Jak łagodzić ból w naturalny sposób?

Jak łagodzić ból w naturalny sposób?

Medycy informują o zbyt dużej ilości zażywanych przez nas leków o działaniu przeciwbólowym.

Jednocześnie przestrzegają przed stosowaniem chemicznych leków farmaceutycznych w długich okresie, które mogą wywoływać niepożądane skutki uboczne. Coraz częściej przychodnia leczenia bólu proponuje naturalne metody walki z dolegliwościami bólowymi, przede wszystkim te znane od wieków i doceniane jeszcze w starożytności za skuteczność.

Pamiętajmy, że każdy rodzaj walki z bólem, musi być dopasowany do rodzaju bólu, jego natężenia, umiejscowienia, przyczyny. Priorytetem jest diagnostyka przeprowadzona przez specjalistów, dopiero potem dobranie indywidualnej terapii. Okazuje się, że nawet ból przewlekły oraz ten, który poddawany jest leczeniu paliatywnemu, udaje się łagodzić w warunkach domowych. Z całą pewnością pomocna okazuje się klinika leczenia bólu. Warszawa posiada na szczęście co najmniej kilka tego rodzaju obiektów medycznych, w których chory może uzyskać profesjonalną pomoc.

Sposoby naturalne a farmakoterapia

Jakie środki uśmierzania bólu proponują dzisiaj specjaliści w ramach wdrożenia kuracji naturalnych, całkowicie nieinwazyjnych i w pełni bezpiecznych dla chorego? Sen, odpoczynek, relaksacja, gorąca kąpiel, masaż, rehabilitacja, właściwa dieta, suplementacja witamin i minerałów, muzykoterapia, aromaterapia, ziołowe napary, wywary i okłady - to dzisiaj coraz częściej proponowane środki na walkę z bólem, które zaleci skupiający się na medycynie alternatywnej lekarz. Medyczna marihuana czy gaz rozweselający to kolejne propozycje. Oczywiście, należy dobierać je właściwie, uwzględniając stan zdrowia chorego oraz rodzaj bólu, natomiast w większości przypadków można je z doskonałymi efektami łączyć.

Jak podkreślają eksperci od łagodzenia bólu różnego pochodzenia, dzisiaj coraz częściej zwraca się uwagę na to, by terapia walki z bólem nie wpływała negatywnie na stan zdrowia chorego. Wiadomo na pewno, że stosowana dotychczas farmakoterapia w ramach leczenia pourazowego, pooperacyjnego, leczenia bólu przewlekłego, bólu występującego w chorobie onkologicznej czy też leczenia paliatywnego, wywoływała szereg powikłań w długim okresie. Właśnie dlatego rozsądne wydaje się wdrażanie metod naturalnych, bezpiecznych, a jednocześnie o podobnej skuteczności. Wraz z coraz większą popularnością ekologicznego stylu życia i korzystania z dobrodziejstw natury, wydaje się racjonalne, by powszechnie korzystać z metod, które pozwalały cieszyć się pełnym zdrowiem jeszcze w starożytnym Egipcie czy Chinach.


Artykuł został przygotowany na podstawie materiałów dostępnych na stronie: Cannabiclinic.pl - lekarz medyczna marihuana / Poradnia leczenia bólu.

Data publikacji: 2020-03-09, ostatnia zmiana: 2020-03-04

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Waga łazienkowa analityczna Tamina
147,00 zł
Kędzierzyn-Koźle
(woj. opolskie)
Szczoteczka soniczna SENCOR SOC 0912GR Zielony
126,88 zł
Zielona Góra
(woj. lubuskie)
Waga PROFICARE PC-PW 3006 FA
88,92 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Waga łazienkowa analogowa Tempo White
99,99 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Końcówka szczoteczki DENIX (4 sztuki)
34,99 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
Modus spokojny dzień x 30 tabletek
9,78 zł
Nysa
(woj. opolskie)
Melisa plus x 40 tabletek
14,72 zł
Radomsko
(woj. łódzkie)
Waga łazienkowa z analizą BMI Tabea biała
161,00 zł
Częstochowa
(woj. śląskie)
Gotu kola noble health x 60 kapsułek
30,01 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Szczoteczka rotacyjna ORAL-B PRO 900
221,91 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Końcówka szczoteczki PANASONIC WEW 0957
15,79 zł
Piotrków Trybunalski
(woj. łódzkie)
Waga FALA 69204
52,54 zł
Gorzów Wielkopolski
(woj. lubuskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Jak wybrać skuteczne feromony damskie?
Na temat feromonów mówi się ostatnio bardzo dużo. Jedni uważają, że treści dotyczące działania tychże substancji lotnych są kolejną próbą sprzedania nic niewartego towaru. Inni z kolei sądzą, że dzięk...
Data publikacji: 2022-04-20
Co robić, aby mieć piękną cerę - 7 porad dla każdego
Gładka, promienna cera bez niedoskonałości i zmarszczek to marzenie większości kobiet. Pomyśl tylko jak pięknie mogłoby wyglądać życie gdybyś nie musiała się malować i ukrywać niedoskonałości? Z dbani...
Data publikacji: 2022-03-14
Dlaczego podkład się waży i jak przygotować cerę do makijażu?
Czy istnieje jeden największy koszmar każdego amatora i specjalisty od makijażu? Niestety tak i jest nim ważenie się podkładu! Może się wydawać, że to rzecz, na którą nie mamy zupełnie wpływu oraz tak...
Data publikacji: 2021-12-01
Z czym łączyć retinol? Znajdź dla niego parę idealną!
Z czym łączyć retinol? To pytanie pojawia się wtedy, gdy rozpoczynamy przygodę z tą najskuteczniejszą substancją przeciwstarzeniową. Zbierając informacje o niej dowiadujemy się, jak ją stosować, kiedy...
Data publikacji: 2021-11-24

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij