Objawy koronawirusa: czym są i czy powinienem pójść do lekarza?

Objawy koronawirusa: czym są i czy powinienem pójść do lekarza?

Koronawirus który opanował świat nigdy wcześniej nie był spotykany. Podobnie jak inne koronawirusy, pochodzi od zwierząt. Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła to pandemią.

COVID-19, choroba wywołana przez nowy koronawirus (SARS-CoV-2), nadal rozprzestrzenia się na całym świecie. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oficjalnie nazwała chorobę pandemią - epidemia choroby występująca na dużym obszarze geograficznym i dotykająca wyjątkowo dużej części populacji. Stany Zjednoczone ogłosiły pandemię jako stan wyjątkowy na szczeblu krajowym, a stany w całym kraju podejmują poważne działania w celu spowolnienia rozprzestrzeniania się choroby.

Według WHO na całym świecie odnotowano prawie 180 000 potwierdzonych przypadków osób chorych na COVID-19, a blisko 7500 osób zmarło z powodu tej choroby - liczba ofiar śmiertelnych znacznie przewyższyła epidemię ciężkiego zespołu ostrego oddychania (SARS), która miało miejsce w 2002 i 2003 r. Urzędnicy wszędzie wdrożyli środki mające na celu powstrzymanie wirusa, w tym odwołania, zamknięcia, ograniczenia podróży i kwarantanny.

Jakie objawy wywołuje koronawirus?

Wirus może powodować objawy podobne do zapalenia płuc. Osoby, które zachorowały, cierpią na kaszel, gorączkę i trudności w oddychaniu. Ponieważ jest to wirusowe zapalenie płuc, antybiotyki nie mają zastosowania. Leki przeciwwirusowe przeciwko grypie nie będą działać i obecnie nie ma na niego szczepionki. Leczenie zależy od siły układu odpornościowego. Chińska komisja ds. Zdrowia potwierdziła w styczniu transmisję z człowieka na człowieka.

Koronawirus jest gorszy od normalnej grypy chociaż występują podobne objawy.

Koronawirus jest gorszy od normalnej grypy chociaż występują podobne objawy.

Nie wiemy jeszcze, jak niebezpieczny jest nowy koronawirus, i nie dowiemy się, dopóki nie pojawi się więcej danych, ale szacunki śmiertelności wahają się od znacznie poniżej 1% u młodych ludzi do ponad 3% wśród osób starszych lub masz dolegliwości zdrowotne. Sezonowa grypa zazwyczaj ma śmiertelność poniżej 1% i uważa się, że powoduje około 400 000 zgonów rocznie na całym świecie.

Koronawirus - COVID-19 - objawy

COVID-19 to choroba układu oddechowego spowodowana przez nowego wirusa. Objawy obejmują gorączkę, kaszel, ból gardła i duszność. Wirus może przenosić się między ludźmi, ale dobra higiena może zapobiec infekcji. 

Więcej informacji na temat koronawirusa znajdziesz na: netlekarz.plPowiązane

Zapraszamy również do zapoznania się z artykułem na temat maseczek ochronnych:

https://sprzedawacz.pl/zdrowie_uroda/zdrowie/pozostale/maseczka-przeciwwirusowa-antysmogowa-ffp3-ffp3-n95-n99.html


Data publikacji: 2020-03-20, ostatnia zmiana: 2020-03-20

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Atussan mite syrop 0,8mg/ml 200ml
10,43 zł
Władysławowo
(woj. pomorskie)
Szczoteczka soniczna Vitammy SMILE Krokodyl
49,00 zł
Krosno Odrzańskie
(woj. lubuskie)
Echinasal syrop 125g
16,00 zł
Siedlęcin
(woj. dolnośląskie)
Szczoteczka soniczna Philips Sonicare For Kids HX6321/04
184,90 zł
Sochaczew
(woj. mazowieckie)
Goldisept spray do ust i gardła 25ml - data ważności 28-02-2021r.
17,90 zł
Myślachowice
(woj. małopolskie)
Opaski zaciskowe kablowe trytka 300x3.6mm 100el geko
10,50 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Acatar allergy aerozol do nosa 10ml
28,82 zł
Ełk
(woj. warmińsko-mazurskie)
Szczoteczka Soniczna ORO-SONIC BLACK OROMED
118,99 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
Ciśnieniomierz OMRON M2 Basic
125,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Dexapico syrop 115ml
20,61 zł
Bielany Wrocławskie
(woj. dolnośląskie)
Laryng up orange x 24 tabletki do ssania
22,27 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Cirrus x 6 tabletek
14,51 zł
Ludomy
(woj. wielkopolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?
Choć oddychanie to czynność, którą wykonujemy automatycznie, stres, przebywanie w zamkniętych, źle wentylowanych pomieszczeniach oraz nieprawidłowa postawa ciała mogą przyczyniać się do tego, że do na...
Data publikacji: 2021-03-02
Kolka nerkowa. Przyczyny, objawy, pierwsza pomoc
Kolka nerkowa to bolesne schorzenie, które zazwyczaj wskazuje na kamicę moczową. Jakie są przyczyny jej powstawania, czym się objawia i jak się zachować w przypadku ataku kolki? Podpowiadamy.
Data publikacji: 2021-02-24
Gdzie mogę przeprowadzić test na koronawirusa?
Koronawirus totalnie przeorganizował nasze życie. Od momentu pojawienia się tego patogenu na świecie minął już ponad rok. Niedługo minie rok jak pojawił się w Polsce. Co się zmieniło od tego czasu? Ws...
Data publikacji: 2021-02-16
Oparzenia termiczne u dzieci - jak udzielić pomocy?
Ciekawość najmłodszych nie zna granic – niestety, w niektórych przypadkach może ona prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wśród najpopularniejszych są oparzenia – gdy już do nich dojdzie, konieczna j...
Data publikacji: 2020-12-03

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij