenia
Łuszczyca paznokci to uciążliwa choroba przewlekła, która posiada tendencje nawracania. Wiele objawów tego schorzenia wykazuje podobny charakter do tradycyjnej łuszczycy, a odpowiednio szybka diagnost...
Data publikacji: 2020-11-04
Przebarwienia pozapalne - jak sobie z nimi radzić?
Wyjątkową i jednocześnie niezwykle silną formą ochrony ludzkiego ciała jest nasza skóra, której zdrowie jest jedną z podstaw dobrego samopoczucia. Nie przypadkowo uważana jest za niezależny narząd, po...
Data publikacji: 2020-11-02