Lifting potrzebny od zaraz – na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?

Lifting potrzebny od zaraz – na czym polega laserowe obkurczanie pochwy?

Doświadczasz takich objawów, jak suchość pochwy, brak satysfakcji z seksu, trudności z utrzymaniem moczu? Twoje miejsca intymne prawdopodobnie potrzebują odmładzającego liftingu. Istnieje wiele nieinwazyjnych metod obkurczania pochwy, wśród których na pierwszy plan wysuwa się laseroterapia. Dowiedz się więcej na temat laserowego zwężania pochwy.

Obkurczanie pochwy – kiedy jest wskazane?

Niechirurgiczne obkurczanie pochwy to procedura z zakresu ginekologii estetycznej. Pozwala na odmłodzenie, czyli przywrócenie prawidłowej kondycji tkankom pochwy, bez zastosowania skalpela. W tym celu lekarze medycyny estetycznej sięgają po specjalistyczne lasery lub radiofrekwencję. Wskazania do obkurczania pochwy to m.in.:

  • ścieńczenie ścian pochwy,
  • suchość pochwy,
  • rozluźnienie pochwy,
  • ból podczas stosunku seksualnego,
  • brak satysfakcji ze współżycia,
  • wysiłkowe nietrzymanie moczu,
  • bolesne oddawanie moczu.

Problemy te pojawiają się najczęściej na skutek naturalnych porodów, a także w okresie menopauzy, gdy zmniejsza się poziom kobiecych hormonów płciowych. Obkurczanie pochwy może przynieść poprawę samopoczucia kobietom w każdym wieku, które zmagają się z powyższymi problemami. Ważne jest jednak, żeby przed zabiegiem odbyć konsultację z ginekologiem, który wykluczy ewentualne przeciwwskazania i zakwalifikuje pacjentkę do odpowiedniej terapii.

Jak wygląda zabieg laserowego obkurczania pochwy?

Jedną z opcji laserowego obkurczania pochwy jest zabieg FemiLift, https://klinikamiracki.pl/femilift/, dostępny w Klinice Miracki w Warszawie. Polega on na zastosowaniu lasera frakcyjnego ablacyjnego w celu pobudzania produkcji kolagenu w śluzówce pochwy. Zabieg wykonywany jest przez lekarza i odbywa się poprzez umieszczenie głowicy lasera (przypominającej wziernik) w kanale pochwy. Frakcjonowanie światłem lasera rozpoczyna się od ujścia szyjki macicy i odbywa się ruchem kołowym aż do ujścia pochwy. Precyzyjne, regularne frakcjonowanie jest niezwykle ważne podczas zabiegu, ponieważ to właśnie dzięki niemu struktura tkankowa będzie mogła równomiernie obkurczyć się i zregenerować.

Proces ablacji jest kluczowy w obkurczaniu pochwy – powoduje bowiem, że tkanki otrzymują silny bodziec stymulujący do odbudowy i rozpoczynają intensywne procesy regeneracyjne. Promieniowanie podnosi temperaturę w tkankach wewnętrznych ścian pochwy i stymuluje syntezę włókien kolagenowych. W efekcie włókna kolagenowe kurczą się i stają się grubsze. Dzięki temu objętość tkanek ulega zmniejszeniu.

Sesja laserowej rewitalizacji pochwy każdorazowo trwa od kilkunastu minut do około pół godziny i nie wymaga znieczulenia. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zabieg powtarzany jest trzykrotnie w 4-tygodniowych odstępach.

Efekty laserowej rewitalizacji pochwy

Tkanka wzbogacona o nowy kolagen staje się elastyczna, jędrna i zdrowa. Mięśniówka pochwy obkurcza się, dzięki czemu znika problem luźności pochwy. Proces odmładzania dotyczy także funkcji wydzielniczej błony śluzowej pochwy, co ma bezpośredni wpływ na jej nawilżenie i poprawę komfortu życia intymnego. Pośrednim efektem obkurczania pochwy jest zmniejszenie lub zniwelowanie objawów związanych z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Dzieje się tak, ponieważ laser oddziałuje również na obszar, w którym znajduje się cewka moczowa i ujędrnia mięśnie, znajdujące się w tej okolicy.

Procesy regeneracji trwają jeszcze przez pewien czas po zabiegu, dlatego efekty pogłębiają się wraz z upływem czasu. Zachodzą wówczas procesy remodelowania kolagenu, produkowane są nowe włókna. Wpływa to na stopniową poprawę napięcia tkanek. Spodziewane rezultaty poprawy estetyki pochwy pojawiają się po 7-28 dniach po zakończeniu terapii.

W razie innych pytań dotyczących ginekologii estetycznej zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Data publikacji: 2022-07-15, ostatnia zmiana: 2022-07-15

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Himalaya wellness bacopa x 60 kapsułek
24,93 zł
Końskie
(woj. świętokrzyskie)
Szczoteczka OralB iO5 czarna
799,00 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)
Cosma cannabis dobry sen olejek konopny 15ml
91,07 zł
Tarnobrzeg
(woj. podkarpackie)
Szczoteczka elektryczna OralB iO4 czarna
699,00 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
Dwie kreski....
za darmo
Łódź
(woj. łódzkie)
Sofargen gel żel na suche rany 25g
21,19 zł
Jabłowo
(woj. pomorskie)
Cosma cannabis naturalna odporność olejek konopny 15ml
91,07 zł
Siemysłów
(woj. opolskie)
Obawiasz się ciąży?
za darmo
Łódź
(woj. łódzkie)
Maxi hot plast plaster rozgrzewający x 1 sztuka
2,95 zł
Bartoszyce
(woj. warmińsko-mazurskie)
Vita complex x 90 tabletek
27,26 zł
Toruń
(woj. kujawsko-pomorskie)
Allnutrition vitamin c antioxidant 1kg
67,08 zł
Leszno
(woj. wielkopolskie)
Princex 25mg x 4 tabletki
16,23 zł
Jelenia Góra
(woj. dolnośląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Co to jest biohacking?
Biohacking to różne działania w celu zmiany swojego stylu życia, sprawiając, że staje się ono lepsze, bardziej wartościowe, bez niepotrzebnych stresów. Biohaker robi to między innymi za sprawą odpowie...
Data publikacji: 2022-08-22
Zaćma: Cichy złodziej wzroku
Zaćma to zmętnienie soczewki w oku, które wpływa na pogorszenie widzenia. Jest to powszechne schorzenie i szacuje się, że do 2020 roku w samych Stanach Zjednoczonych na zaćmę cierpiało ponad 20 milion...
Data publikacji: 2022-07-18
Jak znów widzieć wyraźnie: korzyści płynące z refrakcyjnej wymiany soczewek
Czy zmagasz się z problemem niewyraźnego widzenia? Czy masz trudności z robieniem rzeczy, które lubisz, takich jak czytanie czy uprawianie sportu? Być może cierpisz na zaćmę. Zaćma jest częstym schorz...
Data publikacji: 2022-07-15
Badanie osadu w moczu - po co się je wykonuje i jak przebiega?
Ogólne badanie moczu to jedno z podstawowych badań diagnostycznych, jakie przeprowadza się u pacjentów. Ma ono bardzo dużą wartość diagnostyczną, ponieważ dzięki niemu można wykryć występowanie niepra...
Data publikacji: 2022-07-15

Zgłoś uwagi

Stale pracujemy nad wydajnością i wygodą korzystania ze Sprzedawacza. Jeżeli zauważyłeś błąd lub masz pomysł na nowe funkcjonalności - daj nam znać i przyczyń się do ulepszenia serwisu!

*Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez SoftNinjas Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie, w celu świadczenia usług w ramach serwisu Sprzedawacz.pl - zgodnie z polityką prywatności.
* Oświadczam, że zapoznałem się i akceptuję Regulamin serwisu Sprzedawacz.pl.
Wyślij