Z jakimi dolegliwościami udać się do chirurga dermatologicznego?

Z jakimi dolegliwościami udać się do chirurga dermatologicznego?

Chirurg dermatologiczny zajmuje się dziedziną medycyny, która nazywana jest dermatochirurgią. Cieszy się ona coraz większą popularnością, ze względu na prostotę i skuteczność. Zarówno znamiona, jak i brodawki mogą przekształcić się w niebezpieczne nowotwory, a dodatkowo nie wyglądają estetycznie.

W takich przypadkach warto zdecydować się na chirurga dermatologicznego, który w błyskawicznym tempie rozwiąże nasz problem. Czym zajmuje się chirurgia dermatologiczna? Jak może przebiegać przykładowy zabieg? Kto powinien się wybrać do takiego specjalisty, a kto powinien go unikać? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Czym zajmuje się chirurgia dermatologiczna?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie chirurgii dermatologicznej, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien dział medycyny, który to zajmuje się usuwaniem chirurgicznym poszczególnych zmian skórnych. Najczęściej tego typu metoda stosowana jest w przypadku pieprzyków, jednakże nie tylko. Warto wspomnieć o możliwości usunięcia nowotworu skóry.

Najczęściej jest to rak kolczystokomórkowy i podstawnokomórkowy. Wszelkie zmiany usuwa się korzystając ze znieczulenia miejscowego. Zabiegi nie są rozległe, natomiast jeśli chodzi o bliznę- goi się stosunkowo szybko. Dodatkowo przez jakiś czas kontrolowane są poszczególne zmiany czy całość goi się w prawidłowy sposób. Dzięki temu mamy pewność, że naszemu zdrowiu nic nie zagraża.

W jaki sposób może przebiegać dany zabieg?

Zapewne wiele osób zastanawia się, w jaki sposób mogą przebiegać zabiegi u chirurga dermatologicznego. Przede wszystkim wszystkie wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, co właściwie zapewnia nas, że wszelkie działania są bezbolesne. W jaki sposób podawane jest znieczulenie?

Oczywiście za pomocą zastrzyku. Kluczową substancją jest lignokaina, która gwarantuje dużą skuteczność. W razie potrzeby, przed zastrzykiem możliwe jest znieczulenie za pomocą kremu, aby osoba poddająca się zabiegowi czuła komfort psychiczny. Po wycięciu mamy do czynienia ze szwami i opatrunkiem, jednakże po około 2 tygodniach całość jest usuwana, a rana szybko się zabliźnia. W tym czasie jednak możliwe jest normalne funkcjonowanie, właściwie bez żadnych poważniejszych ograniczeń.

Kiedy warto wybrać się do dermatochirurga, a kiedy go unikać?

Kiedy warto więc wybrać się do chirurga dermatologicznego? Przede wszystkim w przypadku chorób skóry i tkanki podskórnej. Przeanalizujmy taką możliwość w przypadku zmian łagodnych (przykładowo włókniaki, kaszaki tłuszczaki). Dermatochirurga powinniśmy odwiedzić w przypadku chorób nowotworowych skóry, a także tkanki podskórnej. 

Podobnie, jeśli chcemy wyleczyć blizny przerosłe. W tego typu sytuacjach chirurg dermatologiczny może okazać się zbawieniem i rozwiązaniem naszych problemów. Kiedy natomiast nie powinniśmy podjąć się przeprowadzenia zabiegu? Przede wszystkim w przypadku zaburzenia krzepnięcia krwi. W sposób szczególny powinniśmy się nad tym zastanowić, gdy nasza skóra jest skłonna do bliznowacenia.


Więcej informacji znajdziecie na Derm-Al

Data publikacji: 2020-10-16, ostatnia zmiana: 2020-10-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Neomag skurcz x 20 tabletek musujących
23,99 zł
Starachowice
(woj. świętokrzyskie)
Mamagard x 24 pastylki do ssania
12,25 zł
Olsztyn
(woj. warmińsko-mazurskie)
Osteodiag x 60 tabletek
16,58 zł
Bezrzecze
(woj. zachodniopomorskie)
Doppelherz aktiv omega-3 forte x 60 kapsułek
35,29 zł
Jastrzębie-Zdrój
(woj. śląskie)
Vitadena biotyna x 60 tabletek
17,62 zł
Słupsk
(woj. pomorskie)
Lupulina x 30 kapsułek
12,66 zł
Siedlce
(woj. mazowieckie)
Reishi x 80 kapsułek
39,90 zł
Jelcz-Laskowice
(woj. dolnośląskie)
Odżywka do paznokci witaminowa z keratyną 9ml
15,10 zł
Pabianice
(woj. łódzkie)
Polocard 0,075 x 120 tabletek
28,87 zł
Czechowice-Dziedzice
(woj. śląskie)
Ashwagandha x 90 kapsułek
34,37 zł
Sieradz
(woj. łódzkie)
Przekaż 1,5% podatku
za darmo
Warszawa
(woj. mazowieckie)
Propolis (10%) z pyłkiem pszczelim 35ml
15,31 zł
Rypin
(woj. kujawsko-pomorskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Orteza na stopę - wszystko, co warto wiedzieć przed jej zakupem
Orteza stopy, nazywana też stabilizatorem stopy, jest narzędziem medycznym przeznaczonym do wsparcia w leczeniu i rehabilitacji po różnego rodzaju urazach. Używa się jej nie tylko po złamaniach i oper...
Data publikacji: 2024-04-20
Co to jest traumatologia i czym się zajmuje?
W dzisiejszym świecie, pełnym różnorodnych zagrożeń i nieprzewidywalnych sytuacji, rola traumatologii staje się coraz bardziej istotna. Traumatolodzy, czyli lekarze specjalizujący się w diagnostyce, l...
Data publikacji: 2024-04-20
Jak opóźnić proces starzenia się skóry? To trzeba wiedzieć!
Czy można zachować młodość na dłużej, ale bez korzystania z chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej? Jasne, że tak. Swoistym kluczem do sukcesu jest nic innego jak właściwa pielęgnacja skóry. D...
Data publikacji: 2024-04-19
Zakrzepica nóg. Co trzeba o niej wiedzieć?
Zakrzepica żylna to problem, z którym zmaga coraz więcej pacjentów. Na szczęście flebolog, czyli lekarz zajmujący się leczeniem schorzeń żył skutecznie walczyć z zakrzepicą, nie dopuszczając do wystąp...
Data publikacji: 2024-04-05