Podpaski na ratunek przy nietrzymaniu moczu – jakie wybrać?

Podpaski na ratunek przy nietrzymaniu moczu – jakie wybrać?

Z problemem nietrzymania moczu boryka się wiele kobiet w różnym wieku – dolegliwość ta wcale nie dotyczy tylko seniorek. Problemowi temu można zapobiegać, można też go leczyć. Co jednak zrobić doraźnie, gdy obawa przed nieprzyjemnym zapachem i uczuciem wilgoci skutecznie zniechęca do wyjścia z domu? Z pomocą przyjść mogą specjalne podpaski przeznaczone dla kobiet z problemem nietrzymania moczu.

Czym podpaski na nietrzymanie moczu różnią się od tych zwyczajnych?

Podpaski zalecane przy nietrzymaniu moczu są bardziej chłonne niż te przeznaczone na czas menstruacji. Powinny też mieć specjalny system kontroli nieprzyjemnego zapachu. Z tego względu warto jest wybierać produkty renomowanej firmy, które zagwarantują uczucie świeżości i suchości oraz ochronią przed nieprzyjemnym zapachem.

Zwiększona chłonność nie jest równoznaczna z większą grubością podpaski, nie należy się tego obawiać. Zaprojektowane zostały tak, żeby zapewnić dyskrecję przy maksymalnej ochronie. Nie są widoczne pod ubraniem i spokojnie można nosić je nawet pod obcisłą sukienką.

Podpaski na nietrzymanie moczu – jakie wybrać?

Podpaski na nietrzymanie moczu są dostępne w kilku wariantach i rodzajach. Wybór zależy głównie od stopnia nasilenia dolegliwości nietrzymania moczu. Podobnie jak zwykłe podpaski, te na nietrzymanie moczu mogą mieć skrzydełka lub prosty kształt. Wybór w tym przypadku zależy od osobistych preferencji. Podpaski ze skrzydełkami lepiej ochronią brzegi bielizny przed ewentualnym poplamieniem.

Jeśli stopień nietrzymanie moczu jest niewielki, wystarczą podpaski w wersji slim.

Na lekkie i średnie nietrzymanie moczu przydatne będą podpaski w wersji normal.

Podpaski w wersji maxi, super, extra i extra plus przeznaczone są dla pań borykających się z ciężką postacią nietrzymania moczu. Pamiętajmy, że przy tego rodzaju podpaskach bardzo ważny jest system szybkiego wchłaniania, który zapewnia uczucie suchości nawet przy ciężkim nietrzymaniu moczu.

Podpaski na nietrzymanie moczu stosowane mogą być także na noc. W takim przypadku warto wybrać specjalny ich rodzaj, przeznaczony właśnie na noc. Podpaski tego typu mają zwiększoną chłonność w tylnej części, co zapewnia uczucie suchości podczas nocnego odpoczynku i spokojny sen.

Podpaski na nietrzymanie moczu – dlaczego warto?

Nie ma powodu, żeby nietrzymanie moczu stało się problemem rzutującym na jakość życia i kontakty społeczne. Podpaski dla kobiet borykających się z tą dolegliwością przywracają komfort i pozwalają zapomnieć o krępujących sytuacjach oraz o nieprzyjemnym zapachu. Nie ograniczają swobody ruchów i są całkowicie niewidoczne pod ubraniem.

Warto je wypróbować, a jednocześnie ćwiczyć mięśnie Kegla i umówić się na wizytę u urologa. Medycyna oferuje obecnie różne metody leczenia nietrzymania moczu, ale zanim uda się nam pozbyć tego problemu, nie ma sensu rezygnować z codziennych aktywności i spotkań w gronie znajomych.

Data publikacji: 2020-11-19, ostatnia zmiana: 2020-11-19

ZOBACZ OGŁOSZENIA

Seboradin ampułki przeciwłupieżowe łupież suchy i tłusty 5,5ml x 14 sztuk
49,79 zł
Jelcz-Laskowice
(woj. dolnośląskie)
BodyBoom Peeling kawowy Imprezowy Kokos 30g
11,99 zł
Bydgoszcz
(woj. kujawsko-pomorskie)
Soraya Odżywcze masło do ciała
11,39 zł
Bytom
(woj. śląskie)
Dermena professional well-being calm eye ochronny krem pod oczy przeciw oznakom zmęczenia 15ml
31,73 zł
Rumia
(woj. pomorskie)
Rosadia żel myjący do twarzy 150ml
29,70 zł
Inowrocław
(woj. kujawsko-pomorskie)
Bielenda Nawilżająco - energetyzujący mus do ciała
16,19 zł
Szczecinek
(woj. zachodniopomorskie)
Natur planet glinka różowa 100g
9,45 zł
Głogów
(woj. dolnośląskie)
Dermena professional krem nawilżający z bakuchiolem 50ml
32,59 zł
Brzeg
(woj. opolskie)
Bielenda Professional Nawilżający koncentrat do dłoni i ciała - BALANCE
45,00 zł
Koszalin
(woj. zachodniopomorskie)
Panthebiotic pianka 130g
25,25 zł
Zgorzelec
(woj. dolnośląskie)
Yonelle enzymatyczna bio-pianka enzymatic bio-foam - 160 ml dostawa gratis!
91,00 zł
Łowicz
(woj. łódzkie)
Bielenda Peeling cukrowy do ciała odżywczy Figa
13,19 zł
Katowice
(woj. śląskie)

ZOBACZ POWIĄZANE ARTYKUŁY NA BLOGU

Groty solne - kompletny poradnik. Co warto wiedzieć?
Grota solna to pomieszczenie sztucznie wybudowane lub wydrążone w skale solnej, w którym panuje mikroklimat zbliżony do tego nad Morzem Martwym. Ściany groty pokryte są blokami solnymi, a powietrze na...
Data publikacji: 2024-05-20
Szyna CPM - nowoczesne urządzenie medyczne dla pacjentów po operacjach ortopedycznych
Kłopoty ze stawami biodrowymi i kolanowymi znacznie utrudniają chorym normalne funkcjonowanie, dlatego wielu z nich decyduje się na poważne zabiegi, a nawet operacje ortopedyczne. Co jednak zrobić, gd...
Data publikacji: 2024-05-12
Rehabilitacja pooperacyjna z wykorzystaniem szyny CPM
Szyna CPM (Continuous Passive Motion) to wysokiej jakości sprzęt medyczny idealny do rehabilitacji pacjentów po operacjach ortopedycznych i wszystkich chorych, którzy chcą powrócić do pełni sił po zab...
Data publikacji: 2024-05-09
Szyna CPM - zdaniem pacjentów niezastąpiona na kłopoty ze stawami biodrowymi i kolanowymi
Szyna CPM (Continuous Passive Motion) to urządzenie medyczne przedstawiane jako niezwykle pomocne w rehabilitacji pooperacyjnej. Do największych zalet takiej szyny, z której można z powodzeniem korzys...
Data publikacji: 2024-05-07