Szukaj

Kategorie

Co to jest mezoterapia igłowa?


Co to jest mezoterapia igłowa?


Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne, ponieważ dzięki nim można w znaczący sposób poprawić zarówno wygląd, jak i stan skóry. Jednym z takich zabiegów jest mezoterapia igłowa, której celem jest zrewitalizowanie oraz odżywienie skóry. Czym jednak jest mezoterapia igłowa, na czym polega ten zabieg i jakich efektów można się spodziewać?

Co to jest mezoterapia igłowa?

Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który polega na wstrzyknięciu w głąb skóry przy pomocy igły takich cennych dla skóry substancji jak peptydy, kwasy owocowe, kwas hialuronowy, czy też witaminy. Kremy czy też sera zawierające różnego rodzaju substancje odżywcze, czy też nawilżające nie mają niestety możliwości pokonania bariery naskórkowej, dlatego też ich działanie jest znikome. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku preparatów stosowanych podczas zabiegu mezoterapii igłowej, gdyż docierają one bez problemu w te miejsca, które potrzebują regeneracji.

Jakie są wskazania do zabiegu mezoterapii igłowej?

Zabieg mezoterapii przeznaczony jest w szczególności dla tych osób, które zmagają się z rozstępami, cellulitem, podkrążonymi oczami, wypadającymi włosami, drobnymi zmarszczkami, czy też pozbawioną jędrności skórą.

Na czym polega zabieg mezoterapii igłowej?

Zabieg polega na dosyć gęstym wstrzykiwaniu niewielkich ilości substancji aktywnych (pojedynczych lub też mieszanek kilku różnych substancji) zarówno w twarz, jak i w inne partie ciała (skóra głowy, pośladki, uda, dłonie). Podczas jednego zabiegu na obszarze poddawanym zabiegowi powstają dosyć duże ilości bardzo małych grudek, w których znajduje się wstrzyknięty preparat. Brzmi to dosyć drastycznie, jednak zabiegu nie należy się obawiać, ponieważ wspomniane grudki, jak i ślady po igle znikają w ciągu zaledwie kilku godzin (składniki preparatu całkowicie wchłaniają się w skórę). Czy do zabiegu należy w jakiś sposób się przygotować? Na szczęście nie, jednak nie należy nakładać na skórę makijażu ani żadnych kremów.

Jakie substancje aktywne wykorzystywane są podczas mezoterapii?

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej pod skórę wprowadza się najczęściej takie substancje aktywne jak:

- kwas hialuronowy poprawiający elastyczność oraz napięcie skóry

- koenzym Q10 przyspieszający regenerację skóry

- biotynę wzmacniającą włosy oraz cebulki włosowe

- witaminy i minerały pomagające odżywić dogłębnie skórę, a także utrzymać równowagę biologiczną w głębszych partiach skóry

- l-karnitynę pomagającą spalić tkankę tłuszczową, a także pozbyć się nieestetycznie wyglądającej skórki pomarańczowej, czyli cellulitu

Jakich efektów zabiegu można się spodziewać?

Dzięki zabiegowi mezoterapii igłowej skóra odzyskuje swój dawny blask, staje się jędrna, elastyczna i dogłębnie nawilżona. Zmarszczki stają się znacznie mniej widoczne, podobnie zresztą, jak i rozstępy oraz cellulit. Jeśli chodzi natomiast o skórę głowy, to zahamowany zostaje proces wypadania włosów, przy jednoczesnej stymulacji wzrostu nowych kosmyków. Aby jednak efekty zabiegu były jak najlepsze, konieczne jest poddanie się serii co najmniej 6-8 zabiegów w równych odstępach czasowych. Należy również pamiętać o tym, aby po zakończonej serii zabiegów raz na kilka miesięcy zdecydować się na zabieg przypominający, który pomoże utrzymać uzyskane efekty.

Czy są jakieś przeciwwskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej?

Pomimo tego, iż zabieg mezoterapii przynosi bardzo dobre efekty, to niestety nie każda osoba może zdecydować się na jego przeprowadzenie. Wśród głównych przeciwwskazań można wymienić w szczególności cukrzycę, nowotwory, epilepsję, choroby krwi, aktywną opryszczkę, różnego rodzaju stany zapalne skóry, choroby serca, a także wzmaganie się z wirusowym zapaleniem wątroby. Jeśli chodzi natomiast o kobiety będące w okresie ciąży i karmienia piersią, to one również nie powinny decydować się nie tylko na mezoterapię igłową, ale również na inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej.


Artykuł powstał we współpracy z Instytutem Kosmetologii i Modelowania Sylwetki Beauty Tower z Krakowa. 

Data publikacji: 2018-04-12, ostatnia zmiana: 2018-04-12


Spodobało Ci się?