Masaże, relaks - korzyści dla naszego zdrowia

Masaże, relaks - korzyści dla naszego zdrowia.

Sprawdź jakich korzyści dla naszego zdrowia możemy oczekiwać po zabiegu masażu.

Masaż to jeden z najbardziej przyjemnych zabiegów, jakie możemy doświadczyć salonie SPA. Masaże mają wręcz zbawienny wpływ nie tylko na stan psychiczny, jak i fizyczny każdego z nas. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo gabinetów masażu, które oferują przeróżnej maści zabiegi. Do jakiego salonu najlepiej się udać i jaki rodzaj masażu wybrać do swoich potrzeb? Te dwa pytania, które towarzyszą każdej osobie przed wizytą do masażysty. Najważniejsze to zdefiniować efekt jaki zamierzamy osiągnąć, który przyniesie nam najwięcej korzyści i przyjemności. Postaramy się opisać poszczególne rodzaje masaży i przybliżyć różnice pomiędzy nimi.

Masaż klasyczny

Obecnie najpopularniejsza forma masażu. Ma na celu poprawienie stanu psychofizycznego pacjenta. Klasyczna form masażu przynosi mnóstwo wymiernych korzyści dla organizmu, m.in. redukuje tkankę tłuszczową, reguluje krążenie i ciśnienie krwi, regeneruje tkankę mięśniową, a także skórną. eliminuje mimowolne napięcie mięśni oraz nawilża. To jedne z licznych korzyści jakie przynoszą zabiegi masażu klasycznego aby odkryć więcej z nich polecamy doświadczyć tego na własnej skórze. 

Masaż relaksacyjny

Popularny w śród masaży jest również masaż typu relaksacyjnego. Łączy zalety masażu klasycznego oraz energetycznego. W bardzo kojący sposób oddziałuje na spięte mięśnie oraz odżywia i rewitalizujące skórę. Dodatkowo masaż relaksacyjny wspaniale oddziałuje na układ nerwowy, ponieważ eliminuje negatywne oddziaływanie stresu którego mamy mnóstwo w codziennym życiu i udowodniono naukowo że stres jest najmocniejszym czynnikiem który wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Zatem ten typ masażu będzie idealny dla osób przemęczonych, żyjących w ciągłym pośpiechu, którym brakuje wytchnienia w codziennej gonitwie w pracy.

Także polecamy masaż relaksacyjny sportowcom po ciężkim wysiłku fizycznym. Doznania dzięki masażu są wspomagane jeszcze dodatkowo przez klimatyczną muzykę oraz aromatyczny zapach olejków oraz świec.

Masaże lecznicze

Coraz większym zainteresowaniem ostatnio cieszy się masaż leczniczy. Jak sama nazwa sugeruje, jego celem jest leczenie w przypadku różnych zaburzeń organizmu. Często przed takim masażem warto skorzystać z zabiegów poprzedzających, takich jak np. naświetlanie. Sam masaż często jest wspomagany maściami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi oraz rozgrzewającymi, aby zwiększyć uczucie ulgi. Z medycznego punktu widzenia na uwagę zasługują także masaże segmentacje, stosowane najczęściej, by zmniejszać dolegliwości chorób reumatycznych i bule neurologiczne, najbardziej w przypadku rwy kulszowej. Poprzez specjalne chwyty masażysty oddziałujące na nerwy, które posiadają swoje zakończenie w skórze, a odchodzą od poszczególnych fragmentów rdzenia kręgowego. Szczególnym typem jest masaż stóp. Prawidłowo wykonany przez specjalistę przynosi ulgę zmęczonym stopom, a także pacjenci chwalili je przez skuteczność walki z bólem różnych narządów.

Masaż antycellulitowy

W szczególności w gronie kobiet ten typ masażu zdobywa uznanie. Jak sama nazwa wskazuje, celem tego typu masażu jest modelowanie sylwetki, ujędrnianie skory oraz rozbijanie tkanki tłuszczowej odpowiedzialnej za powstawanie cellulitu. Zabieg ten polega na intensywnym masowaniu w celu rozbicia tkanki tłuszczowej, usunięcia toksyn oraz pobudzenia krążenia krwi, przyspiesza proces przemiany materii. By osiągnąć odpowiednie rezultaty warto trzymać się zdrowej diety.

Wszystkie te zabiegi będą skuteczne jeśli zgłosimy się do profesjonalnego masażysty, który posiada doświadczenie oraz odbył odpowiednie szkolenia. W innym wypadku nie odczujemy żadnych korzyści wynikających z masażu. Polecamy tez masaże niekonwencjonalne takie, jak np. masaż bambusami, Bańką chińską, gorącymi kamieniami.


Źródło: Masaż Kraków https://salon-oasis.pl/masaz/

Data publikacji: 2019-06-30, ostatnia zmiana: 2019-07-01

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Łóżko Masujące Gateway
7 499,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Masażer ręczny 5 końcówek masujących TAPPYMED
229,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Beurer ciśnieniomierz nadgarstkowy bc30
114,05 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Elektryczny but grzejąco masujący
129,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Mata Masująca Promed
559,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Masażer twarzy ultradźwięki podczerwień
299,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Ontario Fotel Masujący
6 890,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Mata Masująca Cooler Magnetic
299,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Imperial Fotel Masujący L-Shape Capsuła 4D Zero Gravity
18 900 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Lancet optilets x 200 sztuk
34,39 zł
Konin
(woj. wielkopolskie)
Pas wibracyjny NefrytMed
399,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Materac Masujący Body Relax Magnetic II
299,00 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Masaż relaksacyjny - którą technikę wybrać?
Obecnie nie wystarczy już zdecydować, że chce się iść na masaż. Trzeba zastanowić się dokładnie jaką się ma potrzebę i sprawdzić, która ze wszystkich technik masażu relaksacyjnego najlepiej będzie pas...
Data publikacji: 2020-10-27
Jak wyszczuplić ciało?
Kobiety zwykle nie przepadają za swoim ciałem. Potrafią wymyślać co chwilę kolejne jego elementy, których nie lubią. Niestety bardzo często jest to figura i jej rozmiar. Popkultura przez wiele lat wma...
Data publikacji: 2020-10-27
Plastyka górnych powiek - czy warto?
Plastyka górnych powiek to jeden z najpopularniejszych sposobów na skuteczne przywrócenie swojej twarzy zdrowego, świeżego wyglądu.
Data publikacji: 2020-10-20
Z jakimi dolegliwościami udać się do chirurga dermatologicznego?
Chirurg dermatologiczny zajmuje się dziedziną medycyny, która nazywana jest dermatochirurgią. Cieszy się ona coraz większą popularnością, ze względu na prostotę i skuteczność. Zarówno znamiona, jak i...
Data publikacji: 2020-10-16