Szukaj

Kategorie

Masaże, relaks - korzyści dla naszego zdrowia

Masaże, relaks - korzyści dla naszego zdrowia.

Sprawdź jakich korzyści dla naszego zdrowia możemy oczekiwać po zabiegu masażu.

Masaż to jeden z najbardziej przyjemnych zabiegów, jakie możemy doświadczyć salonie SPA. Masaże mają wręcz zbawienny wpływ nie tylko na stan psychiczny, jak i fizyczny każdego z nas. Obecnie na rynku znajdziemy mnóstwo gabinetów masażu, które oferują przeróżnej maści zabiegi. Do jakiego salonu najlepiej się udać i jaki rodzaj masażu wybrać do swoich potrzeb? Te dwa pytania, które towarzyszą każdej osobie przed wizytą do masażysty. Najważniejsze to zdefiniować efekt jaki zamierzamy osiągnąć, który przyniesie nam najwięcej korzyści i przyjemności. Postaramy się opisać poszczególne rodzaje masaży i przybliżyć różnice pomiędzy nimi.

Masaż klasyczny

Obecnie najpopularniejsza forma masażu. Ma na celu poprawienie stanu psychofizycznego pacjenta. Klasyczna form masażu przynosi mnóstwo wymiernych korzyści dla organizmu, m.in. redukuje tkankę tłuszczową, reguluje krążenie i ciśnienie krwi, regeneruje tkankę mięśniową, a także skórną. eliminuje mimowolne napięcie mięśni oraz nawilża. To jedne z licznych korzyści jakie przynoszą zabiegi masażu klasycznego aby odkryć więcej z nich polecamy doświadczyć tego na własnej skórze. 

Masaż relaksacyjny

Popularny w śród masaży jest również masaż typu relaksacyjnego. Łączy zalety masażu klasycznego oraz energetycznego. W bardzo kojący sposób oddziałuje na spięte mięśnie oraz odżywia i rewitalizujące skórę. Dodatkowo masaż relaksacyjny wspaniale oddziałuje na układ nerwowy, ponieważ eliminuje negatywne oddziaływanie stresu którego mamy mnóstwo w codziennym życiu i udowodniono naukowo że stres jest najmocniejszym czynnikiem który wpływa negatywnie na nasze zdrowie. Zatem ten typ masażu będzie idealny dla osób przemęczonych, żyjących w ciągłym pośpiechu, którym brakuje wytchnienia w codziennej gonitwie w pracy.

Także polecamy masaż relaksacyjny sportowcom po ciężkim wysiłku fizycznym. Doznania dzięki masażu są wspomagane jeszcze dodatkowo przez klimatyczną muzykę oraz aromatyczny zapach olejków oraz świec.

Masaże lecznicze

Coraz większym zainteresowaniem ostatnio cieszy się masaż leczniczy. Jak sama nazwa sugeruje, jego celem jest leczenie w przypadku różnych zaburzeń organizmu. Często przed takim masażem warto skorzystać z zabiegów poprzedzających, takich jak np. naświetlanie. Sam masaż często jest wspomagany maściami przeciwbólowymi, przeciwzapalnymi oraz rozgrzewającymi, aby zwiększyć uczucie ulgi. Z medycznego punktu widzenia na uwagę zasługują także masaże segmentacje, stosowane najczęściej, by zmniejszać dolegliwości chorób reumatycznych i bule neurologiczne, najbardziej w przypadku rwy kulszowej. Poprzez specjalne chwyty masażysty oddziałujące na nerwy, które posiadają swoje zakończenie w skórze, a odchodzą od poszczególnych fragmentów rdzenia kręgowego. Szczególnym typem jest masaż stóp. Prawidłowo wykonany przez specjalistę przynosi ulgę zmęczonym stopom, a także pacjenci chwalili je przez skuteczność walki z bólem różnych narządów.

Masaż antycellulitowy

W szczególności w gronie kobiet ten typ masażu zdobywa uznanie. Jak sama nazwa wskazuje, celem tego typu masażu jest modelowanie sylwetki, ujędrnianie skory oraz rozbijanie tkanki tłuszczowej odpowiedzialnej za powstawanie cellulitu. Zabieg ten polega na intensywnym masowaniu w celu rozbicia tkanki tłuszczowej, usunięcia toksyn oraz pobudzenia krążenia krwi, przyspiesza proces przemiany materii. By osiągnąć odpowiednie rezultaty warto trzymać się zdrowej diety.

Wszystkie te zabiegi będą skuteczne jeśli zgłosimy się do profesjonalnego masażysty, który posiada doświadczenie oraz odbył odpowiednie szkolenia. W innym wypadku nie odczujemy żadnych korzyści wynikających z masażu. Polecamy tez masaże niekonwencjonalne takie, jak np. masaż bambusami, Bańką chińską, gorącymi kamieniami.


Źródło: Masaż Kraków https://salon-oasis.pl/masaz/

Data publikacji: 2019-06-30, ostatnia zmiana: 2019-07-01


Spodobało Ci się?


Zobacz ogłoszenia

 OptiLDL-HDL NaturDay - Reguluje i obniża poziom cholesterolu
134,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
 Masaże relaksacyjne- promocje
100,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
 Lampa - Masażer Elta CH-886
24,00 zł
Mielec
(woj. podkarpackie)
 Sok z dzikiej przytuli
45,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
 Organiczny krem pod oczy i na szyję 50 ml
46,99 zł
Mrągowo
(woj. warmińsko-mazurskie)
 Masaż relaksacyjny Warszawa
200,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Masażer ręczny hm 858 medisana
192,95 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
 TRI-GYM™ - Aparat do treningu oddychania
60,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Gabinet Masażu Kręgosłupa - Warszawa 530 878 844
130,00 zł
Warszawa
(woj. mazowieckie)
 Masaże dla panów. Pan i par
120,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
 AirMini ResMed- aparat do bezdechu sennego
4 120,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
 Silikonowa szczoteczka dla dzieci 1 - 3 lat - jack and jill
17,85 zł
Mikołów
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY

Wybór odpowiedniego ciśnieniomierza - poradnik kupującego
Sprawdź w jaki sposób wybrać odpowiedni ciśnieniomierz. Zapraszamy do lektury!

Data publikacji: 2019-07-25

Manicure biologiczny - naturalny sposób na piękne paznokcie
Piękne dłonie to też piękne paznokcie. Aby nadać im piękny wygląd, nie trzeba stosować niszczących płytkę lakierów – wystarczy manicure biologiczny!

Data publikacji: 2019-02-26

Rozstępy - czym są i jak można je zredukować?
Nie bez powodu w przypadku rozstępów częściej mówi się o „redukowaniu” defektu skórnego, niż o jego usuwaniu. Taka niedoskonałość ma niestety to do siebie, że im później postanowimy się z nią uporać, tym mniejsza będzie szansa na pozbycie się nieestetycznych zmian. Jeżeli jednak zareagujemy odpowiednio wcześnie, czyli w początkowym stadium rozwoju rozstępów, istnieje większe prawdopodobieństwo zmniejszenia ich widoczności lub nawet całkowitego usunięcia problemu.

Data publikacji: 2019-02-14

Co dają zabiegi medycyny estetycznej?
Medycyna estetyczna od kilku lat jest przywilejem nie tylko osób z pierwszych stron gazet. Dzięki rozpowszechnieniu stosowanych metod, stała się ona dostępna niemal dla każdego. Nie wszyscy jednak wiedzą co dają zabiegi medycyny estetycznej...

Data publikacji: 2018-11-29