Google (w końcu) otworzyło swoją stronę o koronawirusie

google.com/covid19

W zeszłym tygodniu odbyła się konferencja prasowa, podczas której prezydent Donald Trump twierdził, że Google będzie pracowało nad stroną z badaniami na obecność koronawirusa, i na której będą mogli znaleźć informacje o pobliskich szpitalach. Jak się dowiedzieliśmy kilka dni później, to nie była prawda. Verily, siostrzana firma Google faktycznie otworzyła taką stronę, ale tylko w regionie Bay Area (przyp. tłum. obszar zachodniego wybrzeża w stanie Kalifornia). Ponadto, testy proponuje się bardzo małej liczbie osób. Rzecznicy Google, z kolei, powiedzieli, że firma również stworzy taką stronę i, po małym opóźnieniu, słowa dotrzymali.

Poza samą stroną i, co ważniejsze, Google udostępni szczegółowe zakładki dla wszystkich wyszukujących terminów związanych z koronawirusem. Będą informacje o objawach choroby, zapobieganiu jej, statystyki globalne pokazujące liczbę przypadków oraz ważne informacje w poszczególnych stanach.

Strona jest dostępna pod adresem google.com/covid19. Zawiera przydatne informacje i kartę, która wygląda jak ta powyżej. Według treści posta zapowiadającego powstanie strony, można znaleźć na niej informacje krajowe, porady dotyczące bezpieczeństwa i zapobiegania chorobie, trendy wyszukiwania związane z COVID-19 oraz inne źródła dla osób indywidualnych, nauczycieli oraz osób prawnych. Google kładzie nacisk na oficjalny charakter źródeł, na które się powołuje i wymienia wśród nich takie organizacje jak Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) czy Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (CDC).

Póki co, strona jest dostępna w języku angielskim, ale przedstawiciel Google zapowiedział, że wkrótce pojawi się hiszpańska wersja językowa. Strona jest przyjazna osobom niedowidzącym i zawiera większe fonty niż te, z których Google zwykle korzysta.

Na stronie można również znaleźć animowane mapy z informacjami o potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem z podziałem na lokalizację, wiek i płeć zakażonych. Ale, żeby nie wzbudzać wśród gości negatywnych emocji, na stronie znajduje się również kilka filmików na poprawę nastroju.

Będąc na stronie, nietrudno zauważyć, że nie oferuje ona tego, o czym mówił prezydent Trump. Najbliższą informacją dotyczącą testów jest lista rozwijana, która wyświetla przydatne linki do miejscowych stron. Na przykład, po wyborze stanu Kalifornia, wyświetli się link do Departamentu Zdrowia Publicznego w Kalifornii.

Obecnie, na stronie CDC funkcjonuje chatbot pomagający w sprawdzeniu szans na możliwość zakażenia koronawirusem, który powstał przy współpracy z Microsoftem. Jednak Wall Street Journal przytoczył słowa jednego z pracowników służby zdrowia, którego zdaniem jest to narzędzie mające na celu uspokoić społeczeństwo.

Innymi słowy, wiele koncernów technologicznych dwoi swe wysiłki, aby świadczyć wsparcie w czasie kryzysu wywołanego koronawirusem, ale żaden z nich nie jest w stanie rozwiązać największych problemów związanych z panującą pandemią: dostęp do infrastruktury zarządzania kryzysowego czy ośrodków badawczych.

Niewykluczone jednak, że w niedalekiej przyszłości Google udostępni informacje o danych adresowych lokalizacji takich placówek. Z kolei przedstawiciele giganta technologicznego mówią, że tak się nie stanie dopóty dopóki nie zostaną udostępnione wiarygodne i godne zaufania informacje o takich miejscach. To, niestety, może rozciągnąć się w czasie.

Tekst powstał przy współpracy z highlab.pl

Zobacz również

Maseczka antywirusowa, antysmogowa czy przeciwpyłowa? Czym się różnią maseczki FFP3, FFP2, N95, N100 od masek chirurgicznych? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat maseczek - jak się chronić, jaka wybrać i jak je odkażać.Data publikacji: 2020-04-01, ostatnia zmiana: 2020-04-02

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Sprężarka Bezolejowa ECU HP 1,0 Fiac
1 050,00 zł
Tychy
(woj. śląskie)
Isla medic voice x 20 pastylek
22,96 zł
Katowice
(woj. śląskie)
Ciśnieniomierz OMRON M3 Comfort
205,00 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Przenośny Koncentrator Tlenu One G3 Inogen
12 000 zł
Łódź
(woj. łódzkie)
Echinasal syrop 125g
16,25 zł
Siedlęcin
(woj. dolnośląskie)
Gluco test glukoza o smaku pomarańczy 300ml
15,05 zł
Leszno
(woj. wielkopolskie)
Szczoteczka BRAUN Oral-B Genius X 20100S white
568,64 zł
Pruszcz Gdański
(woj. pomorskie)
Czekolada słodzona stewią dla dorosłych x 33 pastylki do ssania
38,87 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Magnez b6 + d3 x 50 kapsułek
8,51 zł
Krosno Odrzańskie
(woj. lubuskie)
Szczoteczka do zębów Braun CrossAction Vitality 100 (elektryczna; kolor czarny)
84,99 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)
Mumio-bon x 60 kapsułek
41,85 zł
Kraków
(woj. małopolskie)
Pułapka Wodna - Skraplacz Do Tlenoterapii
15,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?
Choć oddychanie to czynność, którą wykonujemy automatycznie, stres, przebywanie w zamkniętych, źle wentylowanych pomieszczeniach oraz nieprawidłowa postawa ciała mogą przyczyniać się do tego, że do na...
Data publikacji: 2021-03-02
Kolka nerkowa. Przyczyny, objawy, pierwsza pomoc
Kolka nerkowa to bolesne schorzenie, które zazwyczaj wskazuje na kamicę moczową. Jakie są przyczyny jej powstawania, czym się objawia i jak się zachować w przypadku ataku kolki? Podpowiadamy.
Data publikacji: 2021-02-24
Gdzie mogę przeprowadzić test na koronawirusa?
Koronawirus totalnie przeorganizował nasze życie. Od momentu pojawienia się tego patogenu na świecie minął już ponad rok. Niedługo minie rok jak pojawił się w Polsce. Co się zmieniło od tego czasu? Ws...
Data publikacji: 2021-02-16
Oparzenia termiczne u dzieci - jak udzielić pomocy?
Ciekawość najmłodszych nie zna granic – niestety, w niektórych przypadkach może ona prowadzić do niebezpiecznych sytuacji. Wśród najpopularniejszych są oparzenia – gdy już do nich dojdzie, konieczna j...
Data publikacji: 2020-12-03

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij