Z jakimi dolegliwościami udać się do chirurga dermatologicznego?

Z jakimi dolegliwościami udać się do chirurga dermatologicznego?

Chirurg dermatologiczny zajmuje się dziedziną medycyny, która nazywana jest dermatochirurgią. Cieszy się ona coraz większą popularnością, ze względu na prostotę i skuteczność. Zarówno znamiona, jak i brodawki mogą przekształcić się w niebezpieczne nowotwory, a dodatkowo nie wyglądają estetycznie.

W takich przypadkach warto zdecydować się na chirurga dermatologicznego, który w błyskawicznym tempie rozwiąże nasz problem. Czym zajmuje się chirurgia dermatologiczna? Jak może przebiegać przykładowy zabieg? Kto powinien się wybrać do takiego specjalisty, a kto powinien go unikać? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu.

Czym zajmuje się chirurgia dermatologiczna?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie chirurgii dermatologicznej, moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to pewien dział medycyny, który to zajmuje się usuwaniem chirurgicznym poszczególnych zmian skórnych. Najczęściej tego typu metoda stosowana jest w przypadku pieprzyków, jednakże nie tylko. Warto wspomnieć o możliwości usunięcia nowotworu skóry.

Najczęściej jest to rak kolczystokomórkowy i podstawnokomórkowy. Wszelkie zmiany usuwa się korzystając ze znieczulenia miejscowego. Zabiegi nie są rozległe, natomiast jeśli chodzi o bliznę- goi się stosunkowo szybko. Dodatkowo przez jakiś czas kontrolowane są poszczególne zmiany czy całość goi się w prawidłowy sposób. Dzięki temu mamy pewność, że naszemu zdrowiu nic nie zagraża.

W jaki sposób może przebiegać dany zabieg?

Zapewne wiele osób zastanawia się, w jaki sposób mogą przebiegać zabiegi u chirurga dermatologicznego. Przede wszystkim wszystkie wykonywane są w znieczuleniu miejscowym, co właściwie zapewnia nas, że wszelkie działania są bezbolesne. W jaki sposób podawane jest znieczulenie?

Oczywiście za pomocą zastrzyku. Kluczową substancją jest lignokaina, która gwarantuje dużą skuteczność. W razie potrzeby, przed zastrzykiem możliwe jest znieczulenie za pomocą kremu, aby osoba poddająca się zabiegowi czuła komfort psychiczny. Po wycięciu mamy do czynienia ze szwami i opatrunkiem, jednakże po około 2 tygodniach całość jest usuwana, a rana szybko się zabliźnia. W tym czasie jednak możliwe jest normalne funkcjonowanie, właściwie bez żadnych poważniejszych ograniczeń.

Kiedy warto wybrać się do dermatochirurga, a kiedy go unikać?

Kiedy warto więc wybrać się do chirurga dermatologicznego? Przede wszystkim w przypadku chorób skóry i tkanki podskórnej. Przeanalizujmy taką możliwość w przypadku zmian łagodnych (przykładowo włókniaki, kaszaki tłuszczaki). Dermatochirurga powinniśmy odwiedzić w przypadku chorób nowotworowych skóry, a także tkanki podskórnej. 

Podobnie, jeśli chcemy wyleczyć blizny przerosłe. W tego typu sytuacjach chirurg dermatologiczny może okazać się zbawieniem i rozwiązaniem naszych problemów. Kiedy natomiast nie powinniśmy podjąć się przeprowadzenia zabiegu? Przede wszystkim w przypadku zaburzenia krzepnięcia krwi. W sposób szczególny powinniśmy się nad tym zastanowić, gdy nasza skóra jest skłonna do bliznowacenia.


Więcej informacji znajdziecie na Derm-Al

Data publikacji: 2020-10-16, ostatnia zmiana: 2020-10-16

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Kalms x 100 tabletek
30,01 zł
Stargard Szczeciński
(woj. zachodniopomorskie)
Nawilżający krem do ciała sensual - 150ml - alkemilla
58,95 zł
Wieluń
(woj. łódzkie)
Prezerwatywa durex realfeel x 3 sztuki nielateksowe
14,36 zł
Mysłowice
(woj. śląskie)
Pulsoksymetr palcowy M70, pulsoksymetry palcowe, sprzęt medyczny
119,00 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Mleczko do ciała echinacea i passiflora 250ml - alkemilla k-essence
53,95 zł
Legnica
(woj. dolnośląskie)
Dottore intensywnie przeciwzmarszczkowe serum z 6% witaminą c c-flush serum - 30ml dostawa gratis!
169,00 zł
Sosnowiec
(woj. śląskie)
Szczoteczki do zębów Philips CleanCare HX3212/42 (soniczna; kolor biały)
133,00 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)
Thalgo żel na uporczywy cellulit expert correction for stubborn cellulite - 150 ml dostawa gratis!
178,00 zł
Ruda Śląska
(woj. śląskie)
Miralo x 20 kapsułek
29,99 zł
Dzierżoniów
(woj. dolnośląskie)
Syrop na apetyt 100ml
5,00 zł
Wieluń
(woj. łódzkie)
Szczoteczka soniczna Tech-Med HW-BT001 biała
179,00 zł
Ostrowiec Świętokrzyski
(woj. świętokrzyskie)
Kelicardina płyn 40g
8,52 zł
Radom
(woj. mazowieckie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Apteka internetowa czy stacjonarna? Gdzie w czasie epidemii warto dokonywać zakupów?
Aptekom internetowym zaufał już co drugi polski internauta. Czas pandemii dodatkowo wpłynął na popularność takiej formy zakupów. Dowiedz się, gdzie najlepiej kupować leki z korzyścią dla swojego zdrow...
Data publikacji: 2021-06-14
Jak zapobiegać zaparciom? Poradnik
Zaparcia coraz częściej nazywa się problemem cywilizacyjnym. Badania wskazują, że mogą dotyczyć nawet 28% członków społeczeństw zachodnich[1]. Najczęściej są wynikiem nieprawidłowych nawyków żywieniow...
Data publikacji: 2021-04-07
Gdzie w Polsce znajdują się komory normobaryczne i jak wpływają na nasze zdrowie?
Choć oddychanie to czynność, którą wykonujemy automatycznie, stres, przebywanie w zamkniętych, źle wentylowanych pomieszczeniach oraz nieprawidłowa postawa ciała mogą przyczyniać się do tego, że do na...
Data publikacji: 2021-03-02
Kolka nerkowa. Przyczyny, objawy, pierwsza pomoc
Kolka nerkowa to bolesne schorzenie, które zazwyczaj wskazuje na kamicę moczową. Jakie są przyczyny jej powstawania, czym się objawia i jak się zachować w przypadku ataku kolki? Podpowiadamy.
Data publikacji: 2021-02-24

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij