Manicure biologiczny – naturalny sposób na piękne paznokcie


Manicure biologiczny – naturalny sposób na piękne paznokcie.


Piękne dłonie to też piękne paznokcie. Aby nadać im piękny wygląd, nie trzeba stosować niszczących płytkę lakierów – wystarczy manicure biologiczny!

Manicure biologiczny to interesująca alternatywa dla innych zabiegów na paznokcie, z których możemy skorzystać w gabinetach manicure i pedicure. Głównym celem manicure tego rodzaju jest pielęgnacja paznokci, a przy tym nadanie im ładnego, zdrowego wyglądu. 

Jak przebiega manicure biologiczny? Jakie są wskazania do jego wykonania? Czy każdy może wziąć udział w takim zabiegu? W końcu, ile musimy za niego zapłacić? 

Na czym polega manicure biologiczny?

Manicure biologiczny to połączenie zabiegu pielęgnacji paznokci wraz z tradycyjnym manicure polegającym na ich malowaniu. W tym przypadku największy nacisk kładzie się na ochronę paznokci, ale również ważne jest nadanie im pięknego wyglądu. 

W trakcie manicure biologicznego korzysta się wyłącznie ze szklanych, papierowych lub plastikowych narzędzi – nie stosuje się pilników metalowych czy nożyków do wycinania skórek, które mogą uszkodzić paznokcie. W efekcie to zabieg bezpieczny, nieinwazyjny. Stosuje się także specjalne preparaty, które w dużej mierze bazują na naturalnych, pielęgnujących składnikach, dlatego też paznokcie nie są wówczas narażone na działanie czynników niszczących. 

Manicure biologiczny – krok po kroku

Pierwszym krokiem jest oczyszczenie płytki paznokciowej z pozostałości lakierów oraz innych zanieczyszczeń. Manicurzystka wykorzystuje w tym celu delikatne zmywacze, aby nie przesuszyć nadmiernie płytki paznokcia oraz skórek. 

Następnym etapem jest pielęgnacja skórek – są zmiękczane z wykorzystaniem specjalnego preparatu, a potem odsuwane z użyciem patyczków. W efekcie paznokcie wyglądają na czyste i schludne. Prawidłowe odsunięcie skórek zapobiega również ich nadmiernemu narastaniu oraz zadzieraniu się. 

Potem ma miejsce etap polegający na nadaniu paznokciom pożądanego kształtu. W tym celu stosuje się bezpieczne pilniki, które nie powodują poszarpania płytki paznokciowej. Paznokcie są potem ponownie oczyszczane, nakłada się na nie preparaty odżywcze i można dodatkowo pokryć je bezbarwnym lub kolorowym lakierem zgodnie z życzeniem klientki. 

Gdy lakier już wyschnie, na dłonie nakłada się również ochronny krem pielęgnujący. 

Manicure biologiczny może być uzupełniony również wykonaniem peelingów dłoni i nałożeniem na nie maseczek pielęgnacyjnych, które mają właściwości nawilżające i odżywcze – dzięki temu dłonie wyglądają jeszcze piękniej, odzyskują swoją gładkość i jednolity koloryt. 

Manicure biologiczny – kiedy warto go wybrać?

Manicure biologiczny to bardzo dobry wybór dla osób, skorym zależy na naturalnym wyglądzie paznokci oraz na pielęgnacji dłoni. To delikatny zabieg, który pomaga w regeneracji i wzmocnieniu paznokci – także po etapie noszenia paznokci żelowych lub tipsów. 

Z manicure biologicznego mogą korzystać zarówno kobiety, jak również mężczyźni, którym zależy na atrakcyjnym wyglądzie dłoni i paznokci. 

Przeciwwskazania do manicure biologicznego:

  • grzybica paznokci
  • stany ropne
  • infekcje dłoni i paznokci
  • stany alergiczne 

Zatem manicure biologiczny to sprawdzona metoda pielęgnacji dłoni oraz paznokci, która może być zastosowana niemalże u każdego.  

Ile kosztuje manicure biologiczny?

Manicure biologiczny nie jest kosztowną procedurą – zapłacimy za niego mniej niż za inne zabiegi na dłonie oraz na paznokcie, dlatego to jego dodatkowa zaleta. 

Zabieg kosztuje od około 40 do 50 złotych w zależności od gabinetu, w którym będzie wykonany. 


Artykuł powstał we współpracy z Kliniką Urody Bonjour z Gliwic.

Data publikacji: 2019-02-26, ostatnia zmiana: 2019-02-26

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Perfumy 279 250ml inspirowane SPIRITO FIORENTINO-TIZANA TERENZI
199,99 zł
Kielce
(woj. świętokrzyskie)
Perfumy 154 33ml inspirowane ACQUA - ROBERTO CAVALLI
37,99 zł
Płock
(woj. mazowieckie)
Perfumy 270 4ml inspirowane ALIVE - HUGO BOSS
9,99 zł
Stalowa Wola
(woj. podkarpackie)
Perfumy 802 50ml inspirowane VELVET DESERT OUD - DOLCE & GABBANA
54,99 zł
Gdańsk
(woj. pomorskie)
Perfumy 269 250ml inspirowane SOLEIL BLANC – TOM FORD
199,99 zł
Szczecin
(woj. zachodniopomorskie)
Perfumy 279 33ml inspirowane SPIRITO FIORENTINO-TIZANA TERENZI
37,99 zł
Tarnowskie Góry
(woj. śląskie)
Perfumy 810 50ml inspirowane SAUVAGE - CHRISTIAN DIOR
54,99 zł
Gdynia
(woj. pomorskie)
Perfumy 275 10ml inspirowane SIGNATURE - MONTBLANC
15,99 zł
Jaworzno
(woj. śląskie)
Perfumy 795 250ml inspirowane INVICTUS - PACO RABANNE
199,99 zł
Rybnik
(woj. śląskie)
Perfumy 802 10ml inspirowane VELVET DESERT OUD - DOLCE & GABBANA
15,99 zł
Chorzów
(woj. śląskie)
Perfumy 259 4ml inspirowane LIBRE - YSL
9,99 zł
Łomża
(woj. podlaskie)
Perfumy 808 4ml inspirowane ACQUA DI GIO PROFUMO - GIORGIO ARMANI
9,99 zł
Gliwice
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Orteza na stopę - wszystko, co warto wiedzieć przed jej zakupem
Orteza stopy, nazywana też stabilizatorem stopy, jest narzędziem medycznym przeznaczonym do wsparcia w leczeniu i rehabilitacji po różnego rodzaju urazach. Używa się jej nie tylko po złamaniach i oper...
Data publikacji: 2024-04-20
Co to jest traumatologia i czym się zajmuje?
W dzisiejszym świecie, pełnym różnorodnych zagrożeń i nieprzewidywalnych sytuacji, rola traumatologii staje się coraz bardziej istotna. Traumatolodzy, czyli lekarze specjalizujący się w diagnostyce, l...
Data publikacji: 2024-04-20
Jak opóźnić proces starzenia się skóry? To trzeba wiedzieć!
Czy można zachować młodość na dłużej, ale bez korzystania z chirurgii plastycznej czy medycyny estetycznej? Jasne, że tak. Swoistym kluczem do sukcesu jest nic innego jak właściwa pielęgnacja skóry. D...
Data publikacji: 2024-04-19
Zakrzepica nóg. Co trzeba o niej wiedzieć?
Zakrzepica żylna to problem, z którym zmaga coraz więcej pacjentów. Na szczęście flebolog, czyli lekarz zajmujący się leczeniem schorzeń żył skutecznie walczyć z zakrzepicą, nie dopuszczając do wystąp...
Data publikacji: 2024-04-05