Z jakimi dolegliwościami udać się do chirurga dermatologicznego?

Z jakimi dolegliwościami udać się do chirurga dermatologicznego?

Chirurg dermatologiczny zajmuje się dziedziną medycyny, która nazywana jest dermatochirurgią. Cieszy się ona coraz większą popularnością, ze względu na prostotę i skuteczność. Zarówno znamiona, jak i brodawki mogą przekształcić się w niebezpieczne nowotwory, a dodatkowo nie wyglądają estetycznie.

W takich przypadkach warto zdecydować się na chirurga dermatologicznego, który w błyskawicznym tempie rozwiąże nasz problem. Czym zajmuje się chirurgia dermatologiczna? Jak może przebiegać przykładowy zabieg? Kto powinien się wybrać do takiego specjalisty, a kto powinien go unikać? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Czym zajmuje się chirurgia dermatologiczna?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie chirurgii dermatologicznej, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien dział medycyny, który to zajmuje się usuwaniem chirurgicznym poszczególnych zmian skórnych. Najczęściej tego typu metoda stosowana jest w przypadku pieprzyków, jednakże nie tylko. Warto wspomnieć o możliwości usunięcia nowotworu skóry.

Najczęściej jest to rak kolczystokomórkowy i podstawnokomórkowy. Wszelkie zmiany usuwa się korzystając ze znieczulenia miejscowego. Zabiegi nie są rozległe, natomiast jeśli chodzi o bliznę- goi się stosunkowo szybko. Dodatkowo przez jakiś czas kontrolowane są poszczególne zmiany czy całość goi się w prawidłowy sposób. Dzięki temu mamy pewność, że naszemu zdrowiu nic nie zagraża.

W jaki sposób może przebiegać dany zabieg?

Zapewne wiele osób zastanawia się, w jaki sposób mogą przebiegać zabiegi u chirurga dermatologicznego. Przede wszystkim wszystkie wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, co właściwie zapewnia nas, że wszelkie działania są bezbolesne. W jaki sposób podawane jest znieczulenie?

Oczywiście za pomocą zastrzyku. Kluczową substancją jest lignokaina, która gwarantuje dużą skuteczność. W razie potrzeby, przed zastrzykiem możliwe jest znieczulenie za pomocą kremu, aby osoba poddająca się zabiegowi czuła komfort psychiczny. Po wycięciu mamy do czynienia ze szwami i opatrunkiem, jednakże po około 2 tygodniach całość jest usuwana, a rana szybko się zabliźnia. W tym czasie jednak możliwe jest normalne funkcjonowanie, właściwie bez żadnych poważniejszych ograniczeń.

Kiedy warto wybrać się do dermatochirurga, a kiedy go unikać?

Kiedy warto więc wybrać się do chirurga dermatologicznego? Przede wszystkim w przypadku chorób skóry i tkanki podskórnej. Przeanalizujmy taką możliwość w przypadku zmian łagodnych (przykładowo włókniaki, kaszaki tłuszczaki). Dermatochirurga powinniśmy odwiedzić w przypadku chorób nowotworowych skóry, a także tkanki podskórnej. 

Podobnie, jeśli chcemy wyleczyć blizny przerosłe. W tego typu sytuacjach chirurg dermatologiczny może okazać się zbawieniem i rozwiązaniem naszych problemów. Kiedy natomiast nie powinniśmy podjąć się przeprowadzenia zabiegu? Przede wszystkim w przypadku zaburzenia krzepnięcia krwi. W sposób szczególny powinniśmy się nad tym zastanowić, gdy nasza skóra jest skłonna do bliznowacenia.


Więcej informacji znajdziecie na Derm-Al

Data publikacji: 2020-10-16, ostatnia zmiana: 2020-10-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Szczoteczka elektryczna ORAL-B iO8 czarna z technologią magnetyczną
999,00 zł
Lublin
(woj. lubelskie)
Domowy ocet jabłkowy
50,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Lactoangin baby spray do gardła 30g
28,11 zł
Jelcz-Laskowice
(woj. dolnośląskie)
Oeparolmed biotyna 10mg x 60 tabletek
40,16 zł
Pruszków
(woj. mazowieckie)
Herbatka fix nervinex relax x 20 saszetek
7,71 zł
Sandomierz
(woj. świętokrzyskie)
Doppelherz aktiv dla mózgu x 30kaps.
19,75 zł
Psary
(woj. śląskie)
Kiszony owoc dzikiej róży
120,00 zł
Wrocław
(woj. dolnośląskie)
Duo spirulin noble health x 120 tabletek
41,90 zł
Sopot
(woj. pomorskie)
Litozin forte x 90 kapsułek + 30 kapsułek gratis
35,40 zł
Skarżysko-Kamienna
(woj. świętokrzyskie)
Nanosilver prodiab proszek w sprayu 125ml
49,18 zł
Zabrze
(woj. śląskie)
Linimer nnkt d3 4000iu x 60 kapsułek
19,52 zł
Łapy
(woj. podlaskie)
Pelavo kaszel suchy i mokry syrop 175ml
29,21 zł
Nysa
(woj. opolskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Co to jest biohacking?
Biohacking to różne działania w celu zmiany swojego stylu życia, sprawiając, że staje się ono lepsze, bardziej wartościowe, bez niepotrzebnych stresów. Biohaker robi to między innymi za sprawą odpowie...
Data publikacji: 2022-08-22
Zaćma: Cichy złodziej wzroku
Zaćma to zmętnienie soczewki w oku, które wpływa na pogorszenie widzenia. Jest to powszechne schorzenie i szacuje się, że do 2020 roku w samych Stanach Zjednoczonych na zaćmę cierpiało ponad 20 milion...
Data publikacji: 2022-07-18
Jak znów widzieć wyraźnie: korzyści płynące z refrakcyjnej wymiany soczewek
Czy zmagasz się z problemem niewyraźnego widzenia? Czy masz trudności z robieniem rzeczy, które lubisz, takich jak czytanie czy uprawianie sportu? Być może cierpisz na zaćmę. Zaćma jest częstym schorz...
Data publikacji: 2022-07-15
Badanie osadu w moczu - po co się je wykonuje i jak przebiega?
Ogólne badanie moczu to jedno z podstawowych badań diagnostycznych, jakie przeprowadza się u pacjentów. Ma ono bardzo dużą wartość diagnostyczną, ponieważ dzięki niemu można wykryć występowanie niepra...
Data publikacji: 2022-07-15

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij