Z czym łączyć retinol? To pytanie pojawia się wtedy, gdy rozpoczynamy przygodę z tą najskuteczniejszą substancją przeciwstarzeniową. Zbierając informacje o niej dowiadujemy się, jak ją stosować, kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie kuracji retinolem i z jakimi składnikami aktywnymi nie powinno łączyć się retinolu w rutynie pielęgnacyjnej. Jeżeli na te pytania znasz już odpowiedź, a zastanawiasz się, z czym można łączyć retinol w domowych zabiegach pielęgnacyjnych, aby uzyskać jak najwyższą skuteczność działania tej pochodnej witaminy A i złagodzić niektóre negatywne skutki jej działania, zapoznaj się z informacjami, które zebraliśmy.
Retinol to najbardziej aktywna forma witaminy A i jedna z najlepiej przebadanych substancji o działaniu anti-aging o udowodnionym działaniu odmładzającym skórę, redukującym przebarwienia i zmarszczki. Ta pochodna witaminy A często stosowana jest również w dermatologicznym leczeniu trądziku i łuszczycy.
Jak stosować retinol przeczytasz na blogu drogerii horex.pl
Oprócz imponujących właściwości przeciwstarzeniowych retinol posiada również kilka wad, które jednak zdecydowanie nie są w stanie przyćmić spektakularnych efektów, jakie może przynieść kuracja retinolem. O jakich minusach retinolu mówimy?
Do najczęstszych należą:
Takie reakcje pojawiają się w przeważającej liczbie przypadków na początku stosowania retinolu. Adekwatnie do upływu czasu trwania kuracji retinolem odchodzą w cień, ponieważ skóra przyzwyczają się do substancji, zwiększa się jej tolerancja na retinoidy, czyli staje się odporniejsza na te negatywne skutki stosowania retinolu. Niektórych może zaskoczyć taka właśnie reakcja skórna, dlatego warto wcześniej wiedzieć, czego możemy się spodziewać i w jaki sposób najlepiej złagodzić te niepożądane działania.
Jedną z pierwszych zasad przy kuracji pochodną witaminy A jest rozpoczęcie pielęgnacji od jak najniższych stężeń tej substancji w kosmetykach. Przyzwyczajenie skóry do retinolu to czas, kiedy dochodzi do złuszczania zewnętrznej warstwy naskórka i pogrubienia skóry właściwej. To właśnie okres, kiedy skóra się najbardziej łuszczy, jest sucha i zaczerwieniona. Przeważnie budowanie tolerancji na retinol trwa ok. 2-6 tygodni. Druga zasada podczas stosowania kosmetyków z retinolem mówi o tym, aby sięgać po preparaty chroniące skórę, która wtedy właśnie jest szczególnie wrażliwa, przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych. Konieczne jest również jej skuteczne i dogłębne nawilżanie, zmiękczanie i kojenie podrażnień.
Po jakie kosmetyki należy sięgać, aby przynieść ulgę skórze i zniwelować niepożądane skutki kuracji retinolem? Z czym można łączyć retinol w trakcie pielęgnacji?
Uzbrojona w taką wiedzę, sięgając po kosmetyki z retinolem, dołącz zawczasu do swojej pielęgnacji produkty na przykład z ceramidami i pożegnaj suchą oraz podrażnioną skórę.
Data publikacji: 2021-11-24, ostatnia zmiana: 2021-11-25